Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hayatta kalmak motoru bırakmakla mı alakalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bunu ciddi ciddi soruyorum isimleri vermicem ama bu ara gerçekten düşüncesi beni aşırı bezdirmeye başladı.
    motora karşı içimde bir korku ve endişe yok binerken ama bazen düşünüyorum bunun sonu gerçekten bu mu diye?

bakıyorum herkes tek tek kaza yapıyor biri hayat boyu sakat kalıyor çoğu vefat ediyor. adamlara bakıyorum en az 20 yıllık sürücüler. belki bu 20 yılda hiç büyük kaza atlamamış olmasına rağmen belki de tek büyük kazasında vefat ediyor.
    isim vermek istemiyorum ama geçenlerde kaza yapan 50 yaşlarındaki adam da vefat etmiş burada konuşulmuştu. herkes tek tek ölüyor.

evet yüz kez konuştuk defansif sürüş hayat kurtarır ama ben şunu soruyorum gerçekten her gün istisnasız defansif sürebiliyor musunuz? hiç mi bokunu çıkarmıyorsunuz? çünkü eğer ki ben hep defansif sürmüyorum bazen işin boku çıkıyor diyorsanız bir gün bizim de başımıza gelme ihtimali çok yüksek budur çünkü en nihayetinde ne kadar yıl motor kullanmak o kadar çok tehlike demek.
    20 yıl dile kolay. ki salladım bunu 50 yaşındaki adam belki de 19 yaşında başladı. 30 yıl diyelim. ister istemez sürüş sayısı arttıkça risk de alınıyor ise bir gün patlayacaksın.
    çok iyi sürücüler de öyle istediğin kadar kusursuz ol istediğin kadar eğitimci ol mevzu eğitime bakmıyor mevzu işin bokunu öyle ya da böyle trafikte çıkartıyor musun? bir gün patlama ihtimalin var. çıkarmayana bile var ama onu çoook az diye saymıyoruz.

bilmiyorum düşünüyorum gittikçe herkes gidiyor önünü alamıyoruz.
    geçen de bir yazı okudum nereden hatırlamıyorum gerçek mi değil mi bilemem kazaların yüzde 50 civarı 40 yaş üstüymüş. bir şekil reflex gerilemesi vs dersek belki bir nebze.
    vallah kafam karışıyor düşününce bir orta yol bulamadım. ben maalesef hıza saçma sapan şeylere ne kadar karşı olsam da motorda bazen kendimi kaybediyorum gerçekten bambaşka bir şey bu alet. bir de aceleci bir ruha sahip biri ister istemez yavaş süremiyor. ismet abi gibi sürebileydik keşke şu motoru.
    vallah kafam karışık benim risk hiç almıyorum diyene helal olsun çünkü ismet abi gibileri eminim 100 kişiden anca 2-3 kişi.
    sürüşünü hiç görmedim ama bir de espressodur onlar gibi sürmek lazım çünkü mevzu bence hayatta kalmak ise kabiliyete bakmıyor.
    bu defansif sürenler hiç çizgisini bozmayanlar çok mu becerikli alakası yok. mevzu tamamen defansif olabilmekte. ne kadar iyi sürücü olursan ol risk alıyorsan patlayacaksın abi bir gün patlayacaksın. ya düşeceksin bir şey olmayacak ya da başka türlü.

geçen de paylaşmıştım bir başlıkta bu videoyu bu arkadaş tartışmasız çok iyi bir sürücü ama arkadaştan ziyade sürüşe bakalım bu tarz risk alan biri uzun yıllar böyle sürse ne kadar ihtimali var hayatta kalma gibi? illa ki başından kaza geçecek. tabi benim aldığım risk bunun 10da 1i değildir bu aslında biraz da ruh hastalığı gerektiriyor yanlış anlaşılmasın ama ben kendime bir aşılayamadım abi risk almadan sürmeyi. ne zaman motordan inip eve gelsem artık hiç risk almicam tıpış tıpış sürücem diyorum ama motora binince öyle olmuyor. var mı hiç risk almayan ve bunu bir şekil kendine adapte edebilmiş biri?
    çünkü öyle ya da böyle alıyorsak ve motoru da bırakmak gibi bir düşüncemiz yoksa bizi kazalar öyle ya da böyle bulacak. düzeltmemiz lazım sürüş tarzımızı. risk hiç almıyorum diyen konu dışıdır şimdiden tebrik ediyorum seni nadir insan

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

vallah benim kafa karışık. risk almazsın almazsın bir gün alır patlarsın. uzun yıllar hiç risk almadan sürmek kafasına erişebilmek muazzam bir şey. belki o 50 yaşındaki adam da öyleydi hiç risk almazdı belki ama o gün ya acelesi vardı ya da dalgındı bir şekil gereksiz hız yaptı olmayacak yerde ve trafiği okuyamadı paaaaat. o kadar zaman dikkatli sürüş hepsi çöp.

bu arada evet motora devam. motor başında korku vs yok. ki olsa binmem zaten. sadece ben geleceğimi kurtarmak istiyorum. bırak ölmeyi bir yerimin sakatlanmasını bile kabul etmek istemiyorum.
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Tavsiyem,mumkun oldugunca yavas sur.trafigin yogun oldugu saatlerde surme.gece hic surme
    natijax bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosıklet sürmeye bayılıyorum, gerçekten üstünde iken zevk alıyorum.
    Ama kafamda ciddi anlamda cok fazla bunun gibi düşünce var, sana katılıyorum.

140 yapan bir motorum var ama deneme haric o hızları kullanmadım bıle, 90 ortalama ıle kullanıyorum, cogu zaman arkadaşlarım gitceğimiz yere varmıs oluyor ben arkalarından gidiyorum. Cünkü 90 ile belki kurtarablirim ama 120 130 140 da ölme ihtimalim daha yuksek.

Defansıf suruyorum, her arac ustume cıkacak mantıgı ıle gerekırse yavaşlıyorum gerekırse yol benımse bıle yol verıyorum. Buna ragmen kac kere ölümden döndüm saymadım.

Gencleri, yaşlıları görüyorum. motosıklet suruyorlar dıye her avantajdan faydalanıp kuralları hiçe sayıyorlar. Savunmaları ise "motosıklet bu sonucta" oluyor.

Trafiğe cıkmayı kabul edıyorsak riskleri bilmemiz lazım. İşe servisle giderken her sene onlarca servis kaza sonucu öldürüyor insanları, hergün mutlaka 1 araba kazasına denk gelıyorum. Yani ecel geldiyse yapacak birşey yok. Ama ecel motosikleti daha cok seviyor. o ayrı.

motosıkletı cok sevsemde yurume mesafesnde bır yer ıse yürürüm, biraz daha uzaksa bisikletle gidertim. baktım mesafe uzun, ya da taşınacak şeyler var motosıklete binerim.
    Bakkala bile motosıkletle gidenlerden değilim.
    natijax bunu beğendi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Motor işi hepimiz için bir tutku, bu bir gerçek, ama bu motorun tam bir bela olduğu gerçeğini değiştirmez.

Sürerken risk al ya da alma, nerde patlayacağın belli olmuyor ki...

2-3 hafta önce tramvay raylarından gayet yavaş şekilde geçerken bir anda yerle bir olduğumun konusunu burada açmıştım. Bir risk mi almıştım? Hayır, 5-6 km/s sürat ile dikkatli bir şekilde rayın üstünden geçmeye çalışıyordum, ama kapaklandım.

Üstelik aynı rayın üstünden, daha geride en az 3-4 kere sağlı sollu geçmiştim, ortam aynı ortam, ama orada devrilmemiştim. Çok ilginç hakkaten.

Yahut aşağıdaki video, Can-R1 lakaplı çocuğun hiç bir hatasını göremedim ben burda, ama durup dururken patladı, ve bu kazada yaşamını kaybetti maalesef. :(

Diyeceğim o ki, bana göre en güzeli bu motor denen şeye tövbe etmek, arabayla gezmek, arabayla mutlu olmaya çalışmak. Umarım bir gün bunu başarabilirim.

Herkese kazasız-belasız sürüşler dilerim.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    Hayatta karar alma mekanizmasına duygularıyla yön veren insanlar motora bindiklerinde maalesef farklı bir kişiliğe bürünebiliyorlar. Bu alete biniyorsanız her zaman mantık çerçevesinde hareket etmek lehinize olacaktır. Kendi sınırlarımızı ve motorumuzun sınırlarını bilerek sürmeliyiz. Kahraman edasıyla motora binmemeyi öğrenmeliyiz. Hayatta kalmanın motorla değil kararlarımızla alakası olduğunu düşünmekteyim.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğu ve hayatının başkalarının ellerinde olduğu bir aleti bırakmak tabiki de hayatta kalma şansını büyük ölçüde artıracaktır. İstediğin eğitimi al, istediğin kadar dikkat et, çomarın biri sinyalsiz dönüş yapsın, 4 şeritli yolda en soldan en sağa geçsin canından ol. Geriye kalan bütün muhabbetler fasa fiso bence. Bunun hızla da pek alakası yok. 50kmh ile yaptığın bir kazada da ölebilirsin veya sakat kalabilirsin.
    Voltaren ve natijax bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Önleminizi almalısınız tüm kıyafet kaliteli kask ve botlar,ABS li tehlike anında ve sollamalarda gücü yeterli olmalı motosikletin ama deli fişek mtserisi gibide olmamalı.Motoru bırakmak zor iş 15 sene oldu sigarayı bıraktım motoru bırakamadım.
    natijax bunu beğendi.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor işi hepimiz için bir tutku, bu bir gerçek, ama bu motorun tam bir bela olduğu gerçeğini değiştirmez.

Sürerken risk al ya da alma, nerde patlayacağın belli olmuyor ki...

2-3 hafta önce tramvay raylarından gayet yavaş şekilde geçerken bir anda yerle bir olduğumun konusunu burada açmıştım. Bir risk mi almıştım? Hayır, 5-6 km/s sürat ile dikkatli bir şekilde rayın üstünden geçmeye çalışıyordum, ama kapaklandım.

Üstelik aynı rayın üstünden, daha geride en az 3-4 kere sağlı sollu geçmiştim, ortam aynı ortam, ama orada devrilmemiştim. Çok ilginç hakkaten.

Yahut aşağıdaki video, Can-R1 lakaplı çocuğun hiç bir hatasını göremedim ben burda, ama durup dururken patladı, ve bu kazada yaşamını kaybetti maalesef. :(

https://www.youtube.com/watch?v=mwVKrYb40VA

Diyeceğim o ki, bana göre en güzeli bu motor denen şeye tövbe etmek, arabayla gezmek, arabayla mutlu olmaya çalışmak. Umarım bir gün bunu başarabilirim.

Herkese kazasız-belasız sürüşler dilerim.
    ysnlış hatırlıyor olabilirim ama silik ve çıkma pist lastikleri vardı diye hatırlıyorum :(
    Voltaren ve natijax bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yani kısaca anlayacağımız gibi bir çoğumuz aslında risk almamaya ve dikkat etmeye çalışıyoruz ama mesele bu değil. mesele bunu hep mi yapabiliyoruz? hiç mi risk almıyoruz. bunu sormamız lazım kendimize çünkü nadiren de olsa risk alıyorsak şu motor üzerinde geçirdiğim her vakit başımıza bir şeyin geleceğini arttırıyoruz evet biz hiçbir şey yapmasak dahi bize gelip çarpabilirler bunda da hemfikir ama ben aldığımız bu nadir riskler dahi bir gün bizi patlatabilir diyorum.
    bu vefat eden adamlar genel olarak dikkat eden adamlar ama ufacık da olsa risk aldığında bir süre sonra patlıyorlar. ister 20 yıl ister 30 yıllık sürücü olsunlar. hayat boyu sürmekse hedef bence hiç risk almadan sürmeye bünyeyi alıştırmak lazım. tabi bu kendi şeridinde tüm yolu git demek değil. zaten çekilmez. ki bence daha da riskli ama eminim hepimiz aldığımız risklerin farkıdnayız
    Voltaren bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Siz intihar etmek için uğraşmayın yeter zaten öleceksen arabada değil wc de afedersiniz sıçarken ıkınırken beyin kanamasından da ölebilirsiniz.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    ıkınmasak daha iyi o zaman. o ne boktan ölüm

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soru su ;

18 yasindaki oglunuz motosiklete baslayacam dese onaylar misiniz ?

Motosiklet benim icin sigara gibi biraz.Bir kez basladin mi donusu zor,araba falan da hic ilgimi cekmiyor.

33 yasinda basladim,baslarken kendime sunu dedim:

"Olm hirbonen,birak olmeyi,sakat kalmayi kolunu bacagini bir kere bile kirsan bu ise degmez.ne yapip edeceksin ama kendine hasar vermeyeceksin."

Ben bu motoru gezmek,yol yapmak,etrafi izlemek ve kolay,pratik bir ulasim aracim olsun diye aldım.

Viraj yapmak,yuksek hizlara cikmak elbet keyifli olsa gerek,ama ben bu riski almam,emniyet seridinde hizli gidemem mesela.

Bu tur korkulari olan biri bence akilli bir insandir.

kendisine tavsiyem,defansif surusten zevk almaya bakmak ve nispeten sakin makinalar( cruiser,alemin krali rally mesela) tercih etmek iyi olabilir.

Son bir not: 160.000 km yapmisim,bugune kadar birakin kazayi "ansni skim patliyodum ha" dedigim bile olmadi.
    Voltaren bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ben motosiklet almam kendi parasıyla alırsa karışmam. Şunu derim en fazla 5 defa araba al oğlum/ kızım derim. Çünkü ailemde bana en fazla 5 defa dedi motoru sat araba al diye. 3 seneyi doldurdum bu motoru aldığımdan beri 2 defa kaza yaptım sayısını hatırlamıyorum kaç defa kaza atlattım. Atlattığım kazalar hep başkasının yüzünden ,yaptığım kazalarda hep kendi hatamdan oldu. Motosiklet benim sevdamdı. ilk okuldan beri motosiklet maketi toplardım. Motosiklet her zaman bana arabadan daha yakın geldi. O motor yüzünden savcı dinlenme tesislerinde 10 gün kaldım ben :D hanginiz motosikleti için 10 gün esarette kaldı ? :D Allah sağlık verdikçe o motosiklete binilecek :D

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah ben de çocuğumun binmesini ister miyim bilmiyorum. istemem gibi ama karışmam da. ki benim zaten motoru bırakasım yok gerçekten şöyle motor bebeleri gibi konuşmak istemiyorum ama gerçekten aşığım be şu merete ve ben bunu bırakmayı düşünmüyorken çocuğum da olunca mantıken göre göre büyüyecek yani motosiklet isterse zerre şaşırmam. ki istemezse şaşırır ve sevinirim ne yalan söyleyeyim. ha misal arkama aldığımda kaskını, ekipmanını tam olarak giyebilecek yaşa gelmeden artçı olarak da almam şahsen. büyüyünce de gerçekten motor isterse eğitimlere gönderirim ilk sonra kim bilir bir yandan istemiyorum ama bir yandan da çocuğumla 2 motor yan yana kullanmak düşüncesi de çok hoş geldi tabi baba olmadık belki baba olunca sadece korku alır bu düşüncenın yerini kim bilir.

bu arada hırbonen maşallahın var gerçekten hiç risk almadan sürüyorsan muazzam.
    vallah öyle büyük bir sıkıntı yaşamadıkça motora devam bırakmak kolay değil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru su ;

18 yasindaki oglunuz motosiklete baslayacam dese onaylar misiniz ?
    Evet, hele ki o sıralarda motosiklet kullanıyorsam nasıl hayır diyebilirim?

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bu tur korkulari olan biri bence akilli bir insandir.
    ...
    Dune'dan korkuya karşı dua:
    "Korkmamalıyım. Korku aklın katilidir. Korku tam bir yok oluş getiren küçük bir ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Üzerimden ve içimden geçmesine izin vereceğim. Ve geçip gittiğinde yolunu görmek için iç gözümü çevireceğim. Korkunun gittiği yerde hiçbir şey olmayacak. Sadece ben kalacağım."
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yazıda benden bahsedilmiş,
    Ben kendi sürüşüm konusunda dikkatli olduğumu düşünüyorum ama hiç kendimi dışarıdan görmedim tabi. Forumdan arkadaşalardan birlikte sürdüklerim oldu. Sürüşümde bir yamuk varsa söylemelerini isterim ki düzeltmeye çalışayım.

Haa, ben de kaza yaptım, yaklaşık 7bin km sürdükten sonra tam da trafik korkum geçip ben sürüyorum artık yaa dediğim zamanlarda kaza yaptım, hata bende mi değil mi önemi yok, kendimi o kazayı yapacak konuma soktuysam hata bendedir dedim. Scooter bile sürüyor olsam her zaman bütün ekipmanları giymem belki beni korudu da bir tek ameliyat gerektirmeden düzgünce kaynayan temiz bir köprücük kemiği kırığıyla atlattım, ama tekerleği bile benim kadar olan (ejder diye geçiyor sanırım o modeller) zırhlı araçla yanyana çarpıştım, arabayla da olsam hasar alırdım sanırım o kazada. Kazadan sonra 2 buçuk yıl motora binemedim, tekrar binmeye başladığımda da artık daha bir dikkatli oluyorum, ama yeri geldiğinde ben de gazlıyorum, benim motor 120 yapıyor boş yolu bulunca otobanda 120 ile gidiyorum ara sıra. Ama litmitlerimi zorlamamaya çalışıyorum. Baharda da ilk fırsatta eğitim alacağım yine.
    natijax bunu beğendi.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, hele ki o sıralarda motosiklet kullanıyorsam nasıl hayır diyebilirim?

Dune'dan korkuya karşı dua:
    "Korkmamalıyım. Korku aklın katilidir. Korku tam bir yok oluş getiren küçük bir ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Üzerimden ve içimden geçmesine izin vereceğim. Ve geçip gittiğinde yolunu görmek için iç gözümü çevireceğim. Korkunun gittiği yerde hiçbir şey olmayacak. Sadece ben kalacağım."
    30 yasindan sonra karismam

Ondan oncesi tehlikeli,dusunsene 20 yasinda ve bu çocuğun arkadaslari caglar48 gibi !

Cocuk bir yere kadar dayanacak sonra o da baslayalacak sacmalamaya,cok riskki cok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada hırbonen maşallahın var gerçekten hiç risk almadan sürüyorsan muazzam.
    vallah öyle büyük bir sıkıntı yaşamadıkça motora devam bırakmak kolay değil.
    Valla risk almadan surmeye dikkat ediyorum.

Motorumu ilk aldigim hafta Başar Güven diye motosiklet camiasinin tanidigi bir egitmen sulama aracina arkadan carparak vefat etti.

Zaten durumun bilicindeydim ama bu olay beni etkiledi.

Yani herkesin tanidigi iyi bir egitmen bile hayatini kaybedebiyor ve bu tur olaylar daha sonra da devam etti biliyosunuz.

Madem buna biniyoruz,zehiri aldik artik bari riski minimum da tutayim diyorum.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tatsız bir konuda hortlatmak istemem ama rahmetlinin slick lastik ile o kazayı yaptığı söylenmişt, daha büyük hata ne olabilir ki?

Kötü örnekler her zaman daha çok dikkatimizi çekecektir. Bir ömür boyu motor süren sapa sağlam insanlar da var. Önce kendimizi eğitip, sonra elimizden geleni yapıp, biraz da şansımıza güvenmemiz lazım. Bunun başka yolu yok. İnsanın hayatını kaybetmesine neden olabilecek bir sürü şey var, motosiklet bunlardan oranı maalesef yüksek olanı, ama verdiği hazzı karşılayacak başka bir şey de yok.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu ciddi ciddi soruyorum isimleri vermicem ama bu ara gerçekten düşüncesi beni aşırı bezdirmeye başladı.
    motora karşı içimde bir korku ve endişe yok binerken ama bazen düşünüyorum bunun sonu gerçekten bu mu diye?

bakıyorum herkes tek tek kaza yapıyor biri hayat boyu sakat kalıyor çoğu vefat ediyor. adamlara bakıyorum en az 20 yıllık sürücüler. belki bu 20 yılda hiç büyük kaza atlamamış olmasına rağmen belki de tek büyük kazasında vefat ediyor.
    isim vermek istemiyorum ama geçenlerde kaza yapan 50 yaşlarındaki adam da vefat etmiş burada konuşulmuştu. herkes tek tek ölüyor.

evet yüz kez konuştuk defansif sürüş hayat kurtarır ama ben şunu soruyorum gerçekten her gün istisnasız defansif sürebiliyor musunuz? hiç mi bokunu çıkarmıyorsunuz? çünkü eğer ki ben hep defansif sürmüyorum bazen işin boku çıkıyor diyorsanız bir gün bizim de başımıza gelme ihtimali çok yüksek budur çünkü en nihayetinde ne kadar yıl motor kullanmak o kadar çok tehlike demek.
    20 yıl dile kolay. ki salladım bunu 50 yaşındaki adam belki de 19 yaşında başladı. 30 yıl diyelim. ister istemez sürüş sayısı arttıkça risk de alınıyor ise bir gün patlayacaksın.
    çok iyi sürücüler de öyle istediğin kadar kusursuz ol istediğin kadar eğitimci ol mevzu eğitime bakmıyor mevzu işin bokunu öyle ya da böyle trafikte çıkartıyor musun? bir gün patlama ihtimalin var. çıkarmayana bile var ama onu çoook az diye saymıyoruz.

bilmiyorum düşünüyorum gittikçe herkes gidiyor önünü alamıyoruz.
    geçen de bir yazı okudum nereden hatırlamıyorum gerçek mi değil mi bilemem kazaların yüzde 50 civarı 40 yaş üstüymüş. bir şekil reflex gerilemesi vs dersek belki bir nebze.
    vallah kafam karışıyor düşününce bir orta yol bulamadım. ben maalesef hıza saçma sapan şeylere ne kadar karşı olsam da motorda bazen kendimi kaybediyorum gerçekten bambaşka bir şey bu alet. bir de aceleci bir ruha sahip biri ister istemez yavaş süremiyor. ismet abi gibi sürebileydik keşke şu motoru.
    vallah kafam karışık benim risk hiç almıyorum diyene helal olsun çünkü ismet abi gibileri eminim 100 kişiden anca 2-3 kişi.
    sürüşünü hiç görmedim ama bir de espressodur onlar gibi sürmek lazım çünkü mevzu bence hayatta kalmak ise kabiliyete bakmıyor.
    bu defansif sürenler hiç çizgisini bozmayanlar çok mu becerikli alakası yok. mevzu tamamen defansif olabilmekte. ne kadar iyi sürücü olursan ol risk alıyorsan patlayacaksın abi bir gün patlayacaksın. ya düşeceksin bir şey olmayacak ya da başka türlü.

geçen de paylaşmıştım bir başlıkta bu videoyu bu arkadaş tartışmasız çok iyi bir sürücü ama arkadaştan ziyade sürüşe bakalım bu tarz risk alan biri uzun yıllar böyle sürse ne kadar ihtimali var hayatta kalma gibi? illa ki başından kaza geçecek. tabi benim aldığım risk bunun 10da 1i değildir bu aslında biraz da ruh hastalığı gerektiriyor yanlış anlaşılmasın ama ben kendime bir aşılayamadım abi risk almadan sürmeyi. ne zaman motordan inip eve gelsem artık hiç risk almicam tıpış tıpış sürücem diyorum ama motora binince öyle olmuyor. var mı hiç risk almayan ve bunu bir şekil kendine adapte edebilmiş biri?
    çünkü öyle ya da böyle alıyorsak ve motoru da bırakmak gibi bir düşüncemiz yoksa bizi kazalar öyle ya da böyle bulacak. düzeltmemiz lazım sürüş tarzımızı. risk hiç almıyorum diyen konu dışıdır şimdiden tebrik ediyorum seni nadir insan

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=UXC_iVYZm-0

vallah benim kafa karışık. risk almazsın almazsın bir gün alır patlarsın. uzun yıllar hiç risk almadan sürmek kafasına erişebilmek muazzam bir şey. belki o 50 yaşındaki adam da öyleydi hiç risk almazdı belki ama o gün ya acelesi vardı ya da dalgındı bir şekil gereksiz hız yaptı olmayacak yerde ve trafiği okuyamadı paaaaat. o kadar zaman dikkatli sürüş hepsi çöp.

bu arada evet motora devam. motor başında korku vs yok. ki olsa binmem zaten. sadece ben geleceğimi kurtarmak istiyorum. bırak ölmeyi bir yerimin sakatlanmasını bile kabul etmek istemiyorum.
    1:27 de patlıyordu mesela. Alınan riskin yanı sıra biraz da şansa kalıyor. Şanslıysa patlamıyor.
    natijax bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatta kalmak bence daha çok nasıl bir ülkede yaşadığınızla alakalı. Örneğin Brezilyada yaşıyorsanız gaspçıya motosikletinizi vermediğiniz için kurşunlanmanız sürpriz bir olay değildir. Kolombiya'da yaşıyorsanız uyuşturucu çeteleri arasındaki bir çatışmada kaza kurşunu yemeniz sürpriz değildir. Verilen videodaki sorunlu bir sürücü. Resmen bela arıyor. Bu tür sürücülere denk gelmek sürpriz değildir.

Ben 60 yaş üstüyüm. Eski bir sporcu olarak reflekslerimdeki zayıflamanın farkındayım. Bazı rahatsızlıklarım da var. Baş dönmesi, denge bozulması gibi durumlar yaşayabiliyorum. Buna rağmen uzun sürüşler yapıyorum. Bir otomobile rehberlik yapmam gerekti. 10,5 saat skuter kullandım. Keyif aldım. 200 cc. skuter kullandığım için macera arama şansım zaten yok. Yaşımdan dolayı eşim bırakmamı istiyor. Az kullanmamı sağladı. Fakat, bıraktıramıyor. Oğlum 30 yaşına geldi. O motosiklet kullanmıyor. Benim gibi sevenler de kolay bırakamıyor.

Hayatta kalmak mı? Hepimiz öleceğiz. Niyazi olmamak mı? İşte bütün mesele bu.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)