Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontaktan Elektrik Geçirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    şöyle bir sorunum var motoruma elcik ısıtma, usb çakmaklık gibi şeyler taktım ama elektriğini direk aküden aldığı için motorun başında meraklı halkımız karıştırırken açarsa yada daha kötüsü açık unutursam tahmin ediceğiniz gibi aküm bitebilir
    hatta 1 kere aceleden elcik ısıtmayı açık unutup bitirmişliğim var da
    şimdi istediğim bu sistemi nasıl kontaktan geçirebilirim ki kontak kapalıyken elektrik gitmesin
    Motor: Cbr500R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    kontak açık iken enerji alan bir yer bul
    - sigorta tablasından ecu hattı olabilir? marş basınca farlar otomatik yanıyor ise far hattı olabilir.
    - araya mini röle at,
    - 1 adet sigorta ile röle ile direkt aküden besleme al.
    espresso ve OnixsyS bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ekleme yapayım, sakın sakın haa rölesiz direkt beslemeyin, elcik ısıtma gibi çok elektrik çeken şeyler elektrik aldığınız hattı zorlayabilir bu yüzden direkt aküden bağlanıyor onlar. araya koyacağınız röle de geçen akıma uygun özellikte olsun. sigorta koymayı da ihmal etmeyin.
    OnixsyS bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekleme yapayım, sakın sakın haa rölesiz direkt beslemeyin, elcik ısıtma gibi çok elektrik çeken şeyler elektrik aldığınız hattı zorlayabilir bu yüzden direkt aküden bağlanıyor onlar. araya koyacağınız röle de geçen akıma uygun özellikte olsun. sigorta koymayı da ihmal etmeyin.
    elcik ısıtmaya direk aküden araya bir adet 7.5 amperlik sigorta koydum acaba yeterli olurmu amperi
    birde sigorta varken yanına birde röle koymalımıyım yinede

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak açık iken enerji alan bir yer bul
    - sigorta tablasından ecu hattı olabilir? marş basınca farlar otomatik yanıyor ise far hattı olabilir.
    - araya mini röle at,
    - 1 adet sigorta ile röle ile direkt aküden besleme al.
    Galiba far hattından çekicem elektriğini en yakın orası gibime geldi banada

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    dostum kolay gelsin bende de cbr500r var bend e elcik ısıtma bağlamayı düşünüyorum. nasıl yaptığını ne kullandığını ve hangi elcik ısıtmayı bağladığını anlatabilir misin

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kolay gelsin bende de cbr500r var bend e elcik ısıtma bağlamayı düşünüyorum. nasıl yaptığını ne kullandığını ve hangi elcik ısıtmayı bağladığını anlatabilir misin
    https://www.hepsiburada.com/mts-elcik-isitma-universal-p-HBCV00000SR1ZB
    bu mts elcik ısıtmayı aldım bağlantısı kolay ama artının ucuna bir sigorta koyman yararına olur çünkü üzerinde yok
    tabikide bu tarz elcik ısıtmalar universal oldukları için en uzun şekilde üretiliyolar ben cbr 500 için uç kısımlarından 2-3 cm kadarını kesmek zorunda kaldım sigorta olarakta 7.5 amper taktım işallah yüksek gelmez bi elektrikçiden yardım alman yararına olur

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elcik ısıtmaya direk aküden araya bir adet 7.5 amperlik sigorta koydum acaba yeterli olurmu amperi
    birde sigorta varken yanına birde röle koymalımıyım yinede

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Galiba far hattından çekicem elektriğini en yakın orası gibime geldi banada
    Direkt aküden alıp sigorta koyduysanız tamam. ama kontak açıken çalışsın vb. olayı işin içine girerse röle lazım, yani yine elcik ısıtma elektriği direkt aküden alacak ama arada röle olacak röle kontak açıken elektirk gelen bir yerden, mesela fardan elektrik alıp röleyi kapatıp devreyi tamamlatacak, böylece o elektrik aldığınız yerden yalnızca rölenin çektiği kadar elektirk almış olacaksonız o devreler zorlanmayacak elcik ısıtma asıl çalışması için çektiği elektriği direkt aküden çekmiş olacak.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı elcik ısıtmalar voltaja duyarlı. Eğer alternatör çalışmıyor ise aküyü korumak için otomatik kapanıyor.

Bir de ana tesisatı kurcalamadan direkt aküden voltaja duyarlı bir role kullanarak yapabilirsiniz. Kontak açıldığında değil, alternatör şarj üretmeye başladığında devreye girer. En temiz yol bu sanki.
    okanbagiscan, espresso ve OnixsyS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direkt aküden alıp sigorta koyduysanız tamam. ama kontak açıken çalışsın vb. olayı işin içine girerse röle lazım, yani yine elcik ısıtma elektriği direkt aküden alacak ama arada röle olacak röle kontak açıken elektirk gelen bir yerden, mesela fardan elektrik alıp röleyi kapatıp devreyi tamamlatacak, böylece o elektrik aldığınız yerden yalnızca rölenin çektiği kadar elektirk almış olacaksonız o devreler zorlanmayacak elcik ısıtma asıl çalışması için çektiği elektriği direkt aküden çekmiş olacak.
    peki sinyallerde beyaz led var ekstradan onları direk fardan araya sadece bi sigorta koyarak hiç aküyle hiç röleyle uğraşmadan alsam nasıl bir sıkıntı yaşarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı elcik ısıtmalar voltaja duyarlı. Eğer alternatör çalışmıyor ise aküyü korumak için otomatik kapanıyor.

Bir de ana tesisatı kurcalamadan direkt aküden voltaja duyarlı bir role kullanarak yapabilirsiniz. Kontak açıldığında değil, alternatör şarj üretmeye başladığında devreye girer. En temiz yol bu sanki.
    voltaja duyarlı çok temiz bir sistem olur gibi duruyor ama çok tuzluya gelir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)