Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Shoei Gt Air 2 Çene Kamerası Aparatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, bugün go pro aldım ve kaskın çene bölümüne takmak istiyorum.

Aranızda Shoei GT Air 2 kaskın çene bölümüne kamera için aparat yapıştıran oldu mu? Şöyle bir video buldum;

https://www.youtube.com/watch?v=Zxt-YKofvpM

Bu arkadaşın yaptığı şekilde yapsam sizce ne kadar sağlam olur?

Ya da şöyle bir ürün var bunu kullansam vizörün kapanma durumu nasıl olur?

https://www.hepsiburada.com/gplus-gp523-eken-sjcam-gopro-xiaomi-aksiyon-kameralarla-uyumlu-jaw-mount-kask-baglanti-aparati-kask-cene-tutucu-p-HBCV00000EWUXT

İkisini karşılaştırsanız hangisi daha mantıklı?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bazı kasklar için özel parçalar satılıyor cene montajı için.Bazı arkadaşlarda 3d yazıcıda kendi kaskına göre parça basıyor.
    Bu 3d yazıcılar için parça resimleri paylaşılan sitelerde kendi kaskını aratıp belki biri üretmiş olabilir.Orjinal üretim varsa kopyasını yapmış olmaları daha büyük ihtimal.Bir araştır bence oralaları.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostum shoei gt air kaskıma bende aynı işlemi yapmak istemiştim ama cenesi cok sivri olduğundan ötürü cok fazla sunfix machn kullanmıştım ve cirkin görünmüştü . Daha sonra bunu söküp 3 kollu aparat aldım ceneye denk gelecek sekilde sag tarafa yapıştırıp devam etmistim. Senin sorununu çözecek aparat bu.
    https://m.n11.com/outdoor-kamera-aks...MaAgVCEALw_wcB

Taktığında bu sekilde duracak.

https://images.app.goo.gl/1AfpshhpkKZaQ9kS8

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    kolaçanın yaptığı gibi yaptım. canavar gibi duruyor hala nxr'da.
    şimdi gtair 2 'ye baktımda senin önce büyük bir parça var havalandırma için. Altta kalan kısım yeterli olurmu sana.
    yapıştımı sağlam yapışıyor o sunfix'ler.

edit: 3d yazıcın varsa direk dosyası var. basılabilir. https://www.thingiverse.com/thing:4527546
    edit2: örnek fotoğraf https://cdn.thingiverse.com/assets/4...3_10.58.15.jpg

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    https://www.thingiverse.com/thing:4527546

Geçenlerde baktığımda yoktu, gt air için olan modeller uyumsuz. Sunfix ile uğraşacağına çevrende 3D yazıcısı olan varsa rica edersen basabilir bunu. Bir ara bana da lazım olacak, dosyayı kaydetmeni öneririm bulması zor oldu başka örnek yok sanırım.

Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim.

3D yazici ayarlayip o attiginizi bastiricam. Basim sonundaki halini de basligin altina atarim.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı 4carrier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim.

3D yazici ayarlayip o attiginizi bastiricam. Basim sonundaki halini de basligin altina atarim.
    Ben ararken sey47 bulup atmış sağ olsun. Bastırdıktan sonra kameralı bir fotoğraf, 3 5 günlük kullanım deneyiminden sonra bir mesaj atın lütfen, benimkinin şimdilik acelesi yok. Eğer uyarsa ben de linktekini bastırayım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    basım dosyasını götürüp bastırılacak, basılırken beklerken de cafe kısmı olan yerler vardı diye biliyorum. yani ara sıra ihtiyacı olanlar için böyle yerler de çözüm olabilir.

3dortgen diye bir yerin reklamlarını görüyordum 3d baskı hizmeti veren.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basım dosyasını götürüp bastırılacak, basılırken beklerken de cafe kısmı olan yerler vardı diye biliyorum. yani ara sıra ihtiyacı olanlar için böyle yerler de çözüm olabilir.

3dortgen diye bir yerin reklamlarını görüyordum 3d baskı hizmeti veren.
    Kırılan klavye ayaklarım için Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüs içerisinde 3durak diye bir yerde basım yaptırmıştım. Uygundu fiyatları.
    espresso bunu beğendi.

Ankara'da 3D baski yapan bir firma ile anlastim, onumuzdeki hafta ici teslim edicekler bakalim nasil olacak.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Polymax kullan. Max:100C dayanımlı olan kırmızı paket. İstediğinde sökmende kolay olur. (elastik bir yapıya sahiptir, vhb bant gibi elastik kalır her zaman) Uzun yıllardır kullanıyorum ben, hiçbir sorun yaşamadım.

Ya da şuradan satın alabilirsin:

https://ridetechmoto.com/collections...et-chin-mounts
    4carrier bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    3d yazıcım var. ben basabilirim.
    4carrier bunu beğendi.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3d yazıcım var. ben basabilirim.
    Hocam teklifiniz için çok teşekkür ederim, bir firma ile anlaştım bu hafta içi teslim alacağım eğer olmazsa veya sorun çıkarsa sizinle iletişime geçerim. Çok teşekkürler.

Arkadaşlar çıktıyı printerdan aldım henüz yapıştırma işlemini yapmadık akşama yaparım diye düşünüyorum. Son durumu tekrar paylaşıcsm. Ek olarak bant olarak 3e bant ile yapıştırırsam dha asınra sökmek mümkün olur mu?

Arkadaslar sonunda aparati yapistirdim. Once Era tool marka cift tarafli bant ile yapistirdim ancak daha disari cikmadan dustu, daha sonra da 3m bant ile yapistirdim. Fotograflari ekliyorum. Daha kullanma imkanim olmadi, ilerde istek olursa kullanim tecrubelerimi de aktaririm. Tesekkurler.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yapıştırma için 3M 4991 veya benzeri VHB bant tavsiye ederim. 3d yazıcıyla basılan parçayı yapıştırmadan önce zımparalamakta fayda var.

Ancak bu bandı sökmesi kolay değil. 3M'in tavsiyesi önce falçata ile kesip ayırmak (2-3mm kalınlığı var) daha sonra bir kimyasalla temizlemek. WD40'la çıkıyor diye duydum ama kendim denemedim. Bir de biraz pahalı bir bant. 1metresi şuan 80 küsür lira.
    4carrier bunu beğendi.

Ciktiyi aldiktan sonra 0 numara zimpara ile guzelce bantlayacagim yeri zimparaladim.

3m bantin vhb modelini aldim o da soyle oldu, Ankara'da bulunan bir firmayi aradim 33metre olarak satiliyormus, bende 20 30 cm isimi gorur dedim ve test etmem icin numune verdiler herhangi bir ucret de almadilar sagolsunlar yalniz bu bant inceydi. Bant tek basima o alani kapatmiyordu bende 2 veya 3 parca halinde arasinda cok hafif bosluk olacak sekilde (cukurlardan dolayi hafif bosluk olustu) yapistirdim. Bakalim nasil olacak.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ciktiyi aldiktan sonra 0 numara zimpara ile guzelce bantlayacagim yeri zimparaladim.

3m bantin vhb modelini aldim o da soyle oldu, Ankara'da bulunan bir firmayi aradim 33metre olarak satiliyormus, bende 20 30 cm isimi gorur dedim ve test etmem icin numune verdiler herhangi bir ucret de almadilar sagolsunlar yalniz bu bant inceydi. Bant tek basima o alani kapatmiyordu bende 2 veya 3 parca halinde arasinda cok hafif bosluk olacak sekilde (cukurlardan dolayi hafif bosluk olustu) yapistirdim. Bakalim nasil olacak.
    Daha ömür billah çıkmaz o bant oradan en kaliteli bant. Yapıştırmadan once fon makinesi ile isitmayi öneririm

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapıştırma için 3M 4991 veya benzeri VHB bant tavsiye ederim. 3d yazıcıyla basılan parçayı yapıştırmadan önce zımparalamakta fayda var.

Ancak bu bandı sökmesi kolay değil. 3M'in tavsiyesi önce falçata ile kesip ayırmak (2-3mm kalınlığı var) daha sonra bir kimyasalla temizlemek. WD40'la çıkıyor diye duydum ama kendim denemedim. Bir de biraz pahalı bir bant. 1metresi şuan 80 küsür lira.
    3M VHB serisi bende var 4910F, fakat kaska bağlamak için polymax kullanıyorum ben. 3M orijinal ürün alırsanız (ben öyle yaptım), dayanımı çok yüksek olduğu için civata gibi yapıştırıyor ve sökmesi çok zor. Mesela bende ki 4910F 140C'ye kadar dayanımlı şeffaf akrilik bant.

Polymax ise esnek yapıda olduğu için sökmesi ve temizlemesi kolay oluyor. Tavsiye ederim. Ama hiç sökmeyecekseni ve ömür boyu yapıştırdığınız yerde kalmasını istiyorsanız, kesinlikle orjinal 3M VHB tavsiye ederim. (4910F örneğin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

3M bant İstanbul'da Ege Bant'tan temin edilebilir. Orijinal bayisidir 3M'in, oradan alışveriş yapıyorum ben. Farklı firmalar orijinal diye çok fazla replika ürün satıyor paranıza yazık olmasın. 3M'nin kendi sitesinde orijinal bayileri bulabilirsiniz.

3D yazıcıdan baskı aldıysanız benim tavsiyem kızakları da 3D'de basmak yerine sadece alt kısmı 3D basıp, orijinal GoPro mountu yaptığınız aparata yapıştırmak olur. Böylece rijiditesini artırırsınız malzemenin. ^D basılan malzemenin dansitesi ne kadar bilmiyorum ama kendi orijinal parçası yapışırsa üretilen parçaya daha dayanımlı olur görüşündeyim.
    Cyan bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Mt-25 ABS

Nasıl oldu hocam? Deneyiminizi bekliyorum, ben de bastırtırım belki bir tane. Düşme, çıkma, oturmama gibi problemler var mı, kamerayı takıp kullandınız mı hiç?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)