Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki z1000 - MT09 arada kalsanız hangisini seçerdiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam, baktığım 2 motor arasında çok fena arada kaldım.
    Düşünceleriniz neler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    İkisi bambaşka motorlar ama ikinci el piyasası, çıkma yedek parça bulabilme ve yaygın servis ağı yüzünden MT-09 tercih ederdim.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Gönül Z1000 der fakat Türkiye şartlarında mantık MT-09.
    s0me0ne, recaip ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Gerçekten dediğin gibi gönlüm z1000'de aklım mt09

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Önden ikisinin de görünüşü benzer olsa da şu "çift egzoz" detayından dolayı Z1000 çok önde .. piyasa, parça v.s. olaylarını düşünürsek de artık her şey pahalı, bence dönem "gücün yetiyorsa" en iyisini alma dönemi, çünkü artık "bir tık daha uygun" denilen modeller sadece yüksek paralar verilen ucuz taşıtlar olmaya başladı.

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Z1000 çok daha ağır. Uzaktan güzel görünüyor ama yakından bakınca tüm ayrıntılar plastik, oyuncak gibi. Bence MT9 bariz daha iyi bir naked.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kawanın yaptığı en şekil motor net z1000 dir bence.halaa da güzel çoğu motora taş çıkartır.tip olarak z1000 derim.tr de enteresan bir şekilde kawasaki 2.el de 2 3 senedir gördüğüm kadarıyla inanılmaz bir değer kaybına uğruyor.yeni modellerinde satılamaması satılmaması bunu sağlıyor heralde.parça sıkıntısı vs çekiceğini pek düşünmüyorum blok hala üretilmeye devam ediyor diye biliyorum sx modellerinden.benimde istediğim z900 modeli var gerçekten tertemiz motorlar ve güzel fiyatlara satılıyor onuda değerlendirebilirsin.z1000 çok ağır bir motor değil ama dengesinden dolayı heralde gerçekten ağır hissettiryor ve biraz korkunç bir oturma şekli var ön taraf aşırı aşada depoyu bile tam göremiyorsun resmen boşluğa doğru sürmek gibi bir his.valla bende arada kaldım z1000nin tipi çoğu mantıklı donanım vs ye ağır basıyor 2 motorda performans olarak tabiki üzmez ama mt09 daha az yakar daha rahat sürülür daha rahat satılır daha donanımlı yeni model 2. elde iyi prim yapar vs diye uzuyor.öbür taraftada z1000nin tipi var heleki füme yada beyazlı rengine hastayız

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Mt-09 tercih edebilmeyi isterdim ikisi arasında, kawa artık egzotik sayılıyor bu ülkede. Yurt dışı fiyatları, tutulması Yamaha ile çok yakın ama bizde garip bir algı oluştu, Zmoto'nun tercihleri ile alakalı olabilir.

İlla egzotik yarı-egzotik bakacaksam da Kawa yerine bir dolu Avrupalı marka var, Triumph olur, ducati olur, Ktm olur, Mv agusta olur daha değişik, özel bir şeye binerdim. En üst segment artık bunlar, isterse mondial yapsın hepsi belli standartların, normal kullanıcı isteklerinin çok üstünde şeyler vadediyor. Mt07'nin bile limitlerini zorlamanız imkansız olduğu için iki tercihte üzmeyecektir bence, servis, yedek parça, kullanıcı sayısı(yardımlaşma açısından,, bloktan ses geliyor diye kalkıp servise gitmek var, Facebook grubunda herkes normal deyince devam etmek var) gibi faktörlere bakar birini alırdım yani. Aynı paralara street triple Rs'de var, mesela yani.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Normal bir ülkede olsak kesinlikle z1000 oldukça üstün bir makina. Fakat ülkemiz şartlarında mt09 almak daha mantıklı. Eğer bütçe sorunu yoksa z1000 alırdım ben.

Z1000 için bütçeyi zorlamak lazım biraz, 140'a bi z1000 buldum fakat 150'ye 2021 0 mt09 lar satılıyor arada kalma sebebim biraz da bu, 16 model 12.000km z1000 mi 0 Kilometre 2021 model MT09 mu, ya da bütçeyi hiç zorlamayıp temiz 2.el mt09 mu....

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı zeusezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z1000 için bütçeyi zorlamak lazım biraz, 140'a bi z1000 buldum fakat 150'ye 2021 0 mt09 lar satılıyor arada kalma sebebim biraz da bu, 16 model 12.000km z1000 mi 0 Kilometre 2021 model MT09 mu, ya da bütçeyi hiç zorlamayıp temiz 2.el mt09 mu....

Z1000 iyidir hoştur ama sıfır Mt09 sanki ekonomi anlamında daha iyi bir tercih olacakmış gibi duruyor. Buarada benim test ettiğim Mt09, Tracer 9 Gt gibi motorların hepsinde belli bir hızdan sonra kafa sallama vardı. Bu kafa sallama olayı benim kazmalığımdan da olabilir. Lakin 150.000 TL verdiğin makine kafa sallıyorsa yemişim Mt'sini, o zaman da Z1000 derim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arkadaslar zaten yazmiş

Kawasaki motosikletin subarusu,yamaha toyotasi..

Otomobil alacak olsan,avensis mi alirsin?legacy mi?

Z1000 hem ses,hem gidiş,hem duruş yönünden mt nin abisi konumunda.

Piyasa muhabbetinden dolayı yamaha öne çikiyor.

Bu arada temiz z900 de olabilir.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Çok iyiymiş Z-1000... MT-9 onun yanında sönük kalıyor. Ama piyasa şartları işte.

Motosikleti
    Fazer
    Ben markadan ziyade daha farklı bakıyorum bu konuya.Naked bike algısı dünyada çok değişik artık. z1000,gsx-s1000,fz1,cb1000 gibi modeller yüksek ağırlıkları ve 4 silindirli olmaları nedeniyle eskide kaldı. Yeni nesil naked bike'lar v2,v4,3 silindir gibi teknolojilerle beraber hem alt devirleri daha dolu hem çok hafif.

Bundan dolayı z1000 almazdım.Yeni nesil naked bike'larda seçenek çok mutlaka sizi mutlu edecek bir model bulursunuz.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Yanlış bilmiyorsam Z1000 de ABS dışında elektronik bir özellik yok. Yani baya bir tecrübeli olmak lazım kullanmak için. Yüksek beygirli makina şakaya gelmez bence.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar zaten yazmiş

Kawasaki motosikletin subarusu,yamaha toyotasi..

Otomobil alacak olsan,avensis mi alirsin?legacy mi?

Z1000 hem ses,hem gidiş,hem duruş yönünden mt nin abisi konumunda.

Piyasa muhabbetinden dolayı yamaha öne çikiyor.

Bu arada temiz z900 de olabilir.
    Honda da tofasi diyerek bitireceksin diye cok korktum

levent bunlar nasil benzetmeler yavvv..olmuyorr

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle z1000

mt09 mahallenin hırçin bebesiyken, z1000 daha bi görmüş geçirmiş kuşun atmış kurşun yemiş ağır abilerden.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z1000 çok daha ağır. Uzaktan güzel görünüyor ama yakından bakınca tüm ayrıntılar plastik, oyuncak gibi. Bence MT9 bariz daha iyi bir naked.
    iki motosiklete de sahip olmuş biri olarak kesinlikle katılmıyorum.
    xtrafrozen bunu beğendi.

ikisini kullanmış biri olarak, senin değerli tavsiyen nedir?
    hasmet bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    m9 2. el temiz uyguna bulursan yapıştır. Kalan parada benzin parası olsun ömürlük bin
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)