Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Bir garip isyan benimkisi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyüklerimizden 70'li yıllarla ilgili hep duyardık ya kardeş, kardeşe düşman oluyor, millet sağ-sol diye birbirini öldürüyormuş. Yaşı benden büyük olup o yılları yaşayanlar daha iyi bilir ama sanki o yöne doğru gidiyoruz, Allah korusun ama kanlı bıçaklı olacağız o gün geldiğinde.
    Gayet de göbeğinde yaşadık o günleri ama hayır, bu günlerde öyle bir durum yok. Neden ? Çünkü o dönem her kamptan olanların bir ülküsü vardı, kendi doğruları ile ülkenin kurtulacağına gönülden inanır ve bunun için canını vermekten çekinmezdi. Bu gün öyle bir durum var mı ? Asla. Bir sürü menfaatçi çakal parti hikayesine devleti soymakla meşgul, aşağıdakiler de onların artıklarıyla nasıl geçinirim onun derdinde. Bu gün tam tersi gelse aynı çakallar 1 hafta içinde 180 derece dönerler, buna hanginizin itirazı olur ? Yani korkmayın , öyle anarşi falan günleri yok önümüzde. Ha bu soyguncular yüzünden ciddi fakirlik var o doğru. Zengin daha zengin, fakir daha fakir olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bir insanın muhakeme yeteneğine siyasi tercihlerini baz alarak karar veremezsiniz. Nokta. İstisnası yok bu olayın.
    Gevşek / kaygan zeminler bunlar; dikkatli yürümek lazım. Her konuda istisna olabilir, çünkü hayat siyahla beyaz değil. İdea ve ütopyalar istisnasız uygulanabilir olsalardı adları başka olurdu, bunlara idea ve/veya ütopya ismini vermezdik. Bunlar bize düşünce ve davranışlarımızı dayandıracağımız birer çerçeve sunar ancak...

Siyasi görüşün ne kadar aşırı veya siyasi tutumun ne kadar fanatik olduğuna göre kişinin muhakeme gücü hakkında bir fikir çıkar bence. Sonuçta bir kişinin muhakeme gücü konusunda pek çok veriye bakarak bir hüküm veriyoruz, kimseye uzmanlar tarafından hazırlanmış ve değerlendirilen bir IQ/EQ testi yapamadığımıza göre, hükmümüzü kişiyle olan tecrübelerimiz ve kişi üzerindeki gözlemlerimize göre vermek durumundayız. Bu durumda, kişinin siyasi fikri ve bunu ifade etme şekli (başka pek çok veriyle birlikte) pek tabii geçerli bir değerlendirme kriteridir. (Örnek: "Erdoğan'ın g.tünün kılıyık. Hüloooooğğğ!" diye bağıran bir kişinin muhakeme gücünden ciddi şüphe duyarım. Keza bu yaklaşımımı garipseyen birinin de muhakeme gücünden ciddi şüphe duyarım...)

Sizin yukarıdaki söyleminiz temelde çok sert aslında...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Katılıyorum, siyasi tercihler hayat görüşüdür aynı zamanda ve doğrudan kanaat geliştirme sebebidir. Aynı kılık - kıyafet - bakımlı olmak - düzgün konuşmak - oturup kalkmayı bilmek - küfretmemek gibi. Bunların tümü benim için kanaat oluşturma sebebidir. İstisnasız !
    DrunkenRabbi, Cyan, erensel ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir insanın muhakeme yeteneğine siyasi tercihlerini baz alarak karar veremezsiniz. Nokta. İstisnası yok bu olayın.
    Abi illa beni tartışmanın içine sokacaksın.Şu "Politik Doğruculuk" traşlarından sıkılmadın mı?Sizin orada bu saçma akıma sanırım "Politically Correct" diyorlardı.Ne yazık ki politik doğruculuk,yaşadığımız gerçek hayat ile örtüşmüyor.Kaç yıldan beri ekonominin,adalet sisteminin,hayat şartlarımızı,alım gücümüzü diplere çeken yönetimi hala inatla savunan insanların ciddi ciddi muhakeme yeteneklerinin iyi olduğuna inanmamı bekleme.Bu insanlar bozuk muhakeme yetenekleri ile kullandıkları oylarla,benim gençlik yıllarımı en güzel 10 yılımı,tam para kazanıp güzel rahat hayat yaşayacağım yıllarımı b.k ettiler.Bana son 10 yılımı geri verebilir misin?En rahat en mutlu yaşayacağım yılları ben ve eşim psikolojik hastalıklarla,tedirginlikle,gelecek kaygısı ile geçirdik.O yüzden insanın muhakeme yeteneğine siyasi tercihlerini baz alarak BAL gibi de karar veririm.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi illa beni tartışmanın içine sokacaksın.Şu "Politik Doğruculuk" traşlarından sıkılmadın mı?Sizin orada bu saçma akıma sanırım "Politically Correct" diyorlardı.Ne yazık ki politik doğruculuk,yaşadığımız gerçek hayat ile örtüşmüyor.Kaç yıldan beri ekonominin,adalet sisteminin,hayat şartlarımızı,alım gücümüzü diplere çeken yönetimi hala inatla savunan insanların ciddi ciddi muhakeme yeteneklerinin iyi olduğuna inanmamı bekleme.Bu insanlar bozuk muhakeme yetenekleri ile kullandıkları oylarla,benim gençlik yıllarımı en güzel 10 yılımı,tam para kazanıp güzel rahat hayat yaşayacağım yıllarımı b.k ettiler.Bana son 10 yılımı geri verebilir misin?En rahat en mutlu yaşayacağım yılları ben ve eşim psikolojik hastalıklarla,tedirginlikle,gelecek kaygısı ile geçirdik.O yüzden insanın muhakeme yeteneğine siyasi tercihlerini baz alarak BAL gibi de karar veririm.
    Hocam agzina saglik, ben de yazacaktim da kimse ile didismeyeyim diyorum, sonra dayanamiyorum. "Political correctness" tam olarak bahsettigin. Bir de nokta isaretlerinden sonra bosluk biraksaymissin cerceveleyip asardim yazini

Bilmeyenler icin genel olarak, toplumda dezavantajli oldugu dusunulen gruplarin uyelerine karsi saldirganlik/rahatsizlik yaratacagi dusunulen dil, davranis gibi durumlardan kacinma. Son donemde Amerikalilar cok sevdi bu kavrami, her yerde de kullaniyorlar bilip bilmeden.

Kaldi ki bizim toplumumuzda kim dezavantajli diye dusunmeden edemiyor insan.
    Thracian, espresso, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok insan böyle düşünmekten kendini alamıyor. Fakat, bu tür düşünce ve ifadeler ne yazık ki bindiği dalı kesme etkisi haricinde bir işe yaramıyor. İnsanların arasında aşılmaz duvarlar örerek işlerini daha kolay yürütmeye çalışanlara inat, "bozuk muhakeme yeteneği" olduğu iddia edilen insanlarla iletişim kurabilmek gerekir. Biraz sabırla aslında farklı şeyler istenmediği ortaya çıkar. "Böl-yönet" deyimi bugün icat edilmedi. Fakat, zaman içinde çok geliştirildi. Kutuplaştırıcı-ötekileştirici söylemlerler neye hizmet eder? Bu konuyu analiz etmek en başta "güçlü muhakeme yeteneği" olanlara düşmez mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok insan böyle düşünmekten kendini alamıyor. Fakat, bu tür düşünce ve ifadeler ne yazık ki bindiği dalı kesme etkisi haricinde bir işe yaramıyor. İnsanların arasında aşılmaz duvarlar örerek işlerini daha kolay yürütmeye çalışanlara inat, "bozuk muhakeme yeteneği" olduğu iddia edilen insanlarla iletişim kurabilmek gerekir. Biraz sabırla aslında farklı şeyler istenmediği ortaya çıkar. "Böl-yönet" deyimi bugün icat edilmedi. Fakat, zaman içinde çok geliştirildi. Kutuplaştırıcı-ötekileştirici söylemlerler neye hizmet eder? Bu konuyu analiz etmek en başta "güçlü muhakeme yeteneği" olanlara düşmez mi?

Bu videoyu dun izledim,0:32 - 0:52 sn arasini izle

https://mobile.twitter.com/onediocom...706721282?s=20

Bu adamlara birsey anlatma sansin yok artik,zombi olmuslar.burada da var bunun gibiler.tabi bir kisminin cikari da var,cocugunu torununu belediyeye yerlestirmis rahati bozulsun istemiyor.

Akil saglimizi ve ruhsal durumumuzu korumanin bir yontemi, karsi tarafa ne mal oldugu soylemek..oldukca rahatlatici oluyor.diger turlu biriken ofke icinde patlayip seni hasta ediyor..
    xtrafrozen, Thracian, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı DrunkenRabbi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğim şeyin siyasi görüşle ilgisi yok, hızlı okuyup acele cevap yazmışsınız, lütfen tam da bold yaptığınız yazıyı tekrar okuyun.

19 yılda yerel ve genel olmak üzere + referandumları da katarsak 10 - 12 seçim kazanmış, ya hiç mi yanlışı hatası olmadı bu adamların.

Ensar - Ergenekon - Gezi - Açılım - Suriye - Ayakkabı Kutusu açık açık da yazamıyorum, bu kadar üst seviye olaylarda yahu bu sefer başkasına oy vereyim yada burada hatanız var demeyen bir organizmada mantık ve muhakeme olmaz sadece biat olur. Bu biat kültürü de nedir kayıtsız şartsız muhakeme yapmadan efendisinin liderinin veya şeyhinin dediğini yapmaktır.

Bu tip insanın böyle yenilikçi ve ilerici şirketlerde kafa yapısı nedeniyle çalışamayacağını söylüyorum. Bunun a b c partileriyle ilgisi yok. Yarın Chp iktidar olsun ilk yanlış kararında hesap sorarım. Vatandaşlık 5 yılda bir oy atıp çok demokratiğim demek değildir.

Zaten ilk cümlemde ayrımcılığa da karşıyım demiştim.
    Şahsen hesap sorarımdan kastınız "bir daha oy vermem" ise oy verecek parti bulabileceğinizi sanmıyorum.
    Bakın Akp yönetimi şimdiye kadar bir çok bölgesel olayda BAE ile ters düştü(haklı olarak). İki gün önce dolar olayında hemen BAE ile yanaştılar. Siyaset bunu gerektiriyor.
    Chp neden tezkere kararna hayır dedi? Doğru olanın o olduğunu düşündüğü için mi? Buna kim inanır?

Hazır laf gelmişken BAE konusu resmen bizim bölgesel çıkarlarda geri çekilmemiz için yapıldı. Sırf yeni imzalamak zorunda bırakldığın tcari ilişkiler bozulmasın diye BAE ile ters düştüğün konularda bundan sonra geri adım atacaksın. Ekonomik özgürlüğün lmayınca böyle oluyor tabii. Adam kıtalar ötesinden binlerce tır askeri teçhizatı hibe ediyr suriyedeki teroristlere. Senin bunu yapabilecek ekonomik gücün yokken kime kafa tutacaksın.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ero ,tarih bilimi, tekerrür etsin diye değil , insanlar bir daha aynı hataları
    yapmasınlar diye öğretilir. Ne yazık ki ülkemde insanların çok büyük bir çoğunluğu, ders almak değil, aynı hataları tekrar X tekrar ediyorlar. Bu her
    görüşten insanlar için geçerli.
    Burs, ben tarih bilimi demedim. TARİH dedim.

Bunu bana değil 19 yıldır 10-15 seçimdir aynı şeye oy veren ampul beyinlilere anlatıver. Tarih tekerrür etmez belki böylece ne dersin?

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşim gereği farklı kesimlerden insanlarla muhatap oluyorum , ilk karşılaşma anında "selamün aleyküm" mü desem yoksa "merhaba" mı desem diye çok defa tereddüte düşmüşümdür..
    oysa "merhaba" da Arapça kökenli bir kelime ama s.a bekleyen adama samimi gelmez kısa bir sessizlik olur , merhaba bekleyen adamada s.a dersen cevap alamayabilirsin , yani her iki şarttada pekde iyi bir başlangıç yapmamış oluyorsun.. bu sebeple işi yürütmek için ortamı , şekli şemali iyi analiz etmek gerekebiliyor.

Toplum olarak kendimize benzeyeni seviyoruz sanırım , ayrışmanın sebebi bu olsa gerek , birde konu içindeki tartışmalardan da gördüğümüz gibi abartmayıda çok seviyoruz , adam s.a dese ne olur merhaba dese ne olur ? her ikisinde de bize iyi bir şey dileyerek söze başlıyor işte..
    Bu çerçevede "kolay gelsin" çok kurtarıcı olabiliyor, ya da "hayırlı işler" en azından iş yerine girildiğinde. En azından şimdilik bu girizgahlara bir kılıf bulanını görmedim, ama bu beyinsizler ona da kılıf bulurlar.
    DickName bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen hesap sorarımdan kastınız "bir daha oy vermem" ise oy verecek parti bulabileceğinizi sanmıyorum.
    Bakın Akp yönetimi şimdiye kadar bir çok bölgesel olayda BAE ile ters düştü(haklı olarak). İki gün önce dolar olayında hemen BAE ile yanaştılar. Siyaset bunu gerektiriyor.
    Chp neden tezkere kararna hayır dedi? Doğru olanın o olduğunu düşündüğü için mi? Buna kim inanır?

Hazır laf gelmişken BAE konusu resmen bizim bölgesel çıkarlarda geri çekilmemiz için yapıldı. Sırf yeni imzalamak zorunda bırakldığın tcari ilişkiler bozulmasın diye BAE ile ters düştüğün konularda bundan sonra geri adım atacaksın. Ekonomik özgürlüğün lmayınca böyle oluyor tabii. Adam kıtalar ötesinden binlerce tır askeri teçhizatı hibe ediyr suriyedeki teroristlere. Senin bunu yapabilecek ekonomik gücün yokken kime kafa tutacaksın.
    Abovvv,bu bae olayini bile siyaset bunu gerektiriyor diyerek icine sindirdin demek,vallaha ne diyem afiyet olsun.

Butun devlet kurumlarindan teknokentlere kadar bedava dagitilan yeni safak gibi gazetelerde 15 temmuzun finansoru Bae,serefsizler denildi.Mevlut cavusoglu bae icin neler dedi..

Ama bugun;

Hali sererek karsilandi prenss hazretleri..

Aselsani alsalar eminim cok iyi bir ticaret oldu diye bayram yaparsiniz.

Cunkuuuuuuu

Siyasat bunu gerektirir ;)

Ulen varya..neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Sunu da koyalim da

birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abovvv,bu bae olayini bile siyaset bunu gerektiriyor diyerek icine sindirdin demek,vallaha ne diyem afiyet olsun.

Butun devlet kurumlarindan teknokentlere kadar bedava dagitilan yeni safak gibi gazetelerde 15 temmuzun finansoru Bae,serefsizler denildi.Mevlut cavusoglu bae icin neler dedi..

Ama bugun;

https://img.piri.net/mnresize/840/-/...efffeybae3.jpg

Hali sererek karsilandi prenss hazretleri..

Aselsani alsalar eminim cok iyi bir ticaret oldu diye bayram yaparsiniz.

Cunkuuuuuuu

Siyasat bunu gerektirir ;)

Ulen varya..neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Sunu da koyalim da

https://haberiskelesi.com/wp-content...Mansetleri.jpg
    Siyaset bunu gerektirirden ne anladın? Zaten bu kavramdan kastettiğim düşmanla elele görünmek idi. Bunu gerektirmiyor mu? Ülke liderleri birbirlerine kendi ülkelerinde ne laflar ediyorlar. Ama uluslararası görüşmelerde gülerek tokalaşarak fotoğraf çektiriyorlar. Siyaset bnu gerektirmiyor mu?
    Yunanistanla atışıp atışıp duruyoruz, açıklamalara baksan her an birbirimizi vuracağız sanki. Ama liderler birbirini ziyaret ettiklerinde silahla kılıçla mı karşılanıyorlar?
    Rusyanın uçağını indirdik adamlar diplomatlarımızı esir mi aldı?
    Siyaset ne gerektiriyorsa o yapılıyor. Eğer baş edemiyorsan boyun eğiyorsun. Biz boyun eğdik işte.

Yazılanı yorumlayamıyorsun sırf ortaya aklındaki birkaç manşet başlığını atmak için gönderide bulunuyorsun Hırbo.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın tarih ile ilgili iki hatırlatma yapayım ;
    Rusya 2017 Şubat ayında 3 askerimizi El Bab’ta hava saldırısı ile şehit etti.
    Yine aynı Rusya 2020 Şubat ayından hava saldırısı ile 33 askerimizi şehit etti.
    birbilent ve DickName bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Siyaset bunu gerektirirden ne anladın? Zaten bu kavramdan kastettiğim düşmanla elele görünmek idi. Bunu gerektirmiyor mu? Ülke liderleri birbirlerine kendi ülkelerinde ne laflar ediyorlar. Ama uluslararası görüşmelerde gülerek tokalaşarak fotoğraf çektiriyorlar. Siyaset bnu gerektirmiyor mu?
    Yunanistanla atışıp atışıp duruyoruz, açıklamalara baksan her an birbirimizi vuracağız sanki. Ama liderler birbirini ziyaret ettiklerinde silahla kılıçla mı karşılanıyorlar?
    Siyaset ne gerektiriyorsa o yapılıyor. Eğer baş edemiyorsan boyun eğiyorsun. Biz boyun eğdik işte.

Yazılanı yorumlayamıyorsun sırf ortaya aklındaki birkaç manşet başlığını atmak için gönderide bulunuyorsun Hırbo.
    Olm emen senin kafan cok karismis.Diplomatik iliskilerin bir sekilde yurutulmesi farkli seyyy dansoz politikası uygulamak farkli sey.

Senin ulkene darbe yaptirip hukumeti dusurmeyi amaclayan(oyle demislerdi) ulkeyi bugun ekonomiyi kurtarsin , kalan son mallari da alsin diye ulkeye davet etmek siyaset mi ?

Rusya nin gotu boklu ucagini dusurduk onlar bisey yapti mi ki diyosun ?

Daha ne yapacak yavv rusya Vermedigimiz taviz mi kaldi ? S400 nukleer santral anlasmasi idlip de 35 sehit..en son rusya ziyaretinde daha ne tavizler alindi bilinmiyor.basbasa gorusme!

Noldu ya bi sisi vardi ? Sisi yi mi sececeksiniz ekrem imamoglu mu diyodu ?

Ne durumdayiz simdi Misir la ? En son rabia yi ne zaman duydun ?

Siyaset bunu gerektiriyormus da chp tezkereye neden ok dememis te..

Surdan uc kisi ciksak su adamlardsn ulkeyi daha iyi yonetiriz.(burssli,atp gibiler haric)
    birbilent ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Hırbo anlatavak bir şeyin yok boş konuşuyorsun. Sana diyorum ki adamların askeri uçağını indirdik. Bildiğin vurduk!
    Bu savaş sebebidir lan. Adamlar karşılığında s400 müş şuymuş buymuş yapmışmış. Ee zaten anlattığıma geliyorsun. Adamlar siyaset neyi gerektiriyorsa onu yaptı. Yok misliyle karşılık verecez yoksa çatışma çıkaracaz mı dedi?

Şehit verilme meselesi onların ultimatomu olsa bizim bir haftada telef ettiğimiz 3binin üzerindeki adamları ne olacak? O da ultimatoma dahil mi? Suriyeden kalkan 2 jeti indirmemiz de dahil mi?

Adamların kurtarıcılığından bahsediyorsun Hırbo. Ben diyorum bu bizi bölgesel siyasette diskalifiye etmek için zorlanan anlaşmalar sen diyorsun adamlar bizi kurtaracakmış.
    Bir iki akp yanlısı başlık okuyup o başlıklardaki düşünceleri bana itelemeye çalışıyorsun, yapma. Ne yazmışım oku ona göre yaz. Yada yazma. Yazmak zorunda değilsin.

Kısaca ne diyorum; Ekonomik gücümüz zayıfken fazla diklendik. Küresel ekonomik sıkıntılar ve diğer şeyler ile mücadele edemeyince başkaldırdıklarımıza baş eğiyoruz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben yurtiçi mitingler, muhtar toplantıları dışında birilerine diklendiğimizi görmedim.
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hırbo anlatavak bir şeyin yok boş konuşuyorsun. Sana diyorum ki adamların askeri uçağını indirdik. Bildiğin vurduk!
    Bu savaş sebebidir lan. Adamlar karşılığında s400 müş şuymuş buymuş yapmışmış. Ee zaten anlattığıma geliyorsun. Adamlar siyaset neyi gerektiriyorsa onu yaptı. Yok misliyle karşılık verecez yoksa çatışma çıkaracaz mı dedi?

Şehit verilme meselesi onların ultimatomu olsa bizim bir haftada telef ettiğimiz 3binin üzerindeki adamları ne olacak? O da ultimatoma dahil mi? Suriyeden kalkan 2 jeti indirmemiz de dahil mi?

Adamların kurtarıcılığından bahsediyorsun Hırbo. Ben diyorum bu bizi bölgesel siyasette diskalifiye etmek için zorlanan anlaşmalar sen diyorsun adamlar bizi kurtaracakmış.
    Bir iki akp yanlısı başlık okuyup o başlıklardaki düşünceleri bana itelemeye çalışıyorsun, yapma. Ne yazmışım oku ona göre yaz. Yada yazma. Yazmak zorunda değilsin.

Kısaca ne diyorum; Ekonomik gücümüz zayıfken fazla diklendik. Küresel ekonomik sıkıntılar ve diğer şeyler ile mücadele edemeyince başkaldırdıklarımıza baş eğiyoruz.
    Ya sen oyle bir anlatiyosun ki sanki iyi niyetli,turkiyenin cikari dusunulerek bir polita uygulamislar da isler ekonomik veya baska nedenlerle ters tepmis.

Sacma sapan ihvanci dis politikalar nedeniyle ulkede 10 milyon multeci var.

Misir,suriye,bae gibi ulkelerin ic islerine karisacaksin,agabeylik yapmaya calisacaksin isler ters gidince de "isler ters gitti,geri adim attik uzucu:(" diyeceksin..

Yav ulkenin bir cikari yoktu ki akp nin fantezileri bunlar hep.

Bugun Chp li Ozgur Ozel meclis komisyonunda soyle birsey dedi;

Bugun 15 temmuzu finansoru oldugu iddia ettiklerinizle 10 milyar dolar icin hali seriyorsunu,fettullah gulen cematiyle barismanin da bir bedeli var mi gibisinden bir soru sordu.

Ne dersin emmen ? Siyaset geregi dusunulur mu ?
    birbilent bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet de göbeğinde yaşadık o günleri ama hayır, bu günlerde öyle bir durum yok. Neden ? Çünkü o dönem her kamptan olanların bir ülküsü vardı, kendi doğruları ile ülkenin kurtulacağına gönülden inanır ve bunun için canını vermekten çekinmezdi. Bu gün öyle bir durum var mı ? Asla. Bir sürü menfaatçi çakal parti hikayesine devleti soymakla meşgul, aşağıdakiler de onların artıklarıyla nasıl geçinirim onun derdinde. Bu gün tam tersi gelse aynı çakallar 1 hafta içinde 180 derece dönerler, buna hanginizin itirazı olur ? Yani korkmayın , öyle anarşi falan günleri yok önümüzde. Ha bu soyguncular yüzünden ciddi fakirlik var o doğru. Zengin daha zengin, fakir daha fakir olacak.
    Dediğinize katılıyorum ama yazınızın sonundaki anarşi kelimesini bu anlamd akullanmayı bırakın. Anarşi öyle bir şey değil. Bir anarşist olarak bu sefer onlarla bir tutulmaktan ben inciniyorum. Anarşi başka türlü bir şeydir, güzel bir şeydir, anarşistler şiddeti de reddederler şiddet de bir iktidar aracıdır çünkü, bu açıdan da solculardan ayrışırlar.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Hırbo niyetin tartışmak, anlaşmak değil. Sen çal oyna. Kolay gelsin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bugün yurtdışına çıkıp döndüm. Marmaray Yenikapı durağında inip sahilden yaya olarak Cerrahpaşa, Fındıkzade, Aksaray ve tekrar Marmaray Yenikapı'ya döndüm. Baktığınız zaman 5 km bir güzergah. Bu bölgede sokaklarda Türkçe konuşulmuyor neredeyse artık. O bebek gibi biblo gibi Rusları kovup bu tipine ettiğiminin Araplarıyla doldurmuşuz ilçeyi. Ne kadar gırtlaktan vara vara vara diye konuşan tipsiz varsa bugün o bölgedeydi.
    birbilent, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gevşek / kaygan zeminler bunlar; dikkatli yürümek lazım. Her konuda istisna olabilir, çünkü hayat siyahla beyaz değil. İdea ve ütopyalar istisnasız uygulanabilir olsalardı adları başka olurdu, bunlara idea ve/veya ütopya ismini vermezdik. Bunlar bize düşünce ve davranışlarımızı dayandıracağımız birer çerçeve sunar ancak...

Siyasi görüşün ne kadar aşırı veya siyasi tutumun ne kadar fanatik olduğuna göre kişinin muhakeme gücü hakkında bir fikir çıkar bence. Sonuçta bir kişinin muhakeme gücü konusunda pek çok veriye bakarak bir hüküm veriyoruz, kimseye uzmanlar tarafından hazırlanmış ve değerlendirilen bir IQ/EQ testi yapamadığımıza göre, hükmümüzü kişiyle olan tecrübelerimiz ve kişi üzerindeki gözlemlerimize göre vermek durumundayız. Bu durumda, kişinin siyasi fikri ve bunu ifade etme şekli (başka pek çok veriyle birlikte) pek tabii geçerli bir değerlendirme kriteridir. (Örnek: "Erdoğan'ın g.tünün kılıyık. Hüloooooğğğ!" diye bağıran bir kişinin muhakeme gücünden ciddi şüphe duyarım. Keza bu yaklaşımımı garipseyen birinin de muhakeme gücünden ciddi şüphe duyarım...)

Sizin yukarıdaki söyleminiz temelde çok sert aslında...
    "Erdoğan'ın g.tünün kılıyık. Hüloooooğğğ!" diye bağıran bir kişinin muhakeme gücünden ciddi şüphe duyarız. Lakin bu şüphenin sebebi kişinin siyasi tercihi değil, bir insan hakkında bu şekilde düşünebilmesi, ve bunu açıktan ifade edebilmesidir. Bunu başka bir siyasetçi, ya da başka bir insan hakkında da söylese durum yine değişmez. Tüm AKP destekçileri öyle olmak zorunda değil.

Evet, durumu uzaktan gören ben bile "yuh, nasıl insanlar hâlâ destekleyebiliyorlar"ın çok ötesinde düşünceler aklımdan geçse bile eninde sonunda dediğiniz gibi çok gevşek ve kaygan bir zemin olduğu için bu düşüncelerimi ifade etmekten kaçınıp, temel kişisel hak ve özgürlük olan siyasi tercihlerinden ötürü insanları yargılayan ifadeler sarfetmekten kaçınmaya çalışıyorum. İki sebepten dolayı:

1. Bu tür ifadelerin oluşturduğu kamplaşma yine sahtekar siyasetçilerin işine yarıyor. Erdoğan'ın varlığına tahammül ettiği muhalif medyanın çoğunluğu bunlardan oluşmakta.

2. Yarın benzeri başımıza geldiğinde itiraz edecek yüzümüzün olması için.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)