Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bir garip isyan benimkisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum da yazılanlara verilen tepkileri görünce hayretler içerisin de kalıp üyeliğime girip yorum yapma gereğin de bulundum.

Arkadaşlar abiler kardeşler bir selam dan neden bu kadar rahatsız olursunuz ki dinine çok düşkün biri de değilim de yazıp çizilenler rahatsız edici derece de.

Bir de şunlar bitmiyor yazım yanlışları askeri asgariymiş te vs. vs. yazan arkadaşta üstüne alınmasın örnek veriyorum ki sürekli bu tarz yorumları çok görüyorum aşırı yazım yanlışları haricin de dostum sen anladın mı adamı anladın neden boş yapıyorsun ki neden insanları örseliyorsunuz hanginiz dört dörtlük Türkçe konuşuyor ya da forum da ki çoğu kişi Türkçe ve Dil Anlatım dersi öğretmeni mi nedir bu tantana konu nerelerden nerelere gelmiş bu şekil de kimse bir yere varamaz adam ekonomik sıkıntısından bahsetmiş dini neden karıştırıyorsunuz başımızdakiler dini kullanıyor diye neden islam üzerinden ilerlemeye çalışıyorsunuz ki sizde biliyorsunuz kimin dini kullandığını kimin kullanmadığını kişilerle dini bağdaştırmak bence çok yanlış bu ülke de müslüman olan veya olduğunu iddia eden kişiler sadece bahsettiğimiz kişiler değil islamiyet bundan 30 yıl önce de vardı lütfen.
    Yav el insaf..bak herkes icin ozet geciyorum.

- forumda selamin aleykum diye soze baslandi ve cekilen sikintilar anlatildi.

- bir soru uzerine bende selamin aleykum diye soze baslayan birinin muhtemelen muhafazkar bir secmen oldugunu dusunerek bunu belirrtim.kufur ,hakaret zaten olamaz.asagilama da yok.tespit var.bu yasak mi ?

-bu yorumuma biri cikip beni islam dusman olmakla sucladi.ayrica bunun allahin selami oldugu soyledi.

-geriye kalan tum tartisma selamin alekum un "allahin selami" anlami tasiyip tasimadigi ile ilgili.

Sonucta bu selami kullananlar kullanmaya devam edecek ama bari anlamini dogru bilin,yanlis bildiginizi de dogruymus gibi dikte etmeyin.

Ayrica bu tartismayi gozunuzde cok buyuttunuz yav.

Espresso ile amator,profosyonel,uzman tartiamizi bir gorseniz kan dokulecekti nerdeyse bu ne ki!
    espresso, 1996furkan ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ben de bu forum ve de diğer başka platformlarda Ak Parti'ye, Ak Parti'yi yönetenlere, Ak Parti'ye oy verenlere epey laf eden biriyim. Ben nefret ediyorum bu adamlardan ve ülkeyi 19 senedir yöneten zihniyetten. Gözümü de öyle bir kan bürümüş ki o adamların penceresinden bakmaya çalışmıyorum bile, uğraşmıyorum. Forumda da belki yaşıma hürmet edip cevaben giydirmiyorlar ama hakikaten gidiş iyi yöne doğru değil. Büyüklerimizden 70'li yıllarla ilgili hep duyardık ya kardeş, kardeşe düşman oluyor, millet sağ-sol diye birbirini öldürüyormuş. Yaşı benden büyük olup o yılları yaşayanlar daha iyi bilir ama sanki o yöne doğru gidiyoruz, Allah korusun ama kanlı bıçaklı olacağız o gün geldiğinde.
    oldcockroach bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Espresso ile amator,profosyonel,uzman tartiamizi bir gorseniz kan dokulecekti nerdeyse bu ne ki!
    Yok yaa, ne kan dökmesi. En azından o konuda anlaşamayacağımız konusunda anlaşmış olduk.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bu forum ve de diğer başka platformlarda Ak Parti'ye, Ak Parti'yi yönetenlere, Ak Parti'ye oy verenlere epey laf eden biriyim. Ben nefret ediyorum bu adamlardan ve ülkeyi 19 senedir yöneten zihniyetten. Gözümü de öyle bir kan bürümüş ki o adamların penceresinden bakmaya çalışmıyorum bile, uğraşmıyorum. Forumda da belki yaşıma hürmet edip cevaben giydirmiyorlar ama hakikaten gidiş iyi yöne doğru değil. Büyüklerimizden 70'li yıllarla ilgili hep duyardık ya kardeş, kardeşe düşman oluyor, millet sağ-sol diye birbirini öldürüyormuş. Yaşı benden büyük olup o yılları yaşayanlar daha iyi bilir ama sanki o yöne doğru gidiyoruz, Allah korusun ama kanlı bıçaklı olacağız o gün geldiğinde.
    Abi ben pek sanıyorum açıkçası. Yani millet ferasetini kaybedip, ülkeiçi kaos-anarşi durumlarında kimin karlı çıktığını göremez hale gelmediği sürece zor. Ben fetönün darbe girişiminde korkmuştum halk ateş etmeye başlar da bunlar da halka şarjör boşaltır diye ama öyle uç bir durumda bile halk ferasetli davranıp konuşarak ikna etmeye, tankların önüne yatmaya yöneldi. Daha büyük bir faciayı önledi.

He internet üzernde zaten sürekli sözlü olarak vahşi tartışmalar geçiyor. Üzücü olan yaşını başını almış siyasi parti liderlerinin ayrıştırıcı konuşması. Özellikle eski liderlerin birbirlerine tepkilerinin videolarını görünce şimdikilerin üslupsuzluğu daha da göze batıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben pek sanıyorum açıkçası. Yani millet ferasetini kaybedip, ülkeiçi kaos-anarşi durumlarında kimin karlı çıktığını göremez hale gelmediği sürece zor. Ben fetönün darbe girişiminde korkmuştum halk ateş etmeye başlar da bunlar da halka şarjör boşaltır diye ama öyle uç bir durumda bile halk ferasetli davranıp konuşarak ikna etmeye, tankların önüne yatmaya yöneldi. Daha büyük bir faciayı önledi.

He internet üzernde zaten sürekli sözlü olarak vahşi tartışmalar geçiyor. Üzücü olan yaşını başını almış siyasi parti liderlerinin ayrıştırıcı konuşması. Özellikle eski liderlerin birbirlerine tepkilerinin videolarını görünce şimdikilerin üslupsuzluğu daha da göze batıyor.
    Ben hep siyasi liderlerin kameralar önünde birbirine giydirip ortamda kamera yokken kanka gibi olduklarını farz ediyorum. O nedenle onlardan da nefret ediyorum. Lakin maalesef gerilim, hayali düşman, safları sıklaştırma, kamplaşma vs birilerine yarıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Konuyla birazcik alakali beyanat bildirmeye geldim:

Kritik dusunme yetisi, sorgulama, arastirma ve bilgiye ulasmada toplum olarak ne kadar geriyiz..

Bu yonumuzu ne kadar torpulemeye calissak ta, cocukluktan itibaren kazanilmayan bu davranis bicimleri, beni ilginc durunlarda cahil hissettiriyor.

Hayatim boyunca "Selamun Aleykum" cumlesinin karsiliginin "Allah'in selami uzerinde olsun" oldugunu zannediyordum. Bir kere de kendime sormadim "aga bu cumlede Allah nerde geciyor? diye.

diyeceklerim bu kadar.
    Hırbonen, birbilent ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzücü olan yaşını başını almış siyasi parti liderlerinin ayrıştırıcı konuşması. Özellikle eski liderlerin birbirlerine tepkilerinin videolarını görünce şimdikilerin üslupsuzluğu daha da göze batıyor.
    Lutfen genelleme yapmayalim,bu dediklerinizi yapan iki lider var.Biri Recep Tayyip Erdogan,digeri Devlet Bahçeli.

Uslubu gectim alenen tehdit ediyor artik,muhalef liderine saldiri oluyor,bunlar iyi gunleriniz daha durun bakalim diyor.

Geldigimiz durum bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla birazcik alakali beyanat bildirmeye geldim:

Kritik dusunme yetisi, sorgulama, arastirma ve bilgiye ulasmada toplum olarak ne kadar geriyiz..

Bu yonumuzu ne kadar torpulemeye calissak ta, cocukluktan itibaren kazanilmayan bu davranis bicimleri, beni ilginc durunlarda cahil hissettiriyor.

Hayatim boyunca "Selamun Aleykum" cumlesinin karsiliginin "Allah'in selami uzerinde olsun" oldugunu zannediyordum. Bir kere de kendime sormadim "aga bu cumlede Allah nerde geciyor? diye.

diyeceklerim bu kadar.
    Ben bunu biraz normal buluyorum.ben de uzun bir sure oyle sandim.

Ama bence nedeni su;Allah in 99 ismi varya "aleykum" un de bu isimlerden biri olabilir diye düşünüyor insan
    Mr.wind ve birbilent bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dil önemlidir. Aman, ufak tefek şeylere takılmayın zihniyetinin bizi getirdiği yer konum gibi Türkçe bir kelime varken lokasyon kelimesine hücum edilmesidir. Herşeyde olduğu gibi dilde yozlaşma da hafif şeylerin önemsenmemesiyle başlar.
    birbilent bunu beğendi.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav el insaf..bak herkes icin ozet geciyorum.

- forumda selamin aleykum diye soze baslandi ve cekilen sikintilar anlatildi.

- bir soru uzerine bende selamin aleykum diye soze baslayan birinin muhtemelen muhafazkar bir secmen oldugunu dusunerek bunu belirrtim.kufur ,hakaret zaten olamaz.asagilama da yok.tespit var.bu yasak mi ?

-bu yorumuma biri cikip beni islam dusman olmakla sucladi.ayrica bunun allahin selami oldugu soyledi.

-geriye kalan tum tartisma selamin alekum un "allahin selami" anlami tasiyip tasimadigi ile ilgili.

Sonucta bu selami kullananlar kullanmaya devam edecek ama bari anlamini dogru bilin,yanlis bildiginizi de dogruymus gibi dikte etmeyin.

Ayrica bu tartismayi gozunuzde cok buyuttunuz yav.

Usta ben bunları yazarken sen aklımın ucundan bile geçmedin ki kimseyi islamiyet düşmanı olarak itham etmek benim haddime değildir dinine düşkün birisi de değilim bu arada tommygun abim altta çok güzel anlatmış abi birbirinize düşüyorsunuz değer mi iğne deliğini doldurmayacak şeyler de birbirinize giriyorsunuz zaten konu da çok saçma yerlere gitmiş ben bunu anlatmaya çalışıyorum konu selamdan bir başlamış akparti ordan dine vs. yoksa kimseye şahsi bir ithamım yok yanlış anlaşılmasın sadece islamiyet ve akpartinin bağdaştırılmasına karşıyım
    tommygun ve Hırbonen bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben merhaba diyerek de Allah'ın selamını iletmiş oluyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta ben bunları yazarken sen aklımın ucundan bile geçmedin ki kimseyi islamiyet düşmanı olarak itham etmek benim haddime değildir dinine düşkün birisi de değilim bu arada tommygun abim altta çok güzel anlatmış abi birbirinize düşüyorsunuz değer mi iğne deliğini doldurmayacak şeyler de birbirinize giriyorsunuz zaten konu da çok saçma yerlere gitmiş ben bunu anlatmaya çalışıyorum konu selamdan bir başlamış akparti ordan dine vs. yoksa kimseye şahsi bir ithamım yok yanlış anlaşılmasın sadece islamiyet ve akpartinin bağdaştırılmasına karşıyım
    Vallahi bana biraz umut veren de bu.akp ve islam yanyana gelmesine insanlarda acayip bir tepki var.

İlk mesajima gelen tepkilere biraz sasirmadim degil,guzel guzel olacak bu is insallah.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Hâlâ memlekette ülker eti diye ayrım yapanlar var o yüzden bu memleketin insanı her türlü şeyi hak ediyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hâlâ memlekette ülker eti diye ayrım yapanlar var o yüzden bu memleketin insanı her türlü şeyi hak ediyor.
    Hahaha, eğlenceli bir örnek. Valla hangisinin ürünü daha güzel ve fiyatını hak ediyorsa onunkini alıyorum. Ürüne göre değişiyor. Mesela Ülker Altınbaşak varken Eti Form'un yüzüne bakmam, Eti Burçak varken Ülker Saklıköy'ün yüzüne bakmam. Bereket Döner'deki sakallı abilerin de çok dönerini yemişliğim vardır, oradan hemen karşısındaki bara gider biramı içerdim...
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tarih tekerrürden ibarettir...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha, eğlenceli bir örnek. Valla hangisinin ürünü daha güzel ve fiyatını hak ediyorsa onunkini alıyorum. Ürüne göre değişiyor. Mesela Ülker Altınbaşak varken Eti Form'un yüzüne bakmam, Eti Burçak varken Ülker Saklıköy'ün yüzüne bakmam. Bereket Döner'deki sakallı abilerin de çok dönerini yemişliğim vardır, oradan hemen karşısındaki bara gider biramı içerdim...
    O zamanlar bereket döner sayesinde az paraya karnımız doyardı da kalan parayla daha çok bira içerdik. Çok sevaba girdiler bu bakımdan. Sayelerinde birer bira fazladan içebildik.
    Cyan bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Mühendislik okuyanların geneli eğer çok üst düzey bir üniversitenin diploması yoksa elinde maalesef düşük maaşlarla işe başlıyorlar bunlardan biri de bendim, fakat sonrasında böyle gitmiyor 1-2 yıl tecrübe edindikten sonra sizin de kazancınız artacaktır, bunun sebebi direkt olarak okulların tamamen teorik eğitime ağırlık vermeleri, stajların ve saha çalışmalarının eksik oluşudur.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Tomi 70 li yıllarla ilgili duyduklarını anlatıyorsun da tabi ki çok berbat günlerdi. Bu fakir o günleri bizatihi YAŞADI. Ne acıdır ki aynı gün içinde
    aynı silahtan çıkan mermilerle bir tane sağ görüşlü , bir tane de sol görüşlü
    gencimizin katledildiğini öğrendik. Ayni ya da yakin tarihlerde ise ikinci kez başbakan olan Ecevit'e 《 Başbakan olduktan sonra ÜLKEMİZDE KONTURGERİLLA diye
    bir kavramın olmadığını öğrendim 》sözü söylettirildi. Varın bu gün siz söyleyin KONTURGERİLLA nın olmadığını. Ya da bu ülkede ,neredeyse her 10 yılda , bir ihtilalin yapılmadığını. Ve ya USA ' nın her zerremizi oramızdan buramızdan sıkıştırıp zayıflatmak için çalışmadığını. Hürmetlerimizi arz ederiz
    efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarih tekerrürden ibarettir...
    Ero ,tarih bilimi, tekerrür etsin diye değil , insanlar bir daha aynı hataları
    yapmasınlar diye öğretilir. Ne yazık ki ülkemde insanların çok büyük bir çoğunluğu, ders almak değil, aynı hataları tekrar X tekrar ediyorlar. Bu her
    görüşten insanlar için geçerli.
    bursevi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve ya USA ' nın her zerremizi oramızdan buramızdan sıkıştırıp zayıflatmak için çalışmadığını.
    Erdoğan'a USA' nın maşası mı demek istediniz?

Yoksa cidden olup biten bunca şeye rağmen hâlâ asıl suçun USA'da mı olduğunu düşünüyorsunuz?

Desenize daha çekilecek çilemiz var anlaşılan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Alıntı DrunkenRabbi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrımcılığın hiç bir türlüsünü sevmem, cinsiyet, ırk, din ammaaa, benim ve çocuğumun geleceğine kasteden adamlara gözünü kapatıp her türlü oy basan adamlara da kusura bakmayın bir çift söyleyeceğimiz söz olsun.

Örnek harika google liyakata ve yetkinliğe bakıyormuş müthiş en doğrusu tabi ki fakat 19 sene gözü hiç bir şekilde açılmamış insanı işe alır mı google?

sadece okul okumak iş bilmek yeterli değildir bu gibi firmalar için mantık ve muhakeme yeteneği de gereklidir. Bu da 19 sene boyunca kör olmuş insanda mevcut olamaz.

1923'ten 1938'e kadar Atatürk'e bile muhalefet ve karşı görüşler olmuşken, 2000'li yıllarda 19 yıl kayıtsız şartsız biat edip her söylenene her yapılana hülooooo demek en iyi tabirle körlüktür.
    Hayır, öyle değil işte. Fırsat eşitliğinin lamı cimi olmaz. Bir insanın muhakeme yeteneğine siyasi tercihlerini baz alarak karar veremezsiniz. Nokta. İstisnası yok bu olayın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminönü'nde yol sormak için bir güvenlik görevlisine yanaştım. Merhaba, gasdhgah ne tarafa biliyor musunuz? sorusuna aldığım cevap önce bir s.a de...

Demek zorunda mıyım? bunlar gibi denyolar bitmez bu ülkede. Eğitim denilince bozulurlar ama en başta din eğitimini ailesi adam gibi vermediği için her söylenilene inanan gerzeklerle dolu ortalık.

İşim gereği farklı kesimlerden insanlarla muhatap oluyorum , ilk karşılaşma anında "selamün aleyküm" mü desem yoksa "merhaba" mı desem diye çok defa tereddüte düşmüşümdür..
    oysa "merhaba" da Arapça kökenli bir kelime ama s.a bekleyen adama samimi gelmez kısa bir sessizlik olur , merhaba bekleyen adamada s.a dersen cevap alamayabilirsin , yani her iki şarttada pekde iyi bir başlangıç yapmamış oluyorsun.. bu sebeple işi yürütmek için ortamı , şekli şemali iyi analiz etmek gerekebiliyor.

Toplum olarak kendimize benzeyeni seviyoruz sanırım , ayrışmanın sebebi bu olsa gerek , birde konu içindeki tartışmalardan da gördüğümüz gibi abartmayıda çok seviyoruz , adam s.a dese ne olur merhaba dese ne olur ? her ikisinde de bize iyi bir şey dileyerek söze başlıyor işte..

DrunkenRabbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Django 150i Sport
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan'a USA' nın maşası mı demek istediniz?

Yoksa cidden olup biten bunca şeye rağmen hâlâ asıl suçun USA'da mı olduğunu düşünüyorsunuz?

Desenize daha çekilecek çilemiz var anlaşılan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Hayır, öyle değil işte. Fırsat eşitliğinin lamı cimi olmaz. Bir insanın muhakeme yeteneğine siyasi tercihlerini baz alarak karar veremezsiniz. Nokta. İstisnası yok bu olayın.
    Söylediğim şeyin siyasi görüşle ilgisi yok, hızlı okuyup acele cevap yazmışsınız, lütfen tam da bold yaptığınız yazıyı tekrar okuyun.

19 yılda yerel ve genel olmak üzere + referandumları da katarsak 10 - 12 seçim kazanmış, ya hiç mi yanlışı hatası olmadı bu adamların.

Ensar - Ergenekon - Gezi - Açılım - Suriye - Ayakkabı Kutusu açık açık da yazamıyorum, bu kadar üst seviye olaylarda yahu bu sefer başkasına oy vereyim yada burada hatanız var demeyen bir organizmada mantık ve muhakeme olmaz sadece biat olur. Bu biat kültürü de nedir kayıtsız şartsız muhakeme yapmadan efendisinin liderinin veya şeyhinin dediğini yapmaktır.

Bu tip insanın böyle yenilikçi ve ilerici şirketlerde kafa yapısı nedeniyle çalışamayacağını söylüyorum. Bunun a b c partileriyle ilgisi yok. Yarın Chp iktidar olsun ilk yanlış kararında hesap sorarım. Vatandaşlık 5 yılda bir oy atıp çok demokratiğim demek değildir.

Zaten ilk cümlemde ayrımcılığa da karşıyım demiştim.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)