Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bir garip isyan benimkisi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ben sizlere birseyler anlatiyorum. Yazim yanlislarini word de duzeltiyor. Bir onceki sayfada zaten burasi edebiyat forumu degil diyerek kizmisim. Yanlis kelime kullanimi elestiren arkadasin ust uste uc cumlede anlatim bozuklugu yapmasina gulmusum olay bu.
    Arap gibi kivirmaya itiafen yazdim dedim. Israrla bana yazmayin lutfen. Siz bana birseyler anlatabilecek ne konumdasiniz ne pozisyonda . Iyi aksamlar diliyorum uzatmayalim , uyeligimi silecegim zaten.
    Size de iyi akşamlar ama sizin konumunuz ne? Benimki neymiş?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bana birseyler anlatabilecek ne konumdasiniz ne pozisyonda
    Vaayyyy! Sen neymişsin be ağbi!..

birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu başlık altındaki tartışmanın sebebine iyi bir örnek:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Individuation

Yukarıdaki vikipedi başlığın Türkçe versiyonunun olmaması.

Bizim toplumumuzda inanılmaz bir bireyleşme eksikliği var, hep bundan sorun çıkıyor...
    Bence asıl sebep bu:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Narc...ll_differences

Aslında hepimiz aynı kahverenginin bir tonuyuz...

Hemen hemen herkesin hak vereceği bir serzenişin hemen ardından bu kadar sert ayrışmayı becerebildiysek başka bir renk olmamız da çok mümkün değil zaten.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumlar da herkes entelektüel, dışarda herkes konuşurken her şeyi çok iyi biliyor.

Ancak her ne hikmetse burnumuz boktan kurtulmuyor. Bizi dibe çekenler nerede yav?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl sebep bu:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Narc...ll_differences

Aslında hepimiz aynı kahverenginin bir tonuyuz...

Hemen hemen herkesin hak vereceği bir serzenişin hemen ardından bu kadar sert ayrışmayı becerebildiysek başka bir renk olmamız da çok mümkün değil zaten.
    Ortalama insan zaten narsisist; kendini şişirme / bitmek bilmeyen bir b.kuna cila sürme faaliyeti ve buna eşlik eden derin bir aşağılık kompleksi. Ebeveynler ve toplum tarafından iğdiş edilmiş, paramparça bir benlik algısı.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    kısmi meslektaşım selamlar. bazı arkadaşlar tepki gösterecek belki ama önce konuştuğun terminolojilere hakim ol. piyasa, üni mezunu insan dolu ve malesef mühendis de aratık bu sınıfta. buraya yazarken motoRsiklet ve askeri ücret yazan birine ne söylenir bilmiyorum. evet ekonomi her gün arkamızda bağırıyor ama bari tek lüksüm dediğin mevzunun doğru adını kullan ya da askeri ücret de demezsin ya

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmim Arapça diye diye Türklüğüm mü elden gitti ? Yada ismi Olcay kondu diye Kürdün Kürtlüğü mü elden gitti ? Türkler İslam'a geçtiğinden beri İslam büyüklerinin isimlerin yada Farsça isimler koydular diye Avrupa bize Arap yada Fars mı dedi ? Türk İslam devletleri Araplaştı mı ? Arap, Türkçe isim koymasın banane beni ırgalar mı ? Benim küçüğümün bile umurunda olmaz. Ayrıca sen kendi ismine bak Arapça mı ? Yunanca mı ? Çince mi ? Aşure gibi her yerden bir şey var ? Olmaz git dava et ismini değiştir öz Türkçe koy kimse seni tutmuyor. Bırakın bu boş beleş işleri.
    Evet, tüm bu dedikleriniz oldu. Artık ne biz Türk'üz "ki Osmanlı'da Türk değildi", ne de Avrupa bizi Araplardan farklı bir yere koyuyor. Ayrıca ismimden memnunum, herhangi bir aidiyet göstermiyor, uluslararası bir isim, her yerde bilinir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hasmet ve cyan fularlari takip bizi anlamaya calisiyor..

Ben yardimci olayim kendilerine.

Oncelikle bu ayrismanin sebebi ofkee,oyle kendini begenmislik falan degil.

Arkadas hakli olarak,bu kadar aglasan insanlarin siyasi tercihini merak etmis..

Ve basligi acan acikca soylemese de tercihlerimden pisman degilim demesi herseyi acikliyor bence.

Selam konusu icin,xaten gerekli cevap verildi.neymis allahin selami miymus ? Daha ne konustuklarini bilmiyorlar..

Tekrar ediyorum,konu tamamen ofke.en azindan ben ofkeliyim onu diyebilirim.

Buraya konuyla alakali cok kisa bir video birakiyorum,artik eglenir misiniz ,ofkelenir misiniz bilemem

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet ve cyan fularlari takip bizi anlamaya calisiyor..

Ben yardimci olayim kendilerine.

Oncelikle bu ayrismanin sebebi ofkee,oyle kendini begenmislik falan degil.

Arkadas hakli olarak,bu kadar aglasan insanlarin siyasi tercihini merak etmis..

Ve basligi acan acikca soylemese de tercihlerimden pisman degilim demesi herseyi acikliyor bence.

Selam konusu icin,xaten gerekli cevap verildi.neymis allahin selami miymus ? Daha ne konustuklarini bilmiyorlar..

Tekrar ediyorum,konu tamamen ofke.en azindan ben ofkeliyim onu diyebilirim.

Buraya konuyla alakali cok kisa bir video birakiyorum,artik eglenir misiniz ,ofkelenir misiniz bilemem

https://www.youtube.com/watch?v=kdgGL0-9Jck
    Daha önce de defalarca yazdım; toplumsal ortalamamız ruhsal olarak sorunlu. Sen ben o değil konu; mercek altında olan toplumun ortalaması. (Daha önce kendilerine benzeyeni ve idealleştirebildikleri kişiyi seçiyorlar diye de yazmıştım...)

Öfke diyorsan; "narsisistik öfke" diye araştırabilirsin. (Narsisistik karakter veya kişilik bozukluğu ile ilgili de okumanı tavsiye ederim; bu tipleme genellikle pek doğru bilinmez, basitçe "kendini beğenmişlik" hiç değil...)

Buyrun: https://www.mayoclinic.org/diseases-...s/syc-20366662

"...
    People with the disorder can:

• Have an exaggerated sense of self-importance (Kendini olduğundan önemli görmek)
    • Have a sense of entitlement and require constant, excessive admiration (Temelsiz bir hak etme duygusuna sahip olmak ve sürekli kendisine hayran olunmasına ihtiyaç duymak)
    • Expect to be recognized as superior even without achievements that warrant it (Temelsiz / geçerli bir sebep olmaksızın üstün olarak tanınmayı beklemek)
    • Exaggerate achievements and talents (Başarı ve yetenekleri abartmak)
    • Be preoccupied with fantasies about success, power, brilliance, beauty or the perfect mate (Güç, başarı, deha, güzellik veya mükemmel eşe sahip olma hakkında fanteziler kurmak)
    • Believe they are superior and can only associate with equally special people (Üstün olduğuna ve sadece eşit düzeyde üstün kişilerle ilişkilendirilmesi gereketiğine inanma)
    • Monopolize conversations and belittle or look down on people they perceive as inferior (Konuşmaları tekeline almak ve aşağılık olduğuna inandığı kişileri ve fikirlerini küçümseme)
    • Expect special favors and unquestioning compliance with their expectations (Özel ilgi isteme veya beklentilerine koşulsuz uyum gösterilmesini bekleme)
    • Take advantage of others to get what they want (İstediklerini elde etmek için başkalarından faydalanmak / manipüle etmek)
    • Have an inability or unwillingness to recognize the needs and feelings of others (Başkalarının ihtiyaçlarını ve duygularını tanımada yetersizlik veya isteksizlik - empati yoksunluğu)
    • Be envious of others and believe others envy them (Başkalarını kıskanmak ve başkalarının onları kıskandığına inanmak)
    • Behave in an arrogant or haughty manner, coming across as conceited, boastful and pretentious (Açık veya gizli olarak kibirli davranışlar sergileme, kibirli olmak)
    • Insist on having the best of everything — for instance, the best car or office (Her şeyin en iyisine sahip olmakta ısrar etme)

..."

Yukarıdakiler çok tanıdık gelmiyor mu?
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas hakli olarak,bu kadar aglasan insanlarin siyasi tercihini merak etmis...
    Niye? İnsanların dini ve siyasi tercihlerini kurcalama hakkına işvereni dahi sahip değilken(*), internette bir forumda rastgele bir insanın nasıl hakkı oluyor?

Neden peki? Tahminim "sen yaptın, sizin gibiler yüzünden oldu" deyip, başkalarını gömüp, kendini yukarı çekme ihtiyacı olduğu için. Çünkü asıl aç olduğumuz şey bu.

Cyan'ın verdiği link'ten bir madde:
    "React with rage or contempt and try to belittle the other person to make themselves appear superior."

(*) daha da doğrusu olmaması gerekirken... Lakin refah ülkelerde zaten böyle, çünkü fırsat eşitliği bunu gerektiriyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Niye? İnsanların dini ve siyasi tercihlerini kurcalama hakkına işvereni dahi sahip değilken(*),
    Haklı. Biz pek yabancıyız bu konuya, ama örneğin Google işe alacağı kişilerin bırakın siyasi tercihlerini, milliyeti , yaşı ve cinsiyetini bile yazdırmıyor belgelerine. Sebebi tarafsızlığı bozmasın , sadece bilgisi ölçülsün diye. Yani 70 yaşında birini bile sıfırdan işe alabiliyor. Yeter ki işe hakim olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Niye? İnsanların dini ve siyasi tercihlerini kurcalama hakkına işvereni dahi sahip değilken(*), internette bir forumda rastgele bir insanın nasıl hakkı oluyor?

Neden peki? Tahminim "sen yaptın, sizin gibiler yüzünden oldu" deyip, başkalarını gömüp, kendini yukarı çekme ihtiyacı olduğu için. Çünkü asıl aç olduğumuz şey bu.

Cyan'ın verdiği link'ten bir madde:
    "React with rage or contempt and try to belittle the other person to make themselves appear superior."

(*) daha da doğrusu olmaması gerekirken... Lakin refah ülkelerde zaten böyle, çünkü fırsat eşitliği bunu gerektiriyor.
    Vay be harika ya..bir link veriliyor ve o linkteki bir madde hemen bizi anlatmis oldu oyle mi ?

Kafayi mi yedin olm sen ?

Bende baska bir pisikolojik bozuklukla ilgili bir makaleyi buraya koyup aha iste siz de busunuz diyeyim ..

Nasil bir baglanti kurdun olm sen ?

Benim ofkeli olmamin nedeni kendimi yucultme,karsi tarafi assagilama falan degil.

Tam tersi,bu insanlari sogan ekmek e layik gorenler asagiliyor,adeta hayvan muamelesi yapiyor.

Gel de sinirlenme,gel de ofkelenme..tabiki ofkelenecem aq yasadigim ulke alenen isgal edildi bu insanciklar yuzunden..el ustunde mi tutacagim bunlari ?

DrunkenRabbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Django 150i Sport
    Ayrımcılığın hiç bir türlüsünü sevmem, cinsiyet, ırk, din ammaaa, benim ve çocuğumun geleceğine kasteden adamlara gözünü kapatıp her türlü oy basan adamlara da kusura bakmayın bir çift söyleyeceğimiz söz olsun.

Örnek harika google liyakata ve yetkinliğe bakıyormuş müthiş en doğrusu tabi ki fakat 19 sene gözü hiç bir şekilde açılmamış insanı işe alır mı google?

sadece okul okumak iş bilmek yeterli değildir bu gibi firmalar için mantık ve muhakeme yeteneği de gereklidir. Bu da 19 sene boyunca kör olmuş insanda mevcut olamaz.

1923'ten 1938'e kadar Atatürk'e bile muhalefet ve karşı görüşler olmuşken, 2000'li yıllarda 19 yıl kayıtsız şartsız biat edip her söylenene her yapılana hülooooo demek en iyi tabirle körlüktür.
    birbilent bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu açan arkadaş ekonominin kötü gidişatından şikayeti belirtmiş.Bu konu selamın aleyküm mü merhaba mı kavgasına getirmeyi nasıl becerdiniz?Bırakın isteyen istediği gibi selamlaşsın.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Ülke olarak yazılanları anlama konusunda büyük sıkıntı var. Kimse farkında değil ama anlatılmak istenen şeylere verilen cevaplara baktığımız da bile durumumuzun ne kadar kötü olduğunu anlayabiliyorum. Motosiklet forum sitesinde motosiklet haricindeki herşeyi( din,siyaset vs vs )konuşmayı nasıl başarabiliyoruz gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çünkü millet aç, aç.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    BayMaellard kardeş başlığı "Bir garip isyan benimkisi" diye açmış, sonunuda "sadece içimi döktüm kusura bakmayın" diye tamamlamış.

Özetle BayMaellard'a yok bir laf eden.
    Herkes başlıkta yazdığı gibi, isyan edip içini dökmüş işte.

Toplumun bir kesimi çok dolu. Bunlardan biride benim.
    20 yıldır görmediğimiz iki yüzlülük, pislik, yalancılık vs vs kalmadı.
    Üstüne üstlük devleti ele geçirmesine göz yumulan malum cemaat döneminde bu tür semboller çok kullanıldı.
    Şimdi buna benzer şeyleri görünce, neyse işte...
    Birde bunun üzerine hükümetin beceriksiz ekonomi politikasıyla aşımızdan olma durumuna gelince,
    patlamak üzereyiz.
    Üstelik patlamak üzere olanlar sadece forum kullanıcıları değil, şöyle bir dışarı çıkın yeterli...

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Forum da yazılanlara verilen tepkileri görünce hayretler içerisin de kalıp üyeliğime girip yorum yapma gereğin de bulundum.

Arkadaşlar abiler kardeşler bir selam dan neden bu kadar rahatsız olursunuz ki dinine çok düşkün biri de değilim de yazıp çizilenler rahatsız edici derece de.

Bir de şunlar bitmiyor yazım yanlışları askeri asgariymiş te vs. vs. yazan arkadaşta üstüne alınmasın örnek veriyorum ki sürekli bu tarz yorumları çok görüyorum aşırı yazım yanlışları haricin de dostum sen anladın mı adamı anladın neden boş yapıyorsun ki neden insanları örseliyorsunuz hanginiz dört dörtlük Türkçe konuşuyor ya da forum da ki çoğu kişi Türkçe ve Dil Anlatım dersi öğretmeni mi nedir bu tantana konu nerelerden nerelere gelmiş bu şekil de kimse bir yere varamaz adam ekonomik sıkıntısından bahsetmiş dini neden karıştırıyorsunuz başımızdakiler dini kullanıyor diye neden islam üzerinden ilerlemeye çalışıyorsunuz ki sizde biliyorsunuz kimin dini kullandığını kimin kullanmadığını kişilerle dini bağdaştırmak bence çok yanlış bu ülke de müslüman olan veya olduğunu iddia eden kişiler sadece bahsettiğimiz kişiler değil islamiyet bundan 30 yıl önce de vardı lütfen.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Selamun Aleyküm şeklinde söylenen selamın müslüman kesim tarafından diğer müslümana Allah'ın selamını vermek amaçlı söylenebildiğini bildiğiniz halde yok yahudi selamı yok şunun selamı diye uzatmaya çalışmalarınız komk olmuş Etimoloji kastırıp anlamdan uzaklaşmışsınız. Kelimenin nereden geldiğine değilde kim tarafından ne amaçla kullanıldığına bakmak zorunuza mı gidiyor
    Tabii selamı bu şekilde verdiği halde Allahın selamını kastetmeyen de illa ki vardır. Bunu sadece bir selamlama ibaresi olarak kullanıyor olabilir. Ama özünde bu tabirin neyi kastettiği bildiğiniz bir gerçek. Uzatmaya gerek var mı? Yok yahudiden geliyormuş da bilmem neymiş Arapça olup Allahın selamını vermek amaçlı kullanılabilen bir ifade işte.

Neyse Konuyu açan kardeim bu tartışmaları gördükten sonra belki de daha da ülkeyi terketmek istemiştir. Ama benim ricam kal. Mümkünse kal ve ülkeyi beraberce ileriye taşıyalım. Tartışma peşinde koşan arkadaşlardan da olmayarak, yasal olmayanın, topluma zararlı olanın peşinde gitmeyerek beraber ileriye taşıyalım.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bi bitmediniz ...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)