Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir garip isyan benimkisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bitmediniz ya. Arapça'ysa kutsaldır, Arapça'ysa kesin Allah'la alakalıdır, Arap yapmış abi. Araplarda her türlü pislik döndüğü için peygamber gönderiliyor ama Arap hala kutsal.

"Selâm sizin üzerine olsun." anlamına gelen Arapça sözlü selamlamadır.
    Esselâmu aleyküm selamı, daha eskilere dayanan ve günümüzde Yahudiler tarafından hâlâ kullanılan şalom aleichem selamından türemiştir.
    Aynen abi Allah'ın selamı.
    "ve rahmetullah" yok onda :D O zaman Allahın selamı olur :D yoksa selamın aleykümün merhabadan selamdan hi hello yada ne bile konnichiva dan bir farkı yok :D yahudi de şalom der aynı şey.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Valla abiler konu nerden nereye gelmiş.

Askeri meselesini telefon kendi düzeltmiş, vardiyadan sonra o saatte dikkat edememişim.

Siyasi olarak kime oy verdiğimi söylemeyeceğim ama pişman değilim. Bence yeterlidir.

Ama selam verdiğim için siyasetimin tam analizini çıkarabildiğinize göre gidin bir yere danışman olun.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Selam kısmında arkadaşlar doğru söylüyor, Yahudi'lerin "Şalom" undan gelir.
    Ne var biliyor musunuz ? Şimdiye kadar tek bir Arap bile çocuklarına Türk ismi koymamışken, bizim çocukların yarısının ismi Arapça'dır. Bu hiç kimseye koymuyor mu? Bana acayip koyuyor. Bu işin bir kültür emperyalizmi ve asimilasyon olayı olduğunu anlayamamış bir halk, çok üzülüyorum çok !! Ha özendikleri üst bir kültür olsa gam yemeyeceğim de, hale bakar mısınız ?
    M.balibey, Hırbonen, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CB 125F
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İslami mi tersliyorum ?

Allahin selami mi ?

Selamun aleykum den allahin selami anlami nasil cikardin bi anlat hele.

Kaldi ki selamun aleykum dini bir selamla sekli,farkli farkli inanc ve dusuncelere sahip insanlarin oldugu bir topluluga selaminnn aleykum diye giris yapmak dogru mu ?

Benim de bir calisma arkadasim vardi,adam hicbir partiye oy vermiyor nedini de akp nin yeterince islamci olmamasi.belki de o kafadasin.eger oyleyse sizi de yuzde 92 ye yaziyorumm.

Son olarak allah yardimcin olsun diye bitirmisinn.

Afferin,iste boyle olun.bu sekilde butun problemler asilir.bu da bilimsel bir gercek,karsi cikan yoktir degil mi ?
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bitmediniz ya. Arapça'ysa kutsaldır, Arapça'ysa kesin Allah'la alakalıdır, Arap yapmış abi. Araplarda her türlü pislik döndüğü için peygamber gönderiliyor ama Arap hala kutsal.

"Selâm sizin üzerine olsun." anlamına gelen Arapça sözlü selamlamadır.
    Esselâmu aleyküm selamı, daha eskilere dayanan ve günümüzde Yahudiler tarafından hâlâ kullanılan şalom aleichem selamından türemiştir.
    Aynen abi Allah'ın selamı.
    Bunun Arapçalıkla,Araplıkla alakası yoktur sayın abiler.Müslümanlıkta kullanılan esasen "Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu" dur.Bunun da anlamı "Allah'ın rahmeti, bereketi ve selamı sizin üzerinize olsun " dur.Esas Allah ile alakalı mesele budur,lütfen sakin olalım.
    blueway2, konfucyus ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BayMaellard adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siyasi olarak kime oy verdiğimi söylemeyeceğim ama pişman değilim. Bence yeterlidir.
    Ne pismanligi,lutfen.

İyi kotu isiniz var,motorunuz var 250 cc eeee ekmek de buluyosunuz cok sukur.

Kesinlikle dogru karar vermisimiz,ben takdir ettim sizi.

Biraz sitem de var sozlerinizde ama inanin hepsi gecici bunlarin.

Su an baskanimiz yeni bir sistem/rejim insaaa ediyor,onum sancilari bunlar..

İnsallah ulkemizde kalirsiniz.
    M.balibey, xtrafrozen, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir de sokaktaki dayılar çalışırsan aç kalmazsın diyor.
    Doğru da çelişki şurada. Müreffeh refah içindeki Türkiye'de aç kalmamak için günde 12 saat çalışıp senede 10 gün izin yapacaksın. Sürünen batıda adam günde 8 saat çalışıp, senede 20 gün tatil yapıp görece lüks hobilerle uğraşıyor.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Gider kalemlerini oluşturmuş muydun ?

En çok neye para harcıyorsun mesela ? Kirada mı oturuyorsun ? Motosikleti kullanma amacın nedir ? Ulaşım mı ? zevk mi ? .. Zevk ise bu zevki bırakarak (zorunlu olarak) başlayabilirsin, zevkin yerini başka zevkler doldurur v.s.

Yani bunları yazabilirsen daha mantıklı bir bilgi alışverişi yapabiliriz.
    emenyasin bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müreffeh refah içindeki Türkiye'de aç kalmamak için günde 12 saat çalışıp senede 10 gün izin yapacaksın.
    Anlatim bozuklugu sorusu olur cumleden.

Müreffeh = refah icinde/refah durumda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tuncd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun Arapçalıkla,Araplıkla alakası yoktur sayın abiler.Müslümanlıkta kullanılan esasen "Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu" dur.Bunun da anlamı "Allah'ın rahmeti, bereketi ve selamı sizin üzerinize olsun " dur.Esas Allah ile alakalı mesele budur,lütfen sakin olalım.
    Bir kere ben sakinim,gaza gelen sensin.

Arkadaslar gerekli aciklamayi yapmis zaten,daha faxla uzatmaya da gerek yok.

Fakat "Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu" diye birisi karsimda soze baslarsa biraz tirsarim ve "Ve essalamin aleykummmm" (araplar gibi girtlaktan konusurak) derim.

Canim tatli olm benim, bu is motosiklet.net te atip tutmaya benzemez ne olur ne olmaz.
    birbilent ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Iki gün önce eve giderken bindiğim belediye otobüsünde şöyle bir muhabbet oldu.( arkamdaki sırada oturdukları için kulak misafiri oldum.)
    1.Kişi ; abi bizim işletmede işler çok fena geriledi , ailemin yardımı olmadan iki kişi zor geçiriyoruz.
    2.Kişi ; benim isim belediyede belli bir maaşla dört kişilik ailemi geçindirebiliyorum ( arada sendikadan Allah razı olsun sözleşmelerde bizi kolluyorlar diyor ) Fakat ondört yasin da bir oğlum var ,tek amacım onu amcasının yanına göndermek, tahsiline orada devam etsin , amcasının da kurulu düzeni var kendisi ile konuştuk istek yapacak aile durumu falan yanına aldırmak için çalışacağız.Bende oğlum yanımdan gitsin istemiyorum ama onun için burada bir gelecek yok...
    Kulak misafiri olduğum sohbet bu ...diyeceğim bu kadar.

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi çay içelim dedik konu nerelere geldi

Motosikleti
    xsr 900
    madem içimizi döküyoruz, bende cümleye selamun aleyküm falan diye böyle arapça başlayanlara gıcık kapıyorum.
    burası açık bir forum yazdığınız şey tanımadığınız bir çok kişi tarafından görülüyor. sen ne biliyorsun benim neye inandığımı?
    sadece forumla alakalı konuşmuyorum, adam beni telefonla arıyor, bir samimiyetimiz yok, iş güçle ilgili bir şey soracak, selamun aleyküm diye başlıyor, merhaba buyurun diyince küfür etmişim gibi bozuluyor. açıkça sizden olmayanlara baskı yapıyorsunuz bu şekilde.
    birbilent, drtayfun ve xtrafrozen bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem içimizi döküyoruz, bende cümleye selamun aleyküm falan diye böyle arapça başlayanlara gıcık kapıyorum.
    burası açık bir forum yazdığınız şey tanımadığınız bir çok kişi tarafından görülüyor. sen ne biliyorsun benim neye inandığımı?
    sadece forumla alakalı konuşmuyorum, adam beni telefonla arıyor, bir samimiyetimiz yok, iş güçle ilgili bir şey soracak, selamun aleyküm diye başlıyor, merhaba buyurun diyince küfür etmişim gibi bozuluyor. açıkça sizden olmayanlara baskı yapıyorsunuz bu şekilde.
    Eminönü'nde yol sormak için bir güvenlik görevlisine yanaştım. Merhaba, gasdhgah ne tarafa biliyor musunuz? sorusuna aldığım cevap önce bir s.a de...

Demek zorunda mıyım? bunlar gibi denyolar bitmez bu ülkede. Eğitim denilince bozulurlar ama en başta din eğitimini ailesi adam gibi vermediği için her söylenilene inanan gerzeklerle dolu ortalık.
    birbilent, DickName ve xtrafrozen bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Konuyu açan arkadaştan bağımsız konuşuyorum, sözlerim özellikle ona değil.

Hangi dilde olursa olsun neden insanımız sürekli selam verme gereği duyuyor? De diyeceğini, geç. Neden uzatıyoruz? Neden mevzuya selam vererek başlıyoruz? FB gruplarında da çok dikkatimi çekiyor; Adam basit birşey soracak, mevzuya "öncelikle selamın aleyküm / merhaba/ Hi / Bonjour" diye kıvranarak başlıyor. Tilt olduğum bir diğer kesim de "s.a" ve "a.s" diye kısaltanlar. İnancın gereği selam veriyorsan da "s.a" ne üşengeç adam, tembel herif?
    khaledome bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu "selamün aleyküm" lafını "Allahın selamı üzerinize olsun" safsatası şeklinde tercüme edenlere cevap olarak aşağıya TC Diyanet İşleri Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığının selamlaşmayla ilgili açıklamasını bırakıyorum.

.....
    İslamî uygulamada selamlaşma, taraflardan birinin diğerine “Selamün aleyküm” (selâm, esenlik ve güven sizin üzerinize olsun) demesi; diğerinin ise, “Ve aleyküm selâm” (Sizin üzerinize de selâm, esenlik ve güven olsun) şeklinde cevap vermesi ile gerçekleşir.
    .....

Türk diyarında arapça konuşacağım diye kıvırıp iki büklüm olanlara SELAM olsun...
    birbilent, pea, drtayfun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Arapça slm kökünden gelen salām سلام "1. sağ ve sağlam olma, güvende olma, barışık olma, 2. sağlık, selamet, barış, güvenlik" sözcüğünden alıntıdır.
    marḥabā مرحبا [zrf.] "ferahlıkla" (karşılama sözü) < Ar raḥab رحب [#rḥb msd.] ferah ve geniş olma.
    Siz ilk once hangi kelimenin hangi dilden geldigini bir ogrenin sonra milliyetcilik yaparsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Ayrica selamin aleykum bu topraklarda dinden bagimsiz bir selamlamadir koy kahvesine gidip selaaam derseniz size "ilik" derler.
    tuncd bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arapça slm kökünden gelen salām سلام "1. sağ ve sağlam olma, güvende olma, barışık olma, 2. sağlık, selamet, barış, güvenlik" sözcüğünden alıntıdır.
    marḥabā مرحبا [zrf.] "ferahlıkla" (karşılama sözü) < Ar raḥab رحب [#rḥb msd.] ferah ve geniş olma.
    Siz ilk once hangi kelimenin hangi dilden geldigini bir ogrenin sonra milliyetcilik yaparsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Ayrica selamin aleykum bu topraklarda dinden bagimsiz bir selamlamadir koy kahvesine gidip selaaam derseniz size "ilik" derler.
    Kahvede oturan köylünün beğenisine göre mi vermeliyiz selamımızı? Ne pis bir üslup öyle.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Banamı yazdınız ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatim bozuklugu sorusu olur cumleden.

Müreffeh = refah icinde/refah durumda
    Benim de hata yapma özgürlüğüm var.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Cumle sahibi askeri degil asgari diyen arkadasimiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Evet size diger ayni cumleleri kuranlara, usluptan cemkirip insanlari surekli ayristiranlara, inanc sorgulayana, inancsizligi sorgulayana, gereksiz duyar kasana.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)