Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bir garip isyan benimkisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Selamün aleyküm ustalarım:
    2021 Haziran' da askerden geldim yaklaşık 1 ay sonrada Metalürji ve Malzeme Mühendisi olarak iş başı yaptım, hâlâ devam. Sizden çekinecek değilim 3500+AGİ olarak maaş almaktayım.

Tek kötü alışkanlığım motorsiklet. Alkolüm yok, sigaram yok, kumar yok, ihtiyaç haricinde giyim kuşam yok. Elimde bir Cg vardı, "ulan işe girdim artık güzel ve masrafsız bir motor alayım." diyerek gittim arkadaşımın 2015 model Z250SL' ini aldım.

Motorum çok güzel ama kendimi kesesim geliyor. Ekmek pahalı diye kendim un alarak mayalı(bazlama) ekmek yapıyorum. Benzin pahalı diye gazlamıyorum. Hayatımı minimum da yaşıyorum. Bunlara rağmen ben bekar hâlimle 1.000 TL eksideyim.

Bu askeri ücretliler nasıl yapıyor abiler bana bir anlatın. Ev, çocuk, hanım geçindirenler nasıl yapıyor bana bir anlatın.

Mayısta Green Card çıkmaz ise kendi yapımım jet motorlu uçak projem var. Bu projeyi Amerika'ya pazarlayacağım. Oda olmaz ise paralı evlilik ile 6. ay basıp gidecem.

Porsiyon küçült dediler mecburen yaptık. Lüks yaşamayın dediler zaten lükste gözüm yok. Biz fedakarlık yaparken neden...

DİP NOT:
    SADECE İÇİMİ DÖKTÜM KUSURA BAKMAYIN.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    N/A
    Böyle serzenişlerini duyunca aklıma tek bir soru geliyor acaba bu vatandaş hangi ideolojiye sahip acaba hangi partiyi destekliyor veya destekledi
    ero__, lokalsürücü ve erkanzdemir bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle serzenişlerini duyunca aklıma tek bir soru geliyor acaba bu vatandaş hangi ideolojiye sahip acaba hangi partiyi destekliyor veya destekledi
    Ben de merak etmekle birlikte bu sorulara samimi cevap verecek ampul hastası olduğunu sanmıyorum. O kadar yürekli değiller...
    berk_cglr ve lokalsürücü bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptigim arastirmalara gore soze "selamin aleykum" ile baslayan kisilerin yuzde 92 si hayatin bir donemininde mutlaka akp veya mhp ye oy vermis(yas tutuyorsa) yuzde 68 lik bir kismi da yine secim olsa bu iki partiye oy vermeye devam edecegini soyluyor.

Bunlar benim bilimsel gozlemlemlerim,aksini iddia edecek varsa buyursun gelsin.
    drtayfun, potasyum, birbilent ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Askeri değil, asgari.
    oldcockroach ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kolay gelsin. Tüm serzenişlerinde haklı olmakla birlikte, yanlış anlamadıysam yeni mezun olmuş bir mühendissin.
    Benim en şiddetli önerim, motoru falan bir kenara bırakıp (sat falan demiyorum, hayatının odak noktası açısından söylüyorum) mesleki anlamda kendini geliştirip $300'e mühendis çalıştıran iş yerinden ayrılıp, daha güzel bir iş bulmak ve kariyer inşa etmekle ilgili arayışlar içerisinde olman.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mühendis bile asgari ücreti askeri diye yazıyorsa eğitim sisteminde bir sıkıntı var demektir.

Esas soruya dönecek olur isek asgari ücretli insanlar yaşamıyorlar, yaşadıklarını sanıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kardeşim, dostum. Malesef bunun hesabını seni bu durumlara kim getirdiyse sormalısın.

Ben evlendim, eşim de çalışıyor, düğün yaptım ve 1 yıl dolmadan 4 yaşında bir araba aldım. Lpg taktırdım. Fuardan gidip sıfır inazuma aldım. Sık sık yurt dışlarına gezmeye gittim, gemi turu yaptım, arabayla yurtdışı gezisi hayalim vardı 2 araba onu yaptık. Özellikle evlilikte ailemin desteği yadsınamaz ama al sana anahtar teslim destek demeleri mümkün değidi tabi. Çoğunu kendi paramla yaptım.

Yukarıdaki dediklerimin bugünkü maliyeti 500 bin TL. Böyle bir parayı bugünkü maaşımla dahi yapamam. Ama vaktiyle bir takım şeyler elde ettim. Amcak şimdi onları korumak bile zor. Malesef ülke olarak, eski, dandik, teker yuvar idareten götürmemiz gereken yaşamlara mahkum olduk. Malesef insanlar insanca yaşayabilecekleri yerlere gitmeyi istiyorlar. Daha da kötüsü bu durumdan hiç şikayeti olmayıp, şikayet edene kızan bile var.
    birbilent bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Ya adam birsey soruyor yok, selamin aleykum diyen hangi partiye oy vermistir, yok bilmem ne. Sen selamin aleykum demiyorsan baban diyordur, amcan diyordur, dayin diyordur. Esnaflik geleneginden geliyorsa diyordur, dindarsa diyordur, kucuk ilde buyuduyse diyordur v.s, v.s. Yok askeri ucret yazmis da sanki edebiyat forumu.
    Kardesim senin soylediklerine gelince cabalamaktan baska care yok, alim gucu zayifladikca daha fazla kazanmamiz mecburi, ek gelir elde edebilecek birseyler yapman yahut kendi isinde daha kalifiye olarak daha yuksek ucrete calisman mumkun. Universiteden sinif arkadaslarimdan asgari ucretle calisan da var 20 bin maas alan da. Biraz gayret, biraz sans. Paranin alim gucunun cok dustugu asikar ama temel ihtiyaclardan kistigin zaman hayat cekilmez bir hal alir. Mesleginle alakali yuksek maas veren firmalarin ilanlarini incele, senden ne istiyorlar analiz et , ona gore bir rota belirle. Su an hayata baslamak icin cok zor bi zaman. Elestirmek insana birsey katmiyor, kendi potansiyelimizi ne kadar uste tasiyabiliriz mesele bu.
    natijax bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Git git direk Abd ye git bilemem ama benim gönlümden ya kanada yada avusturalya geçiyor. Fırsatını bulursan hiç durma zira bu memleket kimseye çalıştığının karşılığını vermiyor.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı BayMaellard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 Haziran' da askerden geldim yaklaşık 1 ay sonrada Metalürji ve Malzeme Mühendisi olarak iş başı yaptım, hâlâ devam. Sizden çekinecek değilim 3500+AGİ olarak maaş almaktayım.

Tek kötü alışkanlığım motorsiklet. Alkolüm yok, sigaram yok, kumar yok, ihtiyaç haricinde giyim kuşam yok. Elimde bir Cg vardı, "ulan işe girdim artık güzel ve masrafsız bir motor alayım." diyerek gittim arkadaşımın 2015 model Z250SL' ini aldım.

Motorum çok güzel ama kendimi kesesim geliyor. Ekmek pahalı diye kendim un alarak mayalı(bazlama) ekmek yapıyorum. Benzin pahalı diye gazlamıyorum. Hayatımı minimum da yaşıyorum. Bunlara rağmen ben bekar hâlimle 1.000 TL eksideyim.

Bu askeri ücretliler nasıl yapıyor abiler bana bir anlatın. Ev, çocuk, hanım geçindirenler nasıl yapıyor bana bir anlatın.

Mayısta Green Card çıkmaz ise kendi yapımım jet motorlu uçak projem var. Bu projeyi Amerika'ya pazarlayacağım. Oda olmaz ise paralı evlilik ile 6. ay basıp gidecem.

Porsiyon küçült dediler mecburen yaptık. Lüks yaşamayın dediler zaten lükste gözüm yok. Biz fedakarlık yaparken neden...

DİP NOT:

https://i.hizliresim.com/juignw7.jpg
    Ah guzel kardesim benim, Allah yardimcin olsun. Bu ulkede yasayan senin durumundaki herkesin Allah yardimcisi olsun. Firsatin varsa bas git, yoksa da firsatini yarat bas git.
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah guzel kardesim benim, Allah yardimcin olsun. Bu ulkede yasayan senin durumundaki herkesin Allah yardimcisi olsun. Firsatin varsa bas git, yoksa da firsatini yarat bas git.
    Ben bir ara gemicilik belgesi alıp denize atlayıp kaçmayı bile düşündüm hatta başvuru filan yapacaktım da çok güzel iş bulunca 2011 yılında konaklama derdi olmadan 2800 tl maaşla iş bulunca mesailer hariç vazgeçtim :D
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125F
    Alıntı BayMaellard adlı üyeden alıntı Mesajı göster

DİP NOT:

https://i.hizliresim.com/juignw7.jpg

ALEYKUM SELAM kardeşim.
    Meslektaş bir mühendis kardeşin olarak,28 yaşında olmama rağmen hayatımda ne AKP'ye, ne MHP'ye, ne CHP'ye kısaca hiçbir partiye oy vermemiş biri olarak yukarda laf atmaktan başka bir iş yapmayan,AKP üzerinden islamı terslemeye çalışan insanlara inat, ALLAH'ın selamını vererek konuşmana başladığın için teşekkür ediyorum.

ALLAH yardımcın olsun, sana sabır versin.
    konfucyus, bursalıali ve emenyasin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    şu zam dalgasını kur artışın başka herhangi bir ülkede yaşansaydı ülke ayağa kalkardı isyanlar çıkardı olaylar çıkardı yer yerinden oynar hükümet falan kalmazdı.bak varmı isyan ? yok ufak ufak söylenmeler o kadarda olacak.herkes memnun kardeşim sende ol ben memnunum şahsen artık kim zengin kim fakir belli olucak ne o öyle herkeste bmw ler ducatiler akşam gezmeleri iphone lar falan.sokağa çıkılmadığı sürece bu işler çözülmez.sen yap bakalım italyada almanyada 1 euroluk benzini 3 euro neler oluyor otur izle
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tuncd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALEYKUM SELAM kardeşim.
    Meslektaş bir mühendis kardeşin olarak,28 yaşında olmama rağmen hayatımda ne AKP'ye, ne MHP'ye, ne CHP'ye kısaca hiçbir partiye oy vermemiş biri olarak yukarda laf atmaktan başka bir iş yapmayan,AKP üzerinden islamı terslemeye çalışan insanlara inat, ALLAH'ın selamını vererek konuşmana başladığın için teşekkür ediyorum.

İslami mi tersliyorum ?

Allahin selami mi ?

Selamun aleykum den allahin selami anlami nasil cikardin bi anlat hele.

Kaldi ki selamun aleykum dini bir selamla sekli,farkli farkli inanc ve dusuncelere sahip insanlarin oldugu bir topluluga selaminnn aleykum diye giris yapmak dogru mu ?

Benim de bir calisma arkadasim vardi,adam hicbir partiye oy vermiyor nedini de akp nin yeterince islamci olmamasi.belki de o kafadasin.eger oyleyse sizi de yuzde 92 ye yaziyorumm.

Son olarak allah yardimcin olsun diye bitirmisinn.

Afferin,iste boyle olun.bu sekilde butun problemler asilir.bu da bilimsel bir gercek,karsi cikan yoktir degil mi ?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir mühendisin 3500 TL maaşla çalışması... Acı ama gerçek. Bu durumları gördükçe, ulan iyiki 4 senemi üniversite ye harcamamışım diyor insan. Yanlış anlaşılmasın, okumaya karşı değilim. İnsan her yaşta okumalı öğrenmeli, en önemlisi kendini geliştirmeli. Ben lise mezunuyum, neredeyse senin 2 katın maaşım var. Sadece senden değil, aynı işyerinde bile benden az alan üniversite mezunları var. Nasıl böyle oldu, ben oturup iş beklemedim, hep iş istedim, verilen hiç bir yeni işe yapamam demedim. Bazıları, bugün de mesaiyi doldurduk, yeter deyip akşam eve gidip g.t büyütmek yerine yabancı dil kurslarına gittim, akşam 10 lara kadar kalıp ertesi güne iş bırakmadım, sordum, araştırdım, kafa yordum. Kısacası okumak kadar ''kendini geliştirmek'' te çok önemli.

Selam konusuna gelince; Allah'ın selamı kavramı nedir ya? Bunun bir tarifi var mı? Selam demekle, merhaba demekle, hi demenin, hello demenin farkı ne?
    Şimdi çıksam desem; Selamün aleyküm, cümlesinin kökü Yahudilerin veya daha eski arap kavimlerinin kullandığı bir selamlaşma şeklidir diye, sözüm ona harbi imanlı arkadaşlar bundan sonra selamün aleyküm yerine, priviet der mi acep?
    birbilent ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı tuncd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALEYKUM SELAM kardeşim.

Bir bitmediniz ya. Arapça'ysa kutsaldır, Arapça'ysa kesin Allah'la alakalıdır, Arap yapmış abi. Araplarda her türlü pislik döndüğü için peygamber gönderiliyor ama Arap hala kutsal.

"Selâm sizin üzerine olsun." anlamına gelen Arapça sözlü selamlamadır.
    Esselâmu aleyküm selamı, daha eskilere dayanan ve günümüzde Yahudiler tarafından hâlâ kullanılan şalom aleichem selamından türemiştir.
    Aynen abi Allah'ın selamı.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Selamın aleyküm aslında Yahudi selamıdır zaten diyerek ortalığı bir karıştırayım mı? :D
    drtayfun ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm aslında Yahudi selamıdır zaten diyerek ortalığı bir karıştırayım mı? :D
    Namazı bitirirken selam verilmeseydi emin ol ters düştükleri anda yahudi selamıydı bu derler :D zeytine yahudi ağacı dedikleri gibi :D
    birbilent ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Namazı bitirirken selam verilmeseydi emin ol ters düştükleri anda yahudi selamıydı bu derler :D zeytine yahudi ağacı dedikleri gibi :D
    E ama öyle gerçekten.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)