Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acaba hangi lastik?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Herkese merhaba.

Fazer 8 motosikletime lastik arayışı içindeyim. 2 bin TL bir bütçem var. Anlas viento diye düşünüyorum ama başka önerebileceğiniz var mı ? Lastik ihtiyacım baya baya acil. Şimdiden teşekkürler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Kışın süreceksen, işe git gel vs, winter grip tak bence. Çok da düşünme. Siparişi ver bu akşam.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Arka 1600 ,on 1300 sanirim taksitle fslan alabiliyorsan mitas sport force oneririm.butceni asamiyorsan anlas viento sport devam

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    anlas ve michelin kullandım şu ana kadar, ikisi de yağmurda vs. frenleme için yeterli tutuşa sahip. michelin'in manevra kabiliyeti daha iyi gibi geldi bana. fren performansı bence hemen hemen aynıdır, ama michelinde sanki motor hafifledi, tutuş da düşmedi.

bugün yağmurda michelin pilot street ile dolaştım gayet iyiydi. motorun manevra kabileyti çok iyi kuruda gibiydi.

anlas da günlük kullanımda her türlü işini görür bence, genelde hamuru çok yumuşak oluyor. ilk aldığımda lastiğin sertliğini elimle kontrol ediyorum, anlas yumuşacık oluyor. michelin de sert değil ama anlas biraz daha yumuşak. tabi zamanla yoldaki yağı vs. emdikçe sertleşir.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.

Fazer 8 motosikletime lastik arayışı içindeyim. 2 bin TL bir bütçem var. Anlas viento diye düşünüyorum ama başka önerebileceğiniz var mı ? Lastik ihtiyacım baya baya acil. Şimdiden teşekkürler herkese
    Şuan Anlas viento sport kullanıyorum. Pirelliden sonra düşük geldi biraz. Kuru havada yol tutuşu çok güzel yumuşak hamurlu ama ıslakta hiç güven vermedi bana, arka devamlı bir kayma eğiliminde.

Yağmurda çok kullanırım dersen anlasın yağmur lastiklerini çok övüyorlar, benimde bütçe kısıtlıydı ama keşke zorlayıp alsaymışım diyorum.

Birdahaki sezonuda çıkarır şimdiki lastikler. Eğer motoru satmazsam yine pirelli angel takarım diye düşünüyorum.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sürüş stilin ve ihtiyaçlarınla ilgili hiç bir şey söylemezsen nasıl lastik önerebilir insanlar?

Viento sorduğuna göre spor lastiktir diye tahmin yürütüyorum, düşük bütçeli spor lastik = Mitas Sport Force. Islakta sakin kalman gerekir.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yağmurlu havada sürüyorsan vientodan uzak dur ama sadece kuru havada sürerim dersen olabilir çok kayar ıslakta

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar genelde kullandığım hava her hava koşulu diye söyleyebilirim. Ciddi anlamda öyle. Kar yağdı kullandım kuru zeminde kullandım ıslak zeminde kullandım... Ha bu şu demek değil ;" abi ben basıyorum ıslak zeminde kuru zeminde farketmiyor ya."

Tabii ki de hava koşuluna göre uygun hız ve limitte kullanıyorum. Mitası arkadaşım önermişti eğer rosso iki alamıyorsan diye. Rossolar gerçekten pahalı. Alamıyorum :( Benim için yol tutuş , ıslak zemin vs de önemli elbette. Lakin viraj hususuna da biraz önem veriyorum. Anlas çevremde kullanan bir kişi vardı oda memnundu ama bir kişi yeterli olmuyor maalesef. Sanırım 2 kağıt bütçe ile sadece viento sport alabiliyorum. Umarım sağlıklı olur. Çünkü şimdiki lastiklerim orijinal ve 2015 ten kalma :(

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mitas Sport Force Eylül sonuydu sanırım 1700 liraya aldım. Aldıktan bir hafta sonra 2000 TL oldu, sonra 2250, sonra 2500 şimdi baktım 2628 TL olmuş. Konumuz lastiğin fiyatı değil tabi ama 1700 liraya göre çok güzel lastik aldığımı düşünüyordum Islak zemini bilemem de sağanak yağmurda iyi viraj yapmıştım lastikleri denemek için kısa bir geziye çıktığımda. Motorunuz ABS'li mi bilemiyorum, benimki 2007 model olmasına rağmen ABS mevcut ve o yüzden frenleme konusunda da hiç tedirgin olmuyorum.
    Şu günlerde bir an önce ne alacaksan alman en doğru seçim olacaktır aslında
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Peki saygı değer dostlarım ; Anlas viento sport virajda ve günlük işe git gel, gazla, şehirin içine dal, sakin sür gibi koşullarda nasıldır ?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    düşünecek bir durum yok o paraya sadece mitas anlas seti var oda o paralara kaldıysa.az daha 700 falan koyarsan michelin alırsın.şahsen az daha koyarım mecburi olarak o michelini alırım.n11 de en son 2700 civarı idi

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Herkese merhaba.

Bütçeyi biraz daha arttırabilirsen aşağıda linkte yer alan Angel ST olabilir. (Maalesef TL 1 ay içerisinde o kadar çok değer kaybetti ki, bahsettiğin fiyata belki 3 ya da 4. sıradaki lastiği bile alabilirdin)Uzun kilometre ömrü, ıslak yol ve düşük sıcaklıkta başarılı bir lastik.

https://www.motolastik.com/fazer-8-pmk17762?ob=1

Maalesef anlas Viento Sport için herhangi bir teknik veri mevcut değil ne satıcısında ne de üreticinse. Yalnızca yüksek silika oranının her koşulda yol tutuş sağladığını belirtmişler. Kullanıcı yorumları haricinde ekstra bir kaynak görünmüyor.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir şekilde bütçeni biraz daha artırıp sport tur lastiği bakmanı öneririm. Road 5 falan olmasına gerek yok, ama her halukarda supersport lastiği yerine gitmen gereken yön bu.
    Her havada motor kullanıyorum diyorsun.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    CBF600 de Anlas kullanıyorum. Fazer da Pilot Road 2 kullanıyordum. Performanslı kullanan biri değilim, o yüzden tavsiyem çok işe yaramayacaktır. Kıyas kabul eder misin bilmiyorum ama Anlas ta herhangibir olumsuzluk yaşamadım diyebilirim.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Peki saygı değer dostlarım ; Anlas viento sport virajda ve günlük işe git gel, gazla, şehirin içine dal, sakin sür gibi koşullarda nasıldır ?
    Yerli markayı desteklemek gerekir tabi ama 2 hafta önce yağmurda arka frene dokunur dokunmaz kitlenen , daha 2 bin km de olan lastiği alma bence. Mitas sport force+ vardı önceki motorumda ve ilk 5 bin km diablo rosso performansı vermişti hem ıslakta hem de kuruda. Sport force un evolution versiyonu geldi istersen onu al ama onu alamazsan sport force+ al viento sport a bulaşma. Ben neredeyse canımdan oluyordum o lastiğe güvendiğim için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünecek bir durum yok o paraya sadece mitas anlas seti var oda o paralara kaldıysa.az daha 700 falan koyarsan michelin alırsın.şahsen az daha koyarım mecburi olarak o michelini alırım.n11 de en son 2700 civarı idi
    Michelin pilot power 2 ct de ıslakta kayıyor. Onu da ele. Anlas çapra rd ıslak performansını övenler var. Kış için düşünülebilir bence. Darlığa, bozhaneye viraja gitmiyorsan yeterli olabilir sana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)