Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik basıncı düşmesi hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Merhaba arkadaşlar.

Pulsar 200 ns kullanmaktayım. Geçen sabah lastik basıncında sıkıntı olduğunu fark ettim. Benzinlikte şişirdim ama ertesi gün yine aynı sorunla karşılaştım. İki lastikte de basınç 12lere kadar düşüyor ama fiziki bir sorun gözükmüyor. Sizce sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    lastik delinmiştir, jantın kenarından kaçırıyordur, sibobun jantla birleştiği yerden kaçırıyordur, sibobun gövdesinde çatlak vardır kaçırıyordur , sobubun iğnesinden kaçırıyordur, lastiğe havayı lastik sıcakken basıyorsundur, istasyondaki hava pompasının kalibresi kaçıktır, istasyondaki hava pompasının göstergesi bozuktur. Varsa unuttuğum yazarlar artık :D
    bassturbin ve Yasin D bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Varsa unuttuğum yazarlar artık :D.....
    Motor apartmanın girişini engelliyorsa iki lastik birden inebilir :D
    gurcanozturk, tommygun, DickName ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor apartmanın girişini engelliyorsa iki lastik birden inebilir :D
    Aaa! bak onu unutmuşum :D

Bende benzer bir sorun yaşadım zor bela bulduk lastiğin janta baskı yaptığı yerlerde gözle görülmeyen ufak kabarcıklar oluşmuş çemberi zımparalayınca düzeldi

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik delinmiştir, jantın kenarından kaçırıyordur, sibobun jantla birleştiği yerden kaçırıyordur, sibobun gövdesinde çatlak vardır kaçırıyordur , sobubun iğnesinden kaçırıyordur, lastiğe havayı lastik sıcakken basıyorsundur, istasyondaki hava pompasının kalibresi kaçıktır, istasyondaki hava pompasının göstergesi bozuktur. Varsa unuttuğum yazarlar artık :D
    Hey maşallah desene lastikçi yolu gözüktü bana.

Apartman girişinde 2 senedir duruyor şikayet eden olmadı ama kamerayı yine de kontrol etmek lazım.

Teşekkür ederim cevaplar için.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Görünmüyor diyorsun ama bir sorun var belli ki.

Benim XJ6'daki Mitas'lar bir kere patlatıp düzgünce yama atılsa dahi sonrasında dikiş tutturamamıştı. Oturdum bir gün artık başında izledim ne oluyor diye. Ben 40'a şişiriyorum, 10-15dk içinde 32-33'e düşüyor orada kalıyordu, o da en iyi ihtimalle. Muhmtelen minik bir yarık var basınç yüksekken oradan kaçırıyor ama belli bir seviyenin altına inince de kaçamıyor oradan hava. Can sıkıcı durum. O arka lastikte bir şey vardı ama, yamadan kaçırdı etti falan ömrü boyunca soru işareti bırakıp durdu lastik kafamda. Sırf onun yüzünden zaten basınç izleme sensörü almıştım. =)

Bir sabah da işe gidecekken ön lastiğin 5 PSI diye bağırmasına şaşırmıştım, patladı sandım, şişirdim lastiği ama işe arabayla gittim o gün. Bir daha da inmedi o ön lastik, sitedeki bir hıyarın kurcaladığını düşünüyorum. İnsanlardaki şaka(?) anlayışına bak, motosikletin lastiğini indirmek.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 gecede 30dan 12'ye iniyorsa muhtemel 1 saat sürsen yine inmiş olur.

yukarda arkadaşlar zaten söylemiş, kontrol ettir mutlaka.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)