Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çine’deki kazada motosikletli genç ağır yaralandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cekalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    "Alıntı"
    Haber linki
    http://www.haberugur.com/asayis/cine...ndi-h7995.html

Çine’de bugün meydana gelen tek taraflı motosiklet kazasında Aydınlı genç ağır yaralandı.

Kaza, bugün öğle saatlerinde Çine Söğütçük Mevkii’ndeki virajda meydana geldi. Seyir halindeki 09 AFT 456 plakalı motosiklet, sürücüsünün hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak sürüklendi. Kazada Soner Kara ağır yaralanırken, diğer genç hafif yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapılarak, hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı."

Böyle üzücü kazalarda ekipmanın önemi çok net anlaşılıyor.Lütfen pantlonsuz çeketsiz korumasız motora binmeyin arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekipman önemli.

önceden giymezdim ancak simdi ceket yokken motora bindiğimde sanki başıma birşey gelecekmiş gibi hissediyorum.

Arkadaş umarım iyileşir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ekipman konusuna şöyle bir örnek vereyim. Cumartesi gecesi yolda yürürken ayağım kaydı nasıl becermişsem yüzükoyun kaldırımdan aşağı düştüm. Sürüklenme yok. Kotum yırtıldı, diz ve bacaklarımda hem yara hem ağrı var, sağ cebimdeki anahtarlar bacağımın üst kısmına girmiş, kanatmış.

Hani diyoruz ya "yeaa markete giderken ekipman mı giyilir?" , "yeaa hava çok sıcak, bunaltıyor ekipman" , "yeaa ben zaten scooter sürüyorum yavaş yavaş" Giy birader ekipmanını, eksiğin olmasın. Sadece kask,mont,eldivenle olmuyor bu işler.

Kaza yapanlara da geçmiş olsun.
    mattiadestro bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Geçmiş olsun

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya birşey diyecem fotoda adamın solunda duran eli biraz fazla uzakta durmuyor mu? sağ kolu kopmuş galiba.

o virajlar en sevdiğim virajlardır. r25 le son gittiğimde yat babam yat viraj bitmiyordu. asfalt da zımpara gibi iyi tutuyordu. yüksek hacimli motorsa virajda bakışı kaçırmış akabinde korkmuş ve bariyere girmiş olabilir.

ankarada da kargasekmez virajlarında haftasonu gittiğimde yüksek hacimli motor süren birçok motorcu düzde kaplanken virajda karşımda birden kedi oluveriyor. oturuş pozisyonları, bakış açıları vs. bir kamera olsa da kaydetsem. hele bazıları tavşan gibi oluyorlar yemin ederim.
    allah aşkına egonuzu bir kenara bırakıp düşük hacimli motorda viraja girmeyi öğrendikten sonra alın şu yüksek hacimli motorları.

geçmiş olsun.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya birşey diyecem fotoda adamın solunda duran eli biraz fazla uzakta durmuyor mu? sağ kolu kopmuş galiba.
    Evet sağ kolu. Kopan taraftan poşetlemişler belki tamir edilir diye...

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o virajlar en sevdiğim virajlardır. r25 le son gittiğimde yat babam yat viraj bitmiyordu. asfalt da zımpara gibi iyi tutuyordu. yüksek hacimli motorsa virajda bakışı kaçırmış akabinde korkmuş ve bariyere girmiş olabilir.

ankarada da kargasekmez virajlarında haftasonu gittiğimde yüksek hacimli motor süren birçok motorcu düzde kaplanken virajda karşımda birden kedi oluveriyor. oturuş pozisyonları, bakış açıları vs. bir kamera olsa da kaydetsem. hele bazıları tavşan gibi oluyorlar yemin ederim.
    allah aşkına egonuzu bir kenara bırakıp düşük hacimli motorda viraja girmeyi öğrendikten sonra alın şu yüksek hacimli motorları.

geçmiş olsun.
    Sağ kol kopmuş 😟. Fotoğrafta sol eli normal yerinde görünüyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman konusuna şöyle bir örnek vereyim. Cumartesi gecesi yolda yürürken ayağım kaydı nasıl becermişsem yüzükoyun kaldırımdan aşağı düştüm. Sürüklenme yok. Kotum yırtıldı, diz ve bacaklarımda hem yara hem ağrı var, sağ cebimdeki anahtarlar bacağımın üst kısmına girmiş, kanatmış.

Hani diyoruz ya "yeaa markete giderken ekipman mı giyilir?" , "yeaa hava çok sıcak, bunaltıyor ekipman" , "yeaa ben zaten scooter sürüyorum yavaş yavaş" Giy birader ekipmanını, eksiğin olmasın. Sadece kask,mont,eldivenle olmuyor bu işler.

Kaza yapanlara da geçmiş olsun.
    Sana da geçmiş olsun, yerinde bir anekdot...

Asıl konu başlığındaki kaza ile ilgili; inşallah ağır yaralı olan arkadaşın kopan kolu yerine dikebilirler de sorunsuz olarak tekrar kullanabilir.
    tommygun bunu beğendi.

çok üzücü umarım kolunu yerine dikebilirler. genç bir arkadaşa da benziyor.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Umarım kolunu tekrar kullanabilir. Çok üzücü bir durum :(
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Eger kolu bariyerlerle motosiklet arasinda kalmissa kopmus olabilir, bariyerlerin ustu de ayaklari da jilet gibi olabilir yuksek hizlarda. Bariyerler hala cok tehlikeli bizim yollarimizda.

Umarim sagligina kavusur tekrar.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korkunç bir kaza, umarım kolu eski sağlığına kavuşur.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Offf off offf cok cok kotu abi herkese ders olmasi lazim adamin hayati kararmış resmen asiri uzuldum butun herkese ornek olur umarim cok kötü icim kalkti o kolu görünce

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Offf off offf cok cok kotu abi herkese ders olmasi lazim adamin hayati kararmış resmen asiri uzuldum butun herkese ornek olur umarim cok kötü icim kalkti o kolu görünce
    hayatı kararmış demeyelim. belki dikerler. ki dikmeseler veya o işlevi elde edemeseler dahi sonuçta sadece 1 kol. en nihayetinde bacakları daha işlevsel görüyorum. en azından başkasına muhtaç değilsin. hiç kolları olmamasındansa 1 kolu olması yine muhtaç kalmaması demek. umarım o kol hiç yoktan dikilir bir şekilde işlevini yerine getirebilir.
    yapacak bir şey yok olan olmuş maalesef bukelamun canlılardanız bir şekilde alışıyoruz o yüzden o kol dikilmese dahi en büyük kayıp olarak kalır umarım. varsın motor ve araba kullanmasın yapacak bir şey yok. geriye dönülemeyecekse ağlayarak hayatı ızdırap etmemek lazım. evet dışarıdan konuşması kolay. dersimizi almamız lazım. bir süredir en çok da virajlarda eğimin bariyerlere doğru olduğu ve o noktaya yakınsam bir tırsma beliriyor kafamda. aslında virajlara hiç sert girmemek lazım ya neyse. hepimiz az çok virajı sevsek de kendi çaplarımızda bir şekilde tehlikeli maalesef. hele bazen viraj içlerini dahi tam göremiyoruz virajı bilsek dahi belki o gün sulu olacak sıçıp batırıcaz vs vs.
    neyse ben de üzüldüm umarım kolu dikerler. velev ki dikemediler alışacaktır hayatın sonu değil.

ne kadar hızlı kabullenmek o kadar mutlu hayat.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle haberleri görünce içim parçalanıyor.Çok geçmiş olsun.Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur.Kötü haber vermek istemem ama arkadaşın durumu kritikmiş.
    https://www.sesgazetesi.com.tr/haber...lar-soner-icin

Ayrıca pantolon ve bot hariç hemen hemen bütün koruyucu kıyafetleri tammış.Konu bariyerin keskin kenarları olunca koruyucu kıyafet bile sizi koruyamıyor.İnstagram adresinde dün yola çıkmadan önceki son videosu mevcut.
    https://www.instagram.com/sonerkarax/

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Instagram paylasimlarina baktim da, 1 hafta onceki bir paylasiminda "yeni oyuncak" olarak CBR250'den bahsetmis, ondan oncesinde de NK150 kullaniyormus sanirim. Yeni motosikletin dinamiklerine alismamis olabilir :(

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Geçmiş olsun, ağır yaralı olan arkadaş umarım kısa zamanda toparlar. Uzun yola çıkmadıkça kısa mesafelerde mont giyerim ama pantalonu ihmal ederdim giymezdim bu konu beni rahatsız ediyordu, kısa mesafe ve günlük kullanımlarda giymek için Dainese kevlar korumalı jean pantalon aldım artık üşenmeden daimi giymeyi düşünüyorum.

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ağır yaralı olan arkadaş umarım kısa zamanda toparlar. Uzun yola çıkmadıkça kısa mesafelerde mont giyerim ama pantalonu ihmal ederdim giymezdim bu konu beni rahatsız ediyordu, kısa mesafe ve günlük kullanımlarda giymek için Dainese kevlar korumalı jean pantalon aldım artık üşenmeden daimi giymeyi düşünüyorum.
    yaklaşık 60 bin km'dir kask ve nadiren mont dışında hiçbir korumam olmadan türlü apaçilikler yapıyorum. insan görmeden anlayamıyor tehlikenin boyutunu gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Instagram paylasimlarina baktim da, 1 hafta onceki bir paylasiminda "yeni oyuncak" olarak CBR250'den bahsetmis, ondan oncesinde de NK150 kullaniyormus sanirim. Yeni motosikletin dinamiklerine alismamis olabilir :(
    kaza yaptığı motosiklet cbr 650r siyah renkli büyük ihtimal. depo üzeri kırmızı stickerlar ve ön amortisörden tahmin ettim.
    büyük ihtimalle emanet alınan bir motordur eğer cbr 250r son motoru ise. emanet motorsa normaldir hakimiyetinin tam olmaması. umarım ölmez bu genç yaşta.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kimse kendi üzerine alınmasın, kimseyi hedef göstermiyorum ama Aydın, Muğla gibi Ege şehirleri motosiklet kültürünün sıkıntılı olduğu şehirler. En basit virajı almayı beceremeyen bir çok sürücü arkadaş eski model 4 silindirlilerle düz yolda basıyor. Ekipman yok, yetenek yok, eğitim yok. Çine virajları da öyle aman aman zor bir parkur değil. Allah hepsini korusun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler