Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

"Açılan kapı"larla ilgili dört olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanırken kimse için, "Burada da kapı açacak kadar öküz değildir herhalde" diye pek düşünmemek gerekiyor anladığım kadarıyla.

Özellikle videodaki 2. olay (2:03) pek kimsenin tahmin edebileceği bir şey değil gibi.

Zafer Akçay hoca, "En az bir kapı mesafesi uzak geçmek gerekiyor, eğitimde bunu öğretiyoruz" diyor - faydalı bir bilgi.

REKLAM ALANI
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125
    önceden youtube videoları izlerken daha motor almadan iki de bir korna çalarak rahatsız edenlere laf yapardım ama böyle dar yollarda kapının açılma ihtimali olan yollarda sıklıkla korna çalıyorum çünkü rahatsız etmek mi düşmek mi deyince rahatsız etmeyi tercih ederim. hem de biliyorum ki bir çoğumuz böyle bir yerde sabırlı olup beklemez. ee o zaman tek çare korna. 5 saniyede bir çalıyorum bu derece riskli yerlerde. arabalar duruyorsa her zaman tehlike var. umarım başımıza gelmez. bunu diyorum ama 2 defa başıma denk geldi. ikisinde de düşmedim neyse ki. birinde taksi içindeki adam birden kapıyı açtı diğerinde de sağ öndaki kişi açtı. ikisinde de korna ile ben burdayım dememe rağmen ve komiktir ki ikisi de orta şeritteydi şu da bir gerçek ki bazen insanlar çok dalgın oluyor. ben daha geçen arkadan gelen ambulansı baya geç fark ettim pat pat pat ötmesine rağmen tam arkama vardığında fark ettim. öyle bir dalgınlık. yani kornaya da güvenemeyiz. ben genelde korna çalsam da minibüs, otobüs, servis gibi araçların yanından geçerken durur pozisyondaysa arka arka durmadan 5-6 kez çalarım.

dediğim gibi rahatsız etmeyi tercih ederim
    Voltaren bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle videodaki 2. olay (2:03) pek kimsenin tahmin edebileceği bir şey değil gibi.
    Kapısı olan her şeyin kapısı açılabilir, yarığı olan her şeyden bir şey fırlayabilir. Tikkat etceezz. Başka yolu yok.
    Voltaren bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolun ortasında kapı acan gerizekalıya selam olsun.
    Voltaren bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabayla gidiyorum ,kapıyı cart diye açıyor ,sola kırmasam kapıya gireceğim "kardeş kapını alıyordum" diyorum "seni gördüm kısık açtım diyor " göbek 19 inç lastik kadar olduğundan adamın kısığı anca bu kadar oluyor ,gülüp geçiyorsun.
    Ayağıyla artistçe kapıyı açıyor ,motoru gömsem ayak kırılacak ,sola kırıyorum kapıya oradan da soldaki arabaya giriyorum adam yasak yere park etmesine rağmen komisyon yabancı plakayım diye % 100 beni kusurlu buluyor ,sövüp geçiyorsun. Tabi ertesi yıl sigorta tavan.
    Voltaren bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Ben bizim buralarda kapı açan arabadan ziyade sağına soluna bakmadan karşıdan karşıya geçmek için yola atlayan yaşlı insanlar ya da telefonla konuşa konuşa yürürken yola atlayan dalgın gençlerden çekiniyorum. Bu kişilere ben çarpmasam bile ben yol verdiğimde bir gün arkamdaki kurye falan duramayıp bana çarpacak.
    Voltaren, DickName ve levend84 bunu beğendiler.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bizim buralarda kapı açan arabadan ziyade sağına soluna bakmadan karşıdan karşıya geçmek için yola atlayan yaşlı insanlar ya da telefonla konuşa konuşa yürürken yola atlayan dalgın gençlerden çekiniyorum. Bu kişilere ben çarpmasam bile ben yol verdiğimde bir gün arkamdaki kurye falan duramayıp bana çarpacak.
    Tamda bahsettiğiniz olayı geçen yaz yaşadım.Acelem var geçsem kesin kaza olacak,fren yapsam arkadaki duramayacak biliyorum.Gerisi video da
    https://www.youtube.com/watch?v=vXKvvxTrOFg&ab_channel=Y.Sandikci
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda bahsettiğiniz olayı geçen yaz yaşadım.Acelem var geçsem kesin kaza olacak,fren yapsam arkadaki duramayacak biliyorum.Gerisi video da
    https://www.youtube.com/watch?v=vXKvvxTrOFg&ab_channel=Y.Sandikci
    Anlatmak istediğime süper bir örnek vermişsiniz. Geçmiş olsun. İnsanların gözleri mi bozuk neden yola atlıyorlar hayret?

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    zafer hocayi youtube'tan takip ediyorum.faydali bilgiler veriyor."kapi mesafesi kadar uzak gecmek lazim"mevzusuda degerli bir bilgi fakat eger bu bilgiyi biri sadece egitimde ogreniyorsa ve egitimden once bunu kendi motosiklet kullanirken akil edemiyorsa buyuk problem var demektir..

bazen kapiya carpmak kacinilmaz olabiliyor ona bisey demiyorum.ama motosiklet kullanan biri biraz zeki olmali ve bazi kendini hayatta tutacak guvenlik onlemlerini akil edebilmeli..

ANES MOTOR

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)