Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir germe hakkında bilgisi olab

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB250R
    Germe payı varmı yeni zincirmi almam lazım
    Resimler
    https://www.hizliresim.com/ki0kc6n
    https://www.hizliresim.com/jfzdsv4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Pay yok gergi sona dayanmış acilen değiştir o zinciri biraderim..yoldaysan kesinlikle sürat yapma.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Son noktalara gelmişsiniz. Daha fazla zorlamadan, kaliteli bir zincir dişli seti alın.

Motosikleti
    CB250R
    Once zincir alsam dişliyi sonra alsam olurmu

Motosikleti
    Alıntı deadlymagic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Once zincir alsam dişliyi sonra alsam olurmu
    Ön dişliyi mutlaka değiştir , arkayı sökünce kontrol edin karar verirsiniz..

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekonomik durum olarak sıkıntı yok ise dislilerle beraber degistirmenizi öneririm
    Arka dislide ömrünü dolduruyor yeni zincirinizi bu disliye taktığınızda zinciride bozuyor.

Zincir konusunda dandige gitmeyin.Dandikler sık sık bollaşıyor eski motorumdan tecrübe oldu iki haftada bir gererdim.

Durum iyiyse did 525 almani öneririm uzun ömürlüdür bende suan 25 bin oldu bu zinciri taktirali daha 3 diş daha var en son ne zaman gerdim hatırlamıyorum bile.

Ben böyle durumlarda zincirden bakla aldırıp devam ediyorum maddi durum yoksa yapılabilir

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle durumlarda zincirden bakla aldırıp devam ediyorum maddi durum yoksa yapılabilir
    Bakla aldirmak yapılacak son iş.Hatta yapilmayacak iş. giderken zincir kopabilme ihtimali var. Kopan zincir blogu patlatabilir arka janta dolanıp kitleyebilir kazaya sebebiyet verebilir neden bunlar gerçekleşsin motora binme daha iyi.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gergi sona dayanmışsa o zincir ömrünü çoktan bitirmiştir mutlaka yenilenmeli , bakla çıkarıp devam ederek risk almaya değer mi ? Allah göstermesin 70-80 le bile giderken kopup dişlilere dolansa kaza yaparsınız , daha yüksek hızlarda sürücünün ve yolcunun bacağına kamçı gibi çarpıp yaralayabilir , bunları yeni başlayan gençlerde okuyor yanlış tavsiyelerde bulunmamak lazım !
    tommygun bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Sanırım cb250r kullanıyorsunuz. Bu yazacaklarımı aynı motora sahip olduğum için ve üzerindeki zincirin dinamiğini bildiğim için kendi deneyimlerime göre yapıyorum bunu belirtmek isterim çünkü benim durumum sizde geçerli olmayabilir tedbirde fayda var. Öncelikle hafif bir germe payı daha çıkabileceğini düşünüyorum bir motorcuya giderseniz size yardımcı olacaktır. Çıkmaması halinde bile agresif kullanmadığınız sürece 2-3 bin kullanıma engel olmadan çok rahat gidecektir bu zincir. Piyasadaki hem kaliteli hem de en uygun zincir şuan Rk 520Klo modeli. Dişlilerle beraber değişmenizi öneririm. Hazır değişmişken arka dişli etrafındaki muhafazayı da yeni arka dişliye taktırmayın. O meşhur zincir sesinden de kurtulmuş olacaksınız.

Motosikleti
    CB250R
    Muhafaza takmadıgım için bir sıkıntı yaşamazmıyım?

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Muhafaza şayet zincir çok bolsa, dişliden çıkmasını engellemeye yönelik değil de zinciri ve dişliyi olası bir taş vb. darbe durumunda koruma sağlamak amacıyla bulunuyor fakat ne kadar koruyacağı tartışılır. Honda gibi bir üreticiden daha iyi bilebileceğim bir durum değil tabi ama artıları kesinlikle daha fazla oluyor. Gergiyi de düzenli kontrol ettiğim için şahsen bir problem yaşayacağımı sanmıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)