Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sizce yeterince güvenli mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorum evin önünde cadde üzerinde dışarıda olucak disk kilidi, 10mm zincir kilit, halat kilit ile baglı ve zincir kilit betona taktırdığım halka aparat ile bağlı olucak ek olarak apartman kameralarınında gördüğü bir yerde sizce bu haliyle yeterince güvenli midir ekstra önlem almalı mıyım takip cihazı da taktırmak istiyorum sizce tavsiyeleriniz neler olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin motor 1 aya calınır, demedi deme. Bu kadar panik halindeysen evren kuantum falan kesin başına birşey gelir.

Onları söküp takma sırasında hiç mi üşenmiyorsun, civarda otoparka koy bence.

Bu arada soruna cevap vermek gerekir ise kiliti 10mm yerine 14+ alsan daha iyi olurdu. Motosikletin üstünü mutlaka dışarda bırakırken ört.

Caydırıcılığı cok fazla, cogu hırsız uğraşmak istemez ancak eğer kafaya calmayı koymuş birisi gelirse hiçbir zincir kilit tutamaz.
    evural, numan, TkCruzier ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DrunkenRabbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Django 150i Sport
    +14 kaliteli zincir + branda + alarmlı disk kilidi iyi bir kombin.

Hiç bir zaman rahatlamanı tavsiye etmem, hep tetikte olmak nasıl daha iyi korurumu düşünerek bütçe ayırmak iyi bir fikir olur.

Koruma önlemlerini arttırmak hırsızın gelince deli lan bu deyip yan sokakta bulunan ve cevizli sucukla bağlanmış motora yönelmesini sağlayacaktır.

Bırak sana deli desinler motorun gitmesinden iyidir.
    espresso ve TkCruzier bunu beğendiler.

yani panik hali değil sadece insan korkuyor kaç yıl emeğinin birikimiyle aldığı şeyin çalınma ihtimalinden yoksa elbette rahat takılıp gidon kilidiyle sokağa bırakmak isterdim lakin isveçde yaşamıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Alıntı DrunkenRabbi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +14 kaliteli zincir + branda + alarmlı disk kilidi iyi bir kombin.

Hiç bir zaman rahatlamanı tavsiye etmem, hep tetikte olmak nasıl daha iyi korurumu düşünerek bütçe ayırmak iyi bir fikir olur.

Koruma önlemlerini arttırmak hırsızın gelince deli lan bu deyip yan sokakta bulunan ve cevizli sucukla bağlanmış motora yönelmesini sağlayacaktır.

Bırak sana deli desinler motorun gitmesinden iyidir.
    çok haklısınız kilit kombini konusunda da ne kadar çok farklı çeşit olursa o kadar iyi diye düşünüyorum ben de
    espresso bunu beğendi.

[QUOTE=DrunkenRabbi;4659831]
    cevizli sucukla bağlanmış motora yönelmesini sağlayacaktır.

Cevizli sucuk😄😄👏👏👏(zonghli marka zincir)
    DrunkenRabbi ve espresso bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Atlanan bir nokta var, bir zincirin gücünü en zayıf noktası belirler. isterseniz 25mm kalınlıkta Abus kişiye özel üretim zincir takın. O zinciri asma kilitle kilitledikten sonra bir anlamı yok. Çoğu hırsız zincir kesmek yerine kilit patlatmayı tercih eder, daha sessiz çünkü. Güzel bir disk kilidi, sertifikalı kilite sahip bir zincir biraz yavaşlatacaktır. Başlık da açmıştım bu gözler 8077 Abus'un bile patlatıldığını gördü. Herifler Jammer ile gelip çalıyor takip cihazlı motorları falan, çalmayı kafaya koyduktan sonra durdurmanın yolu yok, branda gözlerine çarpmaması için iyi bir artı. Ama en iyisi civarda güvenlikli kapalı otopark varsa bir iki kilit ile oralara bırakmak.

Zincir kilit olarak onguard 8016 beast Lx'i öneririm.
    DrunkenRabbi, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TkCruzier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani panik hali değil sadece insan korkuyor kaç yıl emeğinin birikimiyle aldığı şeyin çalınma ihtimalinden yoksa elbette rahat takılıp gidon kilidiyle sokağa bırakmak isterdim lakin isveçde yaşamıyoruz
    Oralar da tekin değilmiş. Bkz.Hep Güzelliklerinden Bahsedilen Norveç'in Kötü Tarafları

espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    10 değil 20 mm zincir olsa farketmez , şarjlı taşlamaya krom kesici taktınmı 30 saniye bile sürmez kesilmesi , canını sıkmak istemezdim ama bu gerçek , bence motoru ana cadde üzerinde bırakma , bu adamlar sürekli dolaşıyorlar ara sokaklara girmediklerini söyleyebilirim..günlük kullanmıyorsan ve motor sürekli aynı yerde duruyorsa risk dahada artıyor, en temizi bir otoparkla anlaşmak , açık alanda durduğu sürece 5 tane kilit de taksan kafan asla rahat etmeyecek.
    espresso bunu beğendi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Bence de motor dışarıda bırakılacak bir şey değil. Arkadaşlarımın dediği gibi en güzeli bir otoparka koy.

Yani benim bildiğim bu motosiklet hırsızları panelvanla da geliyorlar, zinciri-kilidi büyük bir ustalıkla kesip 3-4 kişi kaldırıyorlar motoru panelvanın arkasına atıyorlar, sonra gazlıyorlar. Sonra motoru parçalara ayırıyorlar ve parçaları da internet üzerinden satıyorlar. Adamların işi bu, ekmeklerini haram yoldan kazanmayı seçmişler, istesen de bu adamları helalinden para kazanmaya ikna edemezsin bence.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 değil 20 mm zincir olsa farketmez , şarjlı taşlamaya krom kesici taktınmı 30 saniye bile sürmez kesilmesi , canını sıkmak istemezdim ama bu gerçek , bence motoru ana cadde üzerinde bırakma , bu adamlar sürekli dolaşıyorlar ara sokaklara girmediklerini söyleyebilirim..günlük kullanmıyorsan ve motor sürekli aynı yerde duruyorsa risk dahada artıyor, en temizi bir otoparkla anlaşmak , açık alanda durduğu sürece 5 tane kilit de taksan kafan asla rahat etmeyecek.
    apartmanın içine bırakmak güvenli midir sizce rampa yardımı ile çıkartsam girişi merdivenle yüksekce biraz.

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Kapalı, güvenlikli, kameralı otoparkta z250sl ve çita 100 üm var. Tek kilit takan benim. Pulsarlar, cbr250 ler kontağı kapatıp gidiyor. Benim motoru alacaklar gibi geliyor.

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    nerde oturuyorsun kardeş? istanbulsa kasko en iyisi yatağına da alsan gelip çalabilirler.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı CAGRRI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde oturuyorsun kardeş? istanbulsa kasko en iyisi yatağına da alsan gelip çalabilirler.
    istanbul :D kasko şirketleri çok fazla şartt istiyor tecrübe ehliyet yılı kapalı garaj vb... gibi

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    istanbul :D kasko şirketleri çok fazla şartt istiyor tecrübe ehliyet yılı kapalı garaj vb... gibi
    Şart falan yok hocam, parayı veriyorsunuz. Ama az buz para değil, motosikletin %10'u 15'i civarları diyeyim. Adamlar üstünde anahtarla yolun ortasından çalınmayı bile taahhüt altına alıyor. Sadece anahtarlı çaldırdın diye %10 %20 kesinti yapıyorlar o kadar.
    TkCruzier ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şart falan yok hocam, parayı veriyorsunuz. Ama az buz para değil, motosikletin %10'u 15'i civarları diyeyim. Adamlar üstünde anahtarla yolun ortasından çalınmayı bile taahhüt altına alıyor. Sadece anahtarlı çaldırdın diye %10 %20 kesinti yapıyorlar o kadar.
    az para değilmiş hakikaten ama taksitle ödeme imkanı varsa yılda bir ödenen bir şey için değer sanırım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    az para değilmiş hakikaten ama taksitle ödeme imkanı varsa yılda bir ödenen bir şey için değer sanırım
    Geçtiğimiz haziran ayında 2016 model xmax 250 için 2520 liraya kredi kartına 9 taksit şeklinde kaskomu yeniletmiştim. Her ay bir sürü para vermiş oluyorum, kasko masrafım benzin masrafımdan bile çok ama rahat uyumak için başka çare yok.
    Ezio41 bunu beğendi.

Yeterli mi yeterli. Kesin korur mu hayır. Kapalı otopark da kesin değil bu arada. En iyisi güvenlik önlemlerine ek olarak bir de kasko yapıştırmak.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben çaldırdım bir kere. O zamandan bu zamana 1 sene geçti halen etrafımda motorlar çalınmaya devam ediyor. Bu işi durdurmak için hiçbir şey yapılmıyor maalesef. Ben şuanki motoru 14mm 2 zincir ile arkadan cam demirine ve önden maşa ve jantı dolayarak havadan bağlıyorum yere temas etmiyor zincirler ve kilitler. Arkada onguard kilit önde yale. Ön diske abus 8077 ve 10mm alarmsız disk kilidi. Arkaya da urban alarmlı disk kilidi takıyorum. Eski motorumun çalındığı yer bağladığım yer tabi o zaman zincir kilit yoktu. Garaj girişine de çapraz araba çekiyorum. Yani yayan girilebilir ama motor sökülse bile çıkartılamaz şekilde o zaman rahat uyuyabiliyorum. Ama bir kere başıma da geldiği için yatarken hep dışarıdan gelen sesleri dinliyorum. Çakalları çünkü 2 ay önce yine geldiklerini fark ettiğim için içim rahat olmuyor.
    Kerem34_ bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor 1 aya calınır, demedi deme. Bu kadar panik halindeysen evren kuantum falan kesin başına birşey gelir.

Onları söküp takma sırasında hiç mi üşenmiyorsun, civarda otoparka koy bence.

Bu arada soruna cevap vermek gerekir ise kiliti 10mm yerine 14+ alsan daha iyi olurdu. Motosikletin üstünü mutlaka dışarda bırakırken ört.

Caydırıcılığı cok fazla, cogu hırsız uğraşmak istemez ancak eğer kafaya calmayı koymuş birisi gelirse hiçbir zincir kilit tutamaz.
    üşenenlerın motorunu arıyorlar polısler neden üşensin adam demekkı babası almamış kendısı calısıp almıs motorunu
    TkCruzier, DrunkenRabbi ve espresso bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üşenenlerın motorunu arıyorlar polısler neden üşensin adam demekkı babası almamış kendısı calısıp almıs motorunu
    hocam şu arabesk hayattan vazgeçin.
    görende sadece zincir disk kilidi takanların hepsi baba parası ile aldı sanacak..
    Muzaffer Kaa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)