Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Faiz Kararı Sonrası Kuralkan Tüm Modelleri "Stok Yok" Olarak Güncelledi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yeni Zamlar Hayırlı olsun. Muhtemelen kurun gidişatını izleyip ona göre zamli fiyattan devam edilecek.. Adamlarda haklı birşey diyemiyorsun.. Yazık bu ülkeye..

drtayfun bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

24.11 olan teslimat tarihini de 12.12 olarak revize ettiler. Bakalim ne kadar bekleyecegim ns200 siparisim gelsin diye

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her zamdan sonra kapının önündeki motoruma bakıp iyi ki almışım diyorum. geçen sene, rs200'ün şu anki fiyatına r25'i almıştım. o zamanlar 250'lik için o para ona verilir mi deniyordu. hey gidi günler hey.

hep söylerim. bu piyasada alan kazanır satan kaybeder. artık paranın kime gittiğine değil malın kime gittiğine bakarak alışverişte kazananın kim olduğuna karar vereceğiz.
    ben 2022 sene sonu r25 70 bin diyordum da, mart ayı gibi 70'e ikinci el ilan çıkarım benim motora ama alacağım 4 silindir makine kaça çıkar allah bilir.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Teknik olarak bu suç galiba.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuralkan'ın stoklarında gerçekten mal var mı yok mu bilemiyoruz.Ama eğer varsa şöyle bir kaç kanun var ama uygulayan var mı bilinmez.Halkımızda kanunsuzluk kadar normalleşmiş ki şimdi Kuralkan'ın bu yaptığına "Eeee kendi malı ister satar ister satmaz." diyenler mutlaka çıkacaktır.

Eğer stoklarında mal varsa stokta yok yazamaz.Fiyat güncelleniyor yazar,fiyat belirleyince tekrar satışa koyar.

7244 sayılı Kanunun 13. ve 14. maddeleri ile 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunda ("Kanun") bir takım değişiklikler yapılmıştır. Buna göre;

Kanuna eklenen Ek-1/2. maddesinde3, üretici, tedarikçi ve perakende işletmeler, piyasada darlık yaratıcı, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunamayacağı hususu düzenlenmiştir. Buna aykırı hareket edenler için 50.000 Türk Lirasından 500.000 Türk Lirasına kadar idari para cezası öngörülmüştür(Kanun-18/ı Maddesi).
    Satıştan kaçınma

MADDE 6 – (1) Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.

(2) Hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz.

(3) Ticari veya mesleki amaçlarla hareket edenler; aksine bir teamül, ticari örf veya adet ya da haklı bir sebep yoksa; bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin, kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı, ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınması şartına bağlayamaz.
    lokalsürücü bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Izmir bayiide sıfır motor kaynıyor. Kuralkani bilmem ama bayide varsa onlarda talan edilip bitmemiş olsa gerek .
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan'ın stoklarında gerçekten mal var mı yok mu bilemiyoruz.Ama eğer varsa şöyle bir kaç kanun var ama uygulayan var mı bilinmez.Halkımızda kanunsuzluk kadar normalleşmiş ki şimdi Kuralkan'ın bu yaptığına "Eeee kendi malı ister satar ister satmaz." diyenler mutlaka çıkacaktır.

Eğer stoklarında mal varsa stokta yok yazamaz.Fiyat güncelleniyor yazar,fiyat belirleyince tekrar satışa koyar.
    Burda sorun goremedim.madde 6 ya uygularlar bunu,zaten satilik bir mal yok diyorlar.

Kuralkan hakkinda olumlu olumsuz hic fikrim yok.

Fakat malinin fiyatini guncellemeye hakki var.

Sabit kur rejimi olsa ve bir gunde yuzde 30 develuasuon yasansa bu adamlara malini ayni fiyata vermerini isteyebilir miyiz ? o yüzden kimsenim bunu talep etme hakki olamaz diye dusunuyorum

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda sorun goremedim.madde 6 ya uygularlar bunu,zaten satilik bir mal yok diyorlar.

Kuralkan hakkinda olumlu olumsuz hic fikrim yok.

Fakat malinin fiyatini guncellemeye hakki var.

Sabit kur rejimi olsa ve bir gunde yuzde 30 develuasuon yasansa bu adamlara malini ayni fiyata vermerini isteyebilir miyiz ? o yüzden kimsenim bunu talep etme hakki olamaz diye dusunuyorum
    Zaten orada yazdığım gibi doğal olarak güncel kura göre fiyat güncellemeye hakları var.Gözlemlediğim kadarı ile bu aralar çoğu firma 1 günde güncelliyor fiyatlarını.Ama yukarıda bir arkadaş yazmış teslim tarihini 12.12 ye çektiler diye.Ellerinde olan malı daha fazla fiyatı artsın diye haftalarca stokta yok diye bekletemezler.Özellikle bayiide motosiklet varsa...
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    F54 bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Türkiye özgürlükler ülkesidir. Herkesin yaptığına hiç kimse karışamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten orada yazdığım gibi doğal olarak güncel kura göre fiyat güncellemeye hakları var.Gözlemlediğim kadarı ile bu aralar çoğu firma 1 günde güncelliyor fiyatlarını.Ama yukarıda bir arkadaş yazmış teslim tarihini 12.12 ye çektiler diye.Ellerinde olan malı daha fazla fiyatı artsın diye haftalarca stokta yok diye bekletemezler.Özellikle bayiide motosiklet varsa...
    Hii tamam o zaman.

Cunku adamlar da hakli.Bugun dolar + %6.5 i de gordu - %1.5 de. yuzde 8 bir fark oldugu için gunluk fiyat verememeleri cok normal.

Fakat 12.12 konusunda yine bu adamlari suclayamiyorum.

Bu adamlar malini istedigi fiyattan satabilir,kimse onlari su fiyattan su kur dan vereceksin diye zaten zorlayamaz.

Onlerini goremiyolar ki.,sattiklari malin ucuza gitmesini istememeleri kadar dogal bisey yok.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gib.gov.tr üzerinden stokçuluk ihbarı yapabilirsiniz. Fiyat güncellemek başka ey kur artınca satışa kapayıp stokçuluk yapmak başka şey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gib.gov.tr üzerinden stokçuluk ihbarı yapabilirsiniz. Fiyat güncellemek başka ey kur artınca satışa kapayıp stokçuluk yapmak başka şey
    Hocam yapmayin,adamlar malini satmak istemiyor iste.

Ns200 un fiyatini 100.000 e ceker o zaman ne yapacaksiniz ? Mal var isteyen gelip alir

Bir malın dolar kurundan etkilenebilmesi için üretimde kullanılan ham maddesinin ve üretimde kullanılan materyallerin yüksek kurdan etkilenmesi lazım değilmi ? Ulan hangi esnafa gitsek doları bahane edip zammı yapıştırıyor ama biz son kullanıcılar kime yapistiricaz afedersiniz hep bizim bi tarafımızda patlıyor gelir hep aynı ama gider her geçen gün artıyor yaşama sevincimi kaybettim resmen

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir malın dolar kurundan etkilenebilmesi için üretimde kullanılan ham maddesinin ve üretimde kullanılan materyallerin yüksek kurdan etkilenmesi lazım değilmi ? Ulan hangieesnaga gitsek doları bahane edip zammı yapıştırıyor ama biz son kullanıcılar kime yapistiricaz afedersiniz hem bizim bi tarafımızda patlıyor gelir hep aynı ama gider her geçen gün artıyor yaşama sevincimi kaybettim resmen
    İthal ürün fiyatı yerine yenisini ithal edebilmek için güncel kurdan hesaplanır. TL olarak kâr hesabı yapılırsa aynı parayla bir sonraki partide daha az ürün ithalatı yapmış olursunuz, en sonunda da ithalat yapamaz hale gelirsiniz.
    retox70 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir malın dolar kurundan etkilenebilmesi için üretimde kullanılan ham maddesinin ve üretimde kullanılan materyallerin yüksek kurdan etkilenmesi lazım değilmi ? Ulan hangi esnafa gitsek doları bahane edip zammı yapıştırıyor ama biz son kullanıcılar kime yapistiricaz afedersiniz hep bizim bi tarafımızda patlıyor gelir hep aynı ama gider her geçen gün artıyor yaşama sevincimi kaybettim resmen
    Doviz artisindan etkilenmedigi halde zam yapan bir sektor soyleyin hemen linc edelim

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Konuyla alakalı da kimse e-ticaret sayfasında stok sıfırladı diye kimseyi şikayet edemez. İnternetten satmak zorunda değil sonuçta. Bayi de vermiyorsa o zaman şikayet edebilirsiniz tabi. Yaptırımı olur mu; sanmam.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yapmayin,adamlar malini satmak istemiyor iste.

Ns200 un fiyatini 100.000 e ceker o zaman ne yapacaksiniz ? Mal var isteyen gelip alir
    Haksız fiyat artışı seçeneğide var şikayetler arasında hee şikayeti ne kadar değerlendirirler orasını bilemem. Ben 1 tane yaptım bugün itibariyle 18 gün olmuş halen ses seda yok. Belki birden fazla ihbar olursa değerlendirmeye alır vergi dairesi eğer onu da değerlendirmiyorsa mtvyi 2 ay geç ödedim diye sadece beni mahkemeye verebilecek gücü olduğuna ikna olurum artık.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hii tamam o zaman.

Cunku adamlar da hakli.Bugun dolar + %6.5 i de gordu - %1.5 de. yuzde 8 bir fark oldugu için gunluk fiyat verememeleri cok normal.

Fakat 12.12 konusunda yine bu adamlari suclayamiyorum.

Bu adamlar malini istedigi fiyattan satabilir,kimse onlari su fiyattan su kur dan vereceksin diye zaten zorlayamaz.

Onlerini goremiyolar ki.,sattiklari malin ucuza gitmesini istememeleri kadar dogal bisey yok.
    O zaman fiyata atıyorum, %20 zam yapar, kendini garantiye alır. İleride kur durağanlaşınca fiyatı ayarlar. Öyle stokta yok olmaz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stokta yok ne demek? Halk talan mı etti bir günde motosikletlerinizi? Millet bayilerinize mi üşüştü? Koskoca Kuralkan'a stokçuluk, karaborsacılık, madrabazlık, itlik kopukluk yakışıyor mu?
    Tr şartlarında sence böyle seyler normalde değil mi tomy baba.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)