Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr zincir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    son 2 haftadır zincir tak tak tak tekletmeye başladı motoru derken bugün bir baktım her saniye tekliyo yolda giderken pat pat pat sarsıla sarsıla gidiyorum. zincir atsa tehlike de yaratır.

https://www.kalyoncumotor.com/urun/y...sli-seti-choco

şunu almayı düşünüyorum önerisi olan veya uygun onu alma şu daha iyi diye öneriniz varsa sevinirim.
    bir de tehlikeli bir durum yaratır mı zincir atarsa ne bileyim misal virajda atarsa gibi? çok ciddi teklemeye başladı motor en kötü zincir gelene kadar kullanmayayım diyorum.

şu da varmış https://www.kalyoncumotor.com/urun/z...i-seti-ybr-125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gerginlik ayari ne durum da?

Gerginlik seviyesi normal ise,dişlinin arkasindan elinizle zinciri kendinize çekin,bakla dişliden rahat uzaklaşiyorsa zincir yenilenmesi gerekir.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerginlik ayari ne durum da?

Gerginlik seviyesi normal ise,dişlinin arkasindan elinizle zinciri kendinize çekin,bakla dişliden rahat uzaklaşiyorsa zincir yenilenmesi gerekir.
    göz ucuyla baktım bugün gevşemiş yayık duruyordu. bilemiyorum çöp olmuş olması lazım aldığımdan beri bakmadım desem yeri. yeni zincir alıp düzenli yağlamak vs istiyordum bu olunca bir şekilde ön ayak da sağladı.

Motosikleti
    ......
    125 lik motorun,cok zorlanmadigi taktirde kolayca bitmez zincir.

Km si ne kadar?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    125 lik motorun,cok zorlanmadigi taktirde kolayca bitmez zincir.

Km si ne kadar?
    vallah ne yalan söyliyim aldığımdan beri zincir yağlamadım. çok paslı falan derken hep değiştiricem dedim bir de bakımdan anlamıyordum öyle geldik buralara kadar. bir de 40 bin kmlerde ve hep zorlayarak sürdüm aynen. zaten 100 anca görüyor tapa gaz 100 istisnasız her motora bindiğimde genel olarak 100lerde gidiyorum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kaplin takozlarınız ne durumda eğer bu takozlar bitmişse dişli ileri geri oynayabilir buda tekliyor hissiyatı verebilir.

Motosikleti
    ......
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah ne yalan söyliyim aldığımdan beri zincir yağlamadım. çok paslı falan derken hep değiştiricem dedim bir de bakımdan anlamıyordum öyle geldik buralara kadar. bir de 40 bin kmlerde ve hep zorlayarak sürdüm aynen. zaten 100 anca görüyor tapa gaz 100 istisnasız her motora bindiğimde genel olarak 100lerde gidiyorum.
    Yani eşeğe biner gibi bindim diyorsunuz,

Zinciri yaglamadan 40bin km kullanmak mi?

Kolay gelsin kardeş.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaplin takozlarınız ne durumda eğer bu takozlar bitmişse dişli ileri geri oynayabilir buda tekliyor hissiyatı verebilir.
    en iyi bir göstermek. haftaiçi göstericem motorcuya. hiç bilgim yok tamamen zincir setini değiştirip düzenli bakmak istiyorum bundan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Yani eşeğe biner gibi bindim diyorsunuz,

Zinciri yaglamadan 40bin km kullanmak mi?

Kolay gelsin kardeş.

evet en sevmediğim tip.
    yardım için girilen başlıkta yargılama modu aktifleşti.
    33bin kmde aldım ve evet 7 bin kmdir motor tecrübem var hiç de anlamıyorum çok paslıydı aldığımdan beri canım istemedi. ha değiştiricem ha değişticem derken 7bin kmdir yağsız kullanıyorum. aynen öyle.
    neyse konunun başındaki düşünceleriniz ve yardımınız için teşekkürler.

Motosikleti
    ......
    en iyi bir göstermek. haftaiçi göstericem motorcuya. hiç bilgim yok tamamen zincir setini değiştirip düzenli bakmak istiyorum bundan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

evet en sevmediğim tip.
    33bin kmde aldım ve evet 7 bin kmdir motor tecrübem var hiç de anlamıyorum çok paslıydı aldığımdan beri canım istemedi. ha değiştiricem ha değişticem derken 7bin kmdir yağsız kullanıyorum. aynen öyle.
    Rica ederim,

Yorumun nesini begenmediniz?

Nasil bir tip olmasi lazim?

Mesela,bin kardeş zincir yaglamak gereksiz,olsun birsey olmaz,hatta motor yagida degistirme denilse daha iyi bir tip olunur degil mi?

Ben burada herkese elimden geldigince yardim ederim,yillardir burada kimseyide yargilamadim,bilen bilir zaten,siz o sekilde zinciri kopartmadiginiza şukredin.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Rica ederim,

Yorumun nesini begenmediniz?

Nasil bir tip olmasi lazim?

Mesela,bin kardeş zincir yaglamak gereksiz,olsun birsey olmaz,hatta motor yagida degistirme denilse daha iyi bir tip olunur degil mi?

Ben burada herkese elimden geldigince yardim ederim,yillardir burada kimseyide yargilamadim,bilen bilir zaten,siz o sekilde zinciri kopartmadiginiza şukredin.
    zinciri vs yağlamam gerektiğini zaten kendim demişim kendimi eleştirmişim bu yüzden sıfır zincir alayım düzenli yağlayayım diye yazmışım üzerine neyi kimi eleştiriyorsunuz? konunun amacı zaten hangi zinciri alayım bu işten anlamıyorum kaliteli mi acaba bu dediklerim üzerineydi.
    yardımla başladınız yargılamaya geçtiniz.
    aynen öyle 7 bin kmdir yağlamıyorum. ha konusu açılmışken daha 1 ay önce mi ne yamahaya yağlatmıştım baktırdım bir süre daha dayanır sonra değiştir demişlerdi ben değiştirmek istiyorum dediğimde. üzerine bu mevzu oldu.
    yani hatamızı biliyoruz zaten.
    neyse uzatmaya gerek yok. yaptık kısaca hata yağlamadan sürdük.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"

evet en sevmediğim tip.
    Eğer el beceriniz varsa dişli ve kaplin takozu değişimini kendiniz yapabilirsiniz. Ustaya bence para vermeye gerek yok böyle konularda ona vereceğim parayla sarf malzemesi veya tamir ekipmanı alınabilir, tabi uğraşmayı seviyorsanız birde vaktiniz varsa yapması güzel ve zevkli bir iş.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer el beceriniz varsa dişli ve kaplin takozu değişimini kendiniz yapabilirsiniz. Ustaya bence para vermeye gerek yok böyle konularda ona vereceğim parayla sarf malzemesi veya tamir ekipmanı alınabilir, tabi uğraşmayı seviyorsanız birde vaktiniz varsa yapması güzel ve zevkli bir iş.
    sadece zincir basitmiş de zincir dişli setini değiştiresim var onun için arka lastik de çıkıyor galiba. hiç girmeyeyim o işe şimdi değiştiririm yolda arka teker çıkar falan aman aman çok teşekkürler düşünceniz için monero olanı alıcam dişli seti olarak 145 tl olan. galiba bir de 100 tl işçi parası alırlar eder 245. olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)