Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Getir röportaj veren moto kuryesini işten çıkartı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir sokak röportajında “Günde 14 saat çalışıyorum. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?” sözleriyle gündeme gelen Getir kuryesinin işten çıkarıldığı iddia edildi. Söz konusu iddialar sonrası Getir’den yapılan açıklamada röportaj nedeniyle değil, röportajdan 1,5 ay sonra iş disiplinine uymamaktan çıkarıldığı söylendi.

“Günde 14 saat çalışıyorum. Şurada bir yerde araba çarpsın bana, öleyim, bak samimi söyleyeyim ‘Niye öldüm lan dur yaşayacaktım demem’ yani, vallahi de demem. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?”

Söz konusu işçinin röportajda kullandığı ekonomiyi de eleştiren ifadeleri nedeniyle işten çıkarıldığı iddia edildi.

Bahsi geçen iddia, “Bu kurye kardeşimizi hatırladınız mı? Gerçekleri insanların suratına bir bir vurduğu için Getir tarafından işten çıkarıldı” sözleriyle paylaşıldı. Paylaşılan iddia üzerine birçok Twitter kullanıcısı Getir’e yönelik tepkide bulundu.

GETİR FİRMASINDAN AÇIKLAMA

Getir firması sosyal medyadan yaptığı açıklamada söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. “Kamuoyuna bilgilendirme” başlığıyla yayınlanan mesajda kuryenin işten röportaj sonrasında işten çıkarıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı, kuryenin iş disiplinine uymadığı gerekçesiyle işten çıkarıldığı söylendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu kurumsal firma şirket politikası gereği kendisini kötü gösterecek personellerle calısmak istemez.

Her ne kadar çalışan kişi doğruyu söylese de şirketlerin yalancı reklam yüzü "sosyal sorumluluk" ve "personel mutluluğu" üzerine kurulur. IK birimlerine sorsan herkes mutlu, calısanlara sorsan lanet olsun der.

Ülkedeki ekonominin yönetilememesi şirketlerin kar için çalışanı gundiklemesi anlamına geliyor. Doğru mu, değil. Ama kapitalist sistem bu şekilde.

Bir şirket sahibi olsam marka imajımı olumsuz gösterecek şekilde üstünde sirketimin forması varken bunu yapan kişiyi bende işten atarım.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu olay dünyanın her yerinde böyledir, mesela Cenk Hoca diye bir adam vardı, Londra'da çalışıyordu o dönem ve çalıştığı şirketin üniforması ile din,devlet v.b. işlerle ilgili yorum yapmıştı, o bile şikayet sonrası işten atılmıştı.

Çünkü taşıdığın üniforma üzerindeyken "iş tanımına uyan" şekilde davranmak zorundasın, gerçek böyle.

Arkadaşımıza geçmiş olsun, umarım daha iyi bir iş bulabilmiştir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olay dünyanın her yerinde böyledir, mesela Cenk Hoca diye bir adam vardı, Londra'da çalışıyordu o dönem ve çalıştığı şirketin üniforması ile din,devlet v.b. işlerle ilgili yorum yapmıştı, o bile şikayet sonrası işten atılmıştı.

Çünkü taşıdığın üniforma üzerindeyken "iş tanımına uyan" şekilde davranmak zorundasın, gerçek böyle.

Arkadaşımıza geçmiş olsun, umarım daha iyi bir iş bulabilmiştir.
    Faking geyler men, bir sürü geyler
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni en çok üzen şey çocuğun "şurada araba çarpıp ölsem keşke" anlamında şeyler söylemesiydi. Çocuk bedenen yaşıyor ama ruhen ölmüş durumda.

Bu haldeyken bile gelip o çocuğa çemkiren insanlar olduğunu görünce sinirden tansiyonum çıktı.
    birbilent bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kim takar Getir'i? Başka firma mı yok memlekette? Daha iyi şartlarda daha iyi yerlerde iş bulur. Her kapanan kapı, yeni açılan bir kapıdır.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Şirket açıklaması

İçeriğini bilmiyoruz tabi ama, video'dan dolayı olsa hemen çıkartabilirlerdi.
    Az zaman geçsin öyle çıkartalım da demiş olabilirler.
    Yada şirketin dediği gibi başka sebepleri de olabilir.

Demem o ki iç yüzünü bilmediğimiz için sjw'liğe gerek yok.

Umarım gönlüne göre daha güzel yerler işler denk gelir.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirket açıklaması
    https://www.sirketdedikodulari.com/w...2021/11/gt.jpg

İçeriğini bilmiyoruz tabi ama, video'dan dolayı olsa hemen çıkartabilirlerdi.
    Az zaman geçsin öyle çıkartalım da demiş olabilirler.
    Yada şirketin dediği gibi başka sebepleri de olabilir.

Demem o ki iç yüzünü bilmediğimiz için sjw'liğe gerek yok.

Umarım gönlüne göre daha güzel yerler işler denk gelir.
    Dostum, bunun aynısı bu haberin açıklama metninde de yazıyor zaten de asıl merak konusu "Getir röportaj veren moto kuryesini işten çıkartı" diyen kim ? ... biri bundan emin gibi konuşmuş, ya da klasik clickbait yapılmış bir haber.

Yoksa bakınca konu başlığı başka, içerik başka ..
    -----------------------------------
    Bahsi geçen iddia, “Bu kurye kardeşimizi hatırladınız mı? Gerçekleri insanların suratına bir bir vurduğu için Getir tarafından işten çıkarıldı” sözleriyle paylaşıldı. Paylaşılan iddia üzerine birçok Twitter kullanıcısı Getir’e yönelik tepkide bulundu. bunu ilk kim ortaya atmış acaba ve amacı neymiş ?
    sey_47 bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, bunun aynısı bu haberin açıklama metninde de yazıyor zaten de asıl merak konusu "Getir röportaj veren moto kuryesini işten çıkartı" diyen kim ? ... biri bundan emin gibi konuşmuş, ya da klasik clickbait yapılmış bir haber.

Yoksa bakınca konu başlığı başka, içerik başka ..
    -----------------------------------
    Bahsi geçen iddia, “Bu kurye kardeşimizi hatırladınız mı? Gerçekleri insanların suratına bir bir vurduğu için Getir tarafından işten çıkarıldı” sözleriyle paylaşıldı. Paylaşılan iddia üzerine birçok Twitter kullanıcısı Getir’e yönelik tepkide bulundu. bunu ilk kim ortaya atmış acaba ve amacı neymiş ?
    Emin olmamakla birlikte kuryenin kendisinin attığı bir tweet ile sanırım olay duyulmuş.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Arkadan ihtiyarın bir (babaağğ tilifonu varmıydı) diyor. Yoktu A…. Ev telefonu vardı kablosu ve avizesiyle sana girsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)