Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0km Pulsar 200 çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Servis 3 kere akü değiştirdi hala daha değiştirmeye devam ediyor. Motor marş basınca genellikle çalışmıyor ufak gaz verirsem bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, vurdurunca hemen çalışıyor. pulsarda daha önce başına gelen ya da çözümünü bilen var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis 3 kere akü değiştirdi hala daha değiştirmeye devam ediyor. Motor marş basınca genellikle çalışmıyor ufak gaz verirsem bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, vurdurunca hemen çalışıyor. pulsarda daha önce başına gelen ya da çözümünü bilen var mı
    dostum mars motoru donuyor mu, yoksa aku bitikmis gibi tepkisiz mi kaliyor?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Arkadaşın scooterde böyle bir sorun vardı. Bulamadı servis. Sonunda farkettik ki eksi şase yeterince almıyor. Ek şasi kablosu çekip çözmüştük. Bi kontrol edebilirsin.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın scooterde böyle bir sorun vardı. Bulamadı servis. Sonunda farkettik ki eksi şase yeterince almıyor. Ek şasi kablosu çekip çözmüştük. Bi kontrol edebilirsin.
    Eksi şase de temassizlik olsa elektriksel sorunlar çikar,marş kesinlikle basmaz,hafif gaz verince calisiyor diyor.

Benim tahminim,marş motoru selenoidine(taşağina)bakilmasi lazim.

Hatta marş yapmadan tornavida ile marş motoru govdesine hafifce tiklat,sonra marş yap,hemen calisacaktir.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum mars motoru donuyor mu, yoksa aku bitikmis gibi tepkisiz mi kaliyor?
    Marş dönüyor çalışıyor gibi oluyor ama sönüyor servis buji lerinden biri kesmiş bujilerin hepsini değiştirdim dedi çalışmama sorunu kalmadı şu an sadece soğukken gaz vermeden çalışmıyor çalışır gibi oluyor geri sönüyor yazılımsal bir hata olabilirmi? Rolanti sensörü motor ilk çalışırken hava vermiyor diye düşünüyorum

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Enesdemmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş dönüyor çalışıyor gibi oluyor ama sönüyor servis buji lerinden biri kesmiş bujilerin hepsini değiştirdim dedi çalışmama sorunu kalmadı şu an sadece soğukken gaz vermeden çalışmıyor çalışır gibi oluyor geri sönüyor yazılımsal bir hata olabilirmi? Rolanti sensörü motor ilk çalışırken hava vermiyor diye düşünüyorum
    Enjeksiyonlu motor çalışırken stop etmesi tuhaf ki zaten soguk havada ilk marşda yüksek devirli calisir bir iki dakika sonradan 2,3 binden 1/1,5 a iner. Yuksek devirli haldeyken stop etmesi tuhaf gerçekten
    hangi servise götürüyorsunuz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)