Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CB650f mi, Yamaha XJ6 mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    Selamlar, iki motosiklet arasında kalmış olsanız hangisini tercih ederdiniz artı ve eksi yönleri sizce nelerdir ? Birde XJ6 nın Diversion f modeli var normal xj6 ile arasındaki fark nedir bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir misiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Biraz daha güç ve şekil istiyorsanız CB650F tercih edilebilir ama daha pahalıdır XJ6'dan. XJ6 sınıfına göre en az yakanı ve en sorunsuzudur. Commuter sınıfına daha çok hitap eder. Bütçeniz ne kadar? Tam olarak kullanım amacınızı da belirtirseniz yardımcı olurum. Ben de XJ6 Diversion F kullanıcısıyım çünkü
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2 motorda güzel ama fiyat olarak yıl olarak fark var aralarında.para sıkıntısı yoksa hondayı al daha yeni bir model daha güçlü vs.bütçeyi aşmiyim dersen yamaha al.tam piyasasını bilmiyorum 2 motorun ama 25 bin lira fark rahat vardır

Motosikleti
    PCX125
    Güç ve şekil kim istemez ki aslında bir bütçem yok pcx125 bi motorum var onun da değeri 32 35 bin arası değişiyor üzerini kredi çekeceğim, 75 80 bin tl arası güzel cb650f ler var şuan ama dediğiniz gibi xj6 nın fiyatları bi tık daha uygun bu yüzden kafa karıştırıyor. Motosikletten beklentim nispeten az yakacak şehir içi ve şehirlerarası yollarda gazı açtığım zaman da gücü hissedebileceğim bir motor istiyorum, karşıdan bakıldığında 2 model de beklentimi karşılar gibi duruyor ben sadece arasındaki farkları merak ettim bununla birlikte sizin kullandığınız diversion f modelinin normal xj6 dan ne gibi faklılıkları var

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Cb650 F, piyasası "bi tık" daha hızlı olabilir, teknik olarak + 10 beygir ve + 4 tork ile öne çıkıyor, sıkıntısı uzun yola biraz zor gelecek olması, rüzgarı fazlasıyla almak zorunda kalacaksınız

Diversion F, sport touring olarak mantıklı ve uzun yola elverişli, rüzgar alımı daha az, torku biraz aşağıda gibi gözükse de 6100 devirde torkunu veriyor, Cb650 F bunu 8000 devirde yapıyor, sesi de Cb650 F'e göre daha güzel.

Tabii işin görsel anlamda "lastik ebatı" durumu var, Diversion 160, Cb650 F 180 .. Honda fanı olmam + lastik fetişi olmamdan dolayı Cb650 F daha mantıklı gelse de mavi rengi(yeni kasa) dışında tipi çok çekici gelmedi .. eski kasa tipi zaten kötü (bence) ..

Seçenekler arasında Cb650 R olsa çok daha net bir seçim olurdu ...
    espresso ve Ezio41 bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Alıntı Olcay Demirc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güç ve şekil kim istemez ki aslında bir bütçem yok pcx125 bi motorum var onun da değeri 32 35 bin arası değişiyor üzerini kredi çekeceğim, 75 80 bin tl arası güzel cb650f ler var şuan ama dediğiniz gibi xj6 nın fiyatları bi tık daha uygun bu yüzden kafa karıştırıyor. Motosikletten beklentim nispeten az yakacak şehir içi ve şehirlerarası yollarda gazı açtığım zaman da gücü hissedebileceğim bir motor istiyorum, karşıdan bakıldığında 2 model de beklentimi karşılar gibi duruyor ben sadece arasındaki farkları merak ettim bununla birlikte sizin kullandığınız diversion f modelinin normal xj6 dan ne gibi faklılıkları var
    Vitesli motor tecrübenizi ne kadar toplamda? İki motor arasında 11 hp fark var. Honda daha sportiftir. Yakıt olarak ise Yamaha daha az yakar. İkisi de uzun yola gelir ama naked modelleri size işkence olur uzun yolda. Diversion F'in XJ6N'den tek farkı grenajlı olmasıdır. Biri naked diğeri sport touring. F model rüzgarı daha az hissettirir naked modeline göre.
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX125
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb650 F, piyasası "bi tık" daha hızlı olabilir, teknik olarak + 10 beygir ve + 4 tork ile öne çıkıyor, sıkıntısı uzun yola biraz zor gelecek olması, rüzgarı fazlasıyla almak zorunda kalacaksınız

Diversion F, sport touring olarak mantıklı ve uzun yola elverişli, rüzgar alımı daha az, torku biraz aşağıda gibi gözükse de 6100 devirde torkunu veriyor, Cb650 F bunu 8000 devirde yapıyor, sesi de Cb650 F'e göre daha güzel.

Tabii işin görsel anlamda "lastik ebatı" durumu var, Diversion 160, Cb650 F 180 .. Honda fanı olmam + lastik fetişi olmamdan dolayı Cb650 F daha mantıklı gelse de mavi rengi(yeni kasa) dışında tipi çok çekici gelmedi .. eski kasa tipi zaten kötü (bence) ..

Seçenekler arasında Cb650 R olsa çok daha net bir seçim olurdu ...
    cb650r modeline bende yanığım ama 25 bin tl gibi bi fark var f modeli ile arasında o yüzden şimdilik o dediğiniz hayal

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motor tecrübenizi ne kadar toplamda? İki motor arasında 11 hp fark var. Honda daha sportiftir. Yakıt olarak ise Yamaha daha az yakar. İkisi de uzun yola gelir ama naked modelleri size işkence olur uzun yolda. Diversion F'in XJ6N'den tek farkı grenajlı olmasıdır. Biri naked diğeri sport touring. F model rüzgarı daha az hissettirir naked modeline göre.
    10 bin km R25 kullandım İstanbul içi yaklaşık 5 bin km de NK250 kullandırm ( nk250 pişmanlıktır ) 1 ay kadar önce idarelik motor olarak pcx aldım dediğim gibi önümüzdeki yaz 4 silindire geçmek istiyorum

Motosikleti
    10 bin km R25 kullandım İstanbul içi yaklaşık 5 bin km de NK250 kullandırm ( nk250 pişmanlıktır ) 1 ay kadar önce idarelik motor olarak pcx aldım dediğim gibi önümüzdeki yaz 4 silindire geçmek istiyorum
    Vitesli tecrübeniz az olduğundan dolayı daha uysal olan XJ6'yı tavsiye ederim ve önümüzdeki yaz ayını beklerseniz şu anki bütçeden +10K daha kenara koyun derim. 2. El piyasası da her ay zamlanıyor sıfırlarla beraber. Ayrıca kullanım çoğunluğu şehir içi olacaksa iki motoru da tavsiye etmiyorum TR şartlarından dolayı. Amacınızın çoğunluğu uzun yol olacaksa o zaman Diversion F bakılabilir. Honda'ya göre de daha ucuz zaten. Şehir içinde 2 motor da trafikte size eziyet olur hararetten dolayı.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bence önumuzdeki yaz ayini beklemeyin,imkan var ise hemen alin.

Diversion tercih edilebilir.sesi de toktur.

Alternatif olarak suzuki gsr600 diyecegim ama temizini bulmak lazim..
    Ezio41 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence önumuzdeki yaz ayini beklemeyin,imkan var ise hemen alin.

Diversion tercih edilebilir.sesi de toktur.
    Teknigini bilmem ama XJ6 Diversion F'in sesi bayaa guzel bence. Ezio41'in pesinden Forza ile giderken mest olmustum
    espresso, levend84 ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknigini bilmem ama XJ6 Diversion F'in sesi bayaa guzel bence. Ezio41'in pesinden Forza ile giderken mest olmustum
    600 cc'de en güzel sese sahip XJ6, tabi güzel bir egzoz takılırsa. Stok egzozların sesi kedi gibi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik olarak,kompresyon orani ve susturucu dizayni ile alakali.

Abartmiyorum ama neredeyse litrelik makina gibi sesi var.

Bu klasmanda iki makina var sesi tok.

Birisi kawasaki z serisi,digeri xj6.
    Ezio41 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    600 cc'de en güzel sese sahip XJ6, tabi güzel bir egzoz takılırsa. Stok egzozların sesi kedi gibi.
    Ben her turlu motorlu aracin (motosiklet, otomobil, tekne, ucak, ne dersen de) rolanti sesini severim, yirtinan egzos sesi filan bana hos gelmiyor. Mesela Tommygun'in ER6F'in de rolanti sesi guzel.
    tommygun, Ezio41 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX125
    Vitesli tecrübeniz az olduğundan dolayı daha uysal olan XJ6'yı tavsiye ederim ve önümüzdeki yaz ayını beklerseniz şu anki bütçeden +10K daha kenara koyun derim. 2. El piyasası da her ay zamlanıyor sıfırlarla beraber. Ayrıca kullanım çoğunluğu şehir içi olacaksa iki motoru da tavsiye etmiyorum TR şartlarından dolayı. Amacınızın çoğunluğu uzun yol olacaksa o zaman Diversion F bakılabilir. Honda'ya göre de daha ucuz zaten. Şehir içinde 2 motor da trafikte size eziyet olur hararetten dolayı.
    Mecbur bekleyeceğim yeni borca girmek için önce mevcut borcumun bitmesi gerekiyor. Zam olacağının farkındayım ama yapılabilecek bir şey şuan için maalesef yok. Ama tecrübe konusunda sana katılmıyorum toplamda 15 bin km orta sınıf bir motosiklet için bence yeterli. Burada en önemli değişken kullanıcı bilinci ve bireysel yetenek.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motorun sesine göre alıp bnilecekse tesisatlı bmw almalı daha çok ilgi odağı olunur...

Xj6N grenajsız xj6 diversion &70 grenajlı (ve koruma demirli) xj6 diversiyon f tam grenajlı.

Xj6...tavsiye ederim test edildi onaylandı...

Motosikleti
    Mecbur bekleyeceğim yeni borca girmek için önce mevcut borcumun bitmesi gerekiyor. Zam olacağının farkındayım ama yapılabilecek bir şey şuan için maalesef yok. Ama tecrübe konusunda sana katılmıyorum toplamda 15 bin km orta sınıf bir motosiklet için bence yeterli. Burada en önemli değişken kullanıcı bilinci ve bireysel yetenek.
    XJ6, orta segmente geçiş motoru zaten. Korkutucu bir gaz tepkisi yok. Bilinçli olduğunuz sürece çok rahat bir şekilde sürersiniz. Yalnız şunu da belirteyim: Her iki motorun da yedek parça fiyatları aşırı pahalı Euro'dan dolayı. Mesela benim Diversion F'in tek yan grenaj fiyatı şu an 3500 TL civarında. Her iki motorla da ortalama bir kaza durumunda en az 5-10 bin TL'den kapı açarsınız haberiniz olsun.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    XJ6, orta segmente geçiş motoru zaten. Korkutucu bir gaz tepkisi yok. Bilinçli olduğunuz sürece çok rahat bir şekilde sürersiniz. Yalnız şunu da belirteyim: Her iki motorun da yedek parça fiyatları aşırı pahalı Euro'dan dolayı. Mesela benim Diversion F'in tek yan grenaj fiyatı şu an 3500 TL civarında. Her iki motorla da ortalama bir kaza durumunda en az 5-10 bin TL'den kapı açarsınız haberiniz olsun.
    Allah korusun,önden hafif bir kaza bile olsa,maşa,kafa vs.hemen sifonu çek git

Motosikleti
    PCX125
    Parça bulabilirseniz oda.. Ben oto yedek parça sektöründeyim şuan ülkede çok ciddi bir tedarik sorunu var navlun maliyetleri inanılmaz yüksek ve ithalatçı firmalar, bizde dahil parça getirmiyoruz. Stoklardaki parçalar tükendiğinde normal şartlarda her yerde bulabileceğiniz basit bir parça bile yurtdışı siparişi ile ortalama 45 gün içerisinde gelecek ve buda üretici tüketici arasında ciddi sorunlara yol açacak.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önden hafif bir kaza bile olsa,maşa,kafa vs.hemen sifonu çek git
    Maşalar 6-7 bin TL, kafa 3 bin, far bin TL'den fazla. Km saatini söylemiyorum bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Parça bulabilirseniz oda.. Ben oto yedek parça sektöründeyim şuan ülkede çok ciddi bir tedarik sorunu var navlun maliyetleri inanılmaz yüksek ve ithalatçı firmalar, bizde dahil parça getirmiyoruz. Stoklardaki parçalar tükendiğinde normal şartlarda her yerde bulabileceğiniz basit bir parça bile yurtdışı siparişi ile ortalama 45 gün içerisinde gelecek ve buda üretici tüketici arasında ciddi sorunlara yol açacak.
    Yedek parça bulmada hiçbir sıkıntı yok. Yamaha bayisine gidip, Japonya'dan siparişle geliyor uzun da sürse

Motosikleti
    ......
    Maşalar 6-7 bin TL, kafa 3 bin, far bin TL'den fazla. Km saatini söylemiyorum bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Yedek parça bulmada hiçbir sıkıntı yok. Yamaha bayisine gidip, Japonya'dan siparişle geliyor uzun da sürse
    Alt mesnetle beraber maşalarin takimi 12 bin tl yi geçer.isin içine jant,disk,kaliperde girerse,Allah muhafaza orda birak git motoru..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)