Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce Hangisi

Katılımcı sayısı
37. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Dl650

16 43.24%
  • XL700

1 2.70%
  • Verys650

18 48.65%
  • Diger

2 5.41%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2014 DL650 , 2011 XL700, 2016 VERSYS 650 VEYA DIGER

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar siz olsaniz maximum 80 bin butce ile bunlardan hangisini alirsiniz. Artcili surus yapmayacagim, fakat sele konforu sahsim icin onemli ve ruzgar yemek istemiyorum. Bu motosikletler disinda oneriniz ne olur? Nc serisini dusunmuyorum. Hali hazirda degil 6 ay sonra plan ama simdiden netlesmek istiyorum, belki denkgelir erken bir hamle yaparim. Simdiden herkese tesekkurler.
    Bu arada 1 ay kadar once esimle rahat bineyim diye maxiscooter forza300 almistim, ancak esimi mustakbel juniorimiz icin 2 sene kadar emekliye ayirdik
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden "Az daha koy YBR al" diye bir sözümüz vardı.Şimdilerde orta sınıf seyahat motoru tavsiyesi isteyenlere Yamaha Tracer 700 de bir göz atmalarını söylüyorum sürekli.Az daha koymaya gerek yok bu arada.80.000 TL civarına 2.el temiz Tracer 700 bulunabilir.

Rahmetli Barkın'ın listenizdeki motosikletlerden V-Strom DL650 ve Versys 650 ün olduğu orta sınıf enduroları karşılaştırdığı videosu belki işinize yarar.
    konfucyus ve espresso bunu beğendiler.

Evet bu videoyu izledim, son kullanicilarin yorumlarini da merak ediyorum, tracer 700un de aslinda tipi sekli,semali cok guzel ama rahat degil sanki. Tesekkurler bu arada.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Vstrom veya çok diri olmak şartiyla enjeksiyonlu cbf600(hatta malum site de 2011 27.000km de var bir tane)
    konfucyus ve okanius bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben versys kullandığım için onu önerebilirim.

üzerine binince versys çok ağır gelir ama
    tracer daha hafif
    konfucyus bunu beğendi.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben versys kullandığım için onu önerebilirim.

üzerine binince versys çok ağır gelir ama
    tracer daha hafif
    Peki genel olarak ne soylebilirsiniz verys ile ilgili

Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu videoyu izledim, son kullanicilarin yorumlarini da merak ediyorum, tracer 700un de aslinda tipi sekli,semali cok guzel ama rahat degil sanki. Tesekkurler bu arada.
    Tracer göründüğünden çok daha rahat bir motosiklet.Gidonu MT 07 ye daha yüksek,selesi daha geniş ve yumuşak.Forumumuz üyesi @inzell,Tracer ile dünyayı gezdi desek yeridir.

Sadece sizin seçenekler arasından ben olsam Versys 650 yi alırım.Gaz tepkisi,amortisörleri,frenleri diğerlerinden biraz daha üstün gibi.Tip olarak ta en yakışıklısı.Belki yedek parçaları tuzlu olabilir.Vstrom 650 ise dayanıklılığı ve sorunsuzluğu ile bilinen bir model.

Şu siteden istediğiniz motosiklet modelini ve kendi vücut ölçülerinizi girerek düşündüğünüz motosikletin oturuş pozisyonu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
    https://cycle-ergo.com/
    konfucyus bunu beğendi.

Motosikleti
    kısa bilgiler vereyim.
    boyun uzunsa. yani motora bindiğinde tabanları ile ayağın yere değiyor ise versysin hakkından gelebilirsin

uzun yolda rüzgardan daha az etkilenirsin. çünkü ağır
    tracer kadar yere yakın değil. bu konuda arazide daha rahat ettirir ama ağır
    sele konforu versys birazdaha iyi olmalı. tracere oturdum ama sürmedim, lakin versysin verdiği his tam olarak uzun yol hissi
    bunu tracere oturduktan sonra anladım. tracerin verdiği his tam şehir içi gezinti hissi. çok sportif oturunuyor ona
    konfucyus bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vstrom veya çok diri olmak şartiyla enjeksiyonlu cbf600(hatta malum site de 2011 27.000km de var bir tane)
    Katılıyorum +1
    konfucyus ve levend84 bunu beğendiler.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer göründüğünden çok daha rahat bir motosiklet.Gidonu MT 07 ye daha yüksek,selesi daha geniş ve yumuşak.Forumumuz üyesi @inzell,Tracer ile dünyayı gezdi desek yeridir.

Sadece sizin seçenekler arasından ben olsam Versys 650 yi alırım.Gaz tepkisi,amortisörleri,frenleri diğerlerinden biraz daha üstün gibi.Tip olarak ta en yakışıklısı.Belki yedek parçaları tuzlu olabilir.Vstrom 650 ise dayanıklılığı ve sorunsuzluğu ile bilinen bir model.

Şu siteden istediğiniz motosiklet modelini ve kendi vücut ölçülerinizi girerek düşündüğünüz motosikletin oturuş pozisyonu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
    https://cycle-ergo.com/
    Ne guzel programmis bi tanidigimda var denkgeldigimde tracer 700u bi deneyeyim. Vstrom da frenler zayif deniyor son ktm tarzi farlilar haricinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

kısa bilgiler vereyim.
    boyun uzunsa. yani motora bindiğinde tabanları ile ayağın yere değiyor ise versysin hakkından gelebilirsin

uzun yolda rüzgardan daha az etkilenirsin. çünkü ağır
    tracer kadar yere yakın değil. bu konuda arazide daha rahat ettirir ama ağır
    sele konforu versys birazdaha iyi olmalı. tracere oturdum ama sürmedim, lakin versysin verdiği his tam olarak uzun yol hissi
    bunu tracere oturduktan sonra anladım. tracerin verdiği his tam şehir içi gezinti hissi. çok sportif oturunuyor ona
    Boyun 1.78 , dominarin selesi 80 cmdi ve ustune konfor sele yaptirdim 82 83 cmle bile sikinti yasamadim. Tesekkurler bilgiler icin.

Ne guzel programmis bi tanidigimda var denkgeldigimde tracer 700u bi deneyeyim. Vstrom da frenler zayif deniyor son ktm tarzi farlilar haricinde.
    VStrom 650 nin 2017 modelini kullanmıştım.Sizin KTM farlı diye tabir ettiğiniz yeni kasası.Frenleri gayet güzeldi.Bir eski kasası hakkında bilgim fazla yok.Frenlerinin sıkıntılı olduğunu bende bir kaç yerden duymuştum.

İmkanınız varsa iki motosikleti de test edin.Ben Versys'i hiç kullanmadım bilgim okuduğum yorumlardan ibaret.

Tamamen sizin tarzınıza bağlı seçim.Daha hafif kıvrak,gaz tepkisi daha ani,daha ufak tefek bir motosiklet istiyorsanız Tracer.

Gaz tepkisi daha stabil,daha rahat,daha heybetli iri yarı,daha ağır bir motosiklet istiyorsanız Versys.

Bu arada diğer arkadaşların tavsiye ettiği CBF 600 de evladiyelik,taş gibi motosiklettir.Ama Versys ve Tracer daha güncel modeller.
    konfucyus bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Eğer araziye hiç gitmeyecek ve sadece yol amaçlı uzun seyahatler olacaksa XJ6 Diversion F de bakabilirsiniz. Bir enduro değil ama Sport Touring olması da cabası
    konfucyus bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    KAMP VS varsa transalp
    dl 650 frenlerden şikayet edenler var
    konfucyus bunu beğendi.

Motosikleti
    reklamımızı da yapalım.

erkin abinin kullanıcı deneyimi videoları paylaşırken bende göndermiştim

Thracian ve konfucyus bunu beğendiler.

Abs hemen hicbirinde yok yoksa radarimda hep olan bir motosiklet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

reklamımızı da yapalım.

erkin abinin kullanıcı deneyimi videoları paylaşırken bende göndermiştim

https://www.youtube.com/watch?v=aV9pFrJO7sk&t=1088s
    Ben bu videoyu izlemistim siz miydiniz gayet aciklayiciydi zaten. Ama bazen 40 bin 50 binde motoru rektefe edilmis ibareli versysler goruyorum o kafami kurcaliyor, vstrom sanki daha guvenilirmis gibi geliyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Ben bu videoyu izlemistim siz miydiniz gayet aciklayiciydi zaten. Ama bazen 40 bin 50 binde motoru rektefe edilmis ibareli versysler goruyorum o kafami kurcaliyor, vstrom sanki daha guvenilirmis gibi geliyor.
    Cbf600 un karburatorlusunde(2006) ve enjeksiyonlu serisinde (2007 ve sonrasi)de combine abs var ve cidden kararli.

Tavsiyem 2008-2010 arasi cbf 600 almaniz.4 silindir makina ama torku gayet tatmin eder,yakit ise zorlamamak kaydiyla,cift silindire oranla 100km de max 1lt farkeder

Seside güzeldir.
    konfucyus bunu beğendi.

Motosikleti

eski kasa ise normal karşılayabilirim. eski kasaların çoğunda aşırı yağ eksiltmede vardı. muhtemelen onlardır.
    bizim versys grubunda rektifiye yapan kimse yok.
    since 1987

eski kasa ise normal karşılayabilirim. eski kasaların çoğunda aşırı yağ eksiltmede vardı. muhtemelen onlardır.
    bizim versys grubunda rektifiye yapan kimse yok.
    Tamam aklimda bulunsun zaten yeni kada isterim verys olursa bir onceki kasanin far tasarimini begenmiyorum.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    dl 650
    versys 650
    kendini kanıtlamış motosikletler ikisde memnun edecektir.
    yukarıda paylaşılan video da kullanıcı yorumları gayet iyi açıklıyor, burada sizin tarzınız en belirleyici olacak.
    Diğer bir konu tracer önerisi de mantıklı 196 kg olması hafifliği ve ülkede çok satılan bir model olmasından dolayı yedek parçasını ikinci elde veya yeni parça olarakta bulabilirsiniz, ayrıca çok sattı ve kronikleşen sıkıntı vb şikayet konuları yok gibi varsa bile çözümü olan şeyler görünüyor, pazarıda kuvvetli piyasada çok var alım için bir sürü satıcıyı değerlendirme imkanı sunuyor. satarken diğer modellere nazaran hızlı satılır gibi.
    Versys 650 için yedek parça sıkıntı diye yorumlar geliyor, diğer modellerden çok farkı olduğunu düşünmüyorum. sarf malzemeler için inceleme yapınız bakım masrafı yamahada 800-900 ise kawasakide 1000 olur. Bakımları nereye yaptıracağınıza bağlı ben yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji gibi bakımları orjinal malzemeleri ile kendim yapabilirim yada ustam var derseniz, bu fark bence ortadan kalkar.
    piyasada bu bakım malzemeleri orjinal olarak satılıyor, fiyatları markalara göre karşılaştırırsanız çok büyük fark olmadığını görürsünüz.
    Ben tracer (196 kg)ile versys (216 kg) arasında kaldım, alırken fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynıydı. Sele yüksekliği ağırlık merkezinin yukarıda olması, ağırlığının fazla olmasına rağmen versyde karar kıldım. bence diğerlerinden daha diye sonlandırmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Ek olarak abs yok yorumu gelmiş siz 2016 model versys demişsiniz abs standart olarak var.(2015 de opsiyon özellik)
    orta amortisör elle kolayca sertlik ayarı yapılır şekilde.
    konfucyus bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf600 un karburatorlusunde(2006) ve enjeksiyonlu serisinde (2007 ve sonrasi)de combine abs var ve cidden kararli.

Tavsiyem 2008-2010 arasi cbf 600 almaniz.4 silindir makina ama torku gayet tatmin eder,yakit ise zorlamamak kaydiyla,cift silindire oranla 100km de max 1lt farkeder

Seside güzeldir.
    Cok eski degil mi ben 5 sene kullanmayi planliyorum asagi yukari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dl 650
    versys 650
    kendini kanıtlamış motosikletler ikisde memnun edecektir.
    yukarıda paylaşılan video da kullanıcı yorumları gayet iyi açıklıyor, burada sizin tarzınız en belirleyici olacak.
    Diğer bir konu tracer önerisi de mantıklı 196 kg olması hafifliği ve ülkede çok satılan bir model olmasından dolayı yedek parçasını ikinci elde veya yeni parça olarakta bulabilirsiniz, ayrıca çok sattı ve kronikleşen sıkıntı vb şikayet konuları yok gibi varsa bile çözümü olan şeyler görünüyor, pazarıda kuvvetli piyasada çok var alım için bir sürü satıcıyı değerlendirme imkanı sunuyor. satarken diğer modellere nazaran hızlı satılır gibi.
    Versys 650 için yedek parça sıkıntı diye yorumlar geliyor, diğer modellerden çok farkı olduğunu düşünmüyorum. sarf malzemeler için inceleme yapınız bakım masrafı yamahada 800-900 ise kawasakide 1000 olur. Bakımları nereye yaptıracağınıza bağlı ben yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji gibi bakımları orjinal malzemeleri ile kendim yapabilirim yada ustam var derseniz, bu fark bence ortadan kalkar.
    piyasada bu bakım malzemeleri orjinal olarak satılıyor, fiyatları markalara göre karşılaştırırsanız çok büyük fark olmadığını görürsünüz.
    Ben tracer (196 kg)ile versys (216 kg) arasında kaldım, alırken fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynıydı. Sele yüksekliği ağırlık merkezinin yukarıda olması, ağırlığının fazla olmasına rağmen versyde karar kıldım. bence diğerlerinden daha diye sonlandırmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Ek olarak abs yok yorumu gelmiş siz 2016 model versys demişsiniz abs standart olarak var.(2015 de opsiyon özellik)
    orta amortisör elle kolayca sertlik ayarı yapılır şekilde.
    Istanbulda olmam hasabiyle cok sayida usta mevcut, disaridan parcalari alip hallettirebilecegim kisiler de var, kendi el aliskanligim daha kucuk montajlari v.s. yetmek icin yeterli sadece. Hali hazirda otomobilim oldugu icin parca beklemek de benim icin cok sorun degil, motosikleti genellikle hobi amacli kullaniyorum. Zaten izledigim bircok video , kisisel tecrubem ve sizlerden edindigim bilgilerden hareketle bu model sayisina indirgedim.
    Xt660z tenere guzel ama tek silindir makinalar hosuma gitmiyor, daha lineer guc dagilimli , gorece az ruzgar yedigim, beni yolda koymayacak, cok da ruzgar almayacak. Bakalim netlesiyor gibi kafam henuz vakit var ama, vstromu canli gordum uzerine oturdum kullanmadim, versysin yenisini ise hic canli gormedim, bir bakmak lazim icimize hangisi sinerse, anladigim dl650 ve versys muadil ve birbirine yakin makinalar, tracer biraz daha deli dolu, ben daha sakin lineer bir makina istiyorum sanirim ikiliden birisi dogru secim olacak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)