Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

35 bin bütçe ile motosiklet tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar.

Kışın yaz gelince sürmek için bir motosiklet alıp kenara koymayı düşünüyorum. Mümkünse satarken de aylarca beklemeyeceğim piyasası olan Tür olarak naked supersport ya da enduro farketmez 170 boya göre olan her türlüsü yeterlidir benim için. Bütçe 35bin tl.

Şu sıralar mt25 r25 cbr 250 gibi markalar merceğimde ama cfmoto markası gelecek vadediyor gibi. Bajajdan daha iyi özellikler var çoğunda tabi parça sıkıntısı harici. Hoş bajaj parçası r25 ile aynı artık.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2.el ilk kasa dominar 400 kovala

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben olsam Honda CBF 500 alırdım, 2006 model civarı.
    Saglam motordur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saglam motordur.
    Bir ara bende bakiyordum o motora ama karburatorlu ve şase agir oldugu icin cbf600 ile ayni yakiyor.ayrica cbf600 4 silindir olmasina rağmen.
    fazil bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cfmoto'nun vaadettiği gelecek gelene kadar sen yaşlanırsın. japon motosiklet seviyesine gelmesi için rahat 30 sene var ki o da marka gerçekten yatırım yaparsa.

motor alırken herkes motora bakıyor ama unutulan birşey var ki eve mobilya almıyoruz. bunun servis, ikinci el ve yedek parça muhabbeti var. bir nevi yaşayan bir alet alıyoruz ve bunun devamlı olarak ihtiyaçları var. japon harici bunların tamamını eksiksiz sağlayan yok gibi. bugün cfmoto'ya bakan tamirci antin kuntin motorlara da bakıyor. kurumsallıktan bi'haber %90'ı. mal alırken sadece mala değil satış sonrası olaylarına da bakın yoksa çok canınız yanar.

satarken de japon muadilleri her sene üzerine 3'er 5'er bin lira koyarken sizin mal o kadar artmaz çünkü marka güvenilirliği hala oluşmamıştır. satıp başka motor alırken cebinizden daha fazla miktar eklemeniz gerekir. yani aslında dolaylı olarak çin malı motora ilk yaptığınız ödemenin üzerine bir de satıp yeni motor alırken eklemek zorunda kalacağınız miktarı düşündüğünüzde japon muaadilleriyle aynı para cebinizden çıkmış olur işin sonunda. siz sadece ilk alırken ucuza aldığınızı düşünürsünüz ama ne yazık ki gizli maliyetler de vardır bu ve bu tarz.

paranızı güvenli limana yatırın. yani bilindik kendini ispatlamış markalara. antin kuntin markalara hem para ödeyip hem de onların acemilik dönemindeki deney faresi olmayın. bu konularda ağzının payını ilk iki motosikletinde bizzat almış biri olarak yazıyorum bunları.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İşin biraz yatırım tarafına önem veriyorsunuz sanırım. R25 güzel bir seçenek olabilir. Bugün misal 35'e alacağınız hasar kayıtlı da olsa bir R25'i 2022 yaz sonu 45-50'den satabilirsiniz gibi duruyor. R25 çok talep görüyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır ns200
    ikinci el dominar 400

250cc japon bulamazsn bu bütçeye, bulsanda çöptür.
    cfmotoya bulasma üzülürsün.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Inazuma neden seçeneklerinin arasında yok ?

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma neden seçeneklerinin arasında yok ?
    piyasası hızlı değil.

Ya 8-9 yıllık motor ya da 5 yıllık 60 bin km üstü motor bulabilir o bütçeye.
    istisnalar vardır elbet.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasası hızlı değil.

Ya 8-9 yıllık motor ya da 5 yıllık 60 bin km üstü motor bulabilir o bütçeye.
    istisnalar vardır elbet.
    Sahibindene girsene bi :D gayet güzel seçenekler var :D

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el ilk kasa dominar 400 kovala
    7bin devir mevzusu var onlarda da kesiciye giriyor diyorlar kendi başlığında

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saglam motordur.
    Açıkcası cc büyütme merakım hiç yok ikisi de fren olarak yetersiz motosikletler olarak güvenli değil benim yaşındaki biri için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cfmoto'nun vaadettiği gelecek gelene kadar sen yaşlanırsın. japon motosiklet seviyesine gelmesi için rahat 30 sene var ki o da marka gerçekten yatırım yaparsa.

motor alırken herkes motora bakıyor ama unutulan birşey var ki eve mobilya almıyoruz. bunun servis, ikinci el ve yedek parça muhabbeti var. bir nevi yaşayan bir alet alıyoruz ve bunun devamlı olarak ihtiyaçları var. japon harici bunların tamamını eksiksiz sağlayan yok gibi. bugün cfmoto'ya bakan tamirci antin kuntin motorlara da bakıyor. kurumsallıktan bi'haber %90'ı. mal alırken sadece mala değil satış sonrası olaylarına da bakın yoksa çok canınız yanar.

satarken de japon muadilleri her sene üzerine 3'er 5'er bin lira koyarken sizin mal o kadar artmaz çünkü marka güvenilirliği hala oluşmamıştır. satıp başka motor alırken cebinizden daha fazla miktar eklemeniz gerekir. yani aslında dolaylı olarak çin malı motora ilk yaptığınız ödemenin üzerine bir de satıp yeni motor alırken eklemek zorunda kalacağınız miktarı düşündüğünüzde japon muaadilleriyle aynı para cebinizden çıkmış olur işin sonunda. siz sadece ilk alırken ucuza aldığınızı düşünürsünüz ama ne yazık ki gizli maliyetler de vardır bu ve bu tarz.

paranızı güvenli limana yatırın. yani bilindik kendini ispatlamış markalara. antin kuntin markalara hem para ödeyip hem de onların acemilik dönemindeki deney faresi olmayın. bu konularda ağzının payını ilk iki motosikletinde bizzat almış biri olarak yazıyorum bunları.
    Haklısınız her zaman japonun 50 bini çinin 5 binine denk diye savunmuşumdur. Yeni oyuncakları olan marka göz boyuyor arada kanıyoruz işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin biraz yatırım tarafına önem veriyorsunuz sanırım. R25 güzel bir seçenek olabilir. Bugün misal 35'e alacağınız hasar kayıtlı da olsa bir R25'i 2022 yaz sonu 45-50'den satabilirsiniz gibi duruyor. R25 çok talep görüyor.
    Evet fakat fiyatıma r25 mt-25 kalmadı 1 hafta içinde bitti sanki temizleri.sizce soğuklar gelince düşme ihtimali var mı haftaya?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Sahibindene girsene bi :D gayet güzel seçenekler var :D
    Valla hocam çok beğeniyor bayılıyorım hatta ama düşük fiyata hasarsız koyan adam bile ağustostan beri satamamış motoru. Artık yenileri de adamakıllı yok diye gözden düştü. Ağır motorsiklet oturaklı ama tek egzantrikli çift silindir güzel yaktırıyor

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    cf moto 250nk 2,5 yıldır biniyorum sorunsuz ve zevkli makine.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ben 250lik inazumanın çok yaktığını duymamıştım daha doğrusu arkadaş çok yakıyor dememişti. Demek bana satmak için söylemedi denyo :D

Ben 250lik inazumanın çok yaktığını duymamıştım daha doğrusu arkadaş çok yakıyor dememişti. Demek bana satmak için söylemedi denyo :D

bizim gruptan bi eleman demişti , mübarek sanki 600cc gibi içiyor diye.

dogru mu bilemem.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eğer bu bütçe fiyatım olsaydı Benelli tnt 250 seçeneklerimden olurdu, araştırmalarıma göre sıkıntısız ve komforlu bir motosiklet olduğundan bahsediyorlar. özellikle sesi çok güzel nasıl yaptıysalar 2 silindirden 4 silindir sesi çıkarmayı başarmışlar.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bu bütçe fiyatım olsaydı Benelli tnt 250 seçeneklerimden olurdu, araştırmalarıma göre sıkıntısız ve komforlu bir motosiklet olduğundan bahsediyorlar. özellikle sesi çok güzel nasıl yaptıysalar 2 silindirden 4 silindir sesi çıkarmayı başarmışlar.
    yedek parçası ve servisi pahalı + piyasası yok hocam

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    yedek parçası ve servisi pahalı + piyasası yok hocam
    Yedek parça ve servis bir şey diyemem ama piyasa işide biraz insanın ilanı düzenlemesine ve fiyatına bağlı olarak düşünüyorum bu geçen ömrüm boyunca 2 adet motosiklet sattım ikisi de Çin malıydı (Jinlun 250-5 ve Arora Cappucino 50) özellikle jinlun piyasası hiç olmayan bir motosikletti ama yaklaşık 1.5 2 hafta içinde satışını vermiştik düzgün fotoğraf ve hak eden fiyatı ile ilana koymuştum. Arora'yı ise yaklaşık 2 3 hafta içinde satmıştım ve onunda piyasası hızlı değildi sıfırı ile fiyatı yakındı alıcak kişiyede hediyem olsun diye bakımını yaptırmıştım bide ful depo benzin ile verdim ikisininde süresi tamdı ve sıkıntısız bir şekilde tamamlanmıştı hepsi, sonra arkadaşımda Honda Spacy vardı sıfıra yakındı ilan koymuş satılmıyordu gittim fotoğraflarını çektim 2-3 gün içinde satılmıştı.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yav şimdi yakıt verilerine baktım inazuma için benim cbr 125 kadar yakıyor bu motor :D

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bizim gruptan bi eleman demişti , mübarek sanki 600cc gibi içiyor diye.

dogru mu bilemem.
    V-strom 250 ve inazuma aynı motoru kullanıyor.
    Şehir içi 3.2-3.5 arası yakıyorum.
    Şehir dışı 120-130 sabit 4.1-4.5 e kadar çıkıyor.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V-strom 250 ve inazuma aynı motoru kullanıyor.
    Şehir içi 3.2-3.5 arası yakıyorum.
    Şehir dışı 120-130 sabit 4.1-4.5 e kadar çıkıyor.
    Kilo farkı ne kadar? İnazumanun baya ağır olduğınu duymuştum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)