Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rüzgar alan kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask değiştirmek hariç sizce ne yapılabilir bunu önlemek için?

mt blade kullanıyorum 80 den sonra uğultu 100den sonra mind fakır bir ses duyuyorum beynim dönüyor gürültüden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Benim kaskda rüzgar alıyor çözüm basit 5M'in kulaklığını alıyorsun olay bitiyor.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    tam olarak nereden almaya çalıştığını bul sonra elektrik bantı gibi hava geçirmeyecek bir bant ya da sticker yapıştır geç olabilicek tek çözüm budur

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    5M yazmışım 3M olacaktı.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim xmax'da ön taraftan hiç rüzgar alınmıyor. Ama ön camdan yön değiştiren bütün hava akımı kaska vuruyordu. özellikle 90-100ü geçince çok fena ses yapıyordu. GP kompozit'in rüzgar saptırıcısından aldım geçen cuma günü taktım ve yola çıktı. Acayip iyi bir şeymiş, bu kadar farkedeceğini bilmiyordum, şimdi kaska çarpan şiddetli rüzgar yok, acayip konforum değişti, niye daha önce almamışım dedim. Ön cam ilavesi iyidir.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax'da ön taraftan hiç rüzgar alınmıyor. Ama ön camdan yön değiştiren bütün hava akımı kaska vuruyordu. özellikle 90-100ü geçince çok fena ses yapıyordu. GP kompozit'in rüzgar saptırıcısından aldım geçen cuma günü taktım ve yola çıktı. Acayip iyi bir şeymiş, bu kadar farkedeceğini bilmiyordum, şimdi kaska çarpan şiddetli rüzgar yok, acayip konforum değişti, niye daha önce almamışım dedim. Ön cam ilavesi iyidir.
    Maalesef arndiol'un motora olmaz onlardan; yanlış hatırlamıyorsam Pulsar NS200 kullanıyordu. Naked motora o kadar yüksek cam konulamıyor veya konarsa çok çirkin görünüyor.

En iyisi Alpinestars veya NoNoise marka kulak tıkaçları kullanmak. O zaman gürültü çok azalıyor, en azından kafayı kazan yapacak kadar olmuyor. Bir de kastkın alt tarafındaki boşluğu azaltmaya çalışmak da iyi bir çözüm olabilir. Geçen konusu vardı forumda, orada güzel öneriler vardı bu ikinci kısımla ilgili: http://www.motosiklet.net/forum/moto...uzgarligi.html

Alpinestars MotoSafe Race kullanıyorum, çok memnunum. Motomax'ta şu anda 120₺. Her kullanım sonrası ActiveX anti-bakteriyel ıslak mendillerle temizliyorum. 2 seneyi geçti, halen sorunsuz kullanabiliyorum.
    espresso bunu beğendi.

Kulak tıkacı olmaz cunku intercom alıyorum bu hafta. onu da kullanmam lazım.

nereden hava aldıgını da çözemedim ki. sanki anlttan komple içeri doluyormus giib oluyor ama boyunluk takıp girişleri kapatsam bile öyle ses geliyor fark etmiyor.

ns200 var.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ya kaskı değiştiricen yada eczanelerde kulak silikonu diye geçiyor onlardan alıcan 15-20₺ arası ya da uzun ön cam takıcan ki o zaman bile 100'den sonra ses geliyor. Gözünü sevdiğim naked motoru rüzgar tokat manyağı yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Buff takıyor musun? Uzun buffın altına bi tane polar boyunluk koy baya iş görüyor. Bugün şu vandamme'ın açtığı konuyu gördüysen ondan yapıcam. Evde lastik yok lastik alıp dikicem eğer işe yararsa seri üretime geçerim evde

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

nereden hava aldıgını da çözemedim ki. sanki anlttan komple içeri doluyormus giib oluyor ama boyunluk takıp girişleri kapatsam bile öyle ses geliyor fark etmiyor.

ns200 var.
    Zamanında kalıp aldırıp kulağıma uygun tıkaç yaptırmıştım. Tıkacın içine bir de ince kanal yerleştiriyorlar. Bu sayede gürültüyü engelleyen ama sesleri de duyabildiğin bir sistem oluyor. Bununla interkom ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama uzun yolda müzik dinleniyordu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ns200 var.
    Ben Alpinestars Race'leri interkom'la kullanıyorum zaten. Anlatması zor; uğultuyu kesiyor ama interkom, korna sesi ve konuşmaları duyabiliyorsun. (Konuşmalar kaskla birlikte biraz zor, ama interkom çok iyi duyuluyor. Kaskı çıkarınca konuşmalar da sorunsuz tıkaçlar takılıyken.)

Bence al, dua edeceksin sonra.

Ekleme: Saatte 140km/s ile giderken bile telefon görüşmesi yapabiliyorum. Oradan hesapla.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Alpinestars Race'leri interkom'la kullanıyorum zaten. Anlatması zor; uğultuyu kesiyor ama interkom, korna sesi ve konuşmaları duyabiliyorsun. (Konuşmalar kaskla birlikte biraz zor, ama interkom çok iyi duyuluyor. Kaskı çıkarınca konuşmalar da sorunsuz tıkaçlar takılıyken.)

Ben de o kulak tıkaçlarından almayı düşünüyordum, benim motora ön cam takınca vazgeçtim.
    Şimdi o ön cam uzatmanın ayarlarını kurcalayıp biraz alçaltsam da kaska azcık rüzgar vursa motor kullandığımı hissetsem demeye başladım.
    Cyan bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ekleme: Saatte 140km/s ile giderken bile telefon görüşmesi yapabiliyorum. Oradan hesapla.
    Haftasonu birbirimizi kaybedince aradim Cyan'i, o surerken konustuk, muhtemelen o benim sesimi daha iyi aldi, benim telefonun speakeri zaten dandik
    espresso bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vizör mekanizması vidalı ise vidaları gevşetip hafif geriye doğru germeyi deneyebilirsiniz. Cama değen plastik conta zamanla yassılaştığı için ön bölgeden de rüzgar alabliyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de o kulak tıkaçlarından almayı düşünüyordum, benim motora ön cam takınca vazgeçtim.
    Şimdi o ön cam uzatmanın ayarlarını kurcalayıp biraz alçaltsam da kaska azcık rüzgar vursa motor kullandığımı hissetsem demeye başladım.
    Abi ruzgarin faydasi yok,hele belli bir yaştan sonra horoza bile zarari var.tur camiyla hic oynama.

Kulak tikaci yerine,

Kaskin kulaga gelen kismindaki pedin ic tarafina siyah sunger yok,oyuk kismina oturacak sekilde.daha kullanisli olur,ben bu sekilde yaptim.
    espresso bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Çeneden giriyor rüzgar büyük oranda.
    Ya şöyle bir çözüm bulacaksınız: http://www.motosiklet.net/forum/moto...uzgarligi.html
    Ya at şeyine kelebek misali ön cam takacaksınız
    Ya da mecbur kulak tıkacı. Yukarıda da belirtildiği gibi motosiklet için özel üretilen kulak tıkaçları interkomu engellemiyor.
    espresso bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vizör fitilini değiştir zamanla işlevini yitiriyor, bide vizör fabrikasyon biraz önde oluyor hafif geri alabilirsin. Kask motosikletin ile uyumlu olmayabilir buda çok ciddi türbülans yapıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kulak tıkacı önerenler için söylüyorum; Uzun zamandır 3M kulak tıkacı kullanıyorum, 100 çift almıştım. En kısa mesafede bile takar çıkardım(tinnitus rahatsızlığım var, rüzgar çok daha kötü ediyor).

Tıkaçlar iyi, hoş, yalnız kulak kirini sürekli içeri itmek gibi bir özellikleride var. O nedenle kulağın içine sokulmayan, dışarıdan sesi kesebilecek çözümlere odaklanmak en sağlıklısı.

Kulak tıkacının oluşturabileceği bazı problemler şunlardır;

Kulakta ağrı

Tıkacı dış kulak kanalınızın çok derinde etmiş olursanız eğer özellikle genişleyen köpüksü yapısından ötürü kulak kanalının içerisinde basıncı değiştirecektir ve bu da kulak zarına baskı yaparak kulak ağrısına sebep verecektir.

Köpek kulak tıkaçları kulağınıza yerleştirmeden önce iyi bir şekilde sıkıştırmalı gerekiyor aynı şekilde kulak tıkacı kanalın dışına taşarsa kulağına ters bir basıncı uygulayacağını dan ötürü yine ara yapacaktır. Yanlış kullanımdan dolayı doğabilecek bu problemlerin önüne geçmek için kulak tıkacı doğru şekilde kullanılmalıdır.

Kulak enfeksiyonları

Bakteri adam virüs taşıyan kulak tıkaçları mı yani pis olan kulaklı kaşlarını bilmeden kullandığınızda kulak içerisinde bazı enfeksiyonların oluşmasına neden olabilir. Kulak ağrısı ve kulağınızda sarımsı bir sıvının akması kulak enfeksiyonunun ilk belirtileri olacaktır bundan dolayı eğer bir belirti alırsanız doktorunuza başvurmanız da büyük bir fayda görecek. Kulak enfeksiyon riski azaltabilmek için kullandığınız tıkaçları kullan at tıkaçları olmasına özen gösterin.

Aynı ürünün sürekli kullanımı özellikle bu tarz problemleri tetikleyen sebepler arasında gösterilmektedir.

Kulak kiri birikmesi

Birçok uzmanın yaptığı açıklamalara göre uzun süre kulak tıkacının kullanmak kulak içinde oluşan kirin kulağın tıkanmasına sebep olduğunu söylemektedir.

Kulak kiri birlikteyiz zaman dış kulağın tıkanmasını sağlayacağından ötürü içeri kısımda enfeksiyon veya belirli rahatsızlıkların oluşmasını tetikleyecek bir hatta ileri düzeyde duyma kaybına bile sebep ve bilir kulağınızın daima temiz bir şekilde yıkanmış olması ve düzenli temizliklerini gerçekleştirilmesi aynı şekilde kullandığınız saçlarında temiz olması bu problemin önüne geçebilmek için sizlere büyük bir avantaj sağlayabilir.

Oldukça önemli bir alet olsa da sürekli kullanımlarda problem çıkartacağı için dikkatli ve temiz bir şekilde kullanmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dr'lar bunu da önermiyor ama sürekli kulak tıkacı kullandığım için zaten alışkanlık; sabahları mutlaka kulak pamuklarıyla (çok derine sokmadan) kulak kanalını temizliyorum. Bu özel motosiklet tıkaçları çok derine girmiyor zaten, maksimum 12-13mm kadar. Bu yüzden şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Tıkaçları da mutlaka ActiveX ıslak mendillerle siliyorum her kullanım sonrası. Tertemiz duruyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Kulak tıkacı kullanım amacıma uyar mı cok emin değilim.

Belki uzun mesafede iş görür ancak 10 km dur kalklı sürüş yapıyorum, kesin kaybederim gibi.

bi de 120 tl e tıkaç mı olur yav :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)