Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rüzgar alan kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tıkacı kullanım amacıma uyar mı cok emin değilim.

Belki uzun mesafede iş görür ancak 10 km dur kalklı sürüş yapıyorum, kesin kaybederim gibi.

bi de 120 tl e tıkaç mı olur yav :(
    Fiyati artmis.

https://www.gittigidiyor.com/yapi-ma..._pdp_706557743

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sünger tıkaçları önermiyorum. Hem her türlü sesi engelliyorlar hem de hijyenik değil.
    Kulağa sokmak için önce parmaklarla sıkıştırıp yuvarlamak gerekiyor. Tıkacı takmadan önce elinizi yıkayacak durumunuz varsa sorun değil, yoksa elin pisliği kulağınızın derinliklerine gider.
    Birkaç yıkamada da formu bozuluyor, çöp oluyor. 100'lü paket 1 senede biter.

Motomax'taki Alpine Motosafe Tour'u öneririm. Silikon olduğu için daha az kir tutar. Kulağa ittirmek için çubuk da oluyor, ellemenize gerek yok. Yol ve rüzgar seslerini filtreliyor, korna seslerine karışmıyor.
    Tek kötü yanı, kaybederseniz evlat acısı gibi oluyor. Her sene kaybediyorum

Ama kısa mesafede ben kullanmıyorum, üşeniyorum. 10 dakikalık yol için tıkacı tak, çıkar, yıka ohooo.
    Rüzgar geçirmeyen balaklavalar da güzel bir seçenek.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Kulak tıkacı olmaz cunku intercom alıyorum bu hafta. onu da kullanmam lazım.
    3M 1100 kulak tıkacı ile interkomu rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Heralde piyasadaki en yüksek db'i olan kulak tıkacıdır. Herobiker'ın interkomu ile.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kulak tıkacı kullanım amacıma uyar mı cok emin değilim.

Belki uzun mesafede iş görür ancak 10 km dur kalklı sürüş yapıyorum, kesin kaybederim gibi.

bi de 120 tl e tıkaç mı olur yav :(
    10km dur-kalk için gerek yok zaten, şehir içinde TEM'de 15-20dk'dan fazla gitmeyeceğim zamanlarda kullanmıyorum. 10km zaten bassan 5dk'da biter.

Ya o fiyat çok uygun aslında; 3 sene önce NoNoise'a 70TL vermiştim. Niyetin varsa kaçırma...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.motomax.com.tr/motosafe-pro-11143 bunu tavsiye ederim etrafla lan bağınızı tamamen kesmiyor. İntercom kullanmıyorsanız kulaklık bölümü varsa kaskınızın o ceplere firex süngerde koyabilirsiniz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motomax.com.tr/motosafe-pro-11143 bunu tavsiye ederim etrafla lan bağınızı tamamen kesmiyor. İntercom kullanmıyorsanız kulaklık bölümü varsa kaskınızın o ceplere firex süngerde koyabilirsiniz.
    Bu Tour + Race paketi. Sadece Race alınsa yeterli aslında. (209₺ yerine 119₺) Sesi biraz daha fazla kesiyor Race'ler...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Tour + Race paketi. Sadece Race alınsa yeterli aslında. (209₺ yerine 119₺) Sesi biraz daha fazla kesiyor Race'ler...
    İkisini paylaşmamım nedeni herkesin duyumu farklı olması aslında bende race kullanıyorum yaklaşık 10 yıl oldu o zaman 30 tldi yanlış hatırlamıyorsam. İlerleyen yaşlarda duyum azaldıkça tour olana geçilebilir yada intercoma göre.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoventodan iyi bir kask al. ben de ls2 ve mt kask kullandım. ikisi de bela. şu an kullandığım hjc rpha70 130'dan sonra rüzgar alıyor.
    bir de eğer kask içinde kulağı kapatan kalın kumaşlı bir buff kullanırsan ciddi anlamda rüzgar sesi azalıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)