Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YDS'yi iyi bilirdik : )

Motovento
    REKLAM ALANI
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Uzun zamandır YDS marka motosiklet botu kullanıyorum.
    Eskiden sadece kışlığını kullanıyordum ve geçen sene yazlığını aldım. Havaların çok sıcak olduğu 3 yada en fazla 4 ay kullandım.
    Bu sezon da benzer şekilde 3 ay falan kullandım ama bu sürede üzerindeki (vitesi yukarı çekerken kullandığım) kauçuk korumalar çatlamaya başladı.

Sözün kısası toplamda 30-40 gün kullandığım yazlık motosiklet botundaki kauçuklar dökülüyor : )
    Karaköy mağazasına botu götürdüm. 6 ayı geçtiyse bir şey yapamıyoruz dediler. Israr edince fabrikayla fotoğrafları paylaşacaklarını söylediler. Botu da almaya gerek duymadılar : )
    Fabrikadan bir şey yapamayız diye dönmüşler. Mağazadan arayıp bilgi verdiler.
    Fabrikaya email yazdım. Gelen cevap emailinin tamamı "Merkezimiz tarafından ürününüz iade alınamıyor." şeklinde )

Ben YDS'yi ürününün arkasında duracak bir marka sanırdım. Öyle olmaması üzücü.

Yazlık YDS botu kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Kışlıklardan memnunum ama ürününün arkasında durmayan, kendi markasına bu kadar önem vermeyen yeri de artık tavsiye etmem.

Başından benzer bir olay geçen var mıdır?

[IMG][/IMG]

https://www.hizliresim.com/315k7ox
    espresso ve emenyasin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kışlık olanı 6 yıldır kullanıyorım hatta yeni modelini aldım yazlık değil uzun model memnunum umarım pişman etmez fatura elinizdeyse thk başvurun 6 ay mecburen garanti vermek zorundalar ayakkabıya

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Size denk gelen ürün hatalı üretimdir belki. Ayıplı malı sanırım 2 yıl iade edebiliyorsunuz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sol tamam da sağ ayak üstünü parçalayabilmeniz ilginç olmuş.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ayıplı ürün olduğunun en bariz kanıtı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Aynı sorunu yaşamıştım ama aldıktan 4 sene kadar sonrasında. Bahsettiğiniz kadar kısa sürede gerçekleşebilmesi için ya üretim veya malzeme hatası olmalı, ya da ayakkabıların kimyasal buharına maruz kaldığı bir ortamda saklanması/uygun olmayan kimyasallar ile temizlenmesi veya silinmesi gerek. Ayakkabı ve türevleri için ayrı bir garanti süresi belirtilmiş mi bilemiyorum ancak yine de Hakem Heyetine bir başvurmak hem sizin hakkınızı arayabilmeniz, hem de firmanın hafiften bir silkelenmesi için iyi olabilir.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yds ıyı dıye bılmıyorduk zaten sorun yok
    espresso bunu beğendi.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 7 sene önce aldığım Diablo kışlık ve yazlık botunu kullanıyorum. Tek bir eskime ibaresi yok. YDS ile iletişime geçerseniz, ürünü incelemeye alırlar. Büyük ihtimalle üretim hatası var gibi duruyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Buradan neden yerli malı ürün almamamız gerektiği konusu açıklığa kavuşmuş olmuyor. Normalde yerli malını sonuna kadar destekleyecek kafada bir inssan olmama rağmen yerli firmaları desteklemek istemiyorum.

Tabi bunlar bu karanlık çağdaki Türkiye'nin bugünkü sorunları. Devran dönünce medeni ülkelerdeki uygulamalara biz de kavuşacağız.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bende de uzun botu var 2017'den beri kullanıyorum, hiçbir bakım yapmamama rağmen halen sağlam ve iş görüyor. Enteresan; bu ayakkabı satış öncesi veya sonrası kötü bir ortamda depolandı herhalde?

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan neden yerli malı ürün almamamız gerektiği konusu açıklığa kavuşmuş olmuyor. Normalde yerli malını sonuna kadar destekleyecek kafada bir inssan olmama rağmen yerli firmaları desteklemek istemiyorum.

Tabi bunlar bu karanlık çağdaki Türkiye'nin bugünkü sorunları. Devran dönünce medeni ülkelerdeki uygulamalara biz de kavuşacağız.
    tamamiyle yanlış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben hala iyi biliyorum, size sıkıntılı bir ürün denk gelmiş.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O kauçuk parça hatalı üretim anlaşılan. Uyduruk bir malzeme kullanılmış belli ki. Gereksiz ucuzlatma girişimi, kaç kuruş yahu o parça ?

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kauçuk parça hatalı üretim anlaşılan. Uyduruk bir malzeme kullanılmış belli ki. Gereksiz ucuzlatma girişimi, kaç kuruş yahu o parça ?
    Plastik hammaddesini de üretmiyor ya. Olabilir. Bizde plastikçiyiz. Neler görüyoruz. Ucuz madde genelde kokar. Mazot ve benzin türevi ile bazı kimyasallar o malzemeyi bozar.
    emenyasin bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    yds yi kalitesi ortalamanın üzeirnde fiyatı ortalamanın altında diye tercih ediyordum. şuan diablo var. onun ömrü bitince yds yi bırakacağım

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 7 sene önce aldığım Diablo kışlık ve yazlık botunu kullanıyorum. Tek bir eskime ibaresi yok. YDS ile iletişime geçerseniz, ürünü incelemeye alırlar. Büyük ihtimalle üretim hatası var gibi duruyor.
    Geçtim dostum. Karaköy mağazasındaki fix soru 6 ayı geçti mi? Geçtiyse normal mi diyorsunuz diye sordum ben de
    Fabrikaya da yazdım. Kimsenin umursadığı yok, zorla 1 cümlelik cevap aldım.
    Bot yeni duruyor üstündeki bu kısımlar dökülüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol tamam da sağ ayak üstünü parçalayabilmeniz ilginç olmuş.
    Benim de ilk aklıma vites gelmişti ama baktım zaten vites demiri de yumuşak bir kauçukla kaplı. Zarar vermesi pek mümkün değil.
    Muhtemelen ayağın hareketinden, esnekliğinden biraz katlanınca kendisi dökülüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hala iyi biliyorum, size sıkıntılı bir ürün denk gelmiş.
    Kötü ürünün denk gelmsi tek başına sorun değil ama kötü olan kısım yaklaşımları.
    Daha önce de çevremden çok arkadaşım tabanı açıldı, dikiş vs. gibi sıkıntılardan ayakkabıları farklı mağazalara götürdü. Marka değeri olanlar sorgusuz müdahale etti.
    YDS'nin tavrı 6 ay geçtiyse olur öyle )
    Kendi ürününe/markasına güvenen kurumun takınacağı tavır değil.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tüketici hakem heyetine verin her açıdan fotoğraflarını videolarını çekip yazılı bir ifadeyle birlikte. Siz ayakkabıyı parçalamaya gönül rahatlığıyla devam edin sonra, 2 ay içinde para iadesi kararı gelecek. Arkadaş aldığı her ayakkabıyı böyle iade eder, goretex ayakkabı bir damla su alsın direkt tüketici hakem heyetine gidip tazeletir ayakkabıyı. Artık hak veriyorum kendisine, 2 3 bin lira verip ayakkabı alıyor, su birikintisde yağmurda su alıyor ayakkabı. Vadedilen duşun altında bile su almaması o ayakkabının.

Nike'dan ayakkabı aldım, pahalı da bir modeldi. Giymedim kutusunun içinde eve götürdüm. Eve gittiğimde ayağım alışsın diye ayağıma giyecektim o ara tabanında bir deformasyon fark ettim, ipler falan atmıştı. Nike'a gittim, süreç işledi sonuç kullanıcı hatası. Giymediğim ayakkabıya kullanıcı hatası dedi herifler. Gittim tüketici heyetine verdim, 1 2 ay bedavadan giydim ayakkabıyı, geçtim içinden sonra sıfırının parasını verdiler gittim sağlamını aldım.
    emenyasin, KırmızıGrom ve espresso bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Tüketici heyetine sanırsam internet üzerinden de başvurulabiliyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu firmalar gerçekten müşteri memnuniyetinin ne olduğunu anlayamayacak.Şu konu bile tek başına kaç potansiyel müşterinin alım kararını değiştirmiştir.Benimde kışlık için düşündüğüm modeldi artık almam heralde.
    Fabrika için bir ayakkabı maliyeti bir şey değilde ürettiği ayakkabının böyle olmaması gerektiğini düşünseydi muhtemelen değiştirirdi.Ayakkabının kalitesinin bu olduğunu düşünüyorki değiştirmiyor.
    espresso ve kurubuzz bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu firmalar gerçekten müşteri memnuniyetinin ne olduğunu anlayamayacak.Şu konu bile tek başına kaç potansiyel müşterinin alım kararını değiştirmiştir.Benimde kışlık için düşündüğüm modeldi artık almam heralde.
    Fabrika için bir ayakkabı maliyeti bir şey değilde ürettiği ayakkabının böyle olmaması gerektiğini düşünseydi muhtemelen değiştirirdi.Ayakkabının kalitesinin bu olduğunu düşünüyorki değiştirmiyor.
    Ben de kışlık botlarımdan çok memnunum hatta yazın bile rahat rahat giyiyorum ama yazlık bir şey ne alsam diye bakan potansiyel bir müşteri olarak YDS'yi bu başlık ile hatırlayacağım ve YDS'den uzak duracağım. Firma mantıklı yanıtlar vermiş olsa, hatasını düzeltmeye çalışsa en azından derdik malın arkasında duruyor demek ki kaliteli bir marka diye. Şimdi sıradan yerli marka işte ortadoğu usulu iş yapıyorlar, zaten patronun yerlisi olmaz, zaten normal bir ayakkabıdan daha fazla para veriyorken bir de yerlisini aramam marka değeri olanı alırım kafam rahat eder diyeceğim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)