Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

2021 Kasım Bajaj'ın Yeni Zam Listesi Güncellendi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ediyorum, 37k liraya o motoru hangi kitleye satacaklar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum, 37k liraya o motoru hangi kitleye satacaklar?
    satılır satılır. eskisi gibi sıfır alınan malın değeri düşmediği aksine arttığı için 37 değil 67 de olsa fiyatı artacaksa satılır. yaklaşık yarım milyon liralık hepi topu c sınıfı basit bir araba olan honda civic için kuyruk olan milletiz. yaklaşık yarım milyon lira... c sınıfı araba için.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satılır satılır. eskisi gibi sıfır alınan malın değeri düşmediği aksine arttığı için 37 değil 67 de olsa fiyatı artacaksa satılır. yaklaşık yarım milyon liralık hepi topu c sınıfı basit bir araba olan honda civic için kuyruk olan milletiz. yaklaşık yarım milyon lira... c sınıfı araba için.
    Bugün yanımda 99 model Honda Civic 3 parça değişen, 230.000 km de, 12.000 TL hasar kayıtlı araca 90.000 TL istediler. Hayat gerçekten çok ilginç. Pulsar da satılır Dominar da satılır. Sanki Bajaj zam yapıyor da diğerleri oturup seyrediyor. Balık baştan kokmuş memlekette.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yanımda 99 model Honda Civic 3 parça değişen, 230.000 km de, 12.000 TL hasar kayıtlı araca 90.000 TL istediler. Hayat gerçekten çok ilginç. Pulsar da satılır Dominar da satılır. Sanki Bajaj zam yapıyor da diğerleri oturup seyrediyor. Balık baştan kokmuş memlekette.
    Doğru. Satılır. Biz daha çok konu açarız.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu 50-100 kişi sıraya girdi diye yaygara yapmayın lütfen. Onların çoğu da sıfır alıp üzerine 50.000 lira kâr payı koyup satacak olan çakal tayfa.

Ben diyorum ki, hedef kitlesi orta sınıf olan bajaj 37 bin liraya hangi orta sınıf vatandaşa satacak bu motoru. Parası olan japon alıyor zaten.

Motosikleti
    cb250r
    agalar serbest piyasa tamam biliyorum, malini istedigi fiyata satar tamam onu da biliyorum, lakin kafama takilan bir husus var.

2020 ekim-kasim gibi dolar 8 tl iken bu dominar 36k idi. Dolar 10 oldu dominar 62k. Tamam giderler nakliye navlun fiyat ivir zivir hepsi artti da, kur yuzde 25 artmis, motorun fiyati yuzde 75 falan artmis(hesaplamadim heralde asagi yukari oyledir)

Sanki kuralkan krizi firsata ceviriyor, zamlari gecirdikce geciriyor, nasil olsa piyasada motor yok vurayim kirbaci diyor gibime geldi.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agalar serbest piyasa tamam biliyorum, malini istedigi fiyata satar tamam onu da biliyorum, lakin kafama takilan bir husus var.

2020 ekim-kasim gibi dolar 8 tl iken bu dominar 36k idi. Dolar 10 oldu dominar 62k. Tamam giderler nakliye navlun fiyat ivir zivir hepsi artti da, kur yuzde 25 artmis, motorun fiyati yuzde 75 falan artmis(hesaplamadim heralde asagi yukari oyledir)

Sanki kuralkan krizi firsata ceviriyor, zamlari gecirdikce geciriyor, nasil olsa piyasada motor yok vurayim kirbaci diyor gibime geldi.
    İyi de kanka, tereyağı değil ki bu elzem olsun. Almayiz olur biter. Hedef kitle biziz şu anda.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mart'ın ilk haftası 26,500 e 2020 modeli sıfır aldım. %41 zam yedi 8 ayda. Pahalı aldın diyenler bile oldu ama iş öyle bi kıvama geldiki bugün alan kazanıyo. Zaten o yüzden zam olsada satılıyor bence.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu 50-100 kişi sıraya girdi diye yaygara yapmayın lütfen. Onların çoğu da sıfır alıp üzerine 50.000 lira kâr payı koyup satacak olan çakal tayfa.

Ben diyorum ki, hedef kitlesi orta sınıf olan bajaj 37 bin liraya hangi orta sınıf vatandaşa satacak bu motoru. Parası olan japon alıyor zaten.
    işte 50 bin koyup satacak ve alan olacak onu diyorum. 2. el fiyatlar artacağına düşşeydi sıfır araçlar bayilerin ellerinde patlardı..
    sıfır japon 60 bin şu an muadili. arada ciddi fark var. alan olacak elbet. ha ben olsam ikinci el japon alır bajaja para vermezdim orası ayrı.

honda civic fiyatına da f10 kasa 5 serisi alırdım. yemin ederim bizim milletin cebi dolu olsa da ruhu fakir. o kadar paran var ama yine de bmw mercedes audiyi düşünemiyosun. yakıştıramıyorlar kendilerine galiba.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Yaa benim kafamin basmadigi bir durum var burda..

Honda Turkiye veya x uretici neden aracinini daha yuksek karla satmayi denemiyor ?

Bu ipneler 50.000 tl ustune koyup satacagina sen 30.000 tl daha koyup sat.

Oyle degil mi , madem arz yeterli degil,talep ise cok,o zaman kari da senin yapman lazim..bu cakal tipleri neden besliyosun

Haaa baktin satilmiyor,yavas yavas indirirsin..

Valla bunlara isletmeciligi ben mi ogretecegim ? Bu ne amatorluktur anlamadim gitti

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa benim kafamin basmadigi bir durum var burda..

Honda Turkiye veya x uretici neden aracinini daha yuksek karla satmayi denemiyor ?

Bu ipneler 50.000 tl ustune koyup satacagina sen 30.000 tl daha koyup sat.

Oyle degil mi , madem arz yeterli degil,talep ise cok,o zaman kari da senin yapman lazim..bu cakal tipleri neden besliyosun

Haaa baktin satilmiyor,yavas yavas indirirsin..

Valla bunlara isletmeciligi ben mi ogretecegim ? Bu ne amatorluktur anlamadim gitti
    Onların bi suçu yok ki kanka, adamlar malı üretip kar payını da hesap edip satıyorlar. Sorun bizim memleket insanında. Allah korusun bir kıtlık, savaş durumunda kalırsak bu millet birbirini yer gibime geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Onların bi suçu yok ki kanka, adamlar malı üretip kar payını da hesap edip satıyorlar. Sorun bizim memleket insanında. Allah korusun bir kıtlık, savaş durumunda kalırsak bu millet birbirini yer gibime geliyor.
    Ben sucu var demedim, fakat kar i az belirlemisler,kapis kapis gidiyor.yukselt sunun fiyatini,sirket olarak daha fazla kar et.bu cakal tipleri neden sirtindan gecindiriyorsun..

Ben sucu var demedim, fakat kar i az belirlemisler,kapis kapis gidiyor.yukselt sunun fiyatini,sirket olarak daha fazla kar et.bu cakal tipleri neden sirtindan gecindiriyorsun..
    Fiyat çok yüksek olursa hedef kitledeki tüketiciler başka markalara yönelirler.

Karaborsaya karşı şirketlerin yapabileceği bir şey yok maalesef.

Burada tüketicilerin kararlı davranmaları lazım. Karaborsa bir ürüne tepki amacıyla talebi keserlerse malın fiyatı kendiliğinden düşecektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fiyat çok yüksek olursa hedef kitledeki tüketiciler başka markalara yönelirler.
    Bak yaaa..

Millet ustune kar koyup satmiyor mu haci emmi ?

Demekkiiii dogru fiyatlama yapamiyosun.
    Sen ustune 30.000 daha koysan yine bu cakal kitle ilgi gosteriyorsa ne guzel,patlarsa onlarin elinde patlar araclar.

Yok alamiyorsa bu sefer sen satis durumlarina gore indirim yapacaksin..

Neden anlatamadim lan acaba supheye dusuruyon beni bak

Motosikleti
    250r
    Benim gibi çevresinde 150 CC hacimden fazla motor kullanmayan adam için sıfır bajaj mantıklı (ydı).

Geçmişini bilmediğim otomobil yada motoru almak çok mantıklı gelmiyor bana, hala.

Sarı siteye girip bakalım.
    30 bin km üstü 250 cc japonlar bir elin parmaklarını geçmez. Kağıt üzerinde temiz görünüyorlar ama büyük bir çoğunluğunun öyle olmadığını biliyoruz.

Olmasa bile büyük şehirlerde alternatif çok. Küçük şehirlerde o da yok.

Japonlarin fiyatlarını göz önüne alirsak, Fiyat olarak olması gerekenden yüksek olsa da, f/p.
    Arz/talep, para/çokomel.

Bak yaaa..

Millet ustune kar koyup satmiyor mu haci emmi ?

Demekkiiii dogru fiyatlama yapamiyosun.
    Sen ustune 30.000 daha koysan yine bu cakal kitle ilgi gosteriyorsa ne guzel,patlarsa onlarin elinde patlar araclar.

Yok alamiyorsa bu sefer sen satis durumlarina gore indirim yapacaksin..

Neden anlatamadim lan acaba supheye dusuruyon beni bak
    Yavrum ben senin dediğini anlıyorum da o zaman koskoca şirket karaborsacılık mı yapsın?

Diyelim ki sıfır fiyatı 420.000 lira olan Civic elegance karaborsacılar tarafından satın alınıp 500.000 liraya satılıyor. Ve yine diyelim ki honda bunun farkına vardı ve fiyatı 500.000 liraya çıkardı. Yani bu nereye kadar devam edecek? Sen malın fiyatını arşa çıkardın. Hedef kitle öldü. Kim alacak 700.000 liraya civic? Ferrari/Lamborghini markasında karaborsa oluyor mu?

Aslında senin konuda yüksek haklılık payın var. O da şu: honda civic fiyatı karaborsacılar tarafından gerçek fiyatına ulaştırılıyor, bunu neden Honda yapmıyor diyorsun. Bilemiyorum Honda'nın nasıl bir satış stratejisi var ki? Ama benim bildiğim büyük şirketler uzun vadeli planlar yaparlar ve asla karaborsacılar gibi anlık hareket etmezler.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    normal senin benim gibi bilinçli ortadirek istediği kadar yırtınsın fiyatların artmasına

çerez niyetine parayı basıp alacak üst sınıf
    fiyat araştırması yapmadan alacak orta direk
    ve götünde donu olmayan ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider sıçmaya diyeceğimiz kredinin mantığı anlayamamış alt sınıf

her türlü alacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yavrum ben senin dediğini anlıyorum da o zaman koskoca şirket karaborsacılık mı yapsın?

Diyelim ki sıfır fiyatı 420.000 lira olan Civic elegance karaborsacılar tarafından satın alınıp 500.000 liraya satılıyor. Ve yine diyelim ki honda bunun farkına vardı ve fiyatı 500.000 liraya çıkardı. Yani bu nereye kadar devam edecek? Sen malın fiyatını arşa çıkardın. Hedef kitle öldü. Kim alacak 700.000 liraya civic? Ferrari/Lamborghini markasında karaborsa oluyor mu?

Aslında senin konuda yüksek haklılık payın var. O da şu: honda civic fiyatı karaborsacılar tarafından gerçek fiyatına ulaştırılıyor, bunu neden Honda yapmıyor diyorsun. Bilemiyorum Honda'nın nasıl bir satış stratejisi var ki? Ama benim bildiğim büyük şirketler uzun vadeli planlar yaparlar ve asla karaborsacılar gibi anlık hareket etmezler.
    Yav o degil de yeni civic harika olmus.

Bak sakin kizma ama bir onceki kasa civic nasil desem,boyle kagit gibi,bi apaci haller anlatmasi zor biraz, dandik gibiydi.

Afferin honda, yine turnayi gozunden vurdun,satis rekorlari tum dunyada gelir..

Honda yapiyo abiii,millet bosuna birbirini yememis :p

Yav o degil de yeni civic harika olmus.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...AMejA&usqp=CAU

Bak sakin kizma ama bir onceki kasa civic nasil desem,boyle kagit gibi,bi apaci haller anlatmasi zor biraz, dandik gibiydi.

Afferin honda, yine turnayi gozunden vurdun,satis rekorlari tum dunyada gelir..

Honda yapiyo abiii,millet bosuna birbirini yememis :p
    Çoğu Hondacı beğenmedi kanka. Fb7 faciası diyorlar. Honda'nın en efsane kasası fd6 ve fc5 diyorlar. Ama bi tane olsa fena olmazdı ha, tadından yinmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çoğu Hondacı beğenmedi kanka. Fb7 faciası diyorlar. Honda'nın en efsane kasası fd6 ve fc5 diyorlar. Ama bi tane olsa fena olmazdı ha, tadından yinmez.
    Begenmeyenlerin tümu apacidir..yuzde yüz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)