Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Kuzey Marmara Otoyolunda yüksek hızlı ölümlü kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    rüzgarlı havada racing de olsa sapıtabılır 300 km cıddı bır rakam daha 280 1 defa yapmısımdır yıllardır racıng sürerim genelde 170,180 de elimi cekerım allah rahmet eylesın cok uzucu bı durum gencecık daha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkasından aglaman degil en azından saygı duyman yeterli cbr 1000rrr binen birisi bunun sahilde gezmek ıcın almıyor ki arkadasta en uygun yere cıkmıs kuzey otoyoluna . Sanssız bi kaza sonucu hayatını kaybeden birine dogal seleksiyon yazarsan bu senin acizliğin olur. Aile çok onemli sana veremedikleri çok şey var üzüldüm adına
    Cbr aldı diye otoyola çıkıp gazlaması lazım değil mi ?... Sahilde gezilmez tabiiside..
    E riskli olanı seçmiş kaybetmiş..
    Ne yapalım ?... Allah rahmet etsin..
    gurcanozturk bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    cb250r
    *Hiz sinirlarinin keyfi sebeplerle asilmamasi taraftariyim.

*"Seni ilgilendirmez benim hayatim" soylemini de dogru bulmuyorum. Asiri hiz yapan yalniz kendi hayatini degil, trafikteki diger insanlarin da canini tehlikeye atiyor.

*"100 ile bu yol bitmez" soylemini de dogru bulmuyorum. Kimse kimseye zorla tasit kullandirmiyor sonucta. yasal sinirlarda giderken sıkıliyoruz diye diger canlilarin hayatini tehlikeye atacak hizlarda kullanmak bencillikten öte birsey. Suç. Zaten yasa suc demis.

*son olarak, "motorun hakkini vereceksin" "son hizi goreceksin" "4 silindiri 90 ile gitmeye mi aldin?" tarzi motosiklet surmek ile ilgili cok tehlikeli kaliplasmis yanlislarin lügattan biran once silinmesi taraftariyim.

Motosiklet bir aractir, son hiz denemek zorunda degiliz. motosiklet yasal limitlerde de keyifli bir tasittir. Hiz sinirlarini asmak suctur. o sinirlarin olmasinin da bir sebebi vardir.
    saygilar
    espresso, Thracian, Ezio41 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Sanki sanal hayat yaşıyordu, "Play Again" yazısı çıkacak sanıyordu,
    Ama bilmiyor ki annesi hamile kalırsa bir daha kendisi dünyaya gelmeyecek.
    Arkadaş kumar oynamış ve kaybetmiş.
    Bedeli oldukça ağır olmuş.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki. Dünyanın her yerinde insanlar aynı insanlar, aradaki tek fark devlet idareleri arasındaki fark. Hatta o kadar ki, gurbetçiler orada kuzu gibi iken buraya gelince hepimizden terbiyesiz oluyor. O yüzden kişileri suçlayarak hiç bir şeyi çözemeyiz, ülke yönetimi bozuk, yeniden rayına sokmalıyız.
    Aslında devletten çok halkın kültür ve eğitim meselesi.Halk düzgün olunca devlet de düzgün oluyor.Sürekli Almanya'ya gidip gelen bir tanıdık var.Almanları şu şekilde anlatıyordu;
    "Alman bir arkadaş var.Beraber trafikte gidiyoruz,arabayı o kullanıyor.Adam bir tane kural ihlali yapmadı,bir tane kırmızıda geçmedi.En sonun bir tane ara sokağa geldik yol bomboş,kamera yok karşıdan gelen araba yok.Kırmızı yandı bu gene durdu.Sordum yol bomboş kamera yok ceza yemezsin niye duruyorsun.Alman arkadaş :biz ceza yemekten yada devletten korktuğumuz için değil başkalarının canına ve malına zarar vermekten korktuğumuz için kurallara uyuyoruz."

Özetle gurbetçi Türkiye'ye gelince kuduz gibi araba kullansa da Alman gittiği her ülkede kanunlardan korktuğu için değil başkasına zarar vermekten korktuğu için düzgün ve kurallara uygun araç sürüyor.Olay cezadan yemekten korkma yada devlet değil olay eğitim,kültür empati,başkalarının can ve mal güvenliğine saygı.

Şu forum bile kültürümüzün çok güzel bir yansıması.Açıkçası ben de bu arkadaşın kaza? sonucu hayatını kaybetmesine üzüldüm.Ama halka açık bir yolda 300 km ile kuduz gibi motosiklet kullanmanın hiç bir savunması olamaz.Tamam kendi hayatı istediği gibi harcar.Ama başka bir motorcuya çarpa onu da öldürür.Motorcuyu geçtik o alet 300 km ile yavaş giden başka bir arabaya arkadan çarpsa bıçak gibi arabayı yarar,arka koltukta oturan çocuk bebek kim varsa param parça eder öldürür.

Motosikletlerin çok yüksek hızlarda arabalara ne tarz hasarlar verebileceğini göstermek için 2 foto bırakıyorum.Hayat benim hayatım öleceksem ben öleceğim kimseye bir zararım yok diye tapa gaz 300 km ile motosiklet kullananlar bir incelesin.

Ezio41, arndiol, gurcanozturk ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında devletten çok halkın kültür ve eğitim meselesi.Halk düzgün olunca devlet de düzgün oluyor.Sürekli Almanya'ya gidip gelen bir tanıdık var.Almanları şu şekilde anlatıyordu;
    "Alman bir arkadaş var.Beraber trafikte gidiyoruz,arabayı o kullanıyor.Adam bir tane kural ihlali yapmadı,bir tane kırmızıda geçmedi.En sonun bir tane ara sokağa geldik yol bomboş,kamera yok karşıdan gelen araba yok.Kırmızı yandı bu gene durdu.Sordum yol bomboş kamera yok ceza yemezsin niye duruyorsun.Alman arkadaş :biz ceza yemekten yada devletten korktuğumuz için değil başkalarının canına ve malına zarar vermekten korktuğumuz için kurallara uyuyoruz."

Özetle gurbetçi Türkiye'ye gelince kuduz gibi araba kullansa da Alman gittiği her ülkede kanunlardan korktuğu için değil başkasına zarar vermekten korktuğu için düzgün ve kurallara uygun araç sürüyor.Olay cezadan yemekten korkma yada devlet değil olay eğitim,kültür empati,başkalarının can ve mal güvenliğine saygı.
    Bir Alman hastam vardı, yazlık aldı buradan. Klima taktırmış evine, ama dış ünite komşusunun yatak odasının yanında ve gürültülü çalışıyor. Adam şikayet etmiş buna, "başka yere al klimanı geceleri uyuyamıyorum" diye. "Bana ne, o senin problemin, benim keyfim gayet yerinde" dedim ona diye gevrek gevrek anlatıp bir de gülüyordu bana.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir Alman hastam vardı, yazlık aldı buradan. Klima taktırmış evine, ama dış ünite komşusunun yatak odasının yanında ve gürültülü çalışıyor. Adam şikayet etmiş buna, "başka yere al klimanı geceleri uyuyamıyorum" diye. "Bana ne, o senin problemin, benim keyfim gayet yerinde" dedim ona diye gevrek gevrek anlatıp bir de gülüyordu bana.

klima pervanesine bir nesne koy dönemesin, sonra bak eglenceye.

Alman , alamancı, gurbetci vs. bizim ülke bu insanlar için "arınma gecesi" modu. yapamadıklarını yapıp haz duyuyorlar.
    recaip bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    @Thracian muhtemelen yurt dışında hiç bulunmamış olabilir. Kanun koyucu; kuralları ve kanunları düzenli uygulamadığında her insanin içerisinde bir canavar çıkma potansiyeli oldukça yüksektir.

Mesela Hollanda'da trafik kanunları ve uygulama çok serttir. Fakat bağlantı noktalarında kamera vb kontrol mekanizmaları yoktur bazı yollarda, ve bağlantılarda çokça hız sınırı ihlal eden kişilere denk gelebilirsiniz.

Oto kontrol çok başka birşey gerçekten; bunun için bir insanın çok ciddi bir bilince erişmiş olması gerekir.
    drtayfun ve Mr.wind bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yurt dışında başkasına zarar vermekten korkmaları vicdanide olabilir.Vicdana bırakılmayacak kadarda sert adamın kıçındaki donunu alacak kadar ağır olmasıda etkilidir muhtemelen.

Düşünüyorumda sosyoekonomik olarak toplum gelişse belki insan hayatına verilen değer artar diyorum.Kaza yapan arkadaş S1000RR kullanıyorsa para var demekki oda çözmüyor bazı şeyleri.
    Yada bir kaç nesil bu ekonomik gelişmişlik sürmesi gerkiyor.Doyması lazım insanların bazı şeylere.
    Mr.wind, Osm@n ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Videoyu yeni seyredebildim.
    Kazadan hemen önce sanki bir köprü altı veya benzeri bir yerden geçiyor ve birden aşırı ışık görülüyor.
    Bu ışık gözlerini karartmış ve kontrolü kaybetmiş olabilir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu yeni seyredebildim.
    Kazadan hemen önce sanki bir köprü altı veya benzeri bir yerden geçiyor ve birden aşırı ışık görülüyor.
    Bu ışık gözlerini karartmış ve kontrolü kaybetmiş olabilir.
    Ben orda kadrana bakıp kafayı kaldırdığında kameranın netlemesi ile ilgili olduğunu düşündüm.Çekimde çok kalitesiz.
    Muhtemelen işlem için çektiği kopya bu.Bende çekim yapıyorum aynı isimde iki dosya oluşturuyor.Düşük çözünürlük ve boyuttaki dosyada işelmleri yapıp sonra asıl dosyaya uygulanıyor.Ben pek yapmasamda.Muhtemelen boyutu yüksek diye bu versiyonu yüklemişlerdir.Bunun yüksek çözünürlüğüne bakmak lazım.
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Ekipmanlar korumamış nedense

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yazık bir ailenin ocağına daha ateş düştü..

Trafik bilincimiz yok maalesef.. Rahmetli arkadaşın arkasından konuşucağım ama arkadaşlar karşı şeritten sakin sakin giden bir başka aileninde canı yanabilirdi. Hemde hiç hatası, suçu olmadan.. Trafikte bu kadar hızlı gitmenin hiç bir mantığı yok! Hiç bir keyfi ya da eğlencesi yok!

Yazık bu alete keyifle binmek varken gencecik yaşta gözlerini yumdu bu hayata..

Bende sürati seviyorum ama kendimi kontrol edebiliyorum. Kendime şunu amaç edindim. Ben kendi torunlarıma motosiklet sürmeyi öğreteceğim. Lan dedemize bak motora biniyor diyecekler! Bu keyfi yaşamadan umarım trafikte bi hödüğün altında kalmam!
    espresso bunu beğendi.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin kalanlara sabır versin.

Senelerdir bu forumu takip ederim burada okuduğum ölüm haberlerinin haddi hesabı yoktur. Genç yaşlarımda tepki gösteren insanlara 'ne anlatıyor ulan bu s.k kafaları' derdim.

Ama şimdi hiç ama hiç öyle düşünmüyorum. Adam açık açık suç işliyor. Benim ailemin çocuğumun olduğu bir araca o bariyerden seken araç çarpabilir canlarını alabilir.

Bugün ben o hızlarda ölsem vay amk arkamdan şunu demişler bunu demişler demem. Yiyemeyeceğin y.rrağın altına yatmasaydın koçum derdim kendime.

Burada duyar kasan arkadaşlar genç yaşlarındalar. Onlar da kendilerince haklılar...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    1000rr aldı diye otobana çıkıp 300kmh hız yapması şart değil. Kazadan önce arasından geçtiği motora çarpsa ki çok yakındı, o insanların günahı ne?.. Hız ve şekil hariç en ufak avantajı olmayan, sırf basıp tatmin olmaya yarayan makineler racingler bana göre. Allah rahmet eylesin, çok zor bir durum, hayat bu kadar ucuz olmamalı. Hatanın bedeli ancak bu kadar ağır ödenebilir. Kazada gördüğüm tek bir hata var oda kadranda yazan hız..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.
    Yakınlarına sabır versin.
    Keşke daha bilinçli bir insan olup, yakınlarına bu acıyı yaşatmasaydı.

Bence kask kamerası haklı olduğunuz kazaları kanıtlama hariç çok gereksiz bir şey.
    Belki benim için öyledir.
    Bir iki kez kaska kamera taktım.
    Gereksiz aksiyonlara giriştiğimi farkedip hemen kendi kendine ne yapıyorsun oğlum sen deyip adam gibi sürmeye başladım.
    Kamera varken virajlara daha sert girip daha fazla yatmaya çalışıyorum.
    Daha fazla top speed yapıyorum.
    Kamera olunca kendimizi J.Bond filmlerindeki motosiklet aksiyon sahnesi çekiyor mu sanıyoruz artık bilmem.

Edit:
    Gerçekten insanlık ölmüş
    Az önce ekşideki başlığa baktım biraz.
    Herkes hayatında hiç hata yapmıyormuş gibi, vefat eden arkadaş için vermiş veriştirmiş.
    (Bizim forumda bile iyi olmuş diyecek insanlar vardır eminim)
    Toplum olarak çok vahim bir durumdayız.

Kusura bakmayın ama ben bu tiplere iyi olmuş diyorum. Kaza anında motor karşı şeride fırlayıp bir araca saplanabilir bir aileyi yok edebilirdi, veya kendi şeridinde başka bir kazaya sebep olup masum insanların canını yakabilirdi. Hız limitlerinin belli olduğu bir yerde 300km/h hıza çıkar ve ölürsen bir pislik ortadan kalkmış derim bende. ayrıca toplum olarak vahim bir durumda değiliz, senin zevkin başkasına zarar veremez arkadaşım.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Allah rahmet eylesin. Arkadaş yani yanlış anlamayın ama gereksiz ve boş konuşan çok arkadaş var. Yok o hızlara çıkılır mı vs diye ? Bu kişi hız denemesi yapmıyor kuzey marmara otoyolundan söz ediyoruz. Ülkemizde pist dışında başılacak en verimli paralı yol ! Yani ben o yolda motorla da çok zorladım evet tehlikesi var farkındayım ve ona göre sürüyoruz. e5 de 120 ile giderken de ölme riskin var kuzey marmara da 120 ile giderken de var . Tahmini olarak elektronik ve mekanik hataları dikkate almadan olabilecek en doğru şey 250 kmh civarında gezerken kafayı diktiğinde ve yan rüzgarda varsa vücudun paraşüt etkisi görüp serit oynatması olabilir ancak bu daha çok tokatlama gibi daha hızlı tepki verdirir. Yani rüzgar etki yaptı desek video da daha hızlı bir sola çekme ya da refleks hareketi olmalıydı.Burada motor yavaş yavaş sola doğru çekiyor. Kişi bilincini kaybetmiş olacağını da sanmıyorum çünkü bakış açısı düşmüyor. Gerçekten de çok tuhaf yani bilemiyorum

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Maddeler halinde; (Kafa karışık)
    1)Yukarılardaki tartışmaya istinaden;insan toplulukları öz benlikleri veya vicdani özelliklerine güvenerek yönetilemez.İnsan doğasında iyilikle eş düzeyde kötülük vb.duygular karışık vaziyette mevcut. Kanun ve denetlenebilir kurallar ve hatta devlet bunun için var.Peki mevcut olayda kurallar üzerinden bir analize luzum var mı? Bıçak satılıyor diye alıp kendini kesmen gerekmiyor!Git yemek yap.
    2)Arkadaşımıza rahmet diliyorum fakat öncesinde insan hayatını tehlikeye soktuğu için cezasını çekmesi dileğimle birlikte.
    3)Bazı dostlar paran var racing motor aldın diye.... başlayan cümleler kuruyor.Güneydoğuda küçük bir ilçede yaşıyorum, çinli cg motorlar sokak aralarında kontrolsüzce 45 km hızla(o yol için 300 km ye eşdeğer) geziyorlar.Yani burada motorun racing veya cg olması ana unsur mu bunu bir daha düşünmek lazım.Soru;son bir yıl içerisinde uzun yol racing ölümlü kaza sayısı vs son bir yıl şehir için cg.vb ölümlü kaza?
    4)Eğer forumda geriye doğru gidilirse benzer yüzlerce konu açılmıştır, gelişmiş bir zihin için hız tutkusunun tahmin mekanı otoyol OLAMAZ, OLMAMALI.Eğer oluyorsa ve cana zarar vermeden kendini imha etmişsen müsade edinde tehlikeye attığınız insanlardan bazıları size sitem etsin,kızsın!Senin hız tutkunun tatmini için insanları tehlikeye atman hiçbir empatiyi saygıyı haketmiyor.Prof.dağcılık, kampçılık,parasütle atlama,bungee jumping....vb birçok etkinlik yapan insan adrenalin tatmini sırasında yaşamını yitiriyor.Bu insanlara empati beslemek gayet makul ailesini kendisini ilgilendirir fakat başka insanları tehlikeye attığın noktada duracaksın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. Arkadaş yani yanlış anlamayın ama gereksiz ve boş konuşan çok arkadaş var. Yok o hızlara çıkılır mı vs diye ? Bu kişi hız denemesi yapmıyor kuzey marmara otoyolundan söz ediyoruz. Ülkemizde pist dışında başılacak en verimli paralı yol ! Yani ben o yolda motorla da çok zorladım evet tehlikesi var farkındayım ve ona göre sürüyoruz. e5 de 120 ile giderken de ölme riskin var kuzey marmara da 120 ile giderken de var . Tahmini olarak elektronik ve mekanik hataları dikkate almadan olabilecek en doğru şey 250 kmh civarında gezerken kafayı diktiğinde ve yan rüzgarda varsa vücudun paraşüt etkisi görüp serit oynatması olabilir ancak bu daha çok tokatlama gibi daha hızlı tepki verdirir. Yani rüzgar etki yaptı desek video da daha hızlı bir sola çekme ya da refleks hareketi olmalıydı.Burada motor yavaş yavaş sola doğru çekiyor. Kişi bilincini kaybetmiş olacağını da sanmıyorum çünkü bakış açısı düşmüyor. Gerçekten de çok tuhaf yani bilemiyorum
    Hız denemesi yapmıyor! Gereksiz ve boş konuşan insanlar var!
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddeler halinde; Prof.dağcılık, kampçılık,parasütle atlama,bungee jumping....vb birçok etkinlik yapan insan adrenalin tatmini sırasında yaşamını yitiriyor.Bu insanlara empati beslemek gayet makul ailesini kendisini ilgilendirir fakat başka insanları tehlikeye attığın noktada duracaksın.
    Dediğiniz sporlar ve aşırı hız tutkusu aslında tıbbi bir rahatsızlıktan kaynaklanıyor. Bu insanların beynindeki reseptörler daha az hassas olduğundan heyecan duymakta zorlanıyorlar, o yüzden bu extrem sporları yapıyorlar ki eş değer adrenalin seviyelerine çıkabilsinler. Şimdilik tedavisi var mıdır bilmiyorum, ama bir hastalık var onu biliyoruz.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Dümdüz yolda bariyere doğru gidince lastik patladı diye düşünmüştüm ama videonun başladığı an hızı oldukça düşük ,
    lastikde sorun olsa tekrar gaz açmazdı herhalde ,
    görüntü net değil sanırım 80 km civarı o mavi otomobili sağından geçiyor ve sonra tapagaz 297 e kadar çıkıyor ,
    o otomobile yaklaşırken aniden yavaşlamış belki yol verme mevzusundan sinirlenmiştir , konsantrasyon kaybı ve tecrübe eksikliği sonucu ki rahmetli 280 küsürde aniden doğrulmuş ve akabinde kontrolü kaybedip bariyerden uzaklaşmaya fırsat dahi bulamamış olabilir..
    yukarıda super sport tecrübeli arkadaşların yazdıklarına katılıyorum o hızda değil kafanızı kaldırmak dizinizi bile motordan ayırsanız denge bozuluyor , kullandığım motor daha az rüzgar alıyordur max hızı 220-230 ile giderken motorun üzerine yatmam gerekmiyor ama hafif öne eğiliyorum , kafamı beş cm bile yukarı kaldırsam o hızda motordaki huzursuzluğu hissediyorum..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)