Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kuzey Marmara Otoyolunda yüksek hızlı ölümlü kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin , göstergenin solunda yanıp sönen eğer çekiş kontrol ışığı ise arka lastik patlamış olabilir , lastikte fitil varsa o hızda yarılmaması zaten mucize..
    O ışık yanılmıyorsam servis bakım ışığı, çekiş kontrol ve abs ışıkları sağ kısımda bulunuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, çok üzücü bir durum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazık etmiş kendine. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabırlar dilerim.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar sağdan sert çarpmış bana öyle geldi ,sağda tepecikler varken rüzgarı engellemiş ama tepecikler bitince yada tepecikler arası boşluğa gelince diyelim ,rüzgar savurmuş benim tahminim tabi ,daha önce başıma çok geldi ,rüzgarlı havalarda yüksek hız en olmayacak şey Allah rahmet etsin
    bu yorumu yazıyordum sende rüzgar demişsin ekledim
    Katılıyorum ruzgarli havada yüksek hız cok tehlikeli gecen yaz Bozcaada dan donerken çanakkalede uzun sure ruzgara maruz kaldim bazen cok sert esip beni seridin bi sağına bi soluna atiyordu. Cok tehlikeli

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kuzey Marmara otoyolu gibi cok fazla ruzgar alan bir yolda hem de bu aylarda 299'culuk oynamak, hic mantikli degil.

Sevenlerinin basi sagolsun.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bence orda adamın tansiyonu falan düşmüş gözü kararmış olabilir diye düşünüyorum. o yol o hızda kaza yapılabilecek gibi durmuyor. viraj yok bişey yok. ya da önüne değil de sağına soluna bakarken bariyere girmiş olabilir. yani olağan dışı birşeyler var anlayamadım. ya da çok şiddetli ve ani rüzgar da olabilir.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğal seleksiyon. Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin.
    en yakın zamanda sevdiklerini kaybetmen dileğiyle insaniyetini kaybetmiş mahlukat seni
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    köprü altını geçtikten sonra neden doğruluyor hiç anlamadım, rüzgarın şiddetiyle kendini geriye atmış ve kontrol gitmiş.
    tecrübe eksikliği bariz, 200'lü hızlarda bile kameraya bakılırsa motor üstünde çok oynuyor, ayda yılda bir bastığımda ben göstergeye bakmaya korkuyorum bir saniyede katedilen mesafe ne kadar fazla, yoldaki ufacık dönüşler bile yeterli kaza yapmaya, gözü aynaya takılmış da olabilir, 1 saniye yeterli. o hızlara çıkmak hiç akıllıca değil, 300 nedir yav.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    MT-09 SP
    Motosiklet CBR 1000RR-R modeli. Solda hangi ışık yanıyor çözemedim ama boş vites ışığı yeşil olarak yanmadığına göre smart key indicator veya steering lock indicator ışıklarından birisi yanıyor. Bu da bana elektronik bir arıza sonucu gidon kilitlenmiş falan olabilir çıkarımı yaptırdı. Tecrübesiz adam bu kadar pahalı bir motosikleti neden alsın benim kafam basmıyor. Bu işte farklı bir iş var. Allah rahmet eylesin, kalanlarına sabır versin.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Üzücü.Azraille dans edersen sonuçları üzücü oluyor.Kimsenin ölümünden memnun olmuyoruzda efendi efendi kullanırken başkası tarafından kaza yapıp vefat edene daha çok üzülüyoruz.Fark orada.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar lastik patladı,teknik sorun var diye kendimizi avutmayalım.Olay yüksek hız,yan rüzgar ve deneyimsizlikten olmuş.O hızlarda lastik patlasa zaten direk yere yapışır yada takla atarsınız.Düz konumdaki iken gidon kesinlikle kitlenmez.Oldu da gidon kitlendi zaten o hızlarda motosikeleti gidon ile değil kendi vücudunuz ve dengeniz ile yönlendiriyorsunuz.O hızlarda gidonu sert oynatmaya kalkarsanız zaten yere kapaklanırsınız.Yanan Honda Smart Key lambası kullanma klavuzuna göre yüksek sesten yada radyo dalgalarından yanıp sönebiliyormuş.Zaten videonun başından beri ışık yanıp sönüyor.Dikkat ederseniz adam kafasını kaldırdığı gibi motosiklet rüzgardan sola çekmeye başlıyor.O yolda aşırı derecede yan rüzgarların olduğu yol.Bırakın motosikleti,arabaları bile etkiliyor.300 km ile giderken yan rüzgarların olduğu yolda kafayı kaldırırsanız motorun dengesinin bozulacağını bilmek için sanırım Valentino Rossi olamaya gerek yok.

Allah sevenlerine sabır versin.

https://www.manualslib.com/manual/19....html?page=193
    gurcanozturk, Shrieker ve Osm@n bunu beğendiler.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah rahmet eylesin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin , göstergenin solunda yanıp sönen eğer çekiş kontrol ışığı ise arka lastik patlamış olabilir , lastikte fitil varsa o hızda yarılmaması zaten mucize..
    Sanmıyorum. Işık yanıp sönmeye başladıktan sonra hız kazanmaya devam ediyor. Sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Iinternet te rahmetli ve kaza hakkında çok kaba incitici ve acımasız yorumlar var,inanın bu toplum bizleri hiç sevmiyor.
    Ailesine sabir dilerim.
    tommygun ve levend84 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ekşisözlük'e gireyim dedim de inanın 2-3 sayfa okuyamadım. Yok "iyi olmuş" , yok "doğal seleksiyon" , yok "o, bu" Vicdansız bir ulus olduk. Otomobil sürücüsü motosiklet sürücünden nefret ediyor, motosiklet sürücüsü otomobil sürücüsünden nefret ediyor. Motosiklet sürücüsü de motosiklet sürücüsünden nefret ediyor. Bu ne yahu kardeşimiz, belki de evladımız yaşında biri ölmüş, millet olarak nefret kusuyoruz.
    Voltaren, espresso ve mattiadestro bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en yakın zamanda sevdiklerini kaybetmen dileğiyle insaniyetini kaybetmiş mahlukat seni
    Bir gün kaybedeceğim zaten. Ölümsüz olan sevdiğim yok. Ama hemen hepsi gereksiz risk almaktan kaçınan kişiler.
    Bu arkadaş ehliyet almaya hak kazandığına göre aklı başında, muhakeme yeteneği olan birisi. Trafikte 300km/st ile gitmenin risklerini de bilmiyor olamaz. Bu riskleri bilerek o hıza çıkmış. Kendi tercihi.
    Kendisine rahmet, sevenlerine sabır diledim. Ağlayayım mı arkasından?
    Alman_, gurcanozturk, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Profesyonel bir amaca hizmet etmedikçe ss motor kullanmanın aşırı riskli bir hadise olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    250r
    Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin.
    Trafikte bu kadar yüksek hızlara çıkmayı nasıl cesaret ediyor insanlar anlamıyorum.
    drtayfuna katılıyorum.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Allah rahmet eylesin..

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün kaybedeceğim zaten. Ölümsüz olan sevdiğim yok. Ama hemen hepsi gereksiz risk almaktan kaçınan kişiler.
    Bu arkadaş ehliyet almaya hak kazandığına göre aklı başında, muhakeme yeteneği olan birisi. Trafikte 300km/st ile gitmenin risklerini de bilmiyor olamaz. Bu riskleri bilerek o hıza çıkmış. Kendi tercihi.
    Kendisine rahmet, sevenlerine sabır diledim. Ağlayayım mı arkasından?
    Arkasından aglaman degil en azından saygı duyman yeterli cbr 1000rrr binen birisi bunun sahilde gezmek ıcın almıyor ki arkadasta en uygun yere cıkmıs kuzey otoyoluna . Sanssız bi kaza sonucu hayatını kaybeden birine dogal seleksiyon yazarsan bu senin acizliğin olur. Aile çok onemli sana veremedikleri çok şey var üzüldüm adına
    cekalp ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)