Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kuzey Marmara Otoyolunda yüksek hızlı ölümlü kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde saatte 300 kilometre hıza ulaşan motosiklet sürücüsü Vedat A. Kemerburgaz yol ayrımı mevkiinde motosikletinin hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisi ile olay yerinde yaşamını yitiren motosiklet sürücüsünün kaza anı kask kamerası tarafından kaydedildi.

Video için lütfen Tıklayınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sevenlerine sabırlar dilerim. Allah rahmet eylesin.

Ancak, ne oldu da, sola doğru yatmaya başlıyor. sanki tünele girmişte, bilinç kapanmış gibi.
    Daha 10sn önce bilinç yerinde sollama falan yapıyor.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Motosiklet sola doğru yönelmeden önce motor lambası yanıyor bir süre. Acaba bir arıza mı meydana geldi o esnada. Allah rahmet eylesin...
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende birkaç kere izledim ve varabildiğim tek sonuç: bazen bir süre yatarak hızlı gittikten sonra kalkar ve yavaşlarız, öyle yapmak istediğini düşünüyorum ancak kalktıgı andaki denge kaybı ki, (kafasını kaldırdıktan 2 saniye sonra kaza yapıyor) çok hızlı gittiği için hiçbir hatayı kaldırmıyor... varabildiğim tek sonuç bu

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Galiba kafayı kaldırınca rüzgar kafasına çarptı ve attı gitti adamla motoru ayrı yerlere. O kadar hızla yolda çakıltaşı olsa zaten ölüm kaçınılmaz. Ne delilik bu hiç anlamıyorum ? Ben 80'i geçince ödüm patlıyor. Adrenalin bağımlılığı tabii, tedavi gerektiren bir rahatsızlık aslında.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Allah rahmet eylesin. Kaç kere döndü sayamadım, 15-20 takla vardır... :(

Ben şöyle anladım; 280km/s süratte giderken kafa/gövde tekerin hafif solunda kalacak şekilde doğruluyor, vücut paraşüt etkisi yaparak frenleme yapıyor, bu da motoru sola doğru bariyerlerin üzerine yönlendiriyor.

Böyle bir süratte giderken sağlam bir frenleme yapıp hızı 120 civarına düşürmeden doğrulmamak lazım diye bir ders çıkardım. (Çok anlamlı bir ders değil aslında; çünkü 280km/s ile ASLA motosiklet sürmeyeceğim...)
    drtayfun, espresso, natijax ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Sanki doğrulunca rüzgardan hakimiyeti kaybetmiş gibi geldi bana.. bariyere yakın olduğu için toparlama şansı kalmamış...

Motosikleti
    cb250r
    Allah rahmet eylesin,cok kotu goruntu..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Allah rahmet eylesin.. Ülkemizin şartları super sport makine kullanımına uygun değil. Hem gerekli eğitimleri almıyoruz hem de yol ve trafik kültürümüz müsait değil. Genel olarak bütün markaların yüksek cc'li hız motorları ülkemizde satılmamalı, satılacaksa da sadece pistte kullanılmalı ve pist için ayrı bir ehliyet verilmeli.

1.5 yıldan beri gariban sport touring kullanıyorum. Sadece bir kere top speed denemesi yapabildim (224 km). Trafiğin yoğun olduğu ve asfaltın rezil olduğu bu yollarda 300 km'lere çıkabilmek ve hayatta kalabilmek şanstan başka bir şey değil..

Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Çok üzücü. :(

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mekani cennet olsun çok kötü bir kaza gerçekten. Rüzgarın sert esişinden dolayı kaza gerçekleşmiş olabilir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Allah rahmet etsin.

Sanki sol dikiz aynasindan arkaya bakarken kontrolu kaybetmiş gibi,video da sola dogru meyilleniyor.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Allah rahmet eylesin. Sanirim olumlu kaza motosiklet istatistigi yapilsa, racing makineler basi ceker. 150le giderken hatanin telafisi belki olur da 250 300de imkansiz.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Allah rahmet eylesin, üzücü ve ürkütücü.

Arabayı sollama şekli ilginç, neden motorun soluna bu kadar yönelerek gidiyor(kaskının yansıması da gidonun solunda), 270e kadar redlineda 3. viteste neden gidiyor anlayamadım, vurmadan önce de 4. vites 290-300 civarlarında. Rüzgardan olmaz demiyorum da rüzgarla da alakası yok gibi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah rahmet eylesin. Kendi ölümünü kask kamerasına çekmek kadar da acı bir olay yok. Ailesine sabırlar dilerim. Birkaç sene önce motovlogger bir arkadaş da yanılmıyorsam Eskişehir taraflarında kendi ölümünü çekmişti.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekani cennet olsun çok kötü bir kaza gerçekten. Rüzgarın sert esişinden dolayı kaza gerçekleşmiş olabilir.
    rüzgar sağdan sert çarpmış bana öyle geldi ,sağda tepecikler varken rüzgarı engellemiş ama tepecikler bitince yada tepecikler arası boşluğa gelince diyelim ,rüzgar savurmuş benim tahminim tabi ,daha önce başıma çok geldi ,rüzgarlı havalarda yüksek hız en olmayacak şey Allah rahmet etsin
    bu yorumu yazıyordum sende rüzgar demişsin ekledim

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğal seleksiyon. Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Allah rahmet eylesin.

Normal bir kaza durumu değil. Çok büyük ihtimalle lastiği falan patladı.

Ahh be abi ne gerek var böyle şeylere hiç anlamıyorum kimsenin sevdiklerine bunu yapma hakkı yok. Allah rahmet eylesin ama

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Allah rahmet eylesin , göstergenin solunda yanıp sönen eğer çekiş kontrol ışığı ise arka lastik patlamış olabilir , lastikte fitil varsa o hızda yarılmaması zaten mucize..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)