Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sabrin Sonu Selamet Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugun guzel havayı da firsat bilip, Istanbul'u gezdim. Hersey gayet guzeldi ta ki, kirmizi isikta geri gelen bir arabaya kadar. Ben sag tarafindan gectim ve isikta durdum
    Yan yola girerken baktim bana bakiyor, ne oldugunu da anlamadim, ne oldu bir sorun mu var dedim, "ne kornaya basiyorsun lan" dedi. Hasminallah ben kornaya falan basmadim dedim hem bassam yasak mi dedim, sinkafli bir kufur etti, aynisini iade ettim. On metre gecmeden bir daha durdu, hirsini mi alamadi ne bir kufur daha, indim motordan ben de ona misliyle saydirdim, in asagi dedim yok. Kendime kizdim hic muhatap olmamaliydim diye ama bu ne arkadaslar ya, yemin ederim bir gram sucum, tahrikim varsa, kime kizdi da benden cikarmaya calisti anlamadim
    Ama en azindan rahat olun 6 ay kimseye kufur edemez, serilikte sinifta kaldi korkak
    Dipnot: Hayatta kavgayi sevmem, tarfikte onume atlayana bile ses cikarmam , sakinimdir ama nereye kadar.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu işlerde kalbim ve kafam farklı şeyler söylüyor. Kalbim, "iyi yapmışsınız keşke ağız burun da dalıp komaya soksaydınız, böylelikle efendi olmayı öğrenir" diyor. Aklım da "Sizden dolayı g.t oldu ya hırsını başka motorculardan çıkaracak" ya da "Sizin bu davranışınızdan cesaret alan başka bir motorcu bir gün silahlı bir magandaya denk gelip telef olacak" diyor. Sizin pozisyonda olsam muhtemelen sizin gibi davranırdım, bende sinir anlık çıkıyor. İnşallah insanların daha sakin olduğu bir Türkiye'yi görmeye ömrümüz yeter.
    espresso bunu beğendi.

Insallah tek temennim bu. Gormezden gelmek en guzeli ama adam gozunun icine baka baka kufur edince sabretmek icin evliya olmak gerek. Insanlarin terapiye ihtiyaci var , gunesli bir gunde keyifli, agir agir motora biniyorsunuz ,bir zat yuzunden butun keyfiniz alt,ust oluyor. Yine de sabredebildigin kadar sabretmek en dogrusu sanirim.

Bende genel olarak kavgadan kaçan kafadayımdır karşımdaki ne kim bilmiyorum sırf 10 saniyelik bi olay için bıçaklanmaya değmez veya baktın adam dayak yiyor olduda düştü kafasını vurdu al başına belayı.Bir kere trafikde birisinin önünü kesip arabadan inmiştim el hareketi yaptığı için özür diledi paşa paşa gitti ama magandanın teki olup bana zararda verebilirdi.En iyisi olabildiğince uzak durakmak siter dayaj ye ister dayak at

muyurekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Aslında deneyimli motorcular olarak önünüze geleni dövseniz biz acemiler daha güvenli sürüş yaparız

Motosikleti
    domicik 400 ug
    geçen bir ibne motoru park ettim eczanenın onunden nöbetçi eczanın adresini alıcam 10 sanıye surmeyecek bir bmwli araç heyy çek oraya koyucam arabayı dedi.
    la havle dedim en ağır şekilde hareket ettim buyur problem mi var dedi. acelem var bir bok istiyorsun onu da emir vererek istiyorsun dedim aynen problem var dedim. sonra bir şeyler dedi yanıma geldi bir şeyler dedi ne suratına baktım ne dinledim ne cevap verdim. arkadan konuştu durdu. ne dedi acaba s*k kafalı.

hayır bir motorcudan yer isteyebilirsiniz buna bakın zerre lafım olamaz veririm de. ben bir motorcudan arabadayken istemem ama isteyene veririm ama buına zorundaymışım gibi konuşmalar ve emir cümlesiyle konuşmalar bir çeşit gerizekalı olduğunuzu gösteriyor.
    ben kaç defa motorcu gördüm arabamın gireceği yer bir kez dahi istemedim yer. neden isteyeyim? git ara bul yeni yer. ben fatihte oturuyorum 1 saat yer aradığım oldu bana park yeri zorluğundan bahsetmeyin. istemedim istemem.
    isteyene tekrar söylüyorum lafım yok ama lütfen rica diye bir şey var. rica edin seve seve veririm. bu insanlar sahiden mal güzel konuşmayı bilseler yılanı deliğinden çıkarırlar anca aptal aptal moral bozuyorlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Haftaiçi sabahları Kızıltoprak'ta simitçi bir amcadan peynirli zeytin ezmeli simit alıyorum. Simitçi Muharrem Abi yaşlı ama dinamik bir Abi. Yine de en kıl olduğum konu; itin tekinin arabayla yanaşıp arabadan inmeden babası yaşında adamı ayağına çağırarak simit siparişi vermesi. Muharrem Abi'de de onur, gurur yok. Kaniş gibi arabacının ayağına gidiyor "Buyur beyim" diye.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerde kalbim ve kafam farklı şeyler söylüyor. Kalbim, "iyi yapmışsınız keşke ağız burun da dalıp komaya soksaydınız, böylelikle efendi olmayı öğrenir" diyor. Aklım da "Sizden dolayı g.t oldu ya hırsını başka motorculardan çıkaracak" ya da "Sizin bu davranışınızdan cesaret alan başka bir motorcu bir gün silahlı bir magandaya denk gelip telef olacak" diyor. Sizin pozisyonda olsam muhtemelen sizin gibi davranırdım, bende sinir anlık çıkıyor. İnşallah insanların daha sakin olduğu bir Türkiye'yi görmeye ömrümüz yeter.
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende genel olarak kavgadan kaçan kafadayımdır karşımdaki ne kim bilmiyorum sırf 10 saniyelik bi olay için bıçaklanmaya değmez veya baktın adam dayak yiyor olduda düştü kafasını vurdu al başına belayı.Bir kere trafikde birisinin önünü kesip arabadan inmiştim el hareketi yaptığı için özür diledi paşa paşa gitti ama magandanın teki olup bana zararda verebilirdi.En iyisi olabildiğince uzak durakmak siter dayaj ye ister dayak at
    Alıntı muyurekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında deneyimli motorcular olarak önünüze geleni dövseniz biz acemiler daha güvenli sürüş yaparız
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen bir ibne motoru park ettim eczanenın onunden nöbetçi eczanın adresini alıcam 10 sanıye surmeyecek bir bmwli araç heyy çek oraya koyucam arabayı dedi.
    la havle dedim en ağır şekilde hareket ettim buyur problem mi var dedi. acelem var bir bok istiyorsun onu da emir vererek istiyorsun dedim aynen problem var dedim. sonra bir şeyler dedi yanıma geldi bir şeyler dedi ne suratına baktım ne dinledim ne cevap verdim. arkadan konuştu durdu. ne dedi acaba s*k kafalı.

hayır bir motorcudan yer isteyebilirsiniz buna bakın zerre lafım olamaz veririm de. ben bir motorcudan arabadayken istemem ama isteyene veririm ama buına zorundaymışım gibi konuşmalar ve emir cümlesiyle konuşmalar bir çeşit gerizekalı olduğunuzu gösteriyor.
    ben kaç defa motorcu gördüm arabamın gireceği yer bir kez dahi istemedim yer. neden isteyeyim? git ara bul yeni yer. ben fatihte oturuyorum 1 saat yer aradığım oldu bana park yeri zorluğundan bahsetmeyin. istemedim istemem.
    isteyene tekrar söylüyorum lafım yok ama lütfen rica diye bir şey var. rica edin seve seve veririm. bu insanlar sahiden mal güzel konuşmayı bilseler yılanı deliğinden çıkarırlar anca aptal aptal moral bozuyorlar.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaiçi sabahları Kızıltoprak'ta simitçi bir amcadan peynirli zeytin ezmeli simit alıyorum. Simitçi Muharrem Abi yaşlı ama dinamik bir Abi. Yine de en kıl olduğum konu; itin tekinin arabayla yanaşıp arabadan inmeden babası yaşında adamı ayağına çağırarak simit siparişi vermesi. Muharrem Abi'de de onur, gurur yok. Kaniş gibi arabacının ayağına gidiyor "Buyur beyim" diye.
    Ya benim anlam veremedigim konu da bu, haftada beş gun arabaya biniyorum iki gun motora belki bir gun, ama araba kullanirken bunlarin havalarini hissetmiyorum. Kendimin fena olmayan bir araci var aileden dolayi zamaninda cok lux arabalara da bindim ama ne kimseyi hakir gordum ne kucumsedim. Eger ki bindigin araba , yaptigin is , karakterini degistiriyorsa kusura bakma karakterin oturmamistir.
    Belki de "bizi kucumsuyorlar" . Bu gun bmwye binersin yarin dolmusa , sermaye dusmani filan degilim sadece "adam" olmak lazim.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabrın sonu selamettir. Fakat, sabretmek zordur. Bu zorluğu gögüşleyebilenler selamete ulaşabiliyor ancak.
    Aranızdaki diyalogun bir algoritmasını çıkarırsanız ikinci yanlışın "bir sorun mu var?" diyerek kendinize ait olduğunu görürsünüz. Arızayı görmüşsünüz. Ama ona kapıyı siz açmışsınız. Keyifli bir gezinti için yola çıkıp canınızı sıkmışsınız. Biraz dişinizi sıkıp size baktığını görmeyecektiniz.

"Adamı hacamat etseydin obi" cileri uyarıyorum. Toplum çok değişti. Hak, sıra, ahlak kavramları yok olmaya yüz tuttu. Böyle şeyleri ne yapın, ne de tavsiye edin. Zarar görüp yakınlarınızı üzmeyin. Siz değil o zarar görse ne olacak. 1-2 yıl önce otomobil sürücüsünü öldüren motosiklet sürücüsü şimdi çok mu mutludur hapiste?

Kazasız, belasız ve keyifli sürüşler.
    bursalıali, natijax ve konfucyus bunu beğendiler.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evladının mezarı başında
    ağlayan bir anne baba gördünüz mü hiç?
    Kardeş?

Hiçbir insan evladı
    o manzaraya dayanamaz...

Ne Kendinizinkileri,
    Ne de başkalarının ana babasını,
    kardeşini
    o hale sokmayın.

Dayım rahmetli trafikte itlik yapan oldu mu
    Gülümser,
    Sadece kendisinin duyabileceği tonda
    Hoşt hoşt hoşt derdi.
    😊

" Oğlum belânı satın al ! "
    Bana verdiği en büyük öğüttür.

Ortalıkta pek delikanlı kalmadı.
    Bok yoluna gitmeyin.
    erensel, bursalıali, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen yıne şanslısın.

geçen konvoy yaparken trafik polisinin bize yol acması esnasında bir şoför arkadaş "banane bana yeşil" diyerek üstüme cıkıyordu.

Buradaki dikkat edilecek noktalar

1 - Konvoy var
    2 - Trafik polisi var
    3 - Trafik polisinin oldugu yerde lamba kuralları işlemez
    4 - sonrasında mağdur edebiyatı yaptıgına göre cinsiyeti siz tahmin edin.
    konfucyus bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)