Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Canı sıkılan gelsin piyasayı konuşalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Hava soğuk, pek bir belirsiz şu saatlerde. Biraz piyasa araştırması yapıp canı sıkılarak geldim.

Neler olmuş böyle? 250 cc bloklu japonlar 40k TL den başlıyor. Tracer 70k TL'den başlıyor. Fiyatlar aşırı yükselmiş.

Geçici diye aldığım çinli motosikletimin bile piyasası ortada hoş ama satıcıların azımsanamayacak kısmı otomobil takaslı yazmış ilanlara.

Ne alacağımı kararlaştıramadım. Önceden bir fiyat bandında bir sürü seçenek olurdu. 1.000 - 5.000 TL üzerine ekleyince farklı seçenekler olurdu. Artık makaslar çok fazla.

Dominar 400, CF Moto 250SR, Yamaha MT25, Kawasaki ER6N, Kawasaki Versys, Suzuki VStrom, CBF 600, CBR500R, CBF 1000.. hepsine baktım neredeyse. Fiyatlar anlamsız derecede yüksek. Satıcılara da hak veriyorum ancak bu fiyatlar sizce de çok yüksek değil mi otomobillere kıyasla. Sizce nerede son bulur bu durum?

Galiba yine kendi lafıma dönüyorum: "En iyi motosiklet sahibi olduğundur"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    2019 da aldım ben versys'i zamanında iyiki almışım diyorum

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    kuzenim 2014 yılında

1700 tl'ye 0km cup almıştı.
    bende almak istedim para biriktirmeye başladım.
    2020 de aynı modelin 2. elini 8bin tl ye aldım. (şuan 11k civarı)

şuan satıp üstüne 3-5 bin lira koysam anca daha kötüsünü alabiliyorum.
    bunada şükür. ekonomi havalanıyor.
    kuzenimin ilk aldığında 13 tl ye fullediği depoyu dün 32 tl ye doldurdum.
    birbilent bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    bence şurada son bulur. seçimle beraber yeni iktidar, en az 2 dönem içe kapanma, üretim, üretim ve üretim. küçücük saman tanesine kadar üretim.
    gerçekçi bir yönetim ile 2 döneme düzelme hiç bilemedin en azından gerileme döneminden duraklama dönemine geçebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence şurada son bulur. seçimle beraber yeni iktidar, en az 2 dönem içe kapanma, üretim, üretim ve üretim. küçücük saman tanesine kadar üretim.
    gerçekçi bir yönetim ile 2 döneme düzelme hiç bilemedin en azından gerileme döneminden duraklama dönemine geçebiliriz.
    Yeni iktidar mi ? Sen Erdogani i secim yoluyla yikmak isteyenlerdesin galiba..Seni simdi cumhuriyet savcilarina sikayet ediyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Piyasayanin bu gidisatina motomania el koyacaktii.Var mi bi gelisme akadaslar ?
    Vargath bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    toparlanmak icin recete aci, tedavi zorlu olacak.

Kisa vadede nefes alabilmemiz icin, ulkeye yuklu miktarda dolar girmesi lazim. Buda ancak yabanci sermaye ile mumkun olabilir. Gel gör ki, akp iktarda oldugu surece 1 cent bile girmez.

Neden gelsin ki yabanci sermaye? söförü deli olan taksiye, hic musteri gelir mi?

orta ve uzun vadede, cari acigi kapatmak icin uretime agirlik verilemesi lazim. Tarim ve hayvancilik basta olmak uzere, uretme imkanimiz oldugu halde ithal ettigimiz urunlerin uretimine hiz vermemiz lazim.

simdi burda bunun hesabini kitabini yapacak halimiz yok. Herseye devlet yetisemez tamam da, bu tarim ve hayvanciligik bakaigi da bi zahmet bi boka yarasin.

Su zamana kadar ampul hukumeti habanci sermayeyi cekip ulkenin fakirlesmesini engelledi. Bakin zenginlestirdi demiyorum, fakirlesmesini engelledi.(bkz:2002 alim gucu vs 2021 alim gucu)

Heryere yollar binalar hastaneler camiler yaparak ta hem yandasini besledi, hemde kendi aslan payini cukkaladi.

Alenen yapilan kamu bankalarinin dusuk kurdan dolar satimi, belediyelerin vakiflara aktardigi paralar, merkez bankasi altin rezervi soygunu, vs vs hirsizliklari anlatmaya gerek yok.

Velhasil, liderimiz hayal dunyasinde yada paralel evrendeki dunya gucu Turkiyede yasiyor. Hasta. saglikli degil.

Etrafindakiler de gider ayak yapabildigi her turlu hirsizligi yapma pesinde.

Son yapilan faiz indiriminin bana mantikli bir aciklamasini yapabilecek biri cikabilir mi? Faiz indiriminden sonra kamu bankalari hangi firmalara ne kredi vermis ve bu firmalar o parayi nasil dolara cevirip yurtdisina cikarmis haberimiz var mi?

Agalar son 20 yildir Osmanli devletinin yagmalanmasindan daha buyuk bir yagma var ulkede. Kurtulus savasimizi vernemiz gerekirken biz burda cellatlarina asik olmus güruha laf anlatmaya calisiyoruz.
    Voltaren ve Osm@n bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toparlanmak icin recete aci, tedavi zorlu olacak.

Kisa vadede nefes alabilmemiz icin, ulkeye yuklu miktarda dolar girmesi lazim. Buda ancak yabanci sermaye ile mumkun olabilir. Gel gör ki, akp iktarda oldugu surece 1 cent bile girmez.

Neden gelsin ki yabanci sermaye? söförü deli olan taksiye, hic musteri gelir mi?

orta ve uzun vadede, cari acigi kapatmak icin uretime agirlik verilemesi lazim. Tarim ve hayvancilik basta olmak uzere, uretme imkanimiz oldugu halde ithal ettigimiz urunlerin uretimine hiz vermemiz lazim.

simdi burda bunun hesabini kitabini yapacak halimiz yok. Herseye devlet yetisemez tamam da, bu tarim ve hayvanciligik bakaigi da bi zahmet bi boka yarasin.

Su zamana kadar ampul hukumeti habanci sermayeyi cekip ulkenin fakirlesmesini engelledi. Bakin zenginlestirdi demiyorum, fakirlesmesini engelledi.(bkz:2002 alim gucu vs 2021 alim gucu)

Heryere yollar binalar hastaneler camiler yaparak ta hem yandasini besledi, hemde kendi aslan payini cukkaladi.

Alenen yapilan kamu bankalarinin dusuk kurdan dolar satimi, belediyelerin vakiflara aktardigi paralar, merkez bankasi altin rezervi soygunu, vs vs hirsizliklari anlatmaya gerek yok.

Velhasil, liderimiz hayal dunyasinde yada paralel evrendeki dunya gucu Turkiyede yasiyor. Hasta. saglikli degil.

Etrafindakiler de gider ayak yapabildigi her turlu hirsizligi yapma pesinde.

Son yapilan faiz indiriminin bana mantikli bir aciklamasini yapabilecek biri cikabilir mi? Faiz indiriminden sonra kamu bankalari hangi firmalara ne kredi vermis ve bu firmalar o parayi nasil dolara cevirip yurtdisina cikarmis haberimiz var mi?

Agalar son 20 yildir Osmanli devletinin yagmalanmasindan daha buyuk bir yagma var ulkede. Kurtulus savasimizi vernemiz gerekirken biz burda cellatlarina asik olmus güruha laf anlatmaya calisiyoruz.
    Hacir,iyi guzel soyluyosun da is secime gelince bos oy/sandigi gitmeyecem demen biraz enterasan..

Bence bunlari kizginlikla soyledin..yoksa yukardaki yaziyi yazan adam, iki eli kanda olsa gider oyunu muhalefetten yana kullanir.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacir,iyi guzel soyluyosun da is secime gelince bos oy/sandigi gitmeyecem demen biraz enterasan..

Bence bunlari kizginlikla soyledin..yoksa yukardaki yaziyi yazan adam, iki eli kanda olsa gider oyunu muhalefetten yana kullanir.
    Morukcum aslinda siyasi dusuncelerimi hicbiri yansitmiyor demek istedim. yoksa oyumu kullanirim, her secimde sandik gorevlisiyim ayrica.

Siz kuruyemisiniz elinizde, televizyon basinda acilan sandiklari takip ederken, biz secim kurulu onunde sabaha kadar sirtimizda oy cuvali ile bekliyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler