Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2021 Honda Pcx lerde direksiyonun öne arkaya sallanması.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    https://youtube.com/shorts/QNAFBwLAK4I?feature=share

2021 model pcx lerde darbe emmesi için yapılmış bir özellik olsada zamanla bu sallanma baya artıyor muş . Merak edenler için video çektim . Bendede fazlalaşmaya başladı . Bakalım honda türkiye ilerleyen günlerde ne yapacak .

https://youtube.com/shorts/QNAFBwLAK4I?feature=share
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pcx iler direksiyonlu mu? ��
    burakrak ve dyavol-77 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mantikli bir durum degil,

Frenleme esnasinda durum nedir?
    Bozuk yol,kasis,çukur vb?

Tank slapper yapmaya daha musait bir durum ortaya cikar.

Viraj icinde bozuk satihli yol,veya cukura girsen,hele biraz da hiz varsa amele sümügü gibi atar.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx iler direksiyonlu mu? ��
    Gidon demek lazım dı demi .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantikli bir durum degil,

Frenleme esnasinda durum nedir?
    Bozuk yol,kasis,çukur vb?

Tank slapper yapmaya daha musait bir durum ortaya cikar.

Viraj icinde bozuk satihli yol,veya cukura girsen,hele biraz da hiz varsa amele sümügü gibi atar.
    Bana da mantıklı geldi ama belirli bir süre sonra fazlalaşıyor diyorlar

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    buna benzer mt07 2014 17 modellerinde de var.halı çekiyorlarmış hissi ordan geliyor işte.çok saçma bir özellik gibi değilde hataymış gibi duruyor.buna hiç bir şey yapmazlar kanımca kendin ek yapabilirsin bence

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna benzer mt07 2014 17 modellerinde de var.halı çekiyorlarmış hissi ordan geliyor işte.çok saçma bir özellik gibi değilde hataymış gibi duruyor.buna hiç bir şey yapmazlar kanımca kendin ek yapabilirsin bence
    Önümüzdeki günlerde ne olacak bakacağız ama şuan bir çok kullanıcı sallanma zamanla fazlalaşıyor diye şikayet ediyor bendeki normal ve rahatsız etmiyor

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki günlerde ne olacak bakacağız ama şuan bir çok kullanıcı sallanma zamanla fazlalaşıyor diye şikayet ediyor bendeki normal ve rahatsız etmiyor
    mt07 de olay gözüküyor ama bunda kapalı olduğundan acaba nerden yaptılar bu düzeneği.bence ilerlemez o durum piskolojik olarak artmaya devam eder artsada sıkımtı yine yok çeyrek altın gün içinde alıcısını bulursun

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 de olay gözüküyor ama bunda kapalı olduğundan acaba nerden yaptılar bu düzeneği.bence ilerlemez o durum piskolojik olarak artmaya devam eder artsada sıkımtı yine yok çeyrek altın gün içinde alıcısını bulursun
    Evet çeyrek altın bayilerde 2 aydır motor yok liste fiyatı 37 olan motoru millet 40 yazınca satıyor.
    Eşim için aldım ben duruyor garajda işte .

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    gidon somunu gevşek gibi sanki servise gösterin halleder

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi darbeyi emecek ayıptır sorması. Bunu honda mı diyor? Biz bunu pcx e darbe emmesi için böyle yaptık diyor?
    Bana cok sacma geldi hic mantıkli değil. Gidon vidaları zamanla vibrasyondan nasibini alıp gevşemiş olabilir ilereyen km lerde bunun armasinin sebebi bu olabilir.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Sanki daha ileri seviyesinde oradan çıkıp sürüş esnasında binicinin elinde kalacakmış gibi bir hissi var. Civata gevşemesine de benziyor.

Motosikleti
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon somunu gevşek gibi sanki servise gösterin halleder
    Yok bu özellikmiş servise gitti normal diyorlar hatta 2021 lerde özellik bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi darbeyi emecek ayıptır sorması. Bunu honda mı diyor? Biz bunu pcx e darbe emmesi için böyle yaptık diyor?
    Bana cok sacma geldi hic mantıkli değil. Gidon vidaları zamanla vibrasyondan nasibini alıp gevşemiş olabilir ilereyen km lerde bunun armasinin sebebi bu olabilir.
    Darbe emmesi için yapılmış . Evet honda ve servisleri diyor . 2021 lerde var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki daha ileri seviyesinde oradan çıkıp sürüş esnasında binicinin elinde kalacakmış gibi bir hissi var. Civata gevşemesine de benziyor.
    Ben değil 2021 kullanıcıları hepsi tedirgin ama özellikmiş … 🤓

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Darbe emme kısmı bana biraz saçma geldi. Bu kadar gevşek bir mekanizma darbeyi nasıl sönümleyecek? Bence birşeyler gevşemiştir.

Motosikleti
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darbe emme kısmı bana biraz saçma geldi. Bu kadar gevşek bir mekanizma darbeyi nasıl sönümleyecek? Bence birşeyler gevşemiştir.
    Servise bende , benim gibi bir çok arkadaş da gitti ama dedikleri darbe emmesi için .
    Bir ay kadar sonra bakımı var bakalım ne diyeckler yine söyleyeceğim

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Ağustos ayında Honda Güngör servisin de 2021 model pcx te gidonda ki aşırı boşluktan muzdarip bir müşteri ile karşılaştım. 700 km'de ki motor da gidon boşluğunun anormal olduğunu söyleyerek bakılmasını istiyordu. Bir usta 2021 pcx lerde normal olduğunu söyledi.(O kadar boşluk bence hiç normal değil). Müşterinin ısrarlı itirazı ve bolca tartışma sonucu moturu servise aldılar. Servis ustalarından biri şu yorumu yaptı" Gidona daha az sarsıntı ve titreşim gelsin diye araya takoz konulmuş. Ama bizim berbat yollarda sık sık boşluk yapacaktır. Gidon boşluğunu ayarlamak bişey değil de pcx in on tarafını komple sökmek çok uğraştırıcı."
    Bence çokca normal diyip göndermeleri birazdan sökme takma işlemlerinin uzun sürmesi ile ilgili olabilir.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    aynı durum mt 07 lerde de mecut cok ta takılmamak lazım.

Motosikleti
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağustos ayında Honda Güngör servisin de 2021 model pcx te gidonda ki aşırı boşluktan muzdarip bir müşteri ile karşılaştım. 700 km'de ki motor da gidon boşluğunun anormal olduğunu söyleyerek bakılmasını istiyordu. Bir usta 2021 pcx lerde normal olduğunu söyledi.(O kadar boşluk bence hiç normal değil). Müşterinin ısrarlı itirazı ve bolca tartışma sonucu moturu servise aldılar. Servis ustalarından biri şu yorumu yaptı" Gidona daha az sarsıntı ve titreşim gelsin diye araya takoz konulmuş. Ama bizim berbat yollarda sık sık boşluk yapacaktır. Gidon boşluğunu ayarlamak bişey değil de pcx in on tarafını komple sökmek çok uğraştırıcı."
    Bence çokca normal diyip göndermeleri birazdan sökme takma işlemlerinin uzun sürmesi ile ilgili olabilir.
    Evet takoz varmış ondan dolayı imiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum mt 07 lerde de mecut cok ta takılmamak lazım.
    Baya fazla pcx lerde

Motosikleti
    Bu gün yine honda ile konuştum her şey normal bir iyileştirme yok dediler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler