Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Istanbul'da Martı kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Linç yiyebilirim ama biraz dürüst konuşmak istiyorum.

Ahaber burada bile istanbul belediyesine laf carpmaya calısıyor, allah belalarını versin. İlk diyeceğim bu.

İkinci diyeceğim elektrikli scooter ya yasal bir çerçeveye alınmalı ya da yasaklanmalı. 50 km hız yapan versiyonları bile var bu aletin. Alet araç , yaya, bisiklet yolundan gitmeye uygun değil. Pazar aksamı bisiklet ile sahil turu yapayım dedim de yüzlerce scooterlı insanı linç etmemek için kendimi zor tuttum.
    ! Scooterla salak salak hareketler yapıyorlar resmen. , başka ülkeye uygun mu onu bilenler yorumlasın.

Videoya gelince, ben araç söförünü pek suclamak istemiyorum. Bu insanlar eşşek kadar motosikleti görmüyor.
    Ancak motosiklette benzer bir durum yaşadım, elektrikli scooterla gelen elemanı sağımdan gelen yaya sandım, aynadan açısına göre inanın kişinin yürüdüğünü sanıyorsunuz bazen.
    Arac sürücüsü ya yaya sandı ya da kücüklüğünden kaynaklı fark etmedi diye düşünüyorum.
    drtayfun, KırmızıGrom, ero__ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motosikletin geçmişi otomobil kadar eski olduğundan ve zaman içinde risklerinden dolayı ölüm oranları çok olduğu için.Motosiklet kullanımı ile ilgili bir bilinç gelişmiş.Bu gün motora yeni başlayan biri bile riskleri bilip biraz video seyrederek belli başlı temel kurallrı öğrenir.

Bu martı gibi elktrikli scoterlarda işin ciddiyetini ve trafikte ne gibi zorluklar yaşayacağını nasıl sürmesi gerektiğininden bir haberler.Motorcu biri orada kapı açılacağını öngörür.Motorcularda kapı açma olayından hayatını kaybediyor ama.Hayatını kaybeden kızın bundan haberi bile yoktur muhtemelen
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    arndiol , dediğiniz gayet de mümkün, şoför onu yaya zannetmiş olabilir, o kadar hızlı gelmesini beklememiştir o zaman.
    arndiol ve Osm@n bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kullandığınız araçtan daha küçük aracın size tehlike hissi yaratmaması nedeniyle o ufak aracı göremiyorsunuz. Kamyon sürücüsü arabayı göremiyor. Araba sürücüsü motosikleti göremiyor. Motosiklet sürücüsü Martı'yı göremiyor gibi. Motosikletle ilgili katıldığım teorik bir eğitimde de bu konuyu anlatmışlardı.
    Bu konularda farkındalık önemli. Farkındalık eğitimle kazanılabildiği gibi kişiler kendileri de geliştirebilirler. Sonuçta Türk milleti de zeki bir millettir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin geçmişi otomobil kadar eski olduğundan ve zaman içinde risklerinden dolayı ölüm oranları çok olduğu için.Motosiklet kullanımı ile ilgili bir bilinç gelişmiş.Bu gün motora yeni başlayan biri bile riskleri bilip biraz video seyrederek belli başlı temel kurallrı öğrenir.

Bu martı gibi elktrikli scoterlarda işin ciddiyetini ve trafikte ne gibi zorluklar yaşayacağını nasıl sürmesi gerektiğininden bir haberler.Motorcu biri orada kapı açılacağını öngörür.Motorcularda kapı açma olayından hayatını kaybediyor ama.Hayatını kaybeden kızın bundan haberi bile yoktur muhtemelen
    Adam haklı, hırsızın hiç mi suçu yok? Geçenin ne olduğu önemli değil. Oradan motosiklet de geçebilirdi, yaya da çıkabilirdi. Her şey olabilirdi sadece martı denk geldi. Suç kapı açanın, martı karşıtı biri olarak rahatlıkla söylüyorum bunu.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Biz burda şöyle bir argünan kullanıyoruz.Haklı olup ölü olmanın bize hiç bir faydası yok.
    Bu ülkenin ne kapı açanı biter ne sinyal vermeden döneni.Nede 3 şerit öteden çıkışa kıranı.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz burda şöyle bir argünan kullanıyoruz.Haklı olup ölü olmanın bize hiç bir faydası yok.
    Bu ülkenin ne kapı açanı biter ne sinyal vermeden döneni.Nede 3 şerit öteden çıkışa kıranı.
    Yanlış yanıtlamışım Okan, aslında doğru kişiyi yanıtladığıma eminim. Forum 404. ASİRMahfi'nin haklı olduğunu söylemek istemiştim. Hak ve ölüm konusundaki söz de çok doğru.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Pandolon dikildikten sonra kapı kilitleme şeysi.

Pes artık! Scooter ile yük taşıdı

Fatih'te kaldırımdan ilerleyen ve scooterın direksiyonuna poşetler asarak yük taşıdığı için bir kişiye toplamda 458 lira para cezası uygulandı.

Elektrikli scooterların kullanımına yönelik bazı kuralların getirilmesinin ardından polis ekiplerinin denetimleri sürüyor. Son olarak Fatih'teki denetimlerde elektrikli scootera yolcu bindirenler, yaya yolunda ilerleyenler ve yük taşıyanlar tek tek durduruldu. Bazı scooter kullanıcıları polis ekiplerini gördüklerinde yolunu değiştirdi. Durdurulan kişilere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca elektrikli scooter ile kaldırımda ilerlemekten 144 lira, yük taşımaktan 314 lira ceza kesildi

DHA'da yer alan habere göre sürücü, "Bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Tramvay kalabalık olduğu için binmek istemedim. Araçlar sıkıştırmasın diye kaldırımdan gittim. Bundan sonra yolun kenarından gideceğim" dedi.

"TERS YÖNE GİTTİĞİM İÇİN CEZA MI YAZILIYOR?"
    Yine Fatih'te kaldırımdan gittiği için ceza kesilen bir sürücü de, "Niye durdurdular bilmiyorum. Ters gittiğim için ceza mı yazılıyor? Ne cezası? Daha önce de kullanıyordum ceza yoktu" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ'TA DENETİM
    Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi'nde yapılan denetimlerde, scootere iki kişi binenler ve kaldırımda scooter kullananlara cezai işlem uygulandı.

"CEZADAN HABERİM YOK"
    Kaldırımda scooter kullandığı için ceza uygulanan sürücü "Ben zaten duracaktım. Onun için geldim. Kaldırımda kullanmanın yasak olduğunu biliyorum. Cezadan da haberim yok" dedi.

"ADADA SERBEST"
    Heybeliada'da yaşadığını ve orada kaldırımda scooter kullanmanın yasak olmadığını söyleyen bir sürücü ise " Ben burada yaşamıyorum. Adada yaşıyorum. Orada UKOME kararı var. Serbest" diye konuştu.

KADIKÖY'DE DENETİM VARDI
    Kadıköy Bağdat Caddesi'ndeki denetimlerde durdurulan kişilere de cezai işlem uygulandı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pandolon dikildikten sonra kapı kilitleme şeysi.

https://im.haberturk.com/2021/10/26/...83_810x458.jpg

Pes artık! Scooter ile yük taşıdı

Fatih'te kaldırımdan ilerleyen ve scooterın direksiyonuna poşetler asarak yük taşıdığı için bir kişiye toplamda 458 lira para cezası uygulandı.

Elektrikli scooterların kullanımına yönelik bazı kuralların getirilmesinin ardından polis ekiplerinin denetimleri sürüyor. Son olarak Fatih'teki denetimlerde elektrikli scootera yolcu bindirenler, yaya yolunda ilerleyenler ve yük taşıyanlar tek tek durduruldu. Bazı scooter kullanıcıları polis ekiplerini gördüklerinde yolunu değiştirdi. Durdurulan kişilere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca elektrikli scooter ile kaldırımda ilerlemekten 144 lira, yük taşımaktan 314 lira ceza kesildi

DHA'da yer alan habere göre sürücü, "Bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Tramvay kalabalık olduğu için binmek istemedim. Araçlar sıkıştırmasın diye kaldırımdan gittim. Bundan sonra yolun kenarından gideceğim" dedi.

"TERS YÖNE GİTTİĞİM İÇİN CEZA MI YAZILIYOR?"
    Yine Fatih'te kaldırımdan gittiği için ceza kesilen bir sürücü de, "Niye durdurdular bilmiyorum. Ters gittiğim için ceza mı yazılıyor? Ne cezası? Daha önce de kullanıyordum ceza yoktu" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ'TA DENETİM
    Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi'nde yapılan denetimlerde, scootere iki kişi binenler ve kaldırımda scooter kullananlara cezai işlem uygulandı.

"CEZADAN HABERİM YOK"
    Kaldırımda scooter kullandığı için ceza uygulanan sürücü "Ben zaten duracaktım. Onun için geldim. Kaldırımda kullanmanın yasak olduğunu biliyorum. Cezadan da haberim yok" dedi.

"ADADA SERBEST"
    Heybeliada'da yaşadığını ve orada kaldırımda scooter kullanmanın yasak olmadığını söyleyen bir sürücü ise " Ben burada yaşamıyorum. Adada yaşıyorum. Orada UKOME kararı var. Serbest" diye konuştu.

KADIKÖY'DE DENETİM VARDI
    Kadıköy Bağdat Caddesi'ndeki denetimlerde durdurulan kişilere de cezai işlem uygulandı.
    Adam taksiye binse cebinden daha az para çıkardı. Geçmişte 3 kuruş ucuza zincir alacağım diye Karaköy'e gidip zincir almıştım. Dönüşte trafik tıkanınca kaldırıma çıkıp ilerledim ve atladım yola. Atladığım yerin yakınında motosikletli polisler varmış, beni ileride en sol şeritte çevirip ceza yazdılar. Aldığım zincirin maliyeti orijinal Did'den pahalıya geldi.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ulkede dogru giden seylerin azaldigi bir donemde insanlarin ihtiyaclarini karsilamak/duzen getirmek yerine, yasaklanmali demek mantiktan uzak, cag disi bir kafadir. Arndiol, her ne kadar yazdiklarinda haklilik payi bulsam da lafim sanaydi.

Yolda giden scootera ceza yaz, kaldirimdan gidene yaz ile olmaz bu isler. Yaparsin bisiklet/scooter yolunu sehrine, sonra yazarsin cezani, bu kabul edilir.

Kapi acmayi bilmeyen sigirlara da lafim, ogrensinler. Kapiyi acmadan once kafani hafif cevirir bakarsin, arkandan kamyon mu geliyor, tir mi otobus mu insan mi hayvan mi gelir anlamaya calisirsin. Ama nerede bizim halkimizda o kafa.

Denetim olmadan egitim de kurallar da ise yaramaz. Koydugun kuralin, verdigin egitimin ise yaramasi icin denetlemen gerekir ki zamanla ceza kulturu beyinlerde yer etsin.

Birazdan ulkeyi kotuluyorsun diyen 3 harfliler gelir.

Vay be onların zamanında hiç iett kaza yapmamış mı her parti aynı ahaliiii

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    martı ve turevlerının acılen yasaklanması gerekıyor

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be onların zamanında hiç iett kaza yapmamış mı her parti aynı ahaliiii
    Koskoca tren raydan çıktı. Maden kazalarını bilerek saymadım, onlar özel teşebbüs. Ama tren devletin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    İstanbul gibi yerde yaşayıp hala aynayı bu gibi durumlarda kullanmayı öğrenemeyenlere söyleyecek söz yok.

Ben bırak scooter süren birine kapı ile vururum, emniyet şeridindeki motosikletliyi bariyerde rendelerim diye korkmayı, kendi kendime olan korkumdan kafamı çıkaramıyorum arabadan. Bu nasıl özgüven.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    O kapıyı aceleyle açtın da gideceğin yere yetiştin mi hayvan oğlu hayvan? Seni insan diye büyütenin de, adam sayıp ehliyet verenin de sana arabayı verenin de Allah belasını versin. 2 güne serbest kalacak bu itin doğurduğu. Olan kadıncağıza oldu. Diğer soysuz da anca mal gibi bakıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150 S
    Bu ve buna benzer kazaların önüne bir nebze olsun geçebilmek için Hollanda usulü, yani sürücü kapıyı sağ elle açmalı ki arkadan geleni görebilsin.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KArdeşimeze allah rahmet eylesin kalanlara allah sabırlar ihsan etsin.

A haber bakayım dedim ..Yazdım yazdım sildim , yok yok yok diyecek laf yok bunları izleyen bunlara oy verenlere de diyecek yok ..

https://i.hizliresim.com/ngnjfkc.jpg
    çok vahim bir kaza, rahmet eylesin yakınlarına bol sabır dilerim.

ama bu nasıl haberciliktir. bir insanın canı söz konusu bunun üzerinden böyle bir algı yaratma çabası daha ne denebilir bilmiyorum....

Motosikleti
    speederbike
    Tren rayına oturduğunda bunlar hakkında halkı kin ve nefrete sürüklemek tarzında soruşturmalar açılır herhalde. Zaten yeni gelen bunların hesabını sormazsa onlara da hakkım helal olmayacaktır.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)