Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Istanbul'da Martı kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Korku filmi sahnesi gibi .. Araç yanlarından gecerken neden paranoyak olunmasını anlatan ders niteliginde..

https://streamable.com/5lc551

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Çok şey düşündüm, hiç birşey yazamadım..

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazdıklarımdan vazgeçtim. Yalnıza o doblo şoförünün ömür boyu hapis yatmasını istiyorum.
    harun27 ve birbilent bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Arabaların kapı mesafesinden uzak durmak zorundayız. Doblo şoförüne kızsak da bir çoğumuz araç kapısını açarken arkamıza bakmıyoruz dalgın olabiliyoruz. Tedbiri kendimiz almak zorundayız gerçekten çok acı bir kaza.....
    birbilent ve Shrieker bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ecel geldi mi yer ve zaman belli olmuyor ,park et bekle, tam adam geçeceği zaman kapını aç ve tamda o sırada otobüs gelsin, altına alsın ,ne diyeyim her gün karşılaştığımız meseleler, bir nebze trafiği okuyaraktan bu yaşa geldik, o kapıyı açan adama baya küfür ettim, 3.5 ay yatar çıkar herhalde ,olan gene masum birine olur ALLAH rahmet etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

bakmıyoruz değil bakmayan ibi.....r ,kendini alıştırmamış kişiler ,bir araç kullanırken gerekli güvenlik önlemlerini beynine su içmek gibi kazıyacaksın bu a çocukları ,toplumda her şeyi yanlış yapan, toplumun ülkenin a koyan ,ben yaptım oldu, diyen tipler, bunları afrika düzlüklerine süreceksin, külliyen zarar bu ibi....r, kırk yılda bir unutup açanlara lafım yok, benim kastettiğim kişileri herkes anlamıştır
    drtayfun, espresso ve lokalsürücü bunu beğendiler.

KArdeşimeze allah rahmet eylesin kalanlara allah sabırlar ihsan etsin.

A haber bakayım dedim ..Yazdım yazdım sildim , yok yok yok diyecek laf yok bunları izleyen bunlara oy verenlere de diyecek yok ..

pea, ilkeronat, mattiadestro ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecel geldi mi yer ve zaman belli olmuyor ,park et bekle, tam adam geçeceği zaman kapını aç ve tamda o sırada otobüs gelsin, altına alsın ,ne diyeyim her gün karşılaştığımız meseleler, bir nebze trafiği okuyaraktan bu yaşa geldik, o kapıyı açan adama baya küfür ettim, 3.5 ay yatar çıkar herhalde ,olan gene masum birine olur ALLAH rahmet etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

bakmıyoruz değil bakmayan ibi.....r ,kendini alıştırmamış kişiler ,bir araç kullanırken gerekli güvenlik önlemlerini beynine su içmek gibi kazıyacaksın bu a çocukları ,toplumda her şeyi yanlış yapan, toplumun ülkenin a koyan ,ben yaptım oldu, diyen tipler, bunları afrika düzlüklerine süreceksin, külliyen zarar bu ibi....r, kırk yılda bir unutup açanlara lafım yok, benim kastettiğim kişileri herkes anlamıştır
    Bende onu söylüyorum kırk yılda bir unutursunuz ve olay başınıza gelebilir. O yüzden biz her zaman tedbirli olmak zorundayız. Şu bir gerçek çok vurdumduymaz empati yoksunu cahil bir toplumda yaşıyoruz artık, ne yazık ki onlar adına da düşünmek ön görmek ve sürekli tedbirli olmak zorundayız.
    espresso ve lokalsürücü bunu beğendiler.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allah rahmet eylesin. Maalesef kapı açmayı öğrenmemiz gerek. Aslında bu konu hakkında araç firmalarıda çok basit bir çözüm üretebilir. Bunun için Volvo'ya ve bir kaç otomobil firmasına yazı yazmıştım. Kapı kolunu sürücü ve ön yolcu kapıları için aynaya yakın konumlandırmak yerine orta kapı çizgisine yakın konumlandırılırsa insanlar sol eli yerine sağ elleriyle dönüp açmaları gerekir. Aynı sistem arka yolcu kapıları içinde geçerli. Arka kapılarda da bagaja yakın bir noktada konumlandırılırsa oturuş pozisyonu değişip bakış açısı değişeceği için arkadan gelen görünebilir.
    Her ne kadar teknoloji gelişsede aynalarda olan sensörler olsada insan doğası gereği fark etmeyebilir. Bunun için en iyi çözüm bakış açısını değiştirmek.
    Örnek bir konumuzda var, https://www.motosiklet.net/forum/fay...a-teknigi.html

Elbette ateş düştüğü yeri yakar, sanırım binen genç biriydi. Çok üzüldüm ama bu konuyu elden ele yaymalı daha çok can gitmesin hatta ehliyet derslerinde bile hatta sınav sorusu olarak bile gelmeli. İnsanların akıllarına kazınmalı.
    lokalsürücü bunu beğendi.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onu söylüyorum kırk yılda bir unutursunuz ve olay başınıza gelebilir. O yüzden biz her zaman tedbirli olmak zorundayız. Şu bir gerçek çok vurdumduymaz empati yoksunu cahil bir toplumda yaşıyoruz artık, ne yazık ki onlar adına da düşünmek ön görmek ve sürekli tedbirli olmak zorundayız.
    aynen benim yazdığım kısım belli zaten biliyorsunuz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arabanın birisinde var öyle bir güvenlik önlemi, yanından biri geçiyorsa açılmıyor kapı. Volvo olabilir, onlara yakışır bu tip şeyler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KArdeşimeze allah rahmet eylesin kalanlara allah sabırlar ihsan etsin.

A haber bakayım dedim ..Yazdım yazdım sildim , yok yok yok diyecek laf yok bunları izleyen bunlara oy verenlere de diyecek yok ..
    Vefat eden hanımefendi için ayrı üzüldüm.
    Şunların haber yapma seviyesizliğine ayrı öfkelendim.
    İki konu içinde yazacak çok şey var ama...
    Mr.wind, birbilent ve Shrieker bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar vefat eden hanım için ben de üzgünüm. Allah rahmet eylesin.

Lakin bu martı işinin suyu çıktı İstanbul'da. Ters şerit, yol ortası vs her yerdeler, arkalarını göremiyorlar ve hızlı gidemiyorlar. Şu an trafikte en tehlike yaratan kesimler bence;

1) Paket taşıyan scooter sürücüsü Türkmenler
    2) Hımbıllıklarından 300 metre yürüyemeyen ve Martı kiralayan kitle
    3) El clasico taksi, doblo, minibüs, servis, kadın şoför, yaşlı şoför.
    berk_cglr, Osm@n, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    martı kiralayan insanlar hıyar gibi sürüyor 2-3 kişi binen mi dersin

ters şeritten arabaların yanından geçen mi dersin

geçende motorla giderken tersten üstüme üstüme geliyo çekilmedim vurcaktım mabadı yemedi kenara kaçtı
    TimFx ve Shrieker bunu beğendiler.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrikli scooter medeniyetsiz ,kural bilmez ,tanımaz ve bilmezliğini anlamayıp hayvanlaşan böyle bir topluma çok fazla bir alet. Binene yayayı korumak için yoldan git deniyor, sonra bırak araba kullanmayı ,eline misket verilmeyecek beyinsizlerin araç kullandığı trafikte scooter sür deniyor. Bu cahiller ülkesi artık dikiş tutmaz. 20 yıldır ürettiğiniz tek şey iki ayaklı bok çuvalları.
    Thracian, espresso, TimFx ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bildigim kadarıyla kaldırımda kullanımdan ötürü 300 küsür TL cezası var Martıların.. Sonuc ? Yukarıdaki arkadasın yorumu +1

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yav elektrikli scooter'a tabii ki göz yumulacak, tabii ki istedikleri yerde sürecekler.
    Ne yani, bunları denetleyelim de damadımızı batıralım mı?

Bilmeyenler için açıklama: Elektrikli scooter işini ülkede yaygınlaştıran, her kaldırımı çöplüğe çeviren Martı'nın kurucusu, "devlet başa kuzgun leşe" diyen arkadaş AKP'li milletvekilinin kızıyla evli. Nikahlarına da RTE geldi.
    espresso, birbilent ve Shrieker bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu amk trafiğinde TRAFİĞİN AKTIĞI YERDEN KAPI AÇILMAYACAĞINI bilmiyor mu kimse ? .. normalde sağ şeritten giderken, yanlış olmasına rağmen duran, kapı açan ve motosikletliye kaza yaptıran kişilere çok kızamıyorum, sonuçta en azından yolun sağından (trafik ile ilgisi olmayan taraf) indiriyor kişiyi ama bu yolun akış yönünde kapı açmak nedir ya sanki 5 şeritli otoban gibi rahat rahat en sağa çekmişsin de kapı açıyorsun ...

Umarım çok ciddi bir ceza alır hıyar herif ...
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav elektrikli scooter'a tabii ki göz yumulacak, tabii ki istedikleri yerde sürecekler.
    Ne yani, bunları denetleyelim de damadımızı batıralım mı?
    Kusura bakmayin da, sanki insanlara yuruyus yolu/kaldirim/bisiklet yolu/scooterin kullanilacagi yol verdikte denetleyecegiz. Daha bisiklet yolunda mangal yapan ayilari, arabasiyla bisiklet yoluna giren ayilari egitemiyoruz biz ulke olarak. Daha, o cok sevdigi, cizilmesine kiyamadigi, trafikte yol kavgasina girdigi otomobilinin kapisini acmayi beceremeyen sigirlarla dolu bu ulke.

Ulkede bir araba sevdasi almis basini gidiyor, herkes otomobil almak pesinde. Kaldirmiyor iste sehirler artik bu kadar araci, anlamak istemiyor kimse. Yeni ise giren her calisanin tek derdi araba almak oluyor, zengin cocuklari icin de 18 yas hediyesi oluyor.

Ben bu ulkenin duzelmesi, gundelik sosyal yasam olarak Kuzey Avrupa ulkesi haline gelmesini dilerdim hep ama Suriye'liler bile dalga geciyor artik dusunun. Ben iyice biraktim bu ulkenin insani icin uzulmeyi, mustehak bize.
    Osm@n, Gökhan_Aygün, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vefat eden hanım için ben de üzgünüm. Allah rahmet eylesin.

Lakin bu martı işinin suyu çıktı İstanbul'da. Ters şerit, yol ortası vs her yerdeler, arkalarını göremiyorlar ve hızlı gidemiyorlar. Şu an trafikte en tehlike yaratan kesimler bence;

1) Paket taşıyan scooter sürücüsü Türkmenler
    2) Hımbıllıklarından 300 metre yürüyemeyen ve Martı kiralayan kitle
    3) El clasico taksi, doblo, minibüs, servis, kadın şoför, yaşlı şoför.
    "Türkmenler" kısmı dışında katılıyorum. Kural tanımamazlığın milleti olmuyor.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Birincisi herkes trafikteki yerini bilecek.
    İkincisi güvenlik balonu hakkında bilgisi olmayana terlik bile giydirmeyeceksiniz.
    Üçüncüsü araba ehliyeti alacak kişide en az iki yıllık A1 motosiklet ehliyeti şartı aranacak.
    ...
    KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU
    ..
    Bisiklet yolu : (Değişik:24/12/2020-7261/22 md.) Bisiklet ve elektrikli skuter sürüşüne
    ayrılan, taşıt yolu ve yaya alanları ile kesişim noktaları hariç diğer araç ve yaya trafiğine kapalı
    yoldur.
    ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)