Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Z250sl Ön cam tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Herkese iyi günler dilerim:
    Yakın zamanda 2015 model bir z250sl aldım. Şuan motorda ön cam bulunmamaktadır. Bir kaç göz attım camlara hoşuma gitti. Aerodinamige etkisi olacağını düşünüyorum. Fikirlerinizi alabilir miyim? Bak şu cam tam oturur dediğiniz varsa incelemek isterim.

https://www.feyizoglu.com/Kawasaki-N...41-_53424.html

https://m.n11.com/kawasaki-z-250sl-u...sl-P159946182#

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İki üç tane sakıncalı durum ortaya çıkabilir. Bunlar;

*Motosikletinizin yapısına uygun olmayan uzun ön cam nedeniyle yüksek süratlerde önde titreme,çekme vs.
    *Montaj problemlerinden ötürü ön kafadan gelebilecek zırıltı, uğultu gibi sonradan ortaya çıkan sesler.
    *Uygun olmayan ön cam takılması sonrası rüzgarın kaskın farklı yerlerinde patlamasının sürüşü konfor anlamında olumsuz etkilemesi.

Yine de şahsi düşüncem ön camın konfor sağladığı yönündedir. Geçmişte 250 cc tek silindir Sym Wolf kullanırken kısa tip bir cam takılması sonrası son hıza 2-3 km de olsa olumlu etki ettiğini deneyimlemiştim. Yukarıda link verdiğiniz camlar harici alternatif arıyorsanız İstanbul'da Zeus Cam , İzmir'de Çağlar Cam gibi firmalarla da temasa geçmenizi öneririm.

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Son hız ile pek ilgilenmiyorum zaten, öyle olsaydı gider 3 katı para verip daha çok yakan R25 alırdım Lakin uzun yolda tur yaparken rüzgarın rahatsız ettiğini hissediyorum. 100-110 arası güzel ama karşıdan rüzgar estiğinde sanki 200. Önerdiğiniz firmaları mutlaka araştıracağım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    GP Kompozit e de bir bak derim , üretici oldukları için isteğinize göre camın şeklini yada boyunu değiştirebiliyorlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)