Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buz motor lastik sökme takma balans fiyatı harikalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Türkiye'de Motolastik haricinde profesyonel lastikçi yoktur motosiklet sekötüründe. Zorda kalmadıkça başka bir firma tercih etmem asla.
    Ekrem_06 bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun sıkmayın canınızı da çıkma lastik kullanacağınızı söylemişsiniz, bir sıkıntı olmasın ileride?
    Teşekkür ederim sağolun varolun...2019 120 70 17 az kullanılmış bir lastik aldım power pilot 3 2ct yani üzerindeki 2013 road 4 iyice bitik sertleşmiş lastikten kat kat iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de Motolastik haricinde profesyonel lastikçi yoktur motosiklet sekötüründe. Zorda kalmadıkça başka bir firma tercih etmem asla.
    Profesyonellik tecrübeyle ve işini doğru düzgün yapmayla alakası var...Normalde servislerin yurtdışında alınmış eğitimle servislik verilmesi gerekir Türkiyede...

Beşiktaştaki buz motora eski motoruma ön lastik taktırmıştım.Dedim 33 olacak havası dedi onlar bilmiyor (klavuzda yazan üretenler) 38 hava basmıştı...Bana kimse profesyonellikten bahsetmesin servis mervis boş işler...işin hakkını verenlere lafım yok...Tavsiyeniz için teşekkürler...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    Aldığınız fiyatlar ne kadar abartılmış 2 ay önce şirinevlerde yama yaptırdım yama yaparken balansı da yaptı 70e halletti abi

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Fiyat pahalı değil siz fakirsiniz
    harun27 bunu beğendi.

Bir ürün çok satılırsa şu şu sebepten ucuzlaması gerekirken daha pahalı satılır michelin bayisi ya belki havaya girmiştir motoru ne hani iki lastik sökmesi adamı uğraştırıyormu diye

ben gecenlerde lastikdeposu.com dan aldigim lastikleri taktirdim buz motor bostanci subesinde balansla birlikte 150 lira aldilar benden

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyatlara yaptıran oldukca o insanlar da o fiyata yapar. Talep azaldıkca mecburen indirime gidecekler.
    ahahhaahahahahahah Hakkat mı?

İşin kötü tarafı bütün esnaf dolar şöyle oldu para değer kaybetti gibisinden zamı yapıştırırken biz son kullanıcılar kime yapistiricaz gelirimiz hep aynı ama giderimiz her geçen gün artıyor

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat pahalı değil siz fakirsiniz
    Enayilikle fakirliği karıştırmakta bir fakirliktir.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin kötü tarafı bütün esnaf dolar şöyle oldu para değer kaybetti gibisinden zamı yapıştırırken biz son kullanıcılar kime yapistiricaz gelirimiz hep aynı ama giderimiz her geçen gün artıyor
    Sandıkta kime yapıştırmayacağımızı biliyorsak sorun yok bence. Elbet düzelir... Zaman alır ama düzelir...

Bir de şu olaya genel olarak hastayım.

Benim elim alet tutuyor ama usta çok para istiyor. E kendiniz yapınız bir zahmet işte? Ustaya düdüklenmeyiniz. Madem her haltı biliyoruz!

Ustaların müşteri seçmesini de anlamlandırabiliyorum. Ben olsam 25 yaşında bir motosiklet ya da 3-5 yaşında çin malı motosikletin anahtarı vurunca kırılacağını bildiğim civatasına el sürmek istemem. Sen kırdın olur...
    killingroad, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maliyet olarak bakarsak dükkanında sökme-takma makinesi varsa en kötü ikinci eli 8-10bin lira. Bunun kompresörü,elektriği,balans ağırlıkları var.

Motorların lastik sökme takma işlemi araba gibi de kolay değil. (somunu sök, jant milini sök,kaliperi sök,zincirden kurtar,zincir ayarı yap,lastiği sök-tak,balans yap ve bunları tekrardan motora monte et.)

Ankara'da 200TL sökme-takma-balans. Yukarda bahsettiğim işlemleri kaatrsak bahsedilen fiyat normal.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun zamandır motosiklet lastiği söküp-taktırmadığım için soruyorum;
    Bir motosiklet lastiği ne kadar sürede sökülür-takılır-balans yapılır?
    Bir insan günde kaç tane sök-tak-balans yapabilir?
    Siz olsanız 50 Liraya bu işi yapar mısınız?
    espresso bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enayilikle fakirliği karıştırmakta bir fakirliktir.
    Hocam işin içine işçilik giriyorsa şikayet etmek saçma. Gidersiniz işçiliği ucuz olan yerden hizmet alırsınız. Ben teknik servisim ücretim 150 TL benim işimi 70 liraya yapan da var. Benden hizmet alan enayi mi. 2 liraya kahvede çay içersiniz 8 liraya cafede çay içersiniz. İkisi de aynı çay. Birinde sizi kapıda bir kadın karşılar tabağın yanına da küçük kurabiye koyarlar :D Lastik gibi önemli bir konuda en ucuzuna kaçmak da yanlış. Ben 250 lira verir miyim vermem orası ayrı.

Bu arada geçen ay Bostancı buz motorun dürüstlüğü sayesinde 950TL param cebimde kaldı.
    espresso bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Pazartesi günü Bodrum şubesinden çıkma ön lastik aldım. Sökme takma, arka lastik balans, zincir ayarı vs 450 TL tuttu.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Normalde ne kadar olması gerek geçen lastiğim patladı lastikçi sökemem abi ben dedi bende güvenmedim zaten geri yama yapılmadan tamir şeklinde yaptırmak zorunda kaldım, hani şu içine parça iterek yaptıkları tamir işlemi hiç sevmediğim bi şey oda,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşımız artmıyorsa ve artması grekiyorsa bağlı olduğumuz sendika ile birlikte karar alıp mücadele edeceğiz, tabi bu şekilde bir örgütlenme geleneği bu ülkede olmadığı için yapabileceğimiz bir şey yok.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam işin içine işçilik giriyorsa şikayet etmek saçma. Gidersiniz işçiliği ucuz olan yerden hizmet alırsınız. Ben teknik servisim ücretim 150 TL benim işimi 70 liraya yapan da var. Benden hizmet alan enayi mi. 2 liraya kahvede çay içersiniz 8 liraya cafede çay içersiniz. İkisi de aynı çay. Birinde sizi kapıda bir kadın karşılar tabağın yanına da küçük kurabiye koyarlar :D Lastik gibi önemli bir konuda en ucuzuna kaçmak da yanlış. Ben 250 lira verir miyim vermem orası ayrı.

Bu arada geçen ay Bostancı buz motorun dürüstlüğü sayesinde 950TL param cebimde kaldı.
    Hiç alakası yok.Ben bu işi profesyonel olarak yaptım servisinde ve özel servisinde okursanız yazdım.

Yapılacak iş aynı sökülecek balans yapılacak takılacak 10 dk lık iş bile değil.

Motoru üreten insanlardan daha iyi lastiğe kaç hava basılacağını bilen yer işini düzgün yapıyor diyorsanız sizin tercihiniz.

Törenle şampanya patlatarak müzik eşliğinde lastik sökülüp takılıyor olmalı ki 60 tl lik işe 250 tl istiyorlar.

Aynı takımlarla sökülecek balans makinesiyle balans yapılacak iki tane kurşun ya yapışacak yada yapışmayacak geri takılacak neden 200 tl fazla vereyim bunun bir kişini zengin fakirliğimle alakası yok.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Ağustos ayında lastik sökme takma- mantar yama ve balans için 60 tl vermiştim. Bugün tekrardan aynı işlem için gideceğim şubeye, normalde 18.30 da kapadıklarını ama işten anca o saatte çıktığımı söyleyince sorun olmadığını 19.00’ a kadar bekleyebileceklerini söylediler. Fındıklı ve bu şube genelde hep memnun ediyorlar beni açıkçası bakalım bugün ne kadar ücret alacaklar.
    espresso bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen birde ayçiçek yağının fiyatına bak. G.tün düşer...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eğer fiyat farkı çoksa nazikçe "lastiği bizden alın" demişler.
    bassturbin ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)