Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Alabiliyosanız alın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Deveye diken, insana zighen yaranır derlermiş... Tam bizim milletimize göre söylenmiş bir söz.
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu böyle gitmez diyeceğim ama anketlerde malum parti hâlâ %30 civarı alıyor :D Venezuella’da da yönetimdeki şahıs, mevcut duruma rağmen %40 civarı oy almıştı.
    Bunu yazmak gerçekten bana da ağır geliyor ama bazı milletlet gerçekten yok olmaya mahkum
    Yalnız Venezuella'da halkın yarısı yurtdışına göç etti, kalanlar hükümet yanlıları. Hep birlikte mutlu mesut sürünüyorlar, onlarda bile yarısı uyanmış duruma demek ki.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bu vakitten sonra artık ne alan olur nede satabilen.Büyük cc olayı artık bitmeye mahkum hale gelmek üzere.Elinde olanlar elindekilerle mutlu olacak,büyütme değiştirme devri bitti.250 cc bile lüks hale geldi.Satılık ilanına koyanlarda daha çok beklemeyin,çünkü yaprak bile kıpırdamıyor artık,bırakın alanı soran bile kalmadı.Mesaj bile atmıyor insanlar artık.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu vakitten sonra artık ne alan olur nede satabilen.Büyük cc olayı artık bitmeye mahkum hale gelmek üzere.Elinde olanlar elindekilerle mutlu olacak,büyütme değiştirme devri bitti.250 cc bile lüks hale geldi.Satılık ilanına koyanlarda daha çok beklemeyin,çünkü yaprak bile kıpırdamıyor artık,bırakın alanı soran bile kalmadı.Mesaj bile atmıyor insanlar artık.
    Sen almazsın Ahmet alır, ben alamam Mustafa alır. Muhalefet gibi algılama dostum ama düzen böyle.. Binen isimler değişecek, artı su da var motosiklet işi kurye degilsen keyif işi. Ha bir de " Bana lükslerimi verin, gereksinimler olmadan da yaşarım." kesimi var.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Öyle değil hayır. İşi bilen ekonomistlere göre hem sıfır hem ikinci elde fiyatlar artacak doğru, fakat satışlar düşecek, araçlar satılmadan uzun süre bekleyecek, bir kısmı elde kalacak. Sonuçta halk fakirleşti, küçük bir azınlık zenginleşse de onlar piyasayı döndürmeye yetmez.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kaba hesap 85 e mt07 satsam 0 km mt09 alsam 136 bin tl 51 bin lira para gerekiyor tabi kredilerin 24 ay ile sınırlandığınıda unutmayalım faizi ile 2600 tl falan 24 ay ödemem lazım mt09 için

Yemeğin içinden kıl çıktı Amerika yaptı keşke amerika bizi kıskanmasaydı da her şey ateş pahası olmasaydı zaten fakir bir ülkeydi

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Motosiklet keyif işi diyen arkadaş sen hiç toplu taşıma da ulaşım yaptın mı suya zam yapsalar o da keyif işi diyenler mutlaka olacaktır ve diğer arkadaş bu ülkede en çok asgari ücretliye oluyor memurların içinde çok çalıştım durumları maaşları çok iyi işe gelmeden maaş alıyorlar hani ticarete atılalım çok iyi para var cümlesi var ya karşındaki asgari ücretliyi zikmek bu cümlenin anlamı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yürütme ile eşit güçte olmasına rağmen yasamayı yürütmenin koşulsuz emrine sokmuş görüntüsü veren vekillerimiz sağ olsun, cumhurbaşkanımıza ÖTV'yi coşturma yetkisi verilmiş. "Ver mehteri" topluluğu coşkudan yerinde duramıyordur.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı su da var motosiklet işi kurye degilsen keyif işi.
    Keyif almak illaki pahalı mı olmalı? Vatandaşın birşeylerden keyif almaya hakkı yok mu?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif almak illaki pahalı mı olmalı? Vatandaşın birşeylerden keyif almaya hakkı yok mu?
    yok bizim keyf almaya hakkımız yok,biz mantıklı hareket etmeye programlıyız.Kurye motoru en süper motor bize.Uzun ömürlü ,az yakan yan sanayisi olan,yaygın olan.

DrunkenRabbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Django 150i Sport
    Doğru söylüyorsunuz, neden bizde canımızın çektiğini, tarzımıza uyan motoru veya arabayı alamıyoruz da az yakan parçası ucuz yan sanayisi bol ve 2. eli hızlı ama aslında ilk tercihimiz olmayan araçları alıyoruz.

Tek suçumuz bu coğrafyada doğmak mı yani, kime ne kötülük ettik arkadaş bize bu reva görülüyor.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle değil hayır. İşi bilen ekonomistlere göre hem sıfır hem ikinci elde fiyatlar artacak doğru, fakat satışlar düşecek, araçlar satılmadan uzun süre bekleyecek, bir kısmı elde kalacak. Sonuçta halk fakirleşti, küçük bir azınlık zenginleşse de onlar piyasayı döndürmeye yetmez.
    R25 icin Yamaha bayiinde sıraya yazılıyordu insanlar gecen hafta gittigimde. " Siz 9. sıradasınız" gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastettiğim su dostum .. Kurye arkadaslarımız bu işi ekmeklerini kazanmak icin yapıyorlar. Belirttigim sey motorun tipi degil, kullanım amacı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı DrunkenRabbi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsunuz, neden bizde canımızın çektiğini, tarzımıza uyan motoru veya arabayı alamıyoruz da az yakan parçası ucuz yan sanayisi bol ve 2. eli hızlı ama aslında ilk tercihimiz olmayan araçları alıyoruz.

Tek suçumuz bu coğrafyada doğmak mı yani, kime ne kötülük ettik arkadaş bize bu reva görülüyor.
    Tek suçumuz bu coğrafyada doğmak.

Mesela Fransa'da insanların isyan geleneği var, zamanında kralın ve aristokratların kellesini almışlar da onları gören bütün avrupa kralları kellelerini kurtarmak için demokrasiye doğru geçmiş. En ufak bir saşma uygulamada ayaklanıyorlar. Yine Yunanistan'da çok güçlü bir isyan geleneği var, yine orada da Atinay'ı yakıyorlar. Bizde teba olma geleneğindne geldiğimiz için böyle bir isyan geleneği yok, ne olursa olsun kabulleniyoruz, birlik olmak yerine aman bana bir şey olmasın deyip kendi başımıza devam ediyoruz sürüden ayrılmadan.

Batı'nın teknolojisi yerine ahlakını da almış olsaydık böyle olmazdı. Batı'nın ortaçağdaki halindeyiz toplum olarak.
    gurcanozturk, drtayfun ve erensel bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batı'nın teknolojisi yerine ahlakını da almış olsaydık böyle olmazdı. Batı'nın ortaçağdaki halindeyiz toplum olarak.
    "Bati'nin teknolojisini alalim, ahlakini almayalim" diyenlerin buyuk bir kismi "ahlak" kelimesini iki bacak arasinda (hatta sadece kadinlarin iki bacagi arasinda) aradigi icindir ki, senin dedigin olmaz hocam. Bu cografyanin beslendigi degerler arasinda ahlak hic olmamis.
    Mr.wind, espresso, DrunkenRabbi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bati'nin teknolojisini alalim, ahlakini almayalim" diyenlerin buyuk bir kismi "ahlak" kelimesini iki bacak arasinda (hatta sadece kadinlarin iki bacagi arasinda) aradigi icindir ki, senin dedigin olmaz hocam. Bu cografyanin beslendigi degerler arasinda ahlak hic olmamis.

Hakaret olarak algılama. Anlaşılsın diye yazıyorum...

Bu coğrafyada ahlak olmadığı sonucuna aynaya bakıp ta mı karar verdin...yav arkadaş kendi milletini bu kadar kötüleyen başka bir topluluk var mı acaba bu forum dışında.....

Yani nasıl bir tatmin yönteminiz var ki her konuda ülkeyi bu kadar rezalet göstermeye çalışıyorsunuz...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakaret olarak algılama. Anlaşılsın diye yazıyorum...

Bu coğrafyada ahlak olmadığı sonucuna aynaya bakıp ta mı karar verdin...yav arkadaş kendi milletini bu kadar kötüleyen başka bir topluluk var mı acaba bu forum dışında.....

Yani nasıl bir tatmin yönteminiz var ki her konuda ülkeyi bu kadar rezalet göstermeye çalışıyorsunuz...
    Milletini degil halkini, once farki ogrenmenizi oneririm.

"Bati'nin teknolojisini alalim, ahlakini almayalim" diyenler benim bu ulke ve halki icin yararli oldugunu dusunmedigim insanlar, siz bunlari savunuyor olabilirsiniz ben savunmuyorum.

Ahlaki sadece cinsel olarak algilayanlara laf ediyorum, siz neye ediyorsunuz? Ulkedeki TV'lerde dokulen ahlaksizliklari bir ben mi goruyorum ? Hirsizlik, sahtekarlik, dolandiricilik, firsatcilik vs. bunlar mi az bu ulkenin topraklarinda?

Ayna kismina yorum yapmiyorum o cumle sizin basitliginiz.

Bu arada, ulkeyi rezil gostermeye calismiyorum ama ulkenin yoneticileri bunu basariyorlar. (Bkz. Suriye'lilerin muz cumhuriyeti bayragi)
    Mr.wind, xtrafrozen, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kendi subayını "Bunlar alkol alıyordu, onun için deprem oldu" diyerek kötüleyenler şimdi toplumu eleştirenlerden yakınıyor.
    En ufak yolsuzluk haberi özel hayat diye yasaklanırken zamanın başbakanı tamamen özel hayat olan konuda "Ne özeli, genel bu genel" diye miting meydanlarında bağırıyordu.
    xtrafrozen, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahlak demişken En son sosyal medya da bir geyik dönüyordu. Dini temsil eden beyazlar içindeki amca hesapta demişki baldıza hallenirseniz nikahınız bozulmaz.

Dedim böyle bir şey olamaz imkanı yok. Dünyada var olan hiçbir din adamı böyle ahlaksız bir açıklama yapamaz diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahlak demişken En son sosyal medya da bir geyik dönüyordu. Dini temsil eden beyazlar içindeki amca hesapta demişki baldıza hallenirseniz nikahınız bozulmaz.

Dedim böyle bir şey olamaz imkanı yok. Dünyada var olan hiçbir din adamı böyle ahlaksız bir açıklama yapamaz diye düşünüyorum.
    Din adamı degil dincidir o Ayakkabıcı gibi.. Marketing işiyle ugrasan kişi, zat ..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında baldızla yatmanın nikahı bozma konusunu biraz da bizim cenah saldırı amaçlı sosyal medyada kullanıyor. Şöyle ki; yanlış biliyorsam düzeltin, İslam inancında zina zaten Müslüman'a haram ama nikahı bozmuyor bildiğim kadarıyla. Yani baldızı geçtim eve pizza getiren paketçi arkadaşı da yere yatırıp şey etseniz nikah bozulmuyor.

Burada rahatsız olmamız gereken konu şu; neden Diyanet'e hep "onu düdüklesek sıkıntı olur mu? bununla yatsak problem olur mu?" tarzı sorular yöneltiliyor? Zaten evlilik dışı ilişki haram kılınmış, kiminle yattığının ne önemi var?

Diyanet görevlileri de sabah akşam Mercedes modellerini inceleyeceklerine az biraz toplumu tanımak için çaba harcasınlar.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)