Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Ustalarının ve Motosiklet Yedek Parçacılarının Aşırı Şekilde Tok Olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı ustalar genelde:
    tamir yaparken müşteriyi bilgilendirir, nasıl yaptıkları hakkında bilgi verirler, bizim ustalar gibi devlet sırrı niteliğinde iş yapmazlar.
    saat hesabı çalıştıkları için iş seçmezler 2 euroluk işi bile alır yapar hakkıyla
    müşteriye döküm olarak kalem kalem ne yaptısya bildirir.
    Motosikleti aldığım yerde saatlik servis ücreti $140. 2 Euroya 1 dakikasını satın alabilirsiniz servis elemanının

Şaka şaka. 15 dakikadan daha az süren bir iş söz konusu değil. Minimum $35 bayılmanız gerekiyor yani. Üstüne %7 vergiyi de unutmayalım.

Kusura bakmayın ama sizi değil yazılanı yorumluyoruz. "Olay sıkılacak iki civata, verse anahtarı kendim yaparım" yazmışsınız, ama şimdi de değil anahtar ve lokma takımı, kaynak aletim, 3d yazıcım vs. var diyorsunuz... E öyleyse iki cıvata sıkılacak iş için ustayla niye yüz göz oluyorsunuz?
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
     MT Site yönetimi bilgi mesajı
    Bilgilendirme:   Forum kuralları gereği forumda küfür etmek, sansürlü veya sansürsüz argo kullanmak yasaktır!... Kurallara uymayan üyelere ceza verilecektir.
     Şikayet sahibi üyemiz, şikayet konusu hakkındaki gelişmelerin mesaja eklemesini istiyorsa site yöneticileri ile iletişime geçmelidir.
     Şikayet konuları yoruma kapalıdır.
     Site yöneticileri ile iletişime geçmek için tıklayın
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti aldığım yerde saatlik servis ücreti $140. 2 Euroya 1 dakikasını satın alabilirsiniz servis elemanının

Şaka şaka. 15 dakikadan daha az süren bir iş söz konusu değil. Minimum $35 bayılmanız gerekiyor yani. Üstüne %7 vergiyi de unutmayalım.

Kusura bakmayın ama sizi değil yazılanı yorumluyoruz. "Olay sıkılacak iki civata, verse anahtarı kendim yaparım" yazmışsınız, ama şimdi de değil anahtar ve lokma takımı, kaynak aletim, 3d yazıcım vs. var diyorsunuz... E öyleyse iki cıvata sıkılacak iş için ustayla niye yüz göz oluyorsunuz?
    abi ilk yazdığım cevapta söyledim ayak yapıyor.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tek anlayamadığım husus şu, dükkan sahibi bazı arkadaşların işini yapmayınca yada çok para isteyince inatla orada iş yaptırmak istemesi.
    Yahu para sizde, emek onda. Tavrı hoşunuza gitmedi mi, hay hay de çık dükkandan. İsterse sonsuza kadar tok takılsın, eğer para kazanmamak onun için bir sorun değilse bu niye sizin sorununuz olsun ki, takmayın kafanıza

İğneyi kendimize çulvaldızı ustalara; birde ustalar yönünde işe bakarsak, onlara da hak veriyorum bazı konularda. Mesela bi arkadaşın motorunu onun tanıdığı bir ustaya götürdük. Bizim işle uğraşırken başka bir motor geldi, usta kibarca ben bu motordan anlamam ben yapamam deyip yolladı ki motor tek silindirli basit bir çinli. Yani ben bile söker takarım komple, ustanın anlamıyor olması imkansız.

Sonra bize sebebini anlattı, çin malı motorlara artık bakmıyorum dedi. Nedenini sorunca da açıkladı, bi tarafını yapıyorum başka yeri bozuluyor, sonra da sahibi geliyor "usta sen geçen tamir ettin bak şimdi de bu sorun çıktı, sen düzgün tamir edemedin, bunu da bedavaya tamir et" diyormuş.
    Ben motorun debriyajını değiştiriyorum, adamın bir hafta aküsü bitiyor, "usta sen tamir etmeden önce akü sorunum yoktu, sen yaptın" diye benle tartışıyor diyor. Bende baktım olacak gibi değil, illallah ettim, çin malı hiçbir motora bakmıyorum artık dedi.

Düşündüm, vallahi adam o konuda haklı. Dükkana gelen her müşteriyi kendimiz gibi sanıyoruz ama ne hanzolar o kapıdan giriyor görseniz şaşarsınız.

Tabii bunun yanında müşteriye düzgün davranmayan, 15 dk anca sürecek işi sıfırdan motor topluyormuş edasıyla yapan, birde motorcunun acemi olduğunu anlarsa 50 liralık işe 200-250 lira isteyen, kendine usta diyen "at hırsızı" da bolca var memleketimizde. Giriş kısmında belirttiğim gibi, para sizin emek onun. Baktınız tok takılıyor, yada kazıklamaya çalışıyor, hadi bana eyvallah deyip başka dükkana gitmek en iyi seçenek.

Velhasıl bende ufak tefek işler için usta usta, dükkan dükkan gezmeyi sevmediğimden ve ufacık bir şey için yetkili servislere öpülmek de hoşuma gitmediğinden gerekli takım taklavatı aldım, ufak tefek tüm işlerimi kendim hallediyorum. Herkese de tavsiye ederim.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Geçen ybr için parça almaya gittim şanzıman felan degisicek acmisken rulmanlari felanda değiştireyim dedim. Motoru sokturdugum usta parçaları benim gittiğim parcacidan almiyormus adam o ustaya ben parça vermiyorum dedi gönderdi beni.sonra bende başkasını gönderdim almaya.tutturabilen tutturabildigine kazık atmaya çalışıyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben genelde 1 ustaya giderim afrika yı da aynı usta bakar cub a da gerçi cub un herşeyini ben yapIyorum
    USTA nın dükkanına gittiğim zaman 2 tane lift var genelde bol zamanım da giderim lift boş sa motoru lift te alırım eğer boş değilse beklerim
    motosikletlerimin her şeyini liftte ben yaparım o elini sürmez eğer elimden gelmeyen birşey veya takılırsam gelir el atar ve para istemez
    bana diyorki sen bu işleri öğren ben dükkanı kapatacağım sonra ustaların kucağına düşme
    geçen afrika'ya yağ değişimi yaptım malzemeleri internetten aldım bana diyor ki senin gibiler yüzünden batacağım para kazanamıyorum
    neyse değiştim vs çay çorba abi borcum ne at birşeyler dedi siftah yapmadım daha şimdi 10 20 30 atsam gene de allah bereket versin dedim eee altımdım böyle motosiklet varken 20 lira atılmaz tuttum 50 attım oo o çok dedi abi sen batarsan ben yanarım dedim
    evet at hırsızı tipleri oda dükkana sokmaz işini yapmaz veya böyle büyük cc olupta 10 20 arayanı sevmez servislerde ki işçilikleri bildiği için millet servise gitse saatlik işçiliğe 150 verecek der bize 50 vermeye burun kıvırıyor diyor
    bi bws gelmiş motor yapmışlar sahibi yan sanayi parça takılmış ısınınca motor çekmiyor ee ben ne yapayım buna diyor elini sürmedi
    iyi esnafa kaç para isterse veririm aga paraya bakmam işi düzgün yapsın yeter isterse selam bile almasın BANANE
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)