Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Benzine tek seferde 44 kuruş zam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Geçen gün gelen zamların üstüne bu zam da gelince forumda açılan 3 TL zam gelecek bilgisine inanmak istemesem de kesinliğinden emin oldum. 1 2 aya kalmaz 3 TL zammı ve fazlasını tamamlar bunlar.

Kamu spotu: Sarı yelek güzel bir şey, trafikte görünürlüğü arttırıyor. Gece sürüşlerinde reflektif sarı yeleklerimizi giymeyi aksatmayalım. Giymeyen arkadaşlarımıza birer tane hediye alıp sarı yelek giymeyi teşvik edelim. Sarı yelek çok önemli. Yağmurda, siste, karanlıkta birbirimizi görmemizi kolaylaştıracak bir icat bu reflektörlü sarı yelekler.

[IMG][/IMG]
    espresso ve Ezio41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet evet evet. Yetmez ama EVET!!!
    Italian bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Reflektörlü sarı yağmurluğum var sarı yelek yerine geçer mi?

Motosikleti
    MT-09 SP
    Zam geliyor ama trafikten eksilen bir tane araç göremiyorum. Ya da bizde protesto kültürü denen şey yok mu yoksa? İnşallah 20 lira olur da zenginle fakiri ayırt etmiş oluruz. Gerçi 30 lira da olsa trafikten araç eksilmez. Bence bizim köprüye baya bi adam lazım sıra çok oluyor.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    [/COLOR]mümkün ise akaryakıt istasyonlarından isteğimiz budur.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]mümkün ise akaryakıt istasyonlarından isteğimiz budur.
    https://www.youtube.com/watch?v=Eeib86Nj9c0
    Sakalları kessinler bari, batıyor sonra.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşkım saçım

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kerom be. Hızlısın ha. Bilirsin daha geçen fulledim. Öngörüsü yüksek bir adamımdır ben.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Şehir bisikletine geçmenin zamanı geliyor yavaştan. Bir tane hobimiz var, onu da adam akıllı yapamıyoruz fiyatlardan dolayı..
    espresso bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Fotoğraftaki kolun damarlı olması da güzel subliminal olmuş.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benzin şu an da kol gibi. Uzun yoldan döndüm, ben motorumun ne yaktığını bilirim. Bugün depo tam bitmemişken fulleyeyim dedim 93 TL tuttu. Kartla ödeyeceğim için kasaya giderken "Allah Allah acaba neden bu kadar fazla yakmışım? Hava filtresinin değişim zamanı mı gelmiş yoksa başka bir sıkıntı mı var?" diye düşünürken fişe bir baktım 11 küsür lt yakıt almışım, yani aslında motorun yakmasında bir anormallik yok, benzinin lt fiyatı boru gibi.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin şu an da kol gibi. Uzun yoldan döndüm, ben motorumun ne yaktığını bilirim. Bugün depo tam bitmemişken fulleyeyim dedim 93 TL tuttu. Kartla ödeyeceğim için kasaya giderken "Allah Allah acaba neden bu kadar fazla yakmışım? Hava filtresinin değişim zamanı mı gelmiş yoksa başka bir sıkıntı mı var?" diye düşünürken fişe bir baktım 11 küsür lt yakıt almışım, yani aslında motorun yakmasında bir anormallik yok, benzinin lt fiyatı boru gibi.
    10 gün önceydi galiba. 94 liraya 12,1 litre almışım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hala çok ucuz bu dolar kuruna göre.bu zam dalgası 11 tl leri zorlucak deniyor muhtemelen 11 civarıda evet kalır.iyi oluyor kim zengin kim fakir belli olsun trafikte rahatlamış olur

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Mahallede bir öküz var.
    Benzin-mazot zammı konuşuluyor.

O : "Benim arabam yok, olan düşünsün" diyor.

Ben : "Ulan öküz, benzine-mazota zam gelince,
    çiftçinin gübreyi taşıyan kamyon deposu daha pahalıya dolacak, gübre zamlanacak.
    Çiftçinin traktörün deposu daha pahalıya dolacak, çiftçi mecburen ürüne zam yapacak.
    Çiftçinin malını istanbul haline taşıyan kamyoncunun deposu pahalıya dolacak, o da zam yapacak.
    Haldeki adamın arabasının deposuda daha pahalıya dolacak, sebzenin hal çıkış fiyatına zam yapacak.
    Alışveriş yaptığın market, halden deposuna, deposundan mahalledeki markete sebze-meyveyi taşırken kullandığı mazota daha fazla para ödeyecek.
    Nihayetinde, benzine-mazota gelen zam bütün bu adamların fiyatını artıracak.

Sende sebzeyi, meyveyi bugünkünden çok daha pahalıya alacaksın..."

O : "Abartıyorsun abi"

Ben : "Her zamda, her alım gücün düştüğünde, her enflasyon açıklandığında, abartıyorsun-abartıyorlar dediğin için öküzsün. Hadi uğurlar ola..."
    espresso, maktama, tesla_S ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten hala çok ucuz benzin. :( 2013'te litresi 2.40 dolardan satılıyordu ve dünyanın en pahalı 4. ülkesiydik. şimdi gerçekten ucuza satan ülkelerle yarışıyoruz. tabii ki depoyu doldurmanın gerçek maliyeti konusunda hiç iyi durumda değiliz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    T7
    2013’te asgari ücret kaç dolardı şimdi kaç dolar? Bir de bunu karşılaştırıverin vizyoner bakış açınızla da ufkumuz genişlesin

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RuzgarAşkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013’te asgari ücret kaç dolardı şimdi kaç dolar? Bir de bunu karşılaştırıverin vizyoner bakış açınızla da ufkumuz genişlesin
    tekrar okuyun:

gerçekten hala çok ucuz benzin. :( 2013'te litresi 2.40 dolardan satılıyordu ve dünyanın en pahalı 4. ülkesiydik. şimdi gerçekten ucuza satan ülkelerle yarışıyoruz. tabii ki depoyu doldurmanın gerçek maliyeti konusunda hiç iyi durumda değiliz.
    espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    T7
    Onu anladım, koyu yazmana gerek yok, söylediğim rakamı da vermen daha doğru olurdu. İletişim tekniği açısından ucuzluk için rakam vermenin paranın değer kaybı için ise rakam vermeden yuvarlak konuşmanın yanlış bir vurgu olduğunu düşünüyorum.Şu an 294 dolar civarı asgari ücret 2013’te 400 dolar civarındaydı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İnzellin demek istediğini anlıyorum. Alım gücümüzün düşmüş olması ayrı konu.Benzin yada hammaddesi olan petrol sonuçta bir emtia ve bunun tıpkı altın gibi uluslar arası bir değeri var.Dolar karşılığına bakarsan avrupada en ucuz ülkelerden biriyiz.

Benim korkum avrupadaki gibi 1,50 1,70€ seviyesine gelirse ne bok yiyeceğiz onu düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnzellin demek istediğini anlıyorum. Alım gücümüzün düşmüş olması ayrı konu.Benzin yada hammaddesi olan petrol sonuçta bir emtia ve bunun tıpkı altın gibi uluslar arası bir değeri var.Dolar karşılığına bakarsan avrupada en ucuz ülkelerden biriyiz.

Benim korkum avrupadaki gibi 1,50 1,70€ seviyesine gelirse ne bok yiyeceğiz onu düşünüyorum.
    1 2 zam sonra devlet benzini hayrına satacak. 2 3 zam sonra devlet sattıkları her litre başına petrol istasyonlarına sübvansiyon vermeye başlayacak. Ya benzin 11 12 TL olmalı ya da devlet petrol satanların karını devamlılık için garanti altına almalı. Benzin şu an çok ucuz, vergisiz satılıyor resmen. Babamızın malı değil sonuçta dışarıdan geliyor. Bir ürün en fazla bu kadar pahalı ve ucuz olabilirdi.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)