Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

trafik sigortasi+yol yardimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    arkadaslar bazi sorularim olacak.

1-trafik sigortasinin kapsaminda yer alan yol yardimi hizmeti motosikletlere yardima geliyor mu? yoksa duzenek yok ivir zivir deyip gelmiyorlar mi?

2-arabam icin yaptigim sigorta teminatinda sinirsiz sayida yol yardimi hizmeti ibaresi yer alirken, motosiklet icin aldigim teklifte yol yardimi teminat bedeli 1100 tl diyor. bu sistem nasil isliyor?

tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben bi sigortacıyla irtibata geçtiğimde yol yardımlı yaptırmıştım. 50-100 lirafarkı oluyor

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Trafik sigortasında var mı bilmiyorum ama kaskomda yol yardım vardı. Kaza yaptıktan sonra motoru çektikleri yeddiemin otoparkından servise bu yol yardımın çekicisi ile taşıtmıştım. Çekiciyi vb. sigorta şirketi ayarlamıştı.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Her şirkette var mı bilmiyorum ama yıllardır Anadolu sigortadan 50 100 farka bakmadan yol yardımlı yaptırıyorum. 100cc scooteri tek taraflı kazada çektirdim. Hiçbir sorun yaratmadılar. Teminat olarak tutar hatırlamıyorum da 2 kez limiti var.

Yol yardimini ben de yaklasik 100 liraya eklettim , kasko yoksa yapilmasi menfaate olur, lastik patlar ariza olur v.s.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Bende eklettim trafik sigortasina cekici hizmeti ama maalesef sigortam.net soruma kesin bi cvp veremedi. pzt anadolu sigortayi arayip detayini ogreneycegim.

1000 tl limitli cekme hizmetim varmis. Ne demek bu ki? 1000 tl yi versem ardahana goturcek mi? yoksa cekecek 300 tl tutarsa sigortan tahsil edecek benim 700 luk hakkim mi kalacak?

bu para limiti kismini cozemedim tam.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim sigorta yaptırdığım yer ve başka bir kaç yer daha trafik sigortasında yol yardımı olmadığı sadece kaskoda olduğu konusunda ısrarcılar. Bu konuda foto göndere bilecek olan var mı bana bende adamlara göstereyim

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eklettim trafik sigortasina cekici hizmeti ama maalesef sigortam.net soruma kesin bi cvp veremedi. pzt anadolu sigortayi arayip detayini ogreneycegim.

1000 tl limitli cekme hizmetim varmis. Ne demek bu ki? 1000 tl yi versem ardahana goturcek mi? yoksa cekecek 300 tl tutarsa sigortan tahsil edecek benim 700 luk hakkim mi kalacak?

farazi konuşuyorum çorumda aracınız arıza yaptı ankara'ya gitmeniz gerekiyor. çekici ücreti 500 lira, bu limitten karşılanır.
    sonra yine şansınıza başka bir yerde yine arıza yaptı çektireceksiniz aracı. çekici ücreti 700 lira, limitin yettiği kadarını limitten artanını elden ödersiniz. limitli olması aslında iyi bir şey, limit olmaz ise km sınırı oluyor ve çok işe yaramıyor eğer uzun yol yapıyor iseniz.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sigorta yaptırdığım yer ve başka bir kaç yer daha trafik sigortasında yol yardımı olmadığı sadece kaskoda olduğu konusunda ısrarcılar. Bu konuda foto göndere bilecek olan var mı bana bende adamlara göstereyim
    yol yardımı ile çekici hizmeti karıştırılan şeyler aslında yol yardımı lastik patlaması, akü bitmesi, benzin bitmesinden dolayı yolda kalınması vb hizmetlere gelir.
    sigortaya ek bir ücret ile çekici hizmeti satın alırsınız veyahut sigorta+trafik yol yardım sigortası alırsınız. sigortacınız eksik bilgi vermiş size

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sigorta şirketini arayıp,
    "Sabah İstanbuldan Antalyaya yola çıkıyorum. Yolda motorum bozulursa çekici hizmeti alabiliyormuyum, alabiliyorsam kaç kez ve kaç kmye kadar" diye sorun.

Genelde sigorta şirketleri parasal limit vermez.

Örneğin, "çağrı yaptığınız il hudutları içerisinde 50km ye kadar ücretsiz 3 kes hakkınız var" der.

Benim quick sigortada yılda 3 kez , her seferde 50kmye kadar limit var.

Ankara sigortada yılda 2 kez 50 km ye kadar.

Yapı Kredi Gold Kredi kartım yılda 3 kez bu hizmeti her seferde 50km ye kadar ücretsiz veriyor.
    Gold kart 3 gece ücretsiz otel, eve dönüş uçak bileti veya ücretsiz 1600cc araç, tamir olan aracı almaya giderken ücretsiz uçak bileti gibi hizmetler sunuyor.
    Bunu 2 yıl önce uzun uzun anlattım.

Bana göre, yıllık 150 lira YKB gold kart bedeli vermek, trafik sigortasına fark vererek çekici hizmeti ekletmekten daha ucuz ve avantajlı.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

5 yıl kadar sigorta yol yardım biriminde çalıştım anlatmaya çalışayım.
    Çekici hizmeti poliçe asistan hizmetleri teminatında arıza/kaza durumunda en yakın yetkili servis yada en yakın tamirhane olarak belirtilir.
    En yakın tamirhaneden kasıt en yakın sanayidir.
    1000 TL limit ise senin motorunun çekilmesi için harcanacak max tutardır.
    Örnek olarak diyelim Yozgat Yerköy ilçesinde arıza durumu yaşadın
    Sigorta asistans firmasının en yakın anlaşmalı çekici firması Yozgat merkezde ise buradan çekicinin çıkış yapması ve motorunu alıp Yozgat merkeze getirmesi için max 1000 TL masrafı karşılar. Bu bedel 1000 TL'yi aşıyor ise aşan kısmı senden talep ederler.
    Burada önemli olan poliçe dönemin boyunca bu hizmeti kaç defa verileceğinin belirtilmesi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Benim +yol yardımlı poliçede yazanlar bunlar.

Anadolu Hizmet "Trafik" Klozu
    İşbu poliçe ile sigortalı aracın kaza sonucu hareketsiz kalması durumunda kurtarılması ve en yakın tamirciye çekilmesi
    şartıyla nakli 1.100 TL'ye kadar sağlanır. Diğer hizmetler poliçe ekinde verilen Trafik kitapçığında belirtilen limitlere kadar
    sağlanır. Sigortalı aracın yaptığı kazaya karışan karşı aracın en yakın anlaşmalı servise çekilmesi şartıyla nakli de 1.100
    TL'ye kadar temin edilir. Sigortalının aracının arıza (Arıza, aracın hareketsiz kalmasına neden olan elektrik veya mekanik
    arızayı ifade etmektedir.) durumunda en yakın tamirciye nakledilmesi şartıyla çekme yardımı yılda iki kereye mahsus olmak
    üzere toplam 1.100 TL'ye kadar sağlanır, işbu teminat yalnızca aracın hareketsiz kalmasına neden olan elektrik veya
    mekanik arızanın söz konusu olduğu durumlar için verilmiş olup bu durum haricindeki haller arıza olarak
    nitelendirilmemektedir. Kapsamları ve limitleri ilişik kitapçıkta belirtilen asistans teminatları; hizmetin 0850 7 24 0850 nolu
    Çağrı Merkezi aranarak Anadolu Hizmet operatörlerince sağlanması kaydıyla geçerlidir. Hizmet karşılığı nakit tazminat
    ödemesi yapılmamakta olup sigortalımızın Anadolu Hizmet operatörleri dışında hizmet sağlaması halinde işbu masraflar
    nakden veya aynen karşılanmayacaktır.

Motosikleti
    cb250r
    tamamdir ulastim bilgiye. kapsami su sekildeymis:

Sigortalı aracın kazası sonucu hareketsiz kalması durumunda, Şirket; sigortalı aracın en yakın tamirciye naklini 1.000 TL’ye kadar temin edecektir. Arıza durumunda yılda 2 kez olmak üzere çekme yardımı 1.100 TL limite kadar sağlanır. Bir karayolunda giderken sigortalı aracın devrilme veya şarampole yuvarlanma nedeniyle hareketsiz kalması durumunda, mümkün olabilen durumlarda kurtarılması ve sonrasında çekilmesi veya yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon 1.000 TL limite kadar sağlanacaktır.

Aracın yükünden dolayı çekilmesine veya kurtarılmasına engel bir durum var ise yükün boşaltılmasından ve madeni yağ/akaryakıt taşıyan araçların kurtarma hizmetlerinde fiziki çevre emniyet tedbirlerinin alınmasından Şirket sorumlu değildir.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından karayolu olarak tanımlanan bölgenin dışında hizmet verilememesinden şirket sorumlu olmayacaktır. Bu menfaat kapsamında

Aracın tamir masraflarına ilişkin olarak herhangi bir meblağ ödenmeyecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)