Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

istanbul'da 34 harici plakali arac kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Herkese selamlar,

Bu cuma insallah 2. el bi motosiklet alacagim. Arac 16 plakali. noterde plaka degisikligi yapmasak ve ayni plaka ile istanbulda kullanmaya devam etsek, bir sıkıntı oluyor mu acaba?

Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Daha fazla trafik uygulamasına, çevirmeye denk gelmeniz mümkün. Farklılıklar daha fazla dikkat çeker. Sizde bir eksik olmasa bile sürekli huzursuzluk ve stres. Değiştirin bence plakayı.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Son 2 yıldır Ankara'da 01 plakalı camları 2 numara filmli çelik jantlı, difüzörlü otomobil, 09 plakalı motosiklet kullanıyorum. Daha önce yıllarca 06 plaka da kullandım ekstra birşeye denk gelmedim.

Motosikleti
    Honda Dio
    6-7 yıl 35 plakalı araç kullandım Ankara'da hiçbir çevirmeye girmedim. Büyük şehirlerde çok problem olmaz bu, yani benim için olmadı. Bir de motosikletin plakasını polis görene kadar çoktan geçip gitmiş olursun, plakan için çevirmez diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 400
    Ben 2019 ocak'ta aldım 07 plaka İstanbul'da değiştirmeden kullanıyorum hâlâ bir kaç kez rutin çevirme dışında çevirmeye girmedim zaten plaka arkada daha az sigorta ödersin.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    eskisi 16 idi sorun olmadı.
    şimdiki 35 yine sorun yok.
    Bazen ışıklarda muhabbetine Bursa'dan mı geliyorsunuz, İzmirden mi geliyorsunuz oluyor, onun açıklamasıda kısaca yok olunca muhabbete dönüşmüyor.
    kısacası 2015 den bugüne yabancı plaka sorunu yaşamadım.

Motosikleti
    cb250r
    Saolun dostlar verdiginiz bilgiler icin. cuma gunku stres seviyesine gore karar vericem artik. firsat bulursam degistireyim madem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun dostlar verdiginiz bilgiler icin. cuma gunku stres seviyesine gore karar vericem artik. firsat bulursam degistireyim madem.
    değiştir tabi ya 16 plaka nedir allasen.34 plakanın inanılmaz bir karizması var,dalga gecenler cıkacaktır ama gerçek bu yaniiii

hayırlı olsun bu arada,ne aldın hiç soylemiyon.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değiştir tabi ya 16 plaka nedir allasen.34 plakanın inanılmaz bir karizması var,dalga gecenler cıkacaktır ama gerçek bu yaniiii

34 plakanın karizmasından ziyade insan zihnindeki yakası açılmamış sinkaflı kelime dağarcığını ortaya çıkaran bir cazibesi var.

Konusu açılmışken anlatayım, birkaç saat önce bisiklet sürüyordum. Yerli plakalar yanımdan geçerken yavaşlıyorlar. Biraz mesafe bırakıp öyle geçiyorlar ki normal olan budur. Fakat bir tane annesinin bahçesine beton döktüğümün oğlu son sürat silme şekilde yanımdan geçti, hemen plakaya baktım hiç şaşırtmadı: 34
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

morukcum ufak motor aldim bajaj v15. Fıtı fıtı trafikten siyirsin. Aldim dediysem de daha kapora verdim, cuma satisi alcam insallah.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha fazla trafik uygulamasına, çevirmeye denk gelmeniz mümkün. Farklılıklar daha fazla dikkat çeker. Sizde bir eksik olmasa bile sürekli huzursuzluk ve stres. Değiştirin bence plakayı.
    Yillar önce arabada,22 plakayla izmir de 5 yil kullandim abartisiz defalarca uygulamaya denk geldim.hatta bir kaç defa park ettigim sokak arasinda silecekler kaldirilmis gordum,ayni siradaki diger araclar da(yerel plaka)boyle bir durum yoktu.

Ayrica,park yaparken ev/dukkan önü farketmez mutlaka etraftaki kisilere sorarim,2-3 saat duracak sorun olur mu diye.bu konuda ekstra hassasimdir.

Farkli plaka motosiklet de trafikte hic boyle bir durumla karşilaşmadim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    30 tane araba bi o kadar da motosiklet değiştirdim. Yarisi olmasada yarisina yakini başka illerin plakası idi. Hiç ama hiiicbir dezavantajini görmedim.
    Avantaj?
    Gördüm.

Motosikleti
    MT25 2016
    eskisi gibi değil istanbulda çok yabancı plakalı araç var. zararı olmaz.

Avantaji olur, dezavantaji olmaz, hatali girersin adam yabanci der, daha sabirli olur, butun kiralik araba motosiklet 34 oldugundan bence daha kotu bile.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bende geçen hafta 35 plaka bir sukuter satın aldım , Cuma akşamı yeni plaka çıkaracak vakit kalmayınca 35 le İstanbul a döndüm , diğer şehirlerin nasıldır bilemicem ama İzmir in İstanbul da güzel bir karizması varmış , İzmir in neresinden diye soran oldu , İzmir i çok sevdiğini özlediğini belirtenler oldu , 35 i gören geliyor ;)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Daha fazla sigorta bedeli ödemek istiyorsan değiştirebilirsin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu altında yazılı mesajları okudum da demek ki benim varsayımım yanlışmış. 16 plakayı değiştirmeseniz de birşey olmayacağının örnekleri epey yazılmış.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehiriçi kullanımlarda hiçbir fark göremedim.

Ancak sürekli manisa-izmir ararsı gel-git yaptıgımda eski motorumdaki ısparta plaka yüzünden her defasında durduruyorlardı

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçi kullanımlarda hiçbir fark göremedim.

Ancak sürekli manisa-izmir ararsı gel-git yaptıgımda eski motorumdaki ısparta plaka yüzünden her defasında durduruyorlardı
    Nerden biliyorsun; belki adamlar seni seviyordu veya polis Ispartalı idi...
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden biliyorsun; belki adamlar seni seviyordu veya polis Ispartalı idi...
    beni seviyorsa yeni motorumla neden durdurmadılar, ıspartalı ise neden memleket muhabbeti yapmadılar?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)