Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xmax250-forza250-Downtown350 hangİsi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Merhaba, bu üç scooter arasında kaldım ,gönlüm kymco downtown350 den yana ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kymco'yu bilmiyorum ancak Forza 250 çok konforlu

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Sokakta hangisinden daha fazla görüyorsan onu al derim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bazen mantık yerine kalbimizi dinlemek gerekli. Zart zurt her an motosiklet alacak yapıda ve ekonomide değiliz. O nedenle gönlünüzden geçeni alın. Herşey ticaret, 2. el, alım-satım değildir, zarar da etseniz dünyanın sonu değil, aldığınız keyfe bakın.
    oxus, IRau, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Kişinin kullanım şekline bağlı bir seçim aslında.
    Ben şahsen X-max den bahsedeyim diğer modelleri kullanmadım ne dersem sallama bilgi olur
    Şimdi sayacaklarım tamamen kendi fikrimdir ve motorumdan son derece memnunumdur.

Xmax bozuk yol sevmez, adından da anlaşılacağı üzere Sport Scooter'dır.
    Durduk yere masraf çıkartmaz, parça bakımından sıkıntı çektirmez.
    "Az yakan çok kaçan" dediğimiz türdendir ki bendeki 300 lük olduğundan olabilir, belki 250 lik daha fazla yakıyordur.
    Ağırlık merkezinin ortada olması virajlara girip çıkarken hakimiyeti elinizde tutmakta fayda sağlar çok çabuk yatırıp kaldırabilirsiniz.
    Asfaltda gittiğiniz sürece yorma, yıpratma gibi dertleri olmaz, bir de rüzgar arkanızda ise gidilen yol tadından yenmez.
    Frenlerinden genelde herkes şikayetçidir ve haklıdır. Hele ki disk ve balata ısınmışsa duruş mesafesi biraz uzar.
    Artçılı kullanımda bile performası çok çok düştü dedirtmez.(Bu arada kendi motorumda arkada gitmişliğimde var, arka taraf ön taraftan daha konforlu)

Aklıma gelenler bu kadar umarım kıyaslamada bir faydası olur
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Siz listeye,

Daelim s3 advance modelini de ekleyin.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Konu scooter ise bence ilk bakacağınız şey konfor olmalıdır. Bu saydıklarınız arasından en konforlusu açık ara forza 250 ' dir. Bana soracak olursanız Sym joymax derim.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Böbrek taşı rahatsızlığınız varsa xmax

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Forza 250 kullanicisi olarak;

- Xmax daha seri, dusuk hizlarda daha dengeli, aydinlatmalar zayif, suspansiyonlar sert, frenler orta
    - Forza konforlu, frenleri ve aydinlatmalari daha iyi, suspansiyonlar daha yumusak, Xmax kadar seri degil.

Kymco, Sym, Daelim kullanmadim;

- Kymco Downtown 350 farkli bir sinifta, 250 deseniz karsilastirilabilir.
    - Sym, guzel alet, eski modelleri yag yagiyor denir.
    - Daelim, bunlarin arasinda en guclusu, en serisi, en biseyi. Ama parca bulunmasi vs ne olacak biraz belirsiz.

Ikinci el piyasasinda Xmax ve Forza onde.

Kisisel goruslerimdir.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    İşte geldim burdayım. Kayınço gider, durur ve af eder. Çoğu kez aha bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete dediğim yerden benim gibi tecrübesiz, eğitimsiz adam bile sağ salim eve dönmüştür. Sağlamdır, gayet oturaklıdır. Ben başka scooter kullanmadım. Yatırım tavsiyesi değil, kullanıcı tavsiyesidir.
    erensel bunu beğendi.

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Ben de çiçeği burnunda Xmax 250 kullanıcısıyım. Gerçi havalar bozunca ağız tadıyla binemedim ancak bir kaç şey söyleyeyim;
    Tech Max diye bilinen full modelini aldım. Hani konfor sele standart oluyor üzerinde. Ama ben konfor'dan neyi kastettiklerini anlamadım.
    Amortisör ayarı da yapılabiliyor ancak kurcalayamadım henüz. En yumuşak kademeye bile alınsa yine de yolu totonda hissediyorsun.
    Yakıt konusunda çookkk tatmin edici rakamlar söz konusu. Hele 2-3 günde bir akaryakıt zammına maruz kaldığımızı düşünürsek, öncelikli bir konu bence.
    Servisi, yedek parçası, aksesuarı vb. konusunda hiç zorluk yaşamazsın. Yarın bir gün satmak istersin, çok güzel pazarı var. Kar bile edebilirsin belki satarken.
    Forza 250 tavsiye etmişti arkadaşlarım ama, görünüşü beni Xmax'e yönetlmişti. Pişman mıyım? Hayır. Yine olsa yine Xmax alırdım.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı jacks0n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çiçeği burnunda Xmax 250 kullanıcısıyım. Gerçi havalar bozunca ağız tadıyla binemedim ancak bir kaç şey söyleyeyim;
    Tech Max diye bilinen full modelini aldım. Hani konfor sele standart oluyor üzerinde. Ama ben konfor'dan neyi kastettiklerini anlamadım.
    Amortisör ayarı da yapılabiliyor ancak kurcalayamadım henüz. En yumuşak kademeye bile alınsa yine de yolu totonda hissediyorsun.
    Yakıt konusunda çookkk tatmin edici rakamlar söz konusu. Hele 2-3 günde bir akaryakıt zammına maruz kaldığımızı düşünürsek, öncelikli bir konu bence.
    Servisi, yedek parçası, aksesuarı vb. konusunda hiç zorluk yaşamazsın. Yarın bir gün satmak istersin, çok güzel pazarı var. Kar bile edebilirsin belki satarken.
    Forza 250 tavsiye etmişti arkadaşlarım ama, görünüşü beni Xmax'e yönetlmişti. Pişman mıyım? Hayır. Yine olsa yine Xmax alırdım.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Hayirli olsun, oldukca guzel bir secim yapmissiniz. Xmax hep sertti, derdi hep super scooter olmak o yuzden de suspansiyonlari sert. Ayarlasaniz daha biraz sert kaliyor sanirim, insanlarin sikayeti de hep bu konuda. Avrupa yollari nasil tam bilemiyorum ama Turkiye yollari icin sert kaliyor.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, oldukca guzel bir secim yapmissiniz. Xmax hep sertti, derdi hep super scooter olmak o yuzden de suspansiyonlari sert. Ayarlasaniz daha biraz sert kaliyor sanirim, insanlarin sikayeti de hep bu konuda. Avrupa yollari nasil tam bilemiyorum ama Turkiye yollari icin sert kaliyor.
    Ben xmax dışında başka scooter sürmediğim için farkında değilim. xmax'ı alırken o zamanlar forza 250 yoktu, forza 300 de çok pahalıydı xmax 250'ye göre. Hem o zamanki xmax 250'nin sele altı bagajı forza 300'den daha büyük görünmüştü gözüme. Sele rahatını aklıma getirmeden almıştım.

Senin Forza 250'yi yakından gördükten sonra sele rahatlığı nasıldır bilmem ama ön taraftaki torpido gibi olan bölmeler daha kullanışlı gibi gelmişti. xmax'da öndeki iki taraftaki bölmelere ancak telefon sığıyor, forza'ya iki şişe bira sığar ne güzel demiştim. Sele altı bagajı da forza 250 de xmax kadar geniş, hemen hemen aynı gibi.

Kymco scooterleri gercekten iyi, xtown 250yi inceleme firsatim oldu , performansi biraz daha iyi olsa forza 300 yerine onu alacaktim. Bu ucu arasindan downtown 350i , xmax gonlunuze hos geliyorsa 300luk tavsiye ederim, ayni yakiyor ama daha iyi gidiyor .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)