Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aegis Rider HUD Yapay Zeka Desteğine Sahip Kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Motosiklet sürücülerinin güvenliğini artırmaya odaklanan yeni bir kask geliştirildi. Yapay zeka desteğine sahip olan Aegis Rider HUD isimli kask, yoldaki tüm engelleri gösterebiliyor. Ayrıca sürücüler, oluşturulan güvenli güzergah çizgisini takip ederek virajları sorunsuz bir şekilde alabiliyorlar.

Aegis Rider HUD oldukça etkileyici olsa da yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere bazı eksikleri var gibi görünüyor. Örneğin bu kaskı taktığınızda renklendirmeler nedeniyle görüş açınız ister istemez düşüyor. Ayrıca oluşturulan güvenli güzergah, yalnızca hesaplamalar üzerinden oluşturuluyor. Yolun kaygan olması durumunda o güzergahın kazaya yol açıp açmayacağı tam olarak anlaşılabilmiş durumda değil.

https://www.webtekno.com/oyunlardaki...o-h116146.html

Resmi web sitesi

https://www.aegisrider.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    normalde bir şeylere köstek olmam hatta belki de büyür gider ama ben bunu kullansam kaza yaparım. dikkatim dağılır. motosiklette dikkat çok önemli bu bana nasıl viraj alacağımı ileride arabaları onu bunu gösterecek ve ben dikkatimi ona mı vericem yoksa yola mı vericem. yok olmaz bugünlük kösteğim

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet motosikleti çalıştırmak için kontağı ters çeviriyor... Beni kaybetti bile! Videoyu 2 kere izledim, bence kolpa.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    kaymak gibi yolda fıstık gibi işaretçilerde tehlikeyi kendi gözüyle görmeyen de motosiklet sürmesin arkadaş.
    getirsinler o kaskı bir de bizim hiç bir yol çizgisi olmayan şerit olup oladığğı bile belli olmayan yola da o zaman görelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ülkem için yapay zeka desteği değil yapay embesil desteği lazım. Güvenlik için "Viraj çizgin şöyle olsun" yerine "bak şu sağdaki andavalın n'aptığı belli değil, aniden önüne kırabilir aman dikkat" türü tavsiyeler daha kullanışlı olur muhtemelen.
    espresso, Vargath ve otopsici bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu teknoloji, yapay zeka güzel de navigasyon kullanmadan markete bile gitmeyi beceremeyen bir nesil yetişti. Yön bulamıyor insanlar. (Düz vites kullanmayı becerememelerini zaten es geçtim). Bu ürün de bence hayatı kolaylaştırıyor ama işin ruhunu öldürüyor.
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu teknoloji, yapay zeka güzel de navigasyon kullanmadan markete bile gitmeyi beceremeyen bir nesil yetişti. Yön bulamıyor insanlar. (Düz vites kullanmayı becerememelerini zaten es geçtim). Bu ürün de bence hayatı kolaylaştırıyor ama işin ruhunu öldürüyor.
    Elinde Iphone 11 yada Samsung S20 olup adres soranı needeceuk? Bir gün birine küfür edecem ama bakalım kime denk gelecek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)