Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tarz değişikliği hakkında fikrinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba arkadaşlar,
    yaşım 49, ktm duke 390 kullanıyorum ve torklu seri makinaları seviyorum fakat buaralar yaş elliye merdiven dayamış olduğundan( birazda eş baskısı) olsa gerek chopper
    tarzı makinalara mı geçsem acaba diye düşünüyorum.
    Biraz chopper modellere bakındım, eskiden sevdiğim model olan dragstar 650 onlardan biri, benim makinayı satıp dragstar mı alsam dedim ama benim motoru sattıgımda alacagım para sene 2000 ler civarı modellerin bedelini ancak karşılıyor.. 2017 model makinayı verip 2000 model makina almak sizce ne kadar mantıklı? yorgunluk, arıza, yedek parça tedariği vs. nihayetinde yaşlı bir makina?
    veyahut sizin önereceğiniz bu taş gibidir diyeceğiniz bir chopper/Cruiser modeli var mı?
    Not: bir taraftan da adventure mi baksam diye de düşünüyorum, kafalar karışık yani )

fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ruhunuz hangisini istiyorsa ona geçin derim ben.
    iskampavya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bence tam sebep belirtmemissiniz...

Yasinizin artmasi niye motosiklet degisikligine yol aciyor? Motosiklette rahat etmenizi zorlastiran saglik sorunlari mi ortaya cikti? Bel, boyun, sirt agrisi falan? Daha dik oturulan bir model mi istiyorsunuz?

Yoksa daha buyuk ve oturakli bir model istegi mi olustu icinizde?

Esinizin baskisi ne yonde? Satmanizi mi istiyor? Siz de yerine daha oturakli bir motosiklet alip arada bir yol mu bulmak istiyorsunuz?

Velhasil acik acik yazin yahu. Yabanci yok.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    5-6 ay önce sahibinden sitesinde bir R1 görmüştüm, ona niyetlenmiştim. Galiba 2004 model ve 60.000 TL civarındaydı.

Fotoğraflardan makina sanki sıfır kadar temiz gözüküyordu.

Yamaha Bursa yetkili bayiindeki arkadaşlara danıştım, "Girme sakın" dediler. "Niye?" dedim. "Yürütemezsin o motoru. En ufak bir mekanik arıza çıksa milyarlarca lira masraftan kapı açar, parçasını bulamazsın, parça bulsan yaptıracak adam belki bulamazsın. Belki de 'lanet olsun' deyip hurda fiyatına satarsın sonra" dediler.

Ben de girmemiştim dedikleri gibi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japon diye 20 yaşında alet almazdım şahsen.

Ülkemizde cruiser sektörü ölü. Bütçe var ise sıfır ya da max 10 yaş aletlere bakmakta fayda var.

https://www.sahibinden.com/motosiklet/sifir?a266=62038
    iskampavya bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam Duke 390 gibi eğlenceli bir motorun ardından acaba cruiser sizi memnun eder mi?
    espresso, iskampavya ve Osm@n bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Duke 390 a benzer ve cruiser ozelligi olan benelli leoncino 500 dusundunmu?
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tam sebep belirtmemissiniz...

Yasinizin artmasi niye motosiklet degisikligine yol aciyor? Motosiklette rahat etmenizi zorlastiran saglik sorunlari mi ortaya cikti? Bel, boyun, sirt agrisi falan? Daha dik oturulan bir model mi istiyorsunuz?

Yoksa daha buyuk ve oturakli bir model istegi mi olustu icinizde?

Esinizin baskisi ne yonde? Satmanizi mi istiyor? Siz de yerine daha oturakli bir motosiklet alip arada bir yol mu bulmak istiyorsunuz?

Velhasil acik acik yazin yahu. Yabanci yok.
    Gayet net aslında haşmet bey,isteğiniz üzerine biraz daha açmak gerekirse benim tarafimdan biraz daha oturaklı, eşim tarafimdan daha rahat edebilecegi bir motor diyebiliriz ağırlıklı baskı bu yönde keza evet.
    Buarada eşim sagolsun 16 yıldır bana enduro, ss,chooper vs birçok motora artçı oldu hep en rahat ettiği motor olan chooper taraftarı oldu ama yinede ses çıkarmadı ama artık rahat etmek istiyor.

Yukarıda saydığınız sağlık sorunları ağrı ve. Hiçbiri yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    yaşım 49, ktm duke 390 kullanıyorum ve torklu seri makinaları seviyorum fakat buaralar yaş elliye merdiven dayamış olduğundan( birazda eş baskısı) olsa gerek chopper
    tarzı makinalara mı geçsem acaba diye düşünüyorum.
    Biraz chopper modellere bakındım, eskiden sevdiğim model olan dragstar 650 onlardan biri, benim makinayı satıp dragstar mı alsam dedim ama benim motoru sattıgımda alacagım para sene 2000 ler civarı modellerin bedelini ancak karşılıyor.. 2017 model makinayı verip 2000 model makina almak sizce ne kadar mantıklı? yorgunluk, arıza, yedek parça tedariği vs. nihayetinde yaşlı bir makina?
    veyahut sizin önereceğiniz bu taş gibidir diyeceğiniz bir chopper/Cruiser modeli var mı?
    Not: bir taraftan da adventure mi baksam diye de düşünüyorum, kafalar karışık yani )

fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    Torklu ve seri makina seviyorsanız bence sizi Tracer 900 paklar. Hem eğlenceli, hem rahat, hem de seri, artçınız da rahat eder.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6 ay önce sahibinden sitesinde bir R1 görmüştüm, ona niyetlenmiştim. Galiba 2004 model ve 60.000 TL civarındaydı.

Fotoğraflardan makina sanki sıfır kadar temiz gözüküyordu.

Yamaha Bursa yetkili bayiindeki arkadaşlara danıştım, "Girme sakın" dediler. "Niye?" dedim. "Yürütemezsin o motoru. En ufak bir mekanik arıza çıksa milyarlarca lira masraftan kapı açar, parçasını bulamazsın, parça bulsan yaptıracak adam belki bulamazsın. Belki de 'lanet olsun' deyip hurda fiyatına satarsın sonra" dediler.

Ben de girmemiştim dedikleri gibi.
    Benimde çekincem tam olarak bu hocam. Motorumu sattığım paraya ancak 20li yaşlarda birsey alabileceğim çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon diye 20 yaşında alet almazdım şahsen.

Ülkemizde cruiser sektörü ölü. Bütçe var ise sıfır ya da max 10 yaş aletlere bakmakta fayda var.

https://www.sahibinden.com/motosiklet/sifir?a266=62038
    Peki maksimum 10 yaşlarında öneriniz ne olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Duke 390 gibi eğlenceli bir motorun ardından acaba cruiser sizi memnun eder mi?
    Sorun burada zaten tommygun hocam makina gerçekten eğlenceli kullanımı çok zevkli kolay kolay kendisinden vazgecilmesine izin vermiyor. Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama kendi kendime yav 50 yaşına geldin ağır ol biraz diyorum.. hatta çoğunlukla yaşadığım şey akşamları iş çıkışı eve dönmeden önce viraj yapmaya gidiyorum ve yolda motorlar takılıyor peşime çoğu genç, birlikte sürüyoruz bir müddet sonra duruyoruz kasklar çıkmadan önce akran arkadaşı gibi konuşurken kasklar çıktıktan sonra pardon abi durumu yaşanıyor motoru gören ustundekini genç saniyor
    Hal böyle olunca diğer yandan da eş rahat bir motor al deyince bende düşünmeye başladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 390 a benzer ve cruiser ozelligi olan benelli leoncino 500 dusundunmu?
    Öneri için teşekkür ederim, motoru inceleyeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

@espresso teşekkürler hocam inceleyeyim.
    tommygun, Voltaren, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benimde çekincem tam olarak bu hocam. Motorumu sattığım paraya ancak 20li yaşlarda birsey alabileceğim çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Peki maksimum 10 yaşlarında öneriniz ne olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Sorun burada zaten tommygun hocam makina gerçekten eğlenceli kullanımı çok zevkli kolay kolay kendisinden vazgecilmesine izin vermiyor. Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama kendi kendime yav 50 yaşına geldin ağır ol biraz diyorum.. hatta çoğunlukla yaşadığım şey akşamları iş çıkışı eve dönmeden önce viraj yapmaya gidiyorum ve yolda motorlar takılıyor peşime çoğu genç, birlikte sürüyoruz bir müddet sonra duruyoruz kasklar çıkmadan önce akran arkadaşı gibi konuşurken kasklar çıktıktan sonra pardon abi durumu yaşanıyor motoru gören ustundekini genç saniyor
    Hal böyle olunca diğer yandan da eş rahat bir motor al deyince bende düşünmeye başladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Öneri için teşekkür ederim, motoru inceleyeyim.
    Valla üstat karar senin ama ben yerinde olsam "Duke satılmıyor" diye pembe yalana başvurup hem masum gözükür hem de yengenin gönlünü kırmazdım. Lakin yengeyi mutlu etmek adına artçı selesine jel konfor sele yapılabilir, abartıp sissy bar takılabilir. Ha derseniz ki model değiştirmeden olmaz, o zaman daha yüksek cc Ktm bence önceliğiniz olsun. Çünkü siz daha iyi bilirsiniz, chopper-cruiser bunların olayı başka, rahat konuşamıyorum ama sizlik değil o motorlar.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    @espresso hocam, ortalama fiyatlarına baktım bütçe üstü kalıyor maalesef.
    espresso bunu beğendi.

Üstadım Kawasaki vulcan, Ducati diavel gibi spor ama dik oturuşlu cruiser'a daha yakın şeyler hem sizi hem de yengeyi memnun eder gibi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Valla üstat karar senin ama ben yerinde olsam "Duke satılmıyor" diye pembe yalana başvurup hem masum gözükür hem de yengenin gönlünü kırmazdım. Lakin yengeyi mutlu etmek adına artçı selesine jel konfor sele yapılabilir, abartıp sissy bar takılabilir. Ha derseniz ki model değiştirmeden olmaz, o zaman daha yüksek cc Ktm bence önceliğiniz olsun. Çünkü siz daha iyi bilirsiniz, chopper-cruiser bunların olayı başka, rahat konuşamıyorum ama sizlik değil o motorlar.
    Duke satılmıyoru yemez hocam, geçmişte haftada bir motor satıp motor aldığımı bilir yemez yani
    Cc yükseltmek konusunda bir ay öncesine kadar duke 690 bakıyordum hatta bir arkadaş ile kısmen anlaşmıştık bile( bütçe bu farkı ödemeye yetiyor)fakat, aynı günlerde eşimin rahat motor al demesi diğer yandan kendi adıma bahsettiğim sebeplerden dolayı alımı erteleyip sen biraz daha düşün dedim kendi kendime..
    Peki 690 için ne düşünürsünüz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım Kawasaki vulcan, Ducati diavel gibi spor ama dik oturuşlu cruiser'a daha yakın şeyler hem sizi hem de yengeyi memnun eder gibi.
    Öneri için teşekkürler hocam diavel'e ulaşamayız ama vulcan'a ulaşılabilir.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Duke satılmıyoru yemez hocam, geçmişte haftada bir motor satıp motor aldığımı bilir yemez yani
    Cc yükseltmek konusunda bir ay öncesine kadar duke 690 bakıyordum hatta bir arkadaş ile kısmen anlaşmıştık bile( bütçe bu farkı ödemeye yetiyor)fakat, aynı günlerde eşimin rahat motor al demesi diğer yandan kendi adıma bahsettiğim sebeplerden dolayı alımı erteleyip sen biraz daha düşün dedim kendi kendime..
    Peki 690 için ne düşünürsünüz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Öneri için teşekkürler hocam diavel'e ulaşamayız ama vulcan'a ulaşılabilir.
    Üstat Duke 690 kullanmışlığım yok lakin ilanlarına ara ara bakarım. Harcayacağımdan fazla param olsa garajımda tutmak isteyeceğim en manyak motorların başında gelir. Duke 690, Duke 390'a göre sanki biraz daha sapık gibi Şekli şemali de ne kadar sıkıntılı olduğunu belli ediyor. Motordan en anlamayan insan bile Duke 690 için "bu motorda bir tuhaflık var" der. O eski 990 Adventure aslında tam sizlik, hem manyak gibi gidiyor, hem de şekil şemal itibariyle tatlı ve sakin duruyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Üstat Duke 690 kullanmışlığım yok lakin ilanlarına ara ara bakarım. Harcayacağımdan fazla param olsa garajımda tutmak isteyeceğim en manyak motorların başında gelir. Duke 690, Duke 390'a göre sanki biraz daha sapık gibi Şekli şemali de ne kadar sıkıntılı olduğunu belli ediyor. Motordan en anlamayan insan bile Duke 690 için "bu motorda bir tuhaflık var" der. O eski 990 Adventure aslında tam sizlik, hem manyak gibi gidiyor, hem de şekil şemal itibariyle tatlı ve sakin duruyor.
    Tommygun hocam 'Şekli şemali de ne kadar sıkıntılı olduğunu belli ediyor. Motordan en anlamayan insan bile Duke 690 için "bu motorda bir tuhaflık var" der.'ile ne guzel ifade etmişsiniz. Bitiyorum 690'a, zaten 1.nesil Duke kasasını 2. Nesilden daha çok beğeniyorum. bence daha agresif duruyor, oyuncak gibi değil. Bu sarmalı çözersem listemin 1. Sırasında o var.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    şiddet ile kawasaki vulcan s tavsiye ederim size.kalite performans keyif tasarım tarz crusier sınıfta ama choper isteyenleride kendine çeker.şu anki fiyatları bilmiyorum ama bütçe tutuyorsa o motora taparsınız.
    iskampavya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vulcan da Diavel de bildiğiniz tipik cruiser ergonomisine sahip. Tipleri ve performansları farklı olabilir ama ergonomileri (sele yüksekliği, oturuş pozisyonu, peglerin seleye göre konumu) Harley'lerle aynı.

İkisinin de spor denebilecek bir yönü yok bence. Diavel'in motoru güçlü sadece. Ama spor hız değil kıvraklıktır. İkisi de öküz gibi motosiklet. Rahattır, güçlüdür, kullanımına göre konforludur, ama spor değildir bence.
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şiddet ile kawasaki vulcan s tavsiye ederim size.kalite performans keyif tasarım tarz crusier sınıfta ama choper isteyenleride kendine çeker.şu anki fiyatları bilmiyorum ama bütçe tutuyorsa o motora taparsınız.
    Vulcan'ın tipini beğeniyorum, yaş aralığıda dragstar"a göre genç,karar vermem halinde benim motordan gelecek paranın üstüne eklenecek bütçeyi yormayacak bir miktar ile alınabilir. Teşekkürler hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vulcan da Diavel de bildiğiniz tipik cruiser ergonomisine sahip. Tipleri ve performansları farklı olabilir ama ergonomileri (sele yüksekliği, oturuş pozisyonu, peglerin seleye göre konumu) Harley'lerle aynı.

İkisinin de spor denebilecek bir yönü yok bence. Diavel'in motoru güçlü sadece. Ama spor hız değil kıvraklıktır. İkisi de öküz gibi motosiklet. Rahattır, güçlüdür, kullanımına göre konforludur, ama spor değildir bence.
    Diavel güzel motor fakat benim bütçemi aşar, vulcan daha ulaşılabilir benim için, bu durumda vulcan alternatifi cepde diyebilirim. Bakalım başka bir öneri çıkacak mı.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sizden 1 yaş fazla olan dünya üzerinde kıdemime dayanarak satmayın, değiştirmeyin böyle kalsın diyorum.
    Ben 2019 başlarında hafif bir kaza geçirip omuz kırığıyla atlatınca sat bu motoru baskısı altında kaldığımda motorum içinilan açmıştım ama ölücüleri arayınca kendi kendime küfredip ki mekteb-i bahriye mezunuyum yani bir denizici gibi küfretmesini de iyi bilirim ama kendi kendime küfrettim ve ilnaı kaldırdım. bak ilan açtım ama anca ölücüler arıyor yok satılmuyor bu motor deyip aslında xmax gibi 3 günde satılabilecek bir motoru satmadım. 2 yıl geçtikten sonra pandemiyi bahane edip tekrar binmeye başladım. yaş 50 olmuş zaten bu yaştan sonra ne çapkınlık yapıyorum ne kumar oynuyorum bırak azcık motora binip keyif alayım deyip geziyorum. Geziyorum dediysem de anca ayda bir haftasonu gezmeye fırsatım oluyor çünkü hafta işi iş güç hafta sonu çocukları kursa götür getir falan anca vakit var. Motoruma sisbar bile taktırmadım çünkü eşime hadi bin gezelim desem hayatta binmem o motora der, o arabaya atlayalım kamp malzemeleri alalım bir yerlerde kamp kuralım modunda ama iki tekere kesinlikle binmez.

Yani diyecğeim o ki, eşinizi artçı olarak arkanıza atıp gezelim tozalım, kamp kuralım falan mevzuları için size kawasaki vstrom dl650 gider. hem uzun hem kısa yolda tek balına da gezersiniz, benim okuldan arkadaşlarım artık bu yaşta emekli albay oldu çoğu da eşlerini artlarına alıp geziyorlar ve çoğunca bu motordan var yani kendim denemedim ama rahat olmasa çoğu bu motorla gezmezdi. BMW GS falan bizim gibi insanların bütçelerini aşıyor ama bu vstrom 650'lere de bir bakın.

honda NC modelleri de güzel ama hem raht değil hem gitmiyor diyorlar, sizi mutlu etmez.

keşke bütçeler elverse de goldwing alsanız, yenge de mutlu olurdu.
    Voltaren, tommygun ve iskampavya bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)