Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora Kisitlama Takmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar, turkiyede bir motorum var. 19 yasindayim. Motor XJ6 ve surebilmek icin kisitlama takmayi planliyorum (ingiltere devleti tarafindan onaylanmis a2 kisitlayici). Bunu takarsam ve cevirmeye girersem, ruhsata islenmis olmasi gerekir mi? Oyle ise nasil isletebilirim? Turk polisleri nasil sikinti yapabilir bunu. Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    A2 uyumlu başka bir motosiklet alın; kanımca daha çabuk ve ucuz olur...

Suan motorum var, ve kisitlayicim var nedeiyle daha ucuz olmaz diye dusunuyorum. Boyle degisiklikler ruhsata islenmesi gerekiyor mu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı nicokarlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suan motorum var, ve kisitlayicim var nedeiyle daha ucuz olmaz diye dusunuyorum. Boyle degisiklikler ruhsata islenmesi gerekiyor mu?
    Evet gerekiyor. Ruhsata işletmezseniz isterseniz motoru 50cc'ye düşürün, adamların umruna gelmez cezayı basarlar. Resmi bir evrak olmadan nereden bilsinler motora ne yaptığını.
    Ayrıca arkadaşa katılıyorum, A2 uyumlu motosiklet almanız daha ucuz ve acısız olacaktır bana göre de. Zira Türkiye'de "A2 kısıtlama taktım bak bu da belgesi" gibisinden kolay olmuyor o iş, resmi evraklar için bürokratik ve teknik işlemleri var.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ehliyetini geçen sene aldıysan bir sene daha bekle A ehliyetini al öyle bin motosikletine. Burası İngiltere değil, fabrika çıkışı orijinal egzoza ceza yazıyor adamlar burada. Senin kısıtlayıcına falan kimse bakmaz, muayenesi yapılıp da onay almaz. Dyno'ya mı sokacaklar motoru, bloktan çıkan beygire mi, arka tekere iletilene mi bakacak şasi numarasının yerini bilmiyor muayene elemanları.

Keserler 3 5 bin TL ceza, iptal ettirmeye uğraşırsın ettiremezsin de. Fabrika çıkışı kısıtlı, A2 uyumlu mt07 ile ceza yiyor millet.

Motoru boyatıp ruhsata renk değişikliği işletmek bile işkence, bu ülkede en küçük modifiyenin kabulü yok.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler