Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Akaryakıta 3₺ zam gelebilirmiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hem de daha doğmadığı dönemleri hatırlaması değil mi? Çok ilginç gerçekten.
    xtrafrozen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Arkadaşlar selamlar,

Ben akaryakıt sektöründeyim ve şuan sektörde bayiler bu sürece kendilerini hazırlıyorlar. Çünkü pompa üzerindeki LCD numaratörlerin hepsi tek hane için kodlanmış vaziyetteydi. Şuan hepsi çift hane için entegre ediliyor. Üzülerek söylüyorum malesef ötv gelmese bile emtia fiyatlarındaki bu artışlar devam ederse, üstüne doların ateşide böyle alevlenirse malesef çift hane ötv'siz de kaçınılmaz olacak.

Tavsiyem, akaryakıta yapabileceğiniz hiç birşey yok çünkü malı stoklayamazsınız. Fakat motosiklet yenileme arafesinde olanlara tavsiyem derhal fiyat geçişleri olmadan herşeyinizi yenileyin. Firmalar yeni fiyat listelerinde vatandaşı ciddi üzebilir.

Sağlıcakla kalın

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Ben akaryakıt sektöründeyim ve şuan sektörde bayiler bu sürece kendilerini hazırlıyorlar. Çünkü pompa üzerindeki LCD numaratörlerin hepsi tek hane için kodlanmış vaziyetteydi. Şuan hepsi çift hane için entegre ediliyor. Üzülerek söylüyorum malesef ötv gelmese bile emtia fiyatlarındaki bu artışlar devam ederse, üstüne doların ateşide böyle alevlenirse malesef çift hane ötv'siz de kaçınılmaz olacak.

Tavsiyem, akaryakıta yapabileceğiniz hiç birşey yok çünkü malı stoklayamazsınız. Fakat motosiklet yenileme arafesinde olanlara tavsiyem derhal fiyat geçişleri olmadan herşeyinizi yenileyin. Firmalar yeni fiyat listelerinde vatandaşı ciddi üzebilir.

Sağlıcakla kalın
    Ya ben bunu anlayamıyorum. "Fiyatlar çok yükselmeden alın" deniyor ya ben bunu zam geleceğini haber alıp benzinliklere koşturan güruha sesleniliyormuş gibi algılıyorum. Hadi gittik depolari doldurduk, ee sonra? Hadi gittik fiyatlar artmadan yeni motor aldık, ee sonra? Kalıcı çözüm olmadan geçici olarak hareket ediyoruz. Bu ne len yağma Hasan'ın böreği gibi kapış mı yapıyoruz?

Vallahi çıldıracağım!
    eALP ve Thracian bunu beğendiler.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Halimize şükür bak İngiltere'de benzin yokmuş. Adamların parası var ama alamıyor. Bizde para yok benzin çok bak daha geçenlerde yine petrol bulmuşlardı. O yüzden evet! evet! evet! evet! ohhhh yeeaaaa!!https://www.haberturk.com/ingiltere-...it-yok-3220013

12 DEN ITIBARIYLE BENZINE 18 KURUŞ ZAM HAYIRLI OLSUN

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben bunu anlayamıyorum. "Fiyatlar çok yükselmeden alın" deniyor ya ben bunu zam geleceğini haber alıp benzinliklere koşturan güruha sesleniliyormuş gibi algılıyorum. Hadi gittik depolari doldurduk, ee sonra? Hadi gittik fiyatlar artmadan yeni motor aldık, ee sonra? Kalıcı çözüm olmadan geçici olarak hareket ediyoruz. Bu ne len yağma Hasan'ın böreği gibi kapış mı yapıyoruz?

Vallahi çıldıracağım!
    Ben zaten bu benzinliklere koşturanı da anlamıyorum. Tamam otobüsün olur, kamyonun olur, gider fullersin kayda değer bir kârın olur eyvallah da, şimdi 45 litrelik deposu olan bir dizel aracı fullesen 18 lira kârın olacak, onunda belki 8 lirasını yolda yakacaksın. Değer mi onca sinir, ve vakit kaybına, yarım paket az iç o gün sigarayı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    vallah ben bugun fulledim 53 litre dizel aldim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tavsiyem, akaryakıta yapabileceğiniz hiç birşey yok çünkü malı stoklayamazsınız.
    TÜRK'e yapamazsın de ve otur izle...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten bu benzinliklere koşturanı da anlamıyorum. Tamam otobüsün olur, kamyonun olur, gider fullersin kayda değer bir kârın olur eyvallah da, şimdi 45 litrelik deposu olan bir dizel aracı fullesen 18 lira kârın olacak, onunda belki 8 lirasını yolda yakacaksın. Değer mi onca sinir, ve vakit kaybına, yarım paket az iç o gün sigarayı.
    Genel olarak donuk zekalı olduğumuz için olaylar arasında neden sonuç ilişkisi kuramıyoruz.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak donuk zekalı olduğumuz için olaylar arasında neden sonuç ilişkisi kuramıyoruz.
    Nasıl kuramıyoruz?
    Dolar fırladı ya şimdi, 50 yıl önceki İnönü yüzünden. Kelebek etkisi. Bizdeki sebep-sonuç kurma yeteneğinin örneği yok.
    Italian bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ben olsam 20 lira yaparım direkt. Nasıl olsa kimse itiraz edemez. Başkanlık sistemi çogzel sen de gelsene.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nerde o hep 20 liralık alanlar ?...

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Gelebilirmiş?
    Bugün herkes depo dolduruyordu.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde o hep 20 liralık alanlar ?...
    ben artık 20 liralık almıyorum, ben hep 20 liralık sürüyorum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motorine 41 kruş zamdan sonra Pazartesinden geçerli olacak 23 kruş daha zam geliyormuş.Benzine de 37 kruş gelmiş ve bir miktarı ötv den karşılanıp pompaya 18 kruş yansımıştı.Böylece motorin ve LPG den sonra benzindede ötv sıfırlanmıştı.

Pazartesi benzinede zam bekleniyor ama miktar belli değilmiş.Yapılan zam direk pompaya yansıyacak ötv sıfırlandığı için.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    3'ün 1'i geldi. Bugünkü faiz kararıyla, geri kalan ikinin de gelmesi muhtemel artık.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ekmek 5 TL olmadıgı surece kimsenin umrunda olmaz. O da asla gercekleşmez. Strateji belli .. Açıkta bırak ama öldürme ki şükretsin.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekmek 5 TL olmadıgı surece kimsenin umrunda olmaz. O da asla gercekleşmez. Strateji belli .. Açıkta bırak ama öldürme ki şükretsin.
    ekmek 5 tl olunca da fark etmez bazı kesim için.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    speederbike
    Yeter ki CeHaPe zihniyeti başa geçmesin. Beğenmezsek 4 sene sonra geri gönderemeyiz çünkü. İlelebet seçmiş oluruz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    2022 bütçesine akaryakıt ötv geliri olarak 32 milyar yazmışlar.Şu an benzin lpg ve motorinde ötv sıfırlandı.Yani daha ötv zamlarıda olacak.
    32 milyar hedefini yakalamak için ortalama 1 tl zam gerek akaryakıt fiyatları hiç artmasa bile.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...gacak-6721572/
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)