Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başlangıç Ekipmanları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yazmayi unutmusum.yukarda bir arkadas da dert yanmis...hani internette satilan brandslar var disi genelde gri renk,2 taneyi 2 sende eskittim.1 senede yirtiliyorlar...
    Careyi cadir brandasi almakta buldum...
    N11 yada hepsi buradaya bakarsaniz her renk var...cadir brandasi olarak aratcaksiniz...
    Ben 3x3 metre satin aldim.duke 390 i tam kapatiyor...hemde normal brandadan daha ucuz.ve hic eskimiyor,su gecirmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Senin yerinde olsam montu f/p tekstil montla (venom,vexo,scyco) , botu da kaval kemiğini kısmen de olsa koruyan bir bot/çizme, ki yukarıda önerilen yds işini görecektir, ile değiştirirdim.
    Nacizane fikirlerim.

Motosikleti
    N/A
    Bu konuyu eski zamanlarda ben de açmıştım farkettim ki çok saçma bir konuymuş ekipman dediğin zımbırtının başlangıcı olmaz paran neye yetiyorsa onu alırsın ben 250 rally ile başladım aldığım eldiven bot h2r kullanan adamda yoktur param vardı aldım gerek var mı bence yok 200 liralık eldivende bi nebze koruyor. Şöyle bi avantajını gördüm benim motor 250 cc yanıma gelen o burnu havada olan GS ci abiler var ya motora bakar ıy falan der sonra gelir ekipmana bakar oo der başka bir +sı yok
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

Zincir kilit için 14mm çok mu kalın peki?

Ichigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir kilit için 14mm çok mu kalın peki?
    14mm yerine hex 13mm alabilirsin biraz daha hafif ve ince taşıması daha kolay olur.

https://m.trendyol.com/zintas/protec...it-p-124153945
    espresso bunu beğendi.

Buda güzelmiş 150cm kısa kalır mı peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Hocam peki https://www.motomax.com.tr/4riders-h...et-montu-12270 nasıldır sizce? veya 4 mevsim montlar iyi midir yoksa yaz kış ayrı almak daha mı mantıklı?

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Hocam peki https://www.motomax.com.tr/4riders-h...et-montu-12270 nasıldır sizce? veya 4 mevsim montlar iyi midir yoksa yaz kış ayrı almak daha mı mantıklı?
    Ben dört mevsim mont olmadığı kanaatindeyim. Ben ilk mont alacağım zaman tasarruf edeyim diye Venom Dynamic model mont aldım. Yazın çok terletiyor, kışın çok üşütüyordu. Sonra hemen bir Andes kışlık, bir Durt yazlık mont aldım da rahat ettim. Yani tasarruf edeyim derken zarar ettim. Venom da dolapta duruyor garibim, fiyatı da çok artmış.
    espresso bunu beğendi.

Rider denim mont nasildir peki sizce? Goruntu en guzel o bence ama diger montlardakingibi bel bileklik ba sikma yerleri yok sorun olur mu acaba ?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Bendeki abus zincir 170cm, xmax'ı arka tekerden kaldırımdaki direğe ya da ağaca zincirlemeye anca yetiyor. 150cm olsa kısa kalabilirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayi unutmusum.yukarda bir arkadas da dert yanmis...hani internette satilan brandslar var disi genelde gri renk,2 taneyi 2 sende eskittim.1 senede yirtiliyorlar...
    Careyi cadir brandasi almakta buldum...
    N11 yada hepsi buradaya bakarsaniz her renk var...cadir brandasi olarak aratcaksiniz...
    Ben 3x3 metre satin aldim.duke 390 i tam kapatiyor...hemde normal brandadan daha ucuz.ve hic eskimiyor,su gecirmiyor
    Bu internette ucuz satılan gri brandalardan ben de almıştım. 5 yılda yaklaşık 2 yıl kapalı garajda olduğunda kullanmadım ama toplam 3 yıl kullanmışımdır. karda kışta yağmırda, yazın da güneşte kullandım, artık yırtılmaya başladı ama ucuz, yenisi de 60-70 lira olmuş, tekrar aynısından alıcam, yırtılınca üzülmem en azından.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Abi bu paraya da başka hepsi ya termoplastik ya polikarbon :(
    kaskın malzeme cinsinden ziyade geçtiği testler daha önemlidir.
    karbon olup testlerden kalacağına, polikarbon veya termoplastik olup testlerden geçmesini yeğlerim.
    kafanda 1200 gram işe yaramaz karbon olacağına 1700 gram işe yarar bir termoplastik olsun daha iyi.
    espresso bunu beğendi.

Aklimda iste LS2 Challenger ve Scorpion Exo 1400 Air vardi ama sekil LS2 cok daha iyi.

150cm zincir boyu guzel de iste NS200 alacagim, yeter mi 180 alayim mi kararsiz kaldim bu nedenle.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    2010'da ilk motorum cbf 150 yi almıştım sürücü kursu tanıdığı motosiklet ekipmanları satan mağazaya yönlendirmişti. Gittim ilk aldığım ekipmanlar zamanla acemilik zamanlarımda düşmelerden dolayı yırtık, kırık, sağlam olsa da hiç iyi olmadığını zamanla yaşayarak tecrübe ederekde olsa anladım halen duruyor. Rahatsızlandıktan sonra maxi scooter'a mecburi dönüş yapmak zorunda kaldım. Zaman geçtikçe ekipmanlar konusunda paraya kıymadan pahalı ekipmanları aldım. İlk kaskım zeus kapalı ve airoh çene açılır kaskım vardı o zamanlar için hiç bilgim olmadığı için idare ediyordum.

İlk montum scorpio adlı marka idi iç astarı vardı soğuk havalarda kullanmak için. Dizlik mafsallı axo marka idi. Yıllar sonra iyi bir işe girdikten sonra ekipman konusunda para kıydım. Ortalama üzeri ekipmanlardan aldım. Bu zamana kadar işkence çekiyormuşum gibi hissettim açıkcası. Kask ve halen kullandığım schuberth s2 sport 2017 de aldığım 2 bin 200 küsür tl vermiştim sadece kaska aynı kask şimdi 8 bin küsürlere çıkmış. Montu richa almıştım 4 mevsim sözde ama kış aylarında iç astarını giydiğim hale üşüyordum. Onu da değiştirdim. Şimdi iki ayrı mont ile aradaki farkın dağlar kadar olduğunu farkettim.

Kışlık uzun mont o kadar iyi ki içliğini giymeye gerek duymadım bu sene kış aylarına 0 dereceye yakın sıcaklıklarda. Clover marka (italyan) kışlık ve bu senede ayrı olarak yazlığını aldım. (Yine clover marka) Arada ciddi fark var. Mavi ve siyah renkte 2 tane kot 4 riders korumalı pantolon aldım. Bahar, kış ve bu son bahar aylarında kullanıyorum. Normal kottan kalın ve sürtünmeye dayanıklı olduğu için yazın giyemiyorum yazın kapri üzerine mafsallı dizlik takıyorum. Yaz kış normal bot kullanıyorum ayak bileğini kapatanlardan. Eldiven konusunda eskiden beri alıştığım scoyco mx 14 eldiveni kullanıyorum. Vexo ve prosev marka 2 tane kışlık eldiven aldım ellerimde hissizlik yaşadığım için hiç kullanmadan öylece duruyor çekmece de yakın zamanda satmayı düşünüyorum.

Motoruma elcik koruma ve elcik ısıtma taktırdım. Decathlondan ince eldiven üzerine yazlık elidveni giyince biraz daha iyi koruyor soğuktan. İlk başlarda idareten sonradan ya da maddi imkanın olduğu zamanlarda ekipmanları yükselt aradaki farkı anlarsın gerçekten en azından benim için öyle oldu.
    espresso bunu beğendi.

Hocam tesekkurler, eline emegine saglik tabi su an daha ilk acemilik donemleri hem ekipman hem motor hem surus, yavas yavas hepsi ilerleyecek umarkm

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    71₺'ye trendyoldan aldım brandayı alttan tokalı ama tam egzozun üstüne geliyor. Motor sıcakken dikkat etmek gerekir. Kumaşı fena değil ama dikişleri yanlış bence ayna kısmı dar geldi. Daha önceki brandalarımın dikişleri ortadan parçalıydı. Bu modelde iki parçayı ortadan birleştirmişler.Neyse 1 sene idare etsin yeter napalım.. Fikir olması açısından foto ekliyorum.

Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Kisa sureli kilit oneriniz ne olur peki ? 14mm 180 cm zincir aldim ama 6kg geliyor onuda topcase de tasimaya kotktum, 10mm 150cm zincir ve 14mm disk kilidi yeterli olur mu ? U kilit dusundum ama zincirsiz kisa park yapilirmi arkadaslarla bulusmaya

Motosikleti
    R1200GS
    ben de branda tavsiyesine geldim, sonunda 13 yıl çeşitli brandalar kullandıktan sonra kafama göre bi tane buldum tavsiye ederim, wovex diye bi marka.

bundan önce (bana göre)kaliteli olarak tex269 ve tex 264 kullandım, genelde 2-3 yıl dışarda ömürleri var ama iple bağlamam gerekiyordu rüzgarda uçmasın diye, hatta gene de uçuyordu. neyse 1 ay kadar oldu bu bahsettiğimden aldım önde zincir için yer de yapmışlar ama sığmıyor, ben de ip bağladım önden de sabit olsun diye altta iki tokası var, şimdiye kadar uçma kaçma olmadı fiyatına göre de iyi.

ekipman konusunda da kasım ayında genelde motomax'te %50 indirim oluyor, onu da bekleyebilirsin.

Haydi insallah ) bekliyoruz indirimi umarim olur

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kisa sureli kilit oneriniz ne olur peki ? 14mm 180 cm zincir aldim ama 6kg geliyor onuda topcase de tasimaya kotktum, 10mm 150cm zincir ve 14mm disk kilidi yeterli olur mu ? U kilit dusundum ama zincirsiz kisa park yapilirmi arkadaslarla bulusmaya
    Kısa süreli zincir kilit olarak demir makası ile kesilmediği bilinen markalardan üzerinde markası rahatça görülüp de bakan hırsızı caydıracak bir şey olabilir. Abus'un hafif modellerine bakardım. En azından daha baştan ben bunu demir makası ile kesemem deyip başka motora gitsin hırsız.

Yine demir makası ile kesilmeyen disk kilidi de iş görür. Abus'un kırmızı olanı rengi parlak parlak duruyor, ben de bir ara bütçe ayırınca ondan almayı düşünüyorum çünkü zincir ağır olduğu için sürekli yanımda taşımıyorum ben de.

Kilit mevzusunda olay hırsızı caydırmak. yani etraftaki başka motorlardan daha fazla uğraştıracak gibi görünsün ki hırsız başkasına gitsin. Nasıl ki afrikada antilop sürülerinin sürünün en yavaş zazyıf görüneni aslanlarına avı oluyor, o aslan sürüsü sürünün güçlü görünenleri ile ilgilenmeyip en zayıfı seçiyorsa biz de hırsızlardan korunmak için çalınması zor görünmek zorundayız. Yoksa zaten tek yakalarlarsa hırsızlar kafaya koyup her şekilde götürüyor.

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Kardeşim.
    Montu Forte Gt İnferno.göğüs içi İmpactec lvl 2 dizlik koruma sırt için lvl 2 sırtlık en kısa olanını al tam sığıyor. Eldiven Forte Gt 66x
    Kask Marushin 999rs MT helmet Kre Lookout MT snake carbon göreceksin o paraya karbon kask olduğunu. Mt ispanya Marushin japon.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)