Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet eğitiminde ilk günüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün kadıköyde pazarın orda ehliyet dersi aldım.İlk defa motosiklet sürdüm.Direk a ehliyetine kaydoldum bazıları hata yaptın büyül cc süremezsin dedi ama bakalkm ne olucak.İlk başta 125 lik honda sürdüm debriyaj arka fren temel şeyleri gösterdiler ortalama 1 saat sürdüm dolandım etrafda dubalardan slalom 8 çizmeleri yaptım çok zorlanmadım ama amatörlüğüm çok oldu.Sonra bajajın 200 ns sini sürdüm kısa sürdü 30 dk civarı üstüm ıslandığı için hasta olmakdan çekindim.Yarında gidicem daha uzun durmayı planlıyorım.En son mt07 vardı onu sürmedim daha.Bajajı çevirmekte 8 de biraz zorlandım motor devrikcrk gibi oldu arada ama toparladım 8 çizerken.Motor durduğunda tek ayakda durmayı tam beceremiyorum sol ayakta iki ayağımı indiriyorum birde vites atarken gözük ayağıma kayıyor.Yaval giderken biraz dengemi zor kuruyorum ama tehlikeli seviyede değil.Gidona yükleniyorum bazen o yüzden sol bileğim ağırıyo biraz aklkma gelince toparlıyorum kendimi.Bana tavsiyeniz nedir.Yarın büyük ihtimal 1 saat kadar 200 lüğü sürüp 700 lüğü gösterirler bana.Çekindim biraz düşürmekten vesayre.Üstüme düşmesinden daha doğrusu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Merak etme orada eğitim veren kurumların hemen hemen hepsindeki Mt07'lerin güçleri bir şekilde düşürülmüş. Yani öyle kafana geçecek bir gaz tepkisi yaşamazsın. Dubalar arası slalom, 8 çizme falan bunları yapmışsan gerisi kolay, sıkıntılı değil. Bazı şeyler zamanla oturuyor ve kas hafızasına alınıyor. Zaten motorda belli bir süratin altında gittiğimizde denge bozulur. Bugün o yağmurlu havada o berbat asfaltta düşmemişsen yarın da düşmezsin korkma.
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kadıköyde pazarın orda ehliyet dersi aldım.İlk defa motosiklet sürdüm.Direk a ehliyetine kaydoldum bazıları hata yaptın büyül cc süremezsin dedi ama bakalkm ne olucak.İlk başta 125 lik honda sürdüm debriyaj arka fren temel şeyleri gösterdiler ortalama 1 saat sürdüm dolandım etrafda dubalardan slalom 8 çizmeleri yaptım çok zorlanmadım ama amatörlüğüm çok oldu.Sonra bajajın 200 ns sini sürdüm kısa sürdü 30 dk civarı üstüm ıslandığı için hasta olmakdan çekindim.Yarında gidicem daha uzun durmayı planlıyorım.En son mt07 vardı onu sürmedim daha.Bajajı çevirmekte 8 de biraz zorlandım motor devrikcrk gibi oldu arada ama toparladım 8 çizerken.Motor durduğunda tek ayakda durmayı tam beceremiyorum sol ayakta iki ayağımı indiriyorum birde vites atarken gözük ayağıma kayıyor.Yaval giderken biraz dengemi zor kuruyorum ama tehlikeli seviyede değil.Gidona yükleniyorum bazen o yüzden sol bileğim ağırıyo biraz aklkma gelince toparlıyorum kendimi.Bana tavsiyeniz nedir.Yarın büyük ihtimal 1 saat kadar 200 lüğü sürüp 700 lüğü gösterirler bana.Çekindim biraz düşürmekten vesayre.Üstüme düşmesinden daha doğrusu.
    İlk günler biraz çekiniyor insan ns200 sürdüysen mt07 daha kolay sürersin .Gaz tepkisine dikkat et .Yüksek cc motosikleti kullanmak daha kolay oluyor.Sınavda motosiklet durduktan sonra sağ ayağını indirdiğinde sorun olmuyor ilk sol ayağı basıp sonra sağ ile de basabilirsin sonra önemli olan ilk sol Üstüne düşeceğini sanmam bişey olursa at motoru tutucam diye çalışma onun koruma takozları , koruma demirleri vardır neticede kurs motosikleti .Düşersen kendini kurtar motosikleti düşünme sağa dönüşlerde gaz açmaktan korkuyorsan en uçtan tut ,sabit plastikle birlikte tut gazı

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Ehliyeti kazanırsan ve yüksek hacimli bir motor alırsan kursta kullandığın hızlara güvenme ortalama 50 kmh ile tamamlıyacaksın sınavı çok çok daha hızlı keretalar gaza gelme olum ben mt07 sürmüş adamım diyip binersen motor üstüne patlarsın eğitime gidersen çok daha iyi olur

Benim amacın ekonomi yapmak zaten o yüzden pcx alırım yüzde 90 hiç niyetim yok bu tarz motorlara şu anda ama almışken a almak istiyorum masraf yapmamak için tekrar
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    A sınıfına kaydolarak doğrusunu yapmışsın. Hem daha sonra yükseltmesi zahmetli, herşey baştan bir daha A sınıfı ehliyet alman gerekiyor. Masraflar dahil. Hem de büyük motorla parkuru tamamlamak daha kolay. Alet rolantide gidiyor zaten.

Dengeni sağlayabilmek için depoyu sık. Iyi sık ama. Göreceksin depoyu sıktığın zaman ellerin kolların rahatlayacak ve gidonu da gereksiz sıkmayacaksın.

Her zaman sol ayak yerde durmaya çaliş.
    natijax bunu beğendi.

Hangi kurs eğitiminden memnun musun ve eğitim parkuru var mı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bahsettiğin kurs Gelişim Sürücü kursu mu?
    2017'de ben de aynı yerde aynı motorlarla eğitim alıp almıştım ehliyeti. Yalnız mt7 şöyle böyle diye buralarda yazılanlardan korkup ellememiştim onu, onun yerine 2 tane cbf500 vardı onlarla girmiştim sınava.

Gelişim sürücü kursu evet.Güzel bence gözüme çarpan bi sorun olmadı fiyat olarakda en uygunu burasıydı 3 4 tane kurs aradında.

Bugün bajaj ns 150 ile sürüş yaptım dünki 200 değilmiş 150 imiş.8 çizerken zorlanıyordum sebebini anladım gibi yere bakıyorum çıkış yapıcağım yere değil bu yüzden motorı düşürüyorum yatıramıyorum çeviremiyordum.Bu sorunda biraz mesafe kat ettim.Mt 07 ye geçtim sonra.Bajaja göre çok daha rahat geldi ama çok hızlı bir motor gözümü korkuttu ilk başta.Tepkileri çok atikti.Gazına kilit taktılar öyle sürdüm iyide oldu birkaç kere düşürücek gibi olduğumda gaz açık kaldı hemen devriyaha bastım.Motoru yere hiç süşürmedim mt yi ama düşürüyordun ilk bindiğimde.Orda motoru taşırken ne kadar ağır olduğunu gördüm.Ama bajaja göre daha rahat sürebiliyordum.Daha dengeli geldi.Şu anda gidona hala yükleniyorum ve motoru yatıramıyorum bakışlarımda hata var.Geri kalab şeylerd epek bi sıkıntı yok.Kaldırma durma gibi vites atma vs
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Gelişim sürücü kursu evet.Güzel bence gözüme çarpan bi sorun olmadı fiyat olarakda en uygunu burasıydı 3 4 tane kurs aradında.

Bugün bajaj ns 150 ile sürüş yaptım dünki 200 değilmiş 150 imiş.8 çizerken zorlanıyordum sebebini anladım gibi yere bakıyorum çıkış yapıcağım yere değil bu yüzden motorı düşürüyorum yatıramıyorum çeviremiyordum.Bu sorunda biraz mesafe kat ettim.Mt 07 ye geçtim sonra.Bajaja göre çok daha rahat geldi ama çok hızlı bir motor gözümü korkuttu ilk başta.Tepkileri çok atikti.Gazına kilit taktılar öyle sürdüm iyide oldu birkaç kere düşürücek gibi olduğumda gaz açık kaldı hemen devriyaha bastım.Motoru yere hiç süşürmedim mt yi ama düşürüyordun ilk bindiğimde.Orda motoru taşırken ne kadar ağır olduğunu gördüm.Ama bajaja göre daha rahat sürebiliyordum.Daha dengeli geldi.Şu anda gidona hala yükleniyorum ve motoru yatıramıyorum bakışlarımda hata var.Geri kalab şeylerd epek bi sıkıntı yok.Kaldırma durma gibi vites atma vs
    Ben ilk kullanmaya başladığımda 8 çizerken deviricem diye dönemiyordum ama normal dönüşlerde istemsiz 8 den daha fazla yatarak dönüyordum.Kendini şartlamandan kaynaklanıyor bence alışıyorsun merak etme "düşürücem" diye düşündüğün için olmuyor. Ok varsa 8 çizerken oklara bakarak dönersen daha kolay olabilir .

Biraz zaman meselesi galiba ne kadar kassam kasim beynin kendi alışması lazım galiba

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Bana verdikleri MT07 nin debriyaj teli ile oynanmış olduğundan kalkışta hiç gaza dokunmadan kalkıyordu
    2. viteste motorun kendi hızı ile gaza dokunmadan çok çok rahat 8 çizilebiliyor, yalnızca dönerken doğru yere bakmanız önemli. Kimine göre dairenin merkezi kimine göre bulunduğun yerin tam karşısındaki ok.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    A sınıf a yazılmakla en iyisini yapmışsın.Bende senin gibi sıfır tecrübe ile yazıldım.Benim kurs biz eğitim vermiyoruz.Sadece sınav parkurunda sınava bir hafta kala pratik yaptırıyoruz demişti.Ona görede uygun fiyat almıştım.Ben 600 lik Benelli TNT yi iki kere düşürmüştüm.Birinde 8 e karşıdan giren dingil yüzünden ön fren sıkarak benim aptallığımdan oldu diğerinde durdum arkaya bakarken dengemi kaybedip düştüm.

Hatta 8 çizerken düştüğümde biri yardıma geldi motoru kaldırmak için.Baya diz hizasını geçene kadar kaldırdık.Bu ağırmış yaa diyerek bir bıraktı motoru.Ben bırakamadım belim bir kırt etti kaldım öyle.İki saat kaldırımda sırt üstü yattım eve arabayla zor döndüm.
    Ulan dedim haftaya sınav var kesin bu bel ağrısı geçmez sınava giremem.Neyse üç günde geçtide sınava girebilmiştim.

Sınav da kolay geçti beni en sona bıraktılar.Telsizin pili bitti ben kafama göre dolandım onlar arkamdan geldi. Bir ara yanıma geldiler.Sınavdaki görevli öğretmenin çişi gelmiş oradaki hastanenin önüne gittik orda bi 15 dakka bekledik.Sonra saatte iyice geç oldu.Hadi yeter dediler.
    espresso ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hep diyorum A sınıfı ehliyet almak daha kolay. vites derdin yok 1 ile parkuru tamamlıyorsun.

motosikletler düşmenize göre korumama aksesuarları ile oluyor, bu arada parkurdaki hızınızda düşseniz bile birşey olmaz korkmayın. zor yani.
    espresso bunu beğendi.

YouTube da video var tecrüben artar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kurs eğitiminden memnun musun ve eğitim parkuru var mı
    Kadıköy Gelişim sürücü kursu. Eğitim parkurunu belediyeden kiralamışlar, benim ehliyet aldığım yıl ehliyet sınavları da aynı parkurda yapılıyordu. Bir sürü de her boydan eğitim motorları var. Bir sürü başka kurs sen sürmeyi öğren seni sınava sokarız derken bunlara gittiğimde ben bisiklet dışında iki teker sürmüş değilim dedim öğretiriz demişlerdi sahiden de 125cc'den başlayıp sınavda 500cc ile girip geçmiştim. Tavsiye edebileceğim bir ehliyet kursu. Sınav günü bu kurstan olanlarla diğer kurslardan sınava gelmiş olanların üzerindeki ekipmanlara falan bakınca bile kursun farkı anlaşılıyordu. Bizde dizlik dahil her ekipman varken başka bir kurstan yalnızca kafada kask, kısa kollu ile sınava giren bile vardı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kadıköyde Gerçek sürücü kursuda iyidir.

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    https://www.youtube.com/watch?v=Aj5ua6NC3Ec&t=678s bu videoyu izle özllikle tavuğun kafasını nasıl tuttuğunu izle. Ben motosiklete temel sürüş ileri sürüş eğitimi aldım ondan sonra MT-07 sürdüm tabi herşey bana basit geliyordu özellikle benim kullandığım mt yarım debriyajı o kadar hissetiriyordu ki ybr ve 250 nk(kendi motorum) dan sonra dedim debriyaj bu işte kaç gün çalıştığımı hatırlamıyorum ama sınav 18 temmuz 2020 11.40 ben işte araba ile gittim 2 3 dkya babamda geldi arabasıyla sınav heyeti ile konuşmaya başladı necisin ne meslek yapıon filan babam de hakim ben ejder seram var filan ilgisini çekti hocaların ben sınava başladım slalom yaparken görüyorum muhabbet koyu son yere geldi dediler gez ben gezdim 4. vitese çıktığımı hatırlamıyorum ama çoğunlukla 3. viteste gittim ben pakura gelene kadar bi tane kulaklıktan uyarı yok hatasız geçmişim. sana tavsiyem sınav yeri hınca hınç değil sakinse ki yanında biriyle hocalarla muhabbet et kişilik olarak efendi düzgün olduğunu göster sana artı katar çünkü A ehliyet aldığın için 1000cc yarış motoru ile ferik egzoz yaptırıp trafikte terör estireceğini biliyorlar(kullanacağını sanmıyorum ama yasal olarak imkan var) 8 çizerken viraj sola dönerken kafan sola yatık ya kafayı tam dik değil ama dik olmaya %10-20 kala olacak şekilde dikleştir ben bunu yaptıktan sonra her motorla 8 çizerim. Şunu söyliyim temel eğitimi sana kurs verecek ama kesinlikle İleri sürüş eğitimine git. Bende şuan Hero T-sport var bu gün battık çıktığa girerlen aşağı eğim var eğimi gelmeden içerdeki araçlar gözükmüyor 60 65 civarı gidiyorum önümde mesafe var ama sert fren yaptı ben frene bi asıldım arka lastikten cıyak ses geldi benim gibi eğitim almamış %80 motoru yatırırdı git eğitimini al ben scooter sürecem desen bile ihmal etme. ve tavsiyem ilk motorun 250 cc vitesli olsun vitese alış sonra istediğin scooter ı al

Bugün mt 07 yi verdiler bana.Geçen gittiğimde gaz kesici takmışlardı bugündr bi 20 dk öyle sürdüm.Geçen gün 8 çizmede aşırı derecede zorlanıyordum neredeyse düşüyordum.Bugün ama ne oldu bilmiyorım bakışlarımı düzelttim galiba çok çok daha rahat ve hatta daha dar açıda 8 çizebiliyordum.ilerleyen zamanda öğretmen benim yanımdan geçerek motorla beni çağırdı ve trafiğe çıkardı.Başta biraz tökezledim trafikde yol boş olunca 2. Vitesi geçmeden biraz gaz verim dedim ve hayatımın şokunu yaşadım.Resmen uçağa biniyodum böyle bir güç hiç görmemiştim resmen uçuyo motor.Dönene kadar kaskın içinde sürekli gülüyodum.Hayatımda böyle bişey hiç yaşamamıştım daha önce corvette sürmüştüm ama böyle bi his yoktu.Motosiklet cidden ayrı birşey.Yanai büyük ihtimal 60 ı geçmemişimdir ama hissettiklerim 200 ü geçmişti resmen .d
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Bugün mt 07 yi verdiler bana.Geçen gittiğimde gaz kesici takmışlardı bugündr bi 20 dk öyle sürdüm.Geçen gün 8 çizmede aşırı derecede zorlanıyordum neredeyse düşüyordum.Bugün ama ne oldu bilmiyorım bakışlarımı düzelttim galiba çok çok daha rahat ve hatta daha dar açıda 8 çizebiliyordum.ilerleyen zamanda öğretmen benim yanımdan geçerek motorla beni çağırdı ve trafiğe çıkardı.Başta biraz tökezledim trafikde yol boş olunca 2. Vitesi geçmeden biraz gaz verim dedim ve hayatımın şokunu yaşadım.Resmen uçağa biniyodum böyle bir güç hiç görmemiştim resmen uçuyo motor.Dönene kadar kaskın içinde sürekli gülüyodum.Hayatımda böyle bişey hiç yaşamamıştım daha önce corvette sürmüştüm ama böyle bi his yoktu.Motosiklet cidden ayrı birşey.Yanai büyük ihtimal 60 ı geçmemişimdir ama hissettiklerim 200 ü geçmişti resmen .d
    o hislerin aynısını ben de yaşamıştım bir de ben ns200 ile yaşamıştım.
    bende o dönemde de ybr vardı ehliyet kursuna yazılırken ybr almıştım.
    ybr ile ns arasında gaz tepkimesi gerçekten fark ettirecek kadar var. bir gazı açtım 60 olmuştu şu an belki abartıyorumdur ama o 2. sürüşüm falandı ve o hissi unutamam bir baktım hızım 60 altıma sıçıp hızı düşürmüştüm ama çok güzel hisler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)