Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şeridimiz de gidersek vs Sağdan gidersek [Video]

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Merhaba değerli forum sakinleri normal de sağda solda paylaşmayacağım fakat üstünde tartışabileceğimiz bir video ile karşınızdayım (Herhangi bir kavga şu bu motovlog kanalında paylaşılmasını istemiyorum lütfen almayın sadece buraya özel

İlk video: Pazar günü minumum 85-95 kmh ile orta şeritte ilerliyorum sağ şeritten daha hızlı ilerliyorum ve sağ şerit yol ayrımına gidiyor bu abimizin önüme atlamasına geçtim önüme geçip fren yapmasına daha çok sinirlendim.

İkinci video: Elim ayağım boşaldı orada kameradan geniş gözükebilir ama patlamaya milim kalmıştı video da farkettim doblocuyu da başka bir doblocu sıkıştırıyor oda sağa kırıyor.

Üçüncü video : Komik bulduğum için ekledim arkadaşın tepkisi hoşuma gitti birazda önce ki olaydan sinirliydim zaten

Velhasıl kelam diken üstündeyiz şeridimiz de gidiyoruz önümüze kırıyorlar sağdan gidiyoruz önümüze kırıyorlar ne yapsın bu motorcular

perisipis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Her sürüşte başımıza geliyor buna benzer olaylar ve bitmeyecekte. Ülkede insana değer yok, saygı yok, iki tekeri araçtan sayan yok..... Vs

Bu arada iki tekere değer veren insanlarda çıktı karşıma fakat bir elin parmaklarını geçmez maalesef.

Sizin diğer konuda dediğiniz gibi şans eseri yaşıyoruz.
    1996furkan ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İkinci video: Elim ayağım boşaldı orada kameradan geniş gözükebilir ama patlamaya milim kalmıştı video da farkettim doblocuyu da başka bir doblocu sıkıştırıyor oda sağa kırıyor.
    Korna motoru durdurmaz. Böyle durumlarda korna yerine frene basınız. En azından çarpma şiddeti azalır.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna motoru durdurmaz. Böyle durumlarda korna yerine frene basınız. En azından çarpma şiddeti azalır.
    Haklısınız o an gözümün önüne geliyor da istemsizce asıldım biraz kornaya korna yerine frene asılsaydım daha iyi durabilirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sürüşte başımıza geliyor buna benzer olaylar ve bitmeyecekte. Ülkede insana değer yok, saygı yok, iki tekeri araçtan sayan yok..... Vs

Bu arada iki tekere değer veren insanlarda çıktı karşıma fakat bir elin parmaklarını geçmez maalesef.

Sizin diğer konuda dediğiniz gibi şans eseri yaşıyoruz.
    Hiçbirimizin hikayesi yarıda kalmaz umarım dediğiniz gibi saygı duyan insanlar da var karşılaştırma oranımı soracaksanız 20 kötü olayla karşılaşıyorsam 1 belki 2 kişi gerçekten dikkatli oluyor bu akşam işten dönerken servisci bir abimiz şerit değiştirecekti sağ aynasından bakıp beni gördü durdu geçmemi bekledi nasıl mutlu oldum anlatamam helal dayı be dedim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İlk pozisyonda çok bir şey yok, sadece temkinli olmak lazım. İkinci pozisyonda zaten tamamen haksızsın, orada ne işin var ?

Şu sağ şeridin dibinden gitmenin normal olmadığını anladığımızda hakkımızı aramaya hakkımız olacak. Oradan giderseniz ezip geçerler, kimse de sizi sallamaz, bisiklet muamelesi yapar. Bunu sana özel değil, herkese söylüyorum. Motopark kanalı bu konuda güzel bir kötü örnektir mesela...
    KırmızıGrom, 1996furkan ve espresso bunu beğendiler.

DrunkenRabbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Django 150i Sport
    İlk araç sıkıntılı sanki bilerek yapıyor, hem sağa önüne erken geçiyor hem de gereksiz fren yapıyor.

İkinci görüntüde adamın yapmak istediği belki sağa çekip durmak belki de daha iyi görüş mesafesi yakalamak bilinmez ama sen de sağ da şerit olmadığını ve bu sebeple arabacıların kesinlikle aynaya bakmayacağını düşünmen gerekir.

İnsan hayatta kalma iç güdüsüyle kendine zarar gelebilecek şeyden kaçınır ve şerit değiştirirken aynaya bakmayı unutmaz ama olmayan şeride bakmayı düşünmez çünkü bilir ki oradan gelecek tehlike yoktur.

Aradan veya sağdan giderken her zaman yaptığımızın hak değil de riskli bir hata olduğunu bilerek ilerleyip, her zaman çok temkinli davranmakta fayda var.
    ferhatkars ve 1996furkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk pozisyonda çok bir şey yok, sadece temkinli olmak lazım. İkinci pozisyonda zaten tamamen haksızsın, orada ne işin var ?

Şu sağ şeridin dibinden gitmenin normal olmadığını anladığımızda hakkımızı aramaya hakkımız olacak. Oradan giderseniz ezip geçerler, kimse de sizi sallamaz, bisiklet muamelesi yapar. Bunu sana özel değil, herkese söylüyorum. Motopark kanalı bu konuda güzel bir kötü örnektir mesela...
    Usta ben zaten burada haklıyım aaa bakın ne yaptılar adi arabalar demiyorum sağdan gitmenin haksız olduğunun bende farkındayım o yüzden adamla gidip tartışmaya girmiyorum yoluma devam ediyorum fakat:

Hak aramakla ilgili sözlerinize katılmıyorum neden diye sorarsanız biz sağdan da gitsek şeridimizden de gitsek bu olaylar hiç bitmeyecek ben bir şeylerin düzeleceğini düşünmüyorum artık bu trafikte bu iki videoyu atmamın sebebi de biz sağdan da gitsek düz yolumuzda da gitsek değişen bir şey yok bize saygı duymayan insanlar sürekli var 1. video da ben değil de bir servis vb. bir araç olsaydı aynısını yapabilirmiydi sizce ben söyleyeyim yapamazdı sağından girerdi.
    Başımdan geçen 2 olayı anlatacağım size kısa ve öz : Fatih Vatan caddesindeyim 4 şeritli yol sağdan ikinci şeritte normal şekil de ilerliyorum sol şeridimden biri korna çalarak üstüme üstüme geliyor trafik yavaş akıyor adama yol vermedim ki yol verecek durumum yok trafik durdu arkamı döndüm ne oldu abicim dedim sağdan gitsene ne işin var burada diyor 4 şeritli yola sığamıyor herif ben zorunda mıyım sağdan gitmekten demez miyim ?

2.olay : Adam sağ yol ayrımından çıkıp 3 şerit birden değiştirip önüme atladı yanına gittim abi ne yapıyorsun diyorum diyor ki ben seni görmedim sağdan gitsene kardeşim diyor arsız hırsız ev sahibini bastırır misali orada da sağa geçme imkanım yok ışıklardan yeni kalkmıştım.

Ne yani şeridim de gittiğim de bana sağdan git diyecekler sağdan gittiğim de önüme kırarlarsa senin ne işin var orada diyecekler benim anlatmak istediğim bu vallaha bir art niyet söz konusu değil diyeceksiniz ki sen normal yolunda git hakkını savun yoluna devam et ben artık trafik kurallarına göre hareket edip istanbul trafiğinde hayatta kalacağıma inanmıyorum.

Biz suçsuz muyuz hayır değiliz bizde de hatalar var hak veriyorum bu size bir sitem olarak değil sakın yanlış anlamayın sadece fikirlerimi açık bir şekilde sunuyorum üstün de konuşmak için tersden giren kuryelerimiz normal trafik seyrinin 2 katı hızla makas atan motorlarımız uzar gider biz kimi düzeltebiliriz hocam minimum 20- 40 yaş aralığında empati kuramayan başkasına saygısı olmayan önce BEN diyen insanların kaçını düzeltebiliriz ? Bence bunun imkanı yok. Biraz tedbirli olacağız biraz da şansımız olacak sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı DrunkenRabbi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk araç sıkıntılı sanki bilerek yapıyor, hem sağa önüne erken geçiyor hem de gereksiz fren yapıyor.

İkinci görüntüde adamın yapmak istediği belki sağa çekip durmak belki de daha iyi görüş mesafesi yakalamak bilinmez ama sen de sağ da şerit olmadığını ve bu sebeple arabacıların kesinlikle aynaya bakmayacağını düşünmen gerekir.

İnsan hayatta kalma iç güdüsüyle kendine zarar gelebilecek şeyden kaçınır ve şerit değiştirirken aynaya bakmayı unutmaz ama olmayan şeride bakmayı düşünmez çünkü bilir ki oradan gelecek tehlike yoktur.

Aradan veya sağdan giderken her zaman yaptığımızın hak değil de riskli bir hata olduğunu bilerek ilerleyip, her zaman çok temkinli davranmakta fayda var.
    Haklısınız hocam ben de bunun bilincindeyim abi camı açtığında o yüzden tartışmadım zaten bağırmam o anın paniğinden sadece adam bana orada senin orada ne işin var dese oturup altta yaptığım konuşmayı yapacak vaktim de olmazdı ki normal trafik kurallarına göre ben hatalıyım

Bir anımı daha yazma gereği hissettim. 🙂

Anayoldan gidiyorum, birazda hızlıyım ne de olsa 'anayol' yolun sağından araç bir anda yola fırladı, az kalsın çarpıyordum (tahmin ettim çünkü çıkacağını sol aynadan yolun durumunu kontrol ediyordum) yani sola kaçtım yoksa çarpardım, ben de sürekli kornaya bastım, sol şeritte iken bu herifte haklıymış gibi o da çaldı kornaya, sonra yolun sağında durdum o da durdu dedim ki beni gördüğün halde neden yola çıkıyorsunuz? Klasik cevaplardan biri daha; "görmedim, insanlar hata yapamaz mı?" falan dedi baktım olmıcak ayrıldım, herif yanımdan geçerken de haklıymış gibi el hareketleri yapıyordu.

O herifin beni görmemesi mümkün değil; çıktığı yer, tali yol bile değil deniz kenarına çıkan bir yer.

Yolda giderken nerde olursak olalım bazılarının tahümmülleri yok, her şey onların, hak onların. Kural mural hak getire.

Oradan geçen ben değilde; kamyon, çekici, otobüs olsaydı da gene görmesin bakalım.
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    [QUOTE= Oradan geçen ben değilde; kamyon, çekici, otobüs olsaydı da gene görmesin bakalım.[/QUOTE]

Evet aynen öyle hocam o ufak zaten yer kaplamıyor ben burdan geçerim o motor kaçar diye üzerine üzerine geliyor sonra görmedim insanın sinirini bu bozuyor zaten bi konu altında bir yorum görmüştüm ne zaman başkaları için araç sürersek kazalar daha da azalır diyordu çoğu kişi bunu başaramıyor biz motorcular bile

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    1996furkan="sağdan gitsene ne işin var burada diyor"

Bu durumla bir kaç kez ben de karşılaştım. Araç sürücüleri motosikletin normal şeritten gitmesini yasa dışı zannediyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Konumlanma önemli.Burda konumlanmada nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyorlar.

espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Sağdan giderken ilk önce ani 2-3 defa selektör yaparım ondan sonra kornaya basıyorum. İlk selektörde farkedip yol veriyorlar genelde. Yol vermezse gıcıklığına o zaman soldan önüne geçer tekrar sağa geçip yoluma devam ediyorum.
    levend84 bunu beğendi.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Siz...siz olun,önünüzdeki araç çok fazla frenle oynuyorsa,çok fazla şerit deyiştiriyorsa (UZAK DURUN)

İkinci bir konu...Trafikte asla tartışmayın (kimin ne olduğunu bilemezsiniz-üzerinde ne var bilemezsiniz) en güzeli sakin olmak.

Siz hariç motor üstündeyken (HERKEZİ SAĞIR VE KÖR KABUL EDECEKSİNİZ)

ürkek tavşan uzun yaşar😉
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)