Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Dolar 9 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum ama ne edeyim :D
    Bankayla oturup konuşabileceğin bir mebla ise dolar mevduat faizi için şubeye git. En son 6.5% gördüm ben, Dolar enflasyonunun altında olsa da hiç yoktan iyidir. Daha küçük bir meblağ ise güvenlik kısmına kendin karar vermekle birlikte, Binance gibi bir platformda Dolar'a endeksli bir birimde de tutabilirsin. Binance uzun zamandır BUSD'ye 8% faiz veriyor.

Binance'in avantajı istediğin an nakide ulaşabilmen, banka mevduatında paran kilit altında olacak. Banka vadesinden de ziyade daha daha uzun süre ihtiyacın olmayacağına emin olabileceğin bir para ise Eurobond'lara bakabilirsin. Biraz Dolar kaybetme ihtimalini kaldırabilirsen Amerikan borsalarında değerlendirebilirsin paranı, ama bu cidd bir sabır gerektirebilir. 3 ayda 20% kazancı görüp sonrasında -40%'ta çakılı kalmak, buradan daha düşmez deyip biraz daha alım yapıp onun da düştüğünü görmek hiç sevimli bir tecrübe değil. :D

ytd yazmazsak savcılar öpüyor muydu neydi :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be çokta uzak olmayan biz zamanda dolar tam yarı fiyatından satılıyormuş. sizce gerçekten bir gün toparlayacak mıyız ekonomiyi sizler ne düşünüyorsunuz?
    Düzlüğe çıkma konusunda da çok fantastik fikirler var, ekşi'de doları 1.5'a düşürecek lider falan diye başlıklar var. Geçenlerde bir arkadaşımla konuşurken o da "iyi de nasıl indirecekler ki doları" diye sordu.. İnmeyecek ki =)

Türkiye'nin mükemmel bir ekonomi yönetimine kavuşmasından sonra olacak olan en iyi şey USD/TRY kurunun 25'in fazla üstüne gitmeden sabit kalabilmesi ve asgari ücret artışlarına (dolayısıyla reel ücret artışlarına) son iki senedir yaşadığımız hızda değil ama düzenli şekilde devam edebilmesidir.
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidişat berbat, hayat çok çok zor olacak, ithal mallar (laptop, telefon, ayakkabı, gözlük v.s.) hayal olacak, ısınma ve aydınlatma giderleri arşa çıkacak v.s .. bunlara şüphe yok, ayrıca ülke olarak çoktan bittik ama bu denli TRY değer kaybının bir diğer yüzü de Dolar Endeksinin yaklaşık %3,5 değerlenmesinden kaynaklanıyor. Bakarsanız EURUSD, GBPUSD gibi pariteler de çok değer kaybetti. Bu gerçeği de buraya iliştirmek isterim.

Dolar, TRY bir kenara Japon Yeni, Euro, Kanada Doları, İsveç Kronu, İngiliz Poundu, İsviçre Frangı gibi para birimlerini de ezdi yani ...

Ha bunu niye yazdım ? Yarın biri çıkıp " gördünüz, kura nasıl da müdahale ettik " gibi mastürbasyon açıklamalar yaparsa $ endeksine bakınız, muhtemelen bu düşüş ilgili endeks düştüğü ve global olarak değer kaybettiği içindir, yani bizimle çok fazla ilgisi yoktur, ülkemizin ekonomisi tamamen $ denen bir oyuncağa bağlı .. neredeyse " değer kazanmasın " diye dua edeceğiz ama ne için ? KUR sabit kalsın ya da bir tık aşağı düşsün diye ..

REZİLLİK !
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    1 gün sonra vade bitiyor dolar 20 tl olsun 20 :D

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    1 gün sonra vade bitiyor dolar 20 tl olsun 20 :D
    elinde dolar varsa artması yararına olmuyo canım benim genel olarak herşey arttığı için elindeki parayı harcadıktan sonra tekrardan zamlı fiyatlar sana giriş yapıcaklar elindeki dolar euro chf gibi paralar sadece birikiminin erimesini engelliyo yoksa paran artmıyo
    kazandıgın para dolarsa ne mutlu sana
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde dolar varsa artması yararına olmuyo canım benim genel olarak herşey arttığı için elindeki parayı harcadıktan sonra tekrardan zamlı fiyatlar sana giriş yapıcaklar elindeki dolar euro chf gibi paralar sadece birikiminin erimesini engelliyo yoksa paran artmıyo
    kazandıgın para dolarsa ne mutlu sana
    Dolar yok ki elimde :D elbette biliyorum neyin ne olduğunu zaten kinayesine yazdım kur korumalıda param var diye. Doların düşmesi daha çok işime gelir 1000 tl kazanacağıma şimdi 300 tl kazanıyorum şu vaziyette :D ve sana bütün fikriyatımla katılıyorum ne mutlu dolarla kazanıyorum diyebilene :D

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Dolar yok ki elimde :D elbette biliyorum neyin ne olduğunu zaten kinayesine yazdım kur korumalıda param var diye. Doların düşmesi daha çok işime gelir 1000 tl kazanacağıma şimdi 300 tl kazanıyorum şu vaziyette :D ve sana bütün fikriyatımla katılıyorum ne mutlu dolarla kazanıyorum diyebilene :D
    KKM oranları %12 civarına düştü normal faizler yine %25 civarına çıktı. KKM rüyası bir süre idare etti ama artık bu hesap tipinde kalmanın bir esprisi de kalmadı gibi gözüküyor.

Bakalım sıkışan para nereye akacak? (Altın ya da Dolar gibi gözüküyor ..)

Hırbo ban yemeseydi bir ekonomist olarak fikrini almak lazımdı.
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Dolar 18.8 TL bu pahalılıkta motor felan alınmaz. Seneye bu entrymle görüşmek üzere bakalım seneye kaç olacak

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar 18.8 TL bu pahalılıkta motor felan alınmaz. Seneye bu entrymle görüşmek üzere bakalım seneye kaç olacak
    14 mayıstan sonra 2 yol var ya
    r25 1 milyon olacak yada
    r25 500k olucak

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir an sevindim düştü diye eski konuymuş

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yüzsüzler övünüyor cumhuriyet tarihinin en yüksek asgarî ücreti verdik diye. Yani bunların mantıkla enflasyon %1000 olsa, maaşları da 3 kat arttırsalar millet zil takıp oynayacak cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdıkları için.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 11 seviyesine ısınamamıştık .. 11.11 seviyesinde dilek tutamadan 12 oldu gavurun parası .. (23.11.2021)

Yeni kuşağın 40 - 50 senesi çöpte, boşa yaşayacak bir nesil ... geçmiş olsun ...
    Kaldı 39 - 49 sene. Neyse, "sayılı gün çabuk geçer."
    espresso bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 mayıstan sonra 2 yol var ya
    r25 1 milyon olacak yada
    r25 500k olucak
    Dolar 1 tl de olsa r25 her türlü 1 milyon olur.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)